Jste to, co jíte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 13:32
.

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:57

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kateřina
246 příspěvků 6.7.12 13:52

No :-D… Snídaně: několik bruschettek, několik kinder čokoládiček O:-).
Oběd teprve budu teď dělat: mám chuť na brambory zapečené s tvarůžky (tvarůžky mají minimum tuku)
Dnes přijde kamarád, takže „svačina“ se bude skládat ze sektu a nějakého toho chroupání, takže hrooozně dietní :-D.
A večeři si asi tím pádem už nedám, protože budu najezená z chipsů, tyčinek, oliv, sýrů…
Takže za mě dneska trošku Peklo na talíři :-D, jinak se stravuju celkem dobře, ale musím říct, že sladkému teda neodolám!

Příspěvek upraven 06.07.12 v 14:31

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:15

Mi v tom horku vůbec nechutná, takže dnes jenom jeden bílý jogurt. Z donucení. A zelený čaj.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:22

No protože mám po dlouhatánské době čtyři dny volna, tak jsem si řekla, že peču na všechno a budu si užívat. Takže včera jsem snědla kompot třešní, půlka nugety v háji, sušenky brambůrky. totálně prasácký. Jinak si zakládám hodně na snídani. Bez snídaně nejsem schopná normálně fungovat. Pak si libuju oběd. Nejradši mám nějaké kuřecí směsky se zeleninou, ale bohužel miluju nezdravá jídla, tak si občas někdy něco dopřeju. Avečeři jak kdy. Můj jídelníček není žádná sláva a zhoršuje mi to ještě to, že v práci mimo přestávky nemůžu mít na hale jídlo. Stejně se tam ale dá něco propašovat. Hlavně piju čaje. Ranní šálek černého, nebo zeleného čaje, pak když ej čas, si ráda udělám do konvičky ovocnej čaj a piju ho, i když je chladnější a někdy i večer, ale to nebývá pravidlem. Vím, jak bych měla jíst, ale sem ev stádiu, kdy je mi jídlo šumák a kdy na něj nemám chuť.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 14:23

K snídani jahody a borůvky s domácím tvarohem, tykvovými semínky, mandlemi a kešu oříšky, oběd losos marinovaný - jí se bez tepelné úpravy, zeleninový salát, večeře opět losos, musím ho dojíst a okurka s domácím tvarohem. A mezitím spousta vody. Jo a už mám v sobě jedno poobědové kafíčko bez cukru.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 15:29

Hmm, proč ne. Já zatím měla jen snídani, mám takový šílený režim, že vstávám až po poledni (a adekvátně tomu chodím spát za svítání, už bych s tím konečně měla něco dělat). Takže dnešek nezajímavý. Včerejšek (to jsem trochu blbla v kuchyni):
Rohlík s pažitkovou pomazánkou (snídaně)
Delissa (akutní další hlad)
Domácí fresh (ze tří pomerančů a tří jablek)/2 (pokus)
Domácí těstoviny s cuketou, rajčaty, parmezánem a trochou lososa (obědovečeře)
Koláč ze zbytku dužiny jablek po dělání freshe + káva (kontinuální dezert)
Rohlík + sýry (Rival, čedar) + trochu okurky a rajčete (pozdní večeře před spaním)

Já se naopak snažím jíst co nejvíc a zároveň jídelníček co nejbohatší na bílkoviny, ale teda nejde mi to ani trochu. Obvykle je to ještě horší, zdaleka nevařím každý den.

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 15:41

K snídani jeden krajíček chleba s plátkem tvrdého sýra, rajčátko a mátový čaj. K svačině pár meruněk (právě nám dozrávají na zahradě), k obědu kuře na paprice a těstoviny, hlávkový salát. Vařím teď poměrně vydatná jídla, neb zásobuju jídlem dceru, která kojí, a jsem líná vařit něco jiného pro ni a něco jiného pro nás. Ještě pár týdnů to budu muset vydržet. Po obědě ledovou kávu s kapkou smetany (tu si nedokážu odpustit, s mlékem to pro mne není ono), ale nesladím. Sladké mi nijak moc nechutná, sním to jen když jsem ve velkém stresu. Jednou až dvakrát týdně peču, ale většinu rozdám, sama si vezmu vždy jeden kousek, nijak zvlášť mi to nechutná.
A dnes večer se chystáme ven, vidím to na porci grilovaných křidélek (mňam), šopský salát napůl a jedno pivko.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 15:59
@Bugatti píše:
Jednou až dvakrát týdně peču, ale většinu rozdám, sama si vezmu vždy jeden kousek, nijak zvlášť mi to nechutná.

Jo, jo, já taky pořád peču a rozdávám. Ne že by mi nechutnalo, ale omezuji vše co má lepek /nemám omezení, ale chci/ A taky furt vařím, ale snažím se co nejzdravěji, ale tak, aby mužíček neucítil zradu.

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 16:07

@cibetka 1 V tom, jak propašovat zdravé věci do běžného jídla tak, aby to tam nikdo nehledal, jsem mistr. Dokonce jsem naučila svého masožravého manžela jíst zeleninu (samozřejmě s porcí masíčka). Když peču, většinou se o to podělí tři rodiny a kousek dostane děda, takže je toho pro každého vlastně jen kousek. Protože nedůvěřuji cukrárnám, pekárnám, výrobcům marmelád ani výrobcům polotovarů, připravuji si většinu věcí doma. Baví mne to a stále zkouším nové věci, posledním hitem je domácí „masox“ a domácí pesto.

Jiná Realita
13791 příspěvků 6.7.12 16:15

@Bugatti
Prosím vás, a co z krajíčku chleba, meruněk, hlávkového salátu a kuřete na paprice je to vydatné jídlo? kuře na paprice není vydatné, leda spíš možná trochu těžší kvůli smetaně, pokud někomu vadí.

Pracuje někdo z vás, kdo téměř nejíte, fyzicky? Pokud ano, jak přežijete celý den na jednom krajíci čehosi, sušenkách, třech kusech ovoce a těstovinách s hodně hodně moc brokolice? :-O to není myšleno jako urážka, jen jsem z toho trochu v rozpacích.

Protože já jím třeba takto: snídaně tři čtyři krajíce chleba s kvasnicovou pomazánkou, mrkev, rajče, pár ředkví, kus kedlubny, kefír s cereáliemi (celý) a mrkvovojablečný salát, svačina velký kus melounu, oběd polévka zeleninová dva talíře, pár palačinek se zmrzlinou a ovocem a bylinkami, zbytek pomazánky se dvěma krajíci chleba, mezitím sem tam kus sýra, další meloun, svačinovečeře tvarůžky jen tak s mrkví nebo okurkou. nejím po páté/šesté hodině už nic.

jíst jakkoli méně, umřu hlady..

Nevím…no, nechci nikoho urazit, ale přijde mi, že takováto témata mají rády ženy, které se předhánějí v tom, jak toho co nejméně sní a vzájemně si gratulují s minijídelníčkům a k tomu, jak si všecko, co ostatní jedí, odříkají nebo si toho berou ale opravdu jen malinký kousek.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 16:21

@Jiná Realita No já se naopak snažím jíst co nejvíc, ale nedokážu sníst ani doporučenou dávku kalorií pro svou váhu. Pohyb nemám, sedím celý den za počítačem. Aktuálně nehubnu ani nepřibírám, váhu si držím, ale zdravá váha to není. Tak snad vám to tu nekazím, když se naopak snažím přibrat.
Kuře na paprice je pro mě vydatné jídlo. Nedávno jsem si dala v restauraci k obědu svíčkovou a pivo a už jsem nedokázala sníst skoro nic dalšího zbytek dne (až úplně večer něco lehkého). Např. nezvládám sníst polévku + jídlo k obědu, mám to buď a nebo. Nejvíc toho dokážu sníst, když si to rozložím do více menších jídel, ale na to zase nemám disciplínu.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 16:22

@Jiná Realita
Když jsem fárala v dolech, jedla jsem víc.
Neviděla bych to jako nějaké vytahování. Většina z nás tu má sedavé zaměstnání a tak prostě jí míň. Nevidím na tom nic mimořádného. Já vlastně znám málo lidí, kteří opravdu tvrdě fyzicky pracujou.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 16:25

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:57

MP Lisbeth
85 příspěvků 6.7.12 16:31

Ježiš, nechci nikoho urazit, ale stupidnější téma by mě nenapadlo, už se to tady začíná schylovat k typicky „ženským tématům“, za chvíli se tady budou vyměňovat dietní recepty
to jste měla spíš nadhodit někam na pro-ana blogy ;)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 16:40

No to je taky bomba, kuře na smetaně. To jsem už neměla snad 15 let, je to na mne moc těžké. Taková jídla mi nikdy nedělala moc dobře, mám z nich i zažívací potíže (průjem). Taky nemůžu tu českou klasiku vepřo knedlo zelo nebo kachnu a tak. Když chci něco výživného, co mne zasytí aspoň na půl dne, dělám si ovesnou kaši. Taky hovězí mi vydrží na celý den.
Vzpomněla jsem si na Milenu Holcovou, to je spisovatelka cestovatelka. Ona psala o svém pobytu u Masajů. Oni jedí velmi málo, vlastně celou jejich obživu jim skýtají jejich stáda. No a ona u nich nějakou dobu žila, psala pak, že kolem jejich chatrčí se např. neválí žádné exkrementy a to proto, že oni skoro nejedí. Místní ženy jí okamžitě sdělily, že mimořádně ošklivá, protože je bílá a tlustá (ona je normální podle našich evropských měřítek) a když měla druhý den po příjezdu hlad, dívali se na ni nechápavě, jak to, když jedla přeci včera? Taky tam psala, že to, co Evropani považují za důstojný klid Masajů je jen prostá vyčerpanost z nedostatku jídla, tudíž oni jsou naučení i žít velmi úsporně a nedělat žádné zbytečné pohyby. Taky se o tu svou pasteveckou hůl většinou spíš opírají, když hlídají stáda.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 16:42

@MP Lisbeth
Vidíte, tohle by mne nenapadlo. Já osobně nemám s jídlem konflikt a nijakou zvláštní váhu mu nepřikládám.
Ale něco na té vaší poznámce asi je.

bubun
83 příspěvků 6.7.12 17:07

@Jiná Realita
Teda, já takhle jíst pár dní za sebou, mám hned 5 kilo navíc :)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 6.7.12 17:18

@Jiná Realita: já nejíst po páté-šesté hodině nic, umřu hlady. obvykle si kolem desáté večerní dávám 2-3 krajíce chleba se sádlem a cibulí:-)
no hate, ale fakt je mimo srovnávat jídelníček fyzicky pracující/ho s někým, kdo celé dny prosedí. u žen záleží taky na věku. bezva, že Vám chutná a já osobně Vám rozhodně nezávidím, ale až budete zvládat fyzicky míň a hormonálně budete jinde, ještě si možná vzpomenete na „chudinky živící se 1 jabkem denně“;-))

Bugatti
4086 příspěvků 6.7.12 17:22

@Jiná Realita No tím vydatným jídlem myslím právě to kuře na paprice. Zejména v tomto horku. Ale ono záleží na tom, jaká smetana se použije. Já dávám zakysanou, ta je asi 12%, takže to není tak zlé. Dceři jsem dělala ještě i polévku, ale tu jsem sama nejedla. Jsem teď dost omezená tím, co může kojící matka (žádné koření, alergeny a nadýmavá zelenina). Já se snažím stravovat zdravě (s nějakým tím občasným prohřeškem… no jo no… jsme jen lidi…) snažím se hýbat (1× týdně cvičím + 1× týdně hřiště s vnukem) a váha mi stojí, ale jsem i za to ráda.

JarkaJar
432 příspěvků 6.7.12 17:30

Jo, @Viktorka od splavu má pravdu. Dnes se mi nechce věřit, kolik jsem toho v mládí snědla, a přitom jsem byla mnohem štíhlejší. K večeři třeba 20 dkg salámu a tři velké housky, obden indiánka nebo rumovou špičku… Když jsem chodila na střední školu, jezdila jsem vlakem a blízko nádraží byla cukrárna. A jak snadno se mi třeba v pětadvaceti hublo. Ale přišla jsem na to, že mi pomáhá asi tak po sedmé už nejíst, a to ani zeleninu.

AndělínaSladká
1 příspěvek 6.7.12 17:49
Hubnutí na kila- NE

Zdravím Vás,
debaty ohledně jídla příliš neuznávám, ale nápad o „sepisování“ se mi moc líbí. Já s váhou, zdravím ani vzhledem nemám žádné problémy. Musím podotknout, že jsem vegetariánka, což tedy znamená, že nesním kus masa- dodržuji to opravdu přísně (Nedám si ani jogurt, ve kterém je želatina nebo gumové medvídky apod.) a musím říci, že je mi opravdu skvěle, nemám hlad, nemasovým jídlem se dá se přejíst podtstatně méně snadně než jídlem z masa. Tím nikoho nenabádám k vegetariánství, každý si musí najít to, co vyhovuje právě jemu.
Dle mého názoru nezáleží až tolik na množství jídla, ale na jeho kvalitě. Pokud tělu dodáme vše potřebné v rozumné míře, nebude strádat, tudíž nebudeme tloustnout, budeme se cítit zdravě a lehce. Nebojte se jíst! Číst obaly se vyplácí a dle mého názoru bychom příliš neměli holdovat exotickým pokrmům, držet se „tady u nás“. Domácí a poctivé, tak praví moje mamka i její mamka a obě jsou krásné, zdravé ženy.
A co jsem dnes jedla? :)
Jsem závilách na ranní kávě- dám si asi 200 ml překapané černé kávy s 200 ml polotučného mléka, aspoň dva žitné toasty s máslem nivou a džemem + kupa zeleniny.
K dopolední svačině mám moc ráda ovoce a oříšky (jahody, rybíz, borůvky- dle roční doby), dnes jsem si dala ještě na chuť jablko.
K obědu byly celozrné bio těstoviny s rajčatovou omáčkou a bylinkami a málo jich tedy rozhodně nebylo :)
Na další svačinu jsem si nachystala jogurt s tvarohem a domácí jahodovou marmeládou, nasypala jsem tam dvě hrsti corn flake… To byl takový dezert.
A k večeři bude… Ještě nevím ;)
Nehubněte na kila díky redukovanému množství potravy, ale počítejte ubývající centimetry kolem pasu, za které může kvalitní a pestrá strava!

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 17:50

Já taky v mládí mohla sníst celou krávu i s chlupama a stejně jsem nepřibírala, spíš naopak. Jakmile se přehoupla padesátka, vše je jinak a musím se už ohlížet na to co sebe cpu. Také koukám na to, abychom zbytečně nejedli všechny ty přídavné látky, takže vařím jen ze základních potravin. Musím vědět, co mám v jídle. To ovšem neznamená, že jsem takový asketa stále, rádi chodíme do dobrých restaurací a dám si vše, na co mám chuť. Ale to samozřejmě není každý den.

Katka2305
136 příspěvků 6.7.12 18:08

Tak jo, nejdřív k tématu: ráno kuskus s uzeným, hráškem a rajčaty (dojížděla jsem od večeře) a čaj, k obědu veganské sushi a vodu, svačina kefírové mléko, na večeři někam půjdeme. Miluju čaje, takže průběžně zelený čaj.
Vzhledem k tomu, že mám sedavé zaměstnání a sklony k tloustnutí, musím se v jídle trochu hlídat. Dávám ale přednost tomu, jíst co mám ráda, jen pokud možno v malých porcích. Ale někdy je to námaha.

@AndělínaSladká: Máte velkou pravdu v tom, že každý si musí najít co mu vyhovuje. Já mám vegetariánské pokusy za sebou, ale zjistila jsem, že bez masa mám zažívací potíže. Takže maso 2×-5× týdně jím. Jogurty s želatinou taky nejím, stejně jako jogurty s 0,1% nebo podobně nemožným množstvím tuku - jak se asi dosáhne té správné konzistence bez tuku? Jím zásadně smetanové jogurty, problém je v tom, že jediný smetanový bez želatiny a přislazování a doufám že s minimem emulgátorů je Choceňský. Máte někdo prosím další tipy na dobré smetanové jogurty? Dřív jsem jedla i Pieroty a Floriany, ale zhoršili recepturu…

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:16

@Katka2305 Kunín. Střídám Kunín a Choceňský podle nálady, Kunín mi asi chutná více, ale nejsem si jistá. Obojí má ve složení jen smetanu a jogurtové kultury, v obojím stojí lžička. Na chuť si ho ráda míchám s oříšky, sušeným ovocem, grankem apod.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.12 18:25

Fakt je, že vegetariánství není úplně pro každého. Ani mně to nesedlo. Maso jsem nejedla šest let (celá střední a půlka vysoké) a zhruba první půlku mi to vyhovovalo, protože jako dítě jsem nebyla dvakrát masožravá. Ale s nástupem na vysokou, kdy mi značně přibyl stres, mi vegetariánská strava přestala stačit, ač jsem jedla hodně. Byla jsem unavená a vyčerpaná a logicky to začala dohánět sladkým. Váha šla nahoru. Tak jsem začala postupně přidávat maso a cítím se teď líp, nemusím jíst takový objem potravy a necítím se tak unavená. Takže k vegetariánství se na 99% nevrátím.
Současný stav stravování není zrovna ideální, za zdravý bych ho neoznačila ani omylem (mně prostě ty strašně nezdravé věci taaak chutnají). Hřeším na to, že mi to dobře pálí a teď v létě se hodně hýbu, tak můžu jíst prakticky všechno. Hodlám to změnit, ale teď v létě si to ještě „užiju“.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek