Kabát pro maminku, velikost 50

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Danýska
13 příspěvků 3.1.17 20:12

Tak na tohle sama nestačím… Maminka, 50 let, nadváha. Tvrdošíjně chodí v obrovské, psychedelické vzorované lyžařské bundě. Po x letech (a také protože se bunda už rozpadá na vlákna), jsme ji s bráchou přesvědčili, ať si koupí kabát. Chytře jsme si počkali na povánoční slevy a šli vybírat. Maminka se překvapivě ani nebrání jiným barvám než černé, nevadí jí zapínání na šikmý zip: no prostě se jí líbí i moderní kabáty v aktuální nabídce obchodů, za což jsem moc ráda, konečně bude mít hezký a slušivý kabát.
Jenže! Já jsem prostě nebyla schopná najít žádný, který by zapnula. :(
Většina konfekce končí u 46, když jsme našli větší, byly to takové umělé hrůzy, navíc jak pro stoletou bábu z nějaké komedie.
Moje otázka zní: kde nakupujete nadměrné velikosti? (přelom běžné konfekce a xxxl?, když zase vybereme nějaké hodně velké, strašně to na ní visí…)
Kamenný obchod, Praha. kabát, lhostejno jaký, prostě jednoduchý, slušivý: do města, klidně i maličko „sportovní“.
Děkuji za tipy, dnes mě to fakt vyčerpalo a jsem na sebe naštvaná, že pro sebe nakoupit umím, ale mamce nedokážu pomoci.
Není nijak extrémně tlustá, kolikrát kolem sebe vidím dvojnásobné ženské a jak jsou krásně oblečené. Tak jen asi lezu do špatných obchodů.

Reakce:
marikahr
1042 příspěvků 3.1.17 22:18

@Danýska ja teda konkretnu skusenost nemam, ale obchod ULLA POPKEN je urceny pre moletky

AnoNe
884 příspěvků 3.1.17 22:24

Mamka nakupuje hlavně v C&A, v Tescu, něco i KIK a Takko. Nejlepší je určitě C&A, tam toho mívají nejvíc. Marks & Spencer má taky velké velikosti.

Danýska
13 příspěvků 4.1.17 08:07

@AnoNe Takže dost podobné, jako u nás. C&A mi přijde, že právě strašně ztratilo na kvalitě, v nadněmrných už nacházíme jen samé kytkaté šílené hadry a kabáty tam pro změnu byly moc velké. V Takku se většinou seženou kalhoty. Ale M&S mne nenapadl, to bychom teď ve slevách mohly zkusit. Ještě nějaké vyzkoušené obchody, prosím? :-)

Danýska
13 příspěvků 4.1.17 08:09

Zná ještě někdo obchody, kde mají nadměrnou sekci? Vlezla jsem do Camaieu, ale tam právě měli max. do 46. Co třeba Orsay, Next…? Má někdo zkušenost?

Linie
2020 příspěvků 4.1.17 08:38

@Danýska Musíte hledat v obchodech pro dospělé ženy: M/S, Peek-Cloppenburg, Van Graaf. Na Moravě šije kvalitní kabáty Moděva Konice http://www.modeva.cz/. V Brně bude v únoru veletrh Styl, jestli to nemáte daleko, může se maminka odívat tam, není to prodejní výstava, ale může se s výrobci domluvit.

manessa
24 příspěvků 4.1.17 08:58

Mám stejný věk a velikost jako Vaše maminka a praktikuji to takto:

• na Zootu najdu a objednám věci, které se mi zdají být vhodné, obvykle druhý den jsou na výdejně kde si vše v klidu vyzkouším, zaplatím a odnesu si jen to dobré, zbytek jim tam nechám. Je to velmi jednoduché a funguje to. Většinou je tam klid.
  • na Mango objednám také přes e-shop, přijde to domů za pár dní (musí se ale vše hned zaplatit), doma vyzkouším a vyberu si. Nevhodné vracím poštou zpět (mají v balení připravený tiskopis na vratku i sáček na zabalení). Následně mi přijdou peníze zpět na účet. Věci z Manga jsou dražší, hodně kvalitní a jejich XXL mi většinou sedí. Letos mám kabát a zimní bundu a spokojenost. Funguje to dobře, mají velmi dobrý e-shop.

Kamenné obchody: občas Lindex (bývalo to lepší), občas Tesco (FF - jsou to obyčejnější věci), Promod, Marks and Spencer, Marina Rinaldi - dobré kalhoty, ale dost drahá značka. Ale než to všechno obcházet…raději nakupuji přes ten internet.
Ať se Vám podaří najít pro maminku něco pěkného co by ráda nosila. A je to od Vás moc hezké.

manessa
24 příspěvků 4.1.17 09:03

Ještě jsem zapoměla:
tento týden jsem na Glami viděla moc pěknou bundu/kabát (? něco mezi…), na zip, tmavě modrý s krémově béžovým zavinovacím límcem z umělé kožešinky, na běžné nošení se mi zdál ideální. Byl elegantní, delší, a i když s výplní, vypadal lehce.
Zkuste dohledat :)

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.17 09:20

@manessa Teda, že věci z Manga jsou dražší a hodně kvalitní je pro mě překvapení, až bych v obou případech použila antonyma, resp. na to jak jsou nekvalitní by mohly být levnější, kompromis ;-)

Jordaan
9235 příspěvků 4.1.17 09:32

S. Oliver ma taky radu pro vetsi velikosti. Jmenuje se to Triangle.

Danýska
13 příspěvků 4.1.17 14:00

@manessa Super, to s tím ZOOTem je skvělý nápad! Hned to omrknu. Moc děkuji za rady, já bych byla moc ráda, kdyby se maminka oblékala slušivě, není přece stará ani nějaký asociál, aby pořád chodila jen v hadrech od vietnamců. Nechá si ode mne poradit, bohužel nepřesvědčí sama sebe a u některých věcí máme problém, že jí sice padnou, ale jí osobně připadají divné a stejně v nich nakonec nechodí. (Viz koupě dvou nádherných otevřených ponč, které z ní dělaly tak super babu, navíc jí netáhlo na záda ani na ramena, ale ona je nenosí, protože…no, já ani nevím proč :-D )

Děkuji Vám za vyčerpávající odpověď. Snad teď budeme mít větší úspěch. :-)

Danýska
13 příspěvků 4.1.17 14:01
@Jordaan píše:
S. Oliver ma taky radu pro vetsi velikosti. Jmenuje se to Triangle.

Děkuji, podíváme se. :-)

marikahr
1042 příspěvků 4.1.17 20:09

@Danýska ja by som sa hlavne vyhýbala obchodom ako Takko, Kik, Tesco.. ktoré boli hore spomenuté, zoberte maminku do Van Graaf na Václaváku, zamerajte sa na kvalitný materiál a strih. Lacný polyester vo veľkosti 50 a ešte pofidérnych strihov ako to často vidieť v reťazcoch neurobí dobrú službu.
Skúste hľadať podľa zloženia materiálu - vlna+kašmír, kabáty z poriadneho materiálu bývajú aj dobre vypracované, držia tvar nevyžmolkujú sa.

Jordaan
9235 příspěvků 4.1.17 20:44

@marikahr

na stranky van graaf jsem koukala, vel. 50 nevedou, ta velikost je docela problem, kdyz to ma byt kvalitni, ale nestat zas tak strasne moc (tipuju podle obchodu, ktere slecna jmenovala).

marikahr
1042 příspěvků 4.1.17 21:08

@Jordaan ja som Van Graaf spomenula hlavne kvôli kvalite, nemám prehľad o veľkostiach.
Pokiaľ ide o ceny myslím, že práve teraz sa dá kúpiť aj kvalitnejší vo výpredaji. Osobne by som radšej priplatila, dobrý kabát vydrží aj niekoľko sezón, ale samozrejme poriadnej kvality a strihu. Hlavne na postave veľkosti 50 nekvalita „vynikne“
Ešte ma napadá Peek & Cloppenburg, teraz majú zľavy (na Slovensku), ale hádam, že rovnako je to aj v Prahe. Tam zvyknú mať bežne zľavu 50% to už sa dá aj kvalitnejší.
No len treba hľadať…
Inak ja som dnes bola v Makyte (slovenský výrobca, má obchody na slovensku), na kabáty sú výrazné zľavy (napr kabáty za 70-100 EUR a prevláda vlna+kašmír), oni šijú z kvalitných materiálov, ale návrhár by si zaslúžil kľačať v kúte :-D
Tak tam som si všimla dokonca kabáty veľkostí až 52-56.

Jordaan
9235 příspěvků 4.1.17 21:43

@marikahr

Makyta a pod. je opravdu skoda. Materialy ok, sit umi, ale proc si nesezenou navrhare, ktery je aspon trochu pricetny, to nikdo netusi. Pritom by to muselo mit uspech.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.1.17 21:58

@marikahr Makyta Púchov jště existuje?

marikahr
1042 příspěvků 4.1.17 22:50

@vlm ano existuje, stale ma siet predajni (najdete na makyta.sk)

Radeko
9 příspěvků 5.1.17 13:18

Můžu poradit firmu Lantea v Pardubicích. Mám od nich několik kabátů, jsou z materiálu vlna+kašmír+polyamid, neznám v poměru cena/výkon lepší kabát. Bohužel firma webové stránky prakticky nepoužívá, musíte si zajet přímo do podnikové prodejny a raději si ověřte otevírací dobu telefonicky. http://www.lantea.cz/moda.html

radmila.k
154 příspěvků 5.1.17 18:14

@manessa
Muzu se zeptat, v jakem eshopu kupujete Mango XXL, vel. 50? Vsude jsem nasla max. XL, 46. Moc dekuji

radmila.k
154 příspěvků 5.1.17 18:34

@manessa
Tak uz jsem to nasla, kolekce Violeta. Jen by me zajimalo, jak velikosti opravdu sedi. Mohla byste vasi 50 prirovnat napr. k UK cislovani? To nosim nejcasteji a dokazu si to predstavit.

kalivrata
430 příspěvků 7.1.17 13:43

Tip na Lanteu neni prodejni, kabaty maji krasne, kvalitni a levne, nosi je moje sestra (nejmensi velikost maji bohuzel 38 a i to je spis 40 a ve velkych velikostech lepsi vyber).

Takovy anachronismus je ta firma, ale strihy maji soucasne a pro korpulentni damu ideal.

Radeko
9 příspěvků 8.1.17 03:07

Taky mi není jasná strategie firmy Lantea, asi reklamu nepotřebují, nevím. Jednou jsem jejich kabát koupila v Debenhams za daleko vyšší cenu a podle visačky identifikovala výrobce, doma a ve svém okolí máme 5 modelů. Na prodejně jsou kabáty různých střihů a barev, složení materiálu 70% vlna, 20% polyamid a 10% kašmír.

tasa
60 příspěvků 10.1.17 09:02
@Danýska píše:
Tak na tohle sama nestačím… Maminka, 50 let, nadváha. Tvrdošíjně chodí v obrovské, psychedelické vzorované lyžařské bundě. Po x letech (a také protože se bunda už rozpadá na vlákna), jsme ji s bráchou přesvědčili, ať si koupí kabát. Chytře jsme si počkali na povánoční slevy a šli vybírat. Maminka se překvapivě ani nebrání jiným barvám než černé, nevadí jí zapínání na šikmý zip: no prostě se jí líbí i moderní kabáty v aktuální nabídce obchodů, za což jsem moc ráda, konečně bude mít hezký a slušivý kabát.
Jenže! Já jsem prostě nebyla schopná najít žádný, který by zapnula. :(
Většina konfekce končí u 46, když jsme našli větší, byly to takové umělé hrůzy, navíc jak pro stoletou bábu z nějaké komedie.
Moje otázka zní: kde nakupujete nadměrné velikosti? (přelom běžné konfekce a xxxl?, když zase vybereme nějaké hodně velké, strašně to na ní visí…)
Kamenný obchod, Praha. kabát, lhostejno jaký, prostě jednoduchý, slušivý: do města, klidně i maličko „sportovní“.
Děkuji za tipy, dnes mě to fakt vyčerpalo a jsem na sebe naštvaná, že pro sebe nakoupit umím, ale mamce nedokážu pomoci.
Není nijak extrémně tlustá, kolikrát kolem sebe vidím dvojnásobné ženské a jak jsou krásně oblečené. Tak jen asi lezu do špatných obchodů.

Nelezes. pokud ma 50 a je vysoka, tak je to problem.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek