Kabát s velkým K

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Vera
237 příspěvků 3 inzeráty 21.11.17 00:27
Kabát s velkým K

Mám za pár dní narozeniny, a jako dárek bych si někde chtěla vybrat kabát s velkým K - nadčasový, elegantní, hřejivý, dobře ušitý a z kvalitního materiálu, jednoduchý ale zajímavý. Chci ho nosit jak ke kalhotám a kotníkovým botám, tak k sukním a kozačkám. Prostě kabát který budu milovat, a on bude milovat mne. Mám bohužel představu jen o barvě (spíš jednobarevný - tmavší šedá, černá, tmavě modrá, tmavě zelená) a délce (ke kolenům, případně o kousek delší).
Cena kolem 8 000. Kam byste se pro takový kabát vypravili vy? A obecně: jaký střih/jaké složení zimního kabátu se vám nejvíc osvědčilo? (Podotýkám že kabát typu „na lítačku“ k džínám a svetru mám). Díky za tipy.

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

weruberu
1077 příspěvků 1 inzerát 21.11.17 10:17

@MP Vera Pokud chcete do kabátu investovat, určitě bych doporučila vlněný (např.90% vlna+10%kašmír). Sama mám pro hezké kvalitní kabáty slabost, mám doma 3 takové ty “top”, dva jsou z Hugo Boss a jeden je z Gantu. Teď pokukuju u Max Mary-asi tam letos pošlu Ježíška :-). Určitě by bylo nejvýhodnější počkat s koupí po Vánocích, protože ty kabáty jdou o 1/3 až 1/2 dolů (jeden z těch HB kabátů mi muž kupoval právě po Vánocích a z 16tis.byl zlevněný na 8, ale je pravda, že to byla mrňavá velikost), zase na druhou stranu, když jsem loni uviděla petrolejový kabát, po kterém jsem dlouho toužila, nechtěla jsem riskovat, že v lednu už nebude (a taky že nebyl). Jinak cenově celkem přijatelné je PF. Pokud jste z Prahy, zkuste kouknout i ve Van Graaf. Anebo je ještě možnost nechat si ho ušít, mému muži šili kabát minulý rok v http://www.suitandme.cz/ a vypadá fakt pěkně (také vlna+kašmír).

marikahr
418 příspěvků 21.11.17 12:51

@MP Vera
ja zvyknem lovit v obchodoch VanGraaf a Peek&Cloppenburg
zlozenie: zmes Vlny, Kasmiru, Alpaky prip. Angory
Okrem spominanych obchodov na Slovensku este stale existuje Makyta, v jej podnikovych predajniach sa daju kupit dobre kabaty za skvele ceny. Len teda treba natrafit na model, ktory vyhovuje predstavam.

lesterbov
34 příspěvků 21.11.17 15:08
Máj

Já mám obdobný z Máje, asi za polovičku vašeho rozpočtu. Říkám mu kabát do Národního, je z vlny a je české výroby. V podstatě dost nudný kousek, ale dobře šitý a snad vydrží. Mívají tam po krajích prodejní plochy mix různých značek, mezi nimi české i slovenské výrobce.
Pak bývala 2 roky zpět větší prodejna v Debenhams, ale nevím, jestli ještě funguje. Tam mi tedy nebyly moc sympatické prodavačky.

giuliettka
272 příspěvků 21.11.17 15:53
@MP Vera píše:
Mám za pár dní narozeniny, a jako dárek bych si někde chtěla vybrat kabát s velkým K - nadčasový, elegantní, hřejivý, dobře ušitý a z kvalitního materiálu, jednoduchý ale zajímavý.

Bežte do Diora. Modely 2018 sú akurát pre vás. :-D

martinarie
50 příspěvků 22.11.17 14:19

Před měsícem jsem si koupila tento kabát

http://www.debenhams.com/…702960_-1031#…

Je úžasný. Už mají ale jen velikost 36.

Matmys
1633 příspěvků 23.11.17 15:33

Já vám nevím. Je mi jasné, že ženy po „něčem“ touží a pokud to jen trochu jde, tak si svůj sen splní. A chápu, že chcete investovat do nadčasového modelu. Jenže, ta nadčasovost může skončit při pokusu dát kabát vyčistit. Můj případ - světlý vlněný PF, nošený jen „do divadla“ (koupený cca před 6 lety cca za 7 tisíc) jsem odnesla jednou na jaře z čistírny a na podzim oblékla s pocitem, že jsem z něj jaksi vytloustla…
Nikoli, podle podšívky ho srazili o dvě čísla. Moje blbost, že jsem to neověřila dříve, ale ani sebelepší reklamace ten kabát zpátky nevytáhne.
Takže teď kupuji kabáty do 2 tisíc a tři mi vydrží nadlouho :)

weruberu
1077 příspěvků 1 inzerát 23.11.17 15:59

@Matmys Také vždycky trnu, jestli to dobře dopadne :-) Zatím mám dobrou zkušenost s čistírnou Daja…

Reklama

lesterbov
34 příspěvků 23.11.17 16:28

@weruberu @Matmys Mně zrovna v Daje kabát zničili. Byla to jen směs vlny a moc nestál, ale stejně to zamrzí. Nesrazil se, ale ta flaušová část se ztenčila, ztvrdla a je v něm teď hrozná zima. Nesetkali jste se s podobným efektem? Doufám, že to není standardní. U jiných materiálů mám zkušenosti dobré.

giuliettka
272 příspěvků 23.11.17 16:43

@Matmys Ale o je ako keby som mi niekto nabúral auto a pretože by mi mohli rozbiť ďalšie, tak si namiesto auta kúpim 40 jízdeniek na MHD. :-D

weruberu
1077 příspěvků 1 inzerát 23.11.17 17:26

@lesterbov Tak to jste mne vůbec nepotěšila…asi zvolili špatný program čištění…já jsem s nimi zatím spokojená, doufám, že se jim tohle nestává často…

Matmys
1633 příspěvků 24.11.17 08:54

@giuliettka
Zdravím moji oblíbenou prudičku :), ale myslím, že to není stejné.
Je to spíš jako by někdo uvažoval o koupi super auta do města bez možnosti chráněného parkování. Také bych doporučovala zvážit, zda do toho dát „velké“ peníze nebo se spokojit se střední třídou.

MP blanka
898 příspěvků 24.11.17 09:47

Neodpovedám na dotaz @MP Vera, len som si, ňou inšpirovaná, znovu prezerala kabáty, čo mám uložené na Pinterese. Keď som si nedávno jeden šila pre seba, nechcela som nič neobvyklé, len takú klasiku. Ale kabátov, čo by sa mi páčili, je tak veľa, až ma prsty svrbia! Pokochajte sa so mnou.

kalivrata
430 příspěvků 1 inzerát 24.11.17 09:49

Trochu uvažuju, jestli něco jako nadčasový kabát vůbec existuje. Mám doma jeden krásný, kašmírový, hříšně drahý (dárek za maturitu), deset let starý, jehože střih by se za klasický určitě označit dal, ale zrovna mě napadlo, jestli se ty rukávy už dneska nešijí užší. Jestli se nakonec na každém oblečení v takových detailech jeho věk nepozná. Ale že se yplatil, o tom žádná.

MP blanka
898 příspěvků 24.11.17 10:11

@kalivrata - obyčajne sa dá poznať, že ide už o starší kúsok, napr. ako píšete, v súčasnosti podľa šírky rukávov, podobné je to aj so veľkosťou fazony a podobne. Ak vám ale kabát slúžil 10 rokov, má už svoje odslúžené. Možno sa ešte dá nosiť, ale za nový už ho označiť nemôžete. Nadčasový neznamená doživotný, že?

kalivrata
430 příspěvků 1 inzerát 24.11.17 10:39

@MP blanka Já si to ani nemyslím :-) Jen mě napadlo, že je naivní představa, že invetuji do kabátu a ten bude úchvatný i po dvaceti letech. I kdyby vypadal pořád stejně :-)

weruberu
1077 příspěvků 1 inzerát 24.11.17 10:47

@MP blanka Vybrala bych si :-)

Agraynel
60 příspěvků 24.11.17 12:39
...

Já vám poradím jinak - pokud máte možnost, nechte si ho ušít :) materiál si vyberete sama včetně podšívky (hedvábí je hedvábí :D ), střih vám vyladí přesně na míru a i s vámi prokunzultuje střih, který nejlépe sedne vaší postavě. Vyberete si sama detaily jako jsou knoflíky apod a nemusíte dělat kompromisy a obíhávat obchody :) A řekla bych, že cena bude taky kolem těch 8 tisíc :)

czDanda
483 příspěvků 24.11.17 14:01

@MP blanka pořád se vracím k tomu velbloudímu se stojáčkem. :-)

giuliettka
272 příspěvků 24.11.17 16:12
@Matmys píše:
@giuliettka
Zdravím moji oblíbenou prudičku :)

Tak nech si troška napravím reputáciu, tak kabát v nastavenej cenovej relácii. :-D
 https://www.madeleine.co.uk/…re/k/0286817

Jordaan
7395 příspěvků 24.11.17 16:17

@giuliettka

Skoro 700 liber ale neni ca. 8000 korun. Nebo koruna nejak straslive posilila?

giuliettka
272 příspěvků 24.11.17 16:26

@Jordaan Máme nového premiéra Babiše a mena nám tvrdne. :-D
Ja som to prosím vynásobila desiatimi, ale prečo netuším, asi očakávam prudký pokles libry v súvislosti s Brexitom. :D

lesterbov
34 příspěvků 24.11.17 21:41

@MP blanka Myslíte si, že životnost kabátu je méně, než 10 let? Já bych řekla, že to závisí na intenzitě nošení, nebo ne? Počítám s tím, že po třech letech od koupě bude dost demodé, nicméně za dalších pět už by mohl zase dělat parádu :-)

Jordaan
7395 příspěvků 24.11.17 21:51

@giuliettka

Pokud libra klesne podle Vasi predpovedi, tak si konecne budu moct koupit neco u Ms. Beckham :-D.

MP Vera
237 příspěvků 3 inzeráty 24.11.17 23:05

Dámy pečlivě sleduji reakce a samozřejmě díky za ně :) zapomněla jsem napsat akční rádius (Praha, Brno, Bratislava - čili i ta Makyta se hodí), případně jsem ochotná spojit příjemné s užitečným a zajet si do Vídně, Drážďan či Budapešti. Zatím mi z toho vypadl Van Graaf, Pietro Filippi a Cos. Potěšující je, že rozpočet je „neomezený, pokud by nebylo levnější koupit auto“, ale i tak bych se do do cca 10.000 chtěla vejít. Samozřejmě jsem zvažovala i variantu „dva za cenu jednoho“, ale už tak to nemám kam dávat, to už bych v případě levnějšího kousku volila variantu kabát + boty/taška/ta artdeco váza co se mi už pár týdnů líbí.
Na šití bohužel nemám kapacity (docházet ke švadleně, vybírat látku, řešit střih etc.) Nákup ve slevách ještě zvážím, ale potřebuju ho už teď a vzhledem k mé velikosti 38/40, která je pryč jako první, bych to taky nemusela stihnout. Poznámky ohledně nadčasovosti jsou inspirativní - samozřejmě nečekám že ho budu nosit dvacet sezon po sobě, ale za zmínku stojí že maminka nosí jeden můj kabát (nevybavím si značku) který jsem dostala cca před 15 lety a vypadá pořád aktuálně. A ještě k tomu materiálu - vlna i kašmír jistě, ale asi to není tak jednoznačné, mám za to že záleží i na tom jaký kašmír a jaká vlna a způsobu tkaní, čili i směs může zahřát… ještě jednou díky a jsem stále na příjmu :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Benetton upadá. Zakladatel se rozhodnul zasáhnout

Zakladatel módního řetezce Benetton se vrací. Chce zachránit... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Módní divadlo v Miláně očima fashion blogerky

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Domov módy ožívá dvakrát do roka - v únoru a v srpnu, kdy se koná... Celý článek

Reklama