Podzimní a zimní kabát - poraďte

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.12 13:46
saryvary
681 příspěvků 7.10.12 20:37

Ženy, poraďte prosím: Díky vám jsem letošní léto poprvé vyrazila v šatech a hodlám v tom pokračovat i na podzim a v zimě. Ale protože na sukňový typ už se nikdy nepředělám, vezmu si šaty (nebo sukni)jen občas (velmi málokdy)a nechci si pořizovat dlouhý kabát. Opravdu bych ho nevyužila. Co jiného můžu nosit v zimě k šatům a sukni? Kabáty mám, ale pouze do půli stehen, v pase projmuté. Je mi jasné, že ty se pro můj účel nehodí.

katango
1356 příspěvků 7.10.12 20:58

@saryvary Dlouhej kabát využijete i ke kalhotům a aspoň vám není zima na kolena.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 7.10.12 21:03

@saryvary Já teda vlastním nejdelší kabát po kolena a přitom chodím celou zimu v sukni, kalhoty vytáhnu málokdy… Nějak nechápu, proč byste musela mít k sukni jenom dlouhý kabát?

saryvary
681 příspěvků 7.10.12 21:16

@Rabbit-Heart Už mi to došlo. Nemusí být dlouhý, musí být jen delší, než mám. Stála jsem před zrcadlem a zkoušela a propadla jsem paníce. Díky za „nakopnutí“.

saryvary
681 příspěvků 7.10.12 21:18

@katango Já vím, že máte pravdu, ale jsem celá taková velká a bojím se, že zahalená v dlouhém kabátě budu jak slon (slonice).

Rabbit-Heart
644 příspěvků 7.10.12 21:20

@saryvary Nepanikařte a klidně choďte v tom kabátě, co máte :) Nebo, jestli se v tom cítíte divně, protože nejste na sukně zvyklá, vyfoťte se a hoďte to sem, ostatní určitě rádi poradí. Ale sázím na to, že to je prostě jenom nezvyk :)

Ally12345
2 příspěvky 2.10.18 14:23
Vysněný kabát

Ahoj, ozivuji diskusi. Chci si letos koupit hezky zimní kabát (začínám si připadat na bundičky už stare). Máte nějaký svůj vysneny? Hoďte sem prosim fotky, odkazy, rady, tipy, na co si dát při výběru pozor, atd. Moc dekuji!

Pražský troll
10 příspěvků 2.10.18 16:40

Zdravím, budu opakovat miliony mých předchůdkyň…ale: Co pro vás znamená hezký zimní kabát? Kolik do něj chcete investovat? Kam ho potřebujete převážně nosit? Jaké máte požadavky na materiál a např. hmotnost? Údržbu?
Napadají mě následující kategorie:
1. „První kabát“ např. po skončení střední/základní školy, nebo odklonu od jiného módního stylu. Což pro mě znamená univerzální, ne moc drahý kousek, na kterém můžu vyzkoušet jak dál…
2. Univerzální levnější (do 5000 Kč?) kabát pro dospělou pracující ženu, která nepotřebuje/nechce nijak vyčnívat a jezdí do práce MHD.
3. Kabát, který musí opravdu hřát. Např. jezdím každý den hodinu vlakem a pak musím půl hodiny pěšky ve větru a mrazu…ale nemůžu si dovolit chodit v pohorkách a péřovce.
4. Kabát jako nadčasová investice. Klidně dražší kousek, který můžu vytáhnout i po několika letech a bude z opravdu kvalitního materálu a perfektního nadčasového střihu…
5. Vysněný kabát. Nevadí, že stojí dvě výplaty, k ničemu se mi nehodí a vlastně ho nemám kam nosit, ale prostě ho CHCI :-)

Kategorií je určitě mnohem víc…a nezatracuji žádnou z nich. Jen nám prosím popište blíž, s čím vám máme poradit.

PS.: Můj nejoblíbenejší kabát je z řetězce. Koupila jsem ho o polední pauze ve slevě…nemá žádné úžasné složení (i když asi 40% vlny tam prý je). Je úplně průměrný a začíná mít prodřená místa na zadku a na rukávech. Nosím ho skoro ke všemu a prostě ho miluju :-). Jo a jiné kabáty mám…pečlivě uložené ve skříni. Není to ono.

Ally12345
2 příspěvky 3.10.18 13:05

@Pražský troll Potřebovala bych kombinaci bodu 2 a 3, kabát pro dospělou ženu okolo třiceti, v němž je vhodné chodit do práce (do kanceláře) a zároveň je možné v něm být dvě hodiny v zimě venku v minusových teplotách a nezmrznout.
Požadavky na materiál sama nevím, proto zde žádám o radu. Cena do těch 5 tis.

DKU
104 příspěvků 3.10.18 15:39

@Ally12345 pokud chcete klasický kabát a nemáte zmrznout,tak to chce co nejvyšší podíl vlny min. 60 -70%, akorát to nebývají kabáty do 5 tisíc, teda pokud nejde o výprodej a to už musí být štěstí,ale možná, že někdo bude vědět víc

Pražský troll
10 příspěvků 3.10.18 19:22

@Ally12345
Tak to bude oříšek. Chcete normální, zimní kabát pro dospělou ženu, abyste se nemusela zadlužit…:-) Tedy něco jako bílého jednorožce českých obchodů…

Kdybych si takový kabát kupovala já, měla bych následující požadavky:
Klasický střih, délka min. po kolena, tužší, těžší materál, obsah vlny nad 40%, „univerzální“ barva (černá, tmavě modrá, tmavě zelená, šedá, vínová, velbloudí srst), pořádné zapínání + nejlépe pásek, absence jakýchkoliv dekorací (ozdobné knoflíky, zipy atd.), slušné zpracování (včetně podšívky)

S tímto jednoduchým zadáním jsem dnes nahlédla do jednoho pražského nákupního centra…a nenašla jsem ani jediný kabát, který vám můžu doporučit. Obchody jsou přecpané oblečením, ale takovýhle normální kousek je asi rarita. Atrap kabátů mají spousty, o tom žádná, ale: svetrokabát bez podšívky není úplně to pravé, že? a nosit tenoučký „vlněný“ kabáteček s polyesterovou podšívkou v zimě asi taky nechcete…
A tím jsem zhruba vyčerpala, co jsem viděla :-(. Snad ještě něco pořádného dovezou.

Tady dole vám dám pár odkazů na kabáty, které jsem buď viděla dnes, nebo mám představu, jak vypadají ve skutečnosti, a o kterých si myslím, že nejsou úplně k zahození. Skoro žádný z nich vám ale nemůžu doporučit s ohledem na jejich hřejivost. Prostě do města asi dobrý, ale stát v nich venku, tak asi zmrznu. Stejně tak originální cenu bych nedala za žádný z nich. Ale budou slevy…takže za polovinu …možná :-).

Jsem zvědavá, co si o mém výběru budete myslet. Ano, jsou tam i vyšší ceny, ale před slevou.

https://shop.mango.com/…1065733.html?…

https://shop.mango.com/…1055734.html?…

https://shop.mango.com/…1063745.html?…

https://www2.hm.com/…0485001.html

https://www2.hm.com/…4181007.html

https://www.marksandspencer.com/…/p/p60179687?…

https://www.marksandspencer.com/…/p/p60200064?…

https://www.marksandspencer.com/…/p/p60184460?…

https://www.cosstores.com/…2780001.html

https://www.pietro-filipi.com/…dk6801071iua

Ophelie
716 příspěvků 3.10.18 20:09

Přidávám se k hledajícím. Kabát si chci koupit už několikátým rokem, ale pořád nenalézám… Toužím po typu č. 4 U PF jsem zkoušela kabát se zavazováním, ale do větší zimy mi nevyhovuje a navíc přidává kila, zdá se mi. Něco jako tlustý froté župan. Oversize kabáty mi nesluší, chtěla bych něco vypasovaného. Ale budu se snažit myslet na to, že když něco moc chceš, splní se to:o)

Gorilka
1176 příspěvků 3.10.18 20:14

Když to v konfekci není, zakázková výroba to jistí.

Ophelie
716 příspěvků 3.10.18 20:17

@Gorilka no jo, ale já bych chtěla i něco inovativního, se šmrncem a to by deset palackých nespravilo…

Gorilka
1176 příspěvků 4.10.18 07:41

@Ophelie To jóóóóó. Pokud chceš něco vypasovanýho, inovativního a se šmrncem, tak to deset palackých stačit nebude.

Pražský troll
10 příspěvků 4.10.18 08:43

Musím se přiznat, že jsem zklamaná…

@Ally12345 v tomto vlákně vznesla konkrétní a aktuální dotaz, který by mohl zajímat řadu místních diskutujících.

Já jsem se jí pokusila poctivě odpovědět. Dokud se moje reakce pohybovaly v úrovni filosofických úvah - dobrý - dostala jsem zelený i červený ramínka. OK. Zapadla jsem do místního rybníčku.
Když jsem předhodila něco konkrétního = reálné kabáty z obchodů, dočkala jsem se jenom (v tuto chvíli 2) červených ramínek bez dalších komentářů.

Nevadí mi červená ramínka v jakémkoliv počtu, ale uvítala bych něco mnohem víc konktrétního. Pojďte do mě - řekněte mi co se vám na mém názoru nelíbí, co se vám nelíbí (nebo i líbí) na mnou vybraných kabátech. Nechci si tu honit ego, chci se někam posunout. Posunout se v hledání hezkého a kvalitního kabátu pro letošní zimu.

Protože myslím, že zatím jsme @Ally12345 vážně moc nepomohly…

Přimlouvám se za udržení tohoto vlákna v reálné rovině. Chtěla bych vidět návrhy ostatních diskutujících. Reálné kabáty, které se dají koupit. Ne obrázky z Pinterestu, ne pouze povzdechy nad nutností si někde nechat něco ušít.

Gorilka
1176 příspěvků 4.10.18 10:16

@Pražský troll Zkušenost je taková, že to chce @Offelie na to opravdu 10 palackých nestačí.
A co se tejče @Ally12345, pokud se bude hýbat, tak nějaký dražší z výprodeje PF by mohl stačit.

Yaay
273 příspěvků 5.10.18 07:02

@Pražský troll, tak fajn na jednej strane ten kabat z HMka (ale v tmavo zelenej ) bola laska na prvy pohlad, na druhej strane, vlastnim 2 kabaty a mam malo miesta v skrini. Cervene som vam nedala, ale sposobili ste mi dilemu…Budem ho musiet vycihat vo vypredajoch, ak ho najdem v mojej velkosti bude to znamenie, ze k sebe patrime.

Dalmitka
1699 příspěvků 5.10.18 10:13
@Rosalyn píše:
Nekonečný výběr levných vlněných kabátů mají přece v sekáčích. :-) (vtip)

Oživujem debatu z praveku, ale ja mám naozaj krásne vlnené a aj kašmírové kabáty zo sekáčov; mám napr. Bulberry zo 100% kašmíru v horčicovej farbe a Bulberry tmavomodrý vlna + kašmír; iné ani nespomínam. Mám ich fakt dosť a nemôžu sa ani náhodou porovnávať s ponukou reťazcov; je pravda, že som ich kúpila pred cca 4-5 rokmi; momentálna ponuka sekáčov je už dosť slabá oproti minulosti, takže som rada, že som vtedy nakupovala ako zmyslov zbavená :-) Aj by som dala fotky, ale za 1./ neviem to a za 2./ Giulettka by ma znosila pod čiernu zem - už z princípu :-) , že?

giuliettka
4930 příspěvků 6.10.18 14:41
@Dalmitka píše: … a za 2./ Giulettka by ma znosila pod čiernu zem - už z princípu :-) , že?

Nie, z princípu neznosila. Prekvapuje ma síce značka ako si ju napísala, predpokladala by som, že ak máš ten kabát, tak ju napíšeš správne, ale naozaj by som bola zvedavá.

@Dalmitka píše:
Oživujem debatu z praveku, ale ja mám naozaj krásne vlnené a aj kašmírové kabáty zo sekáčov; mám napr. Bulberry zo 100% kašmíru v horčicovej farbe a Bulberry tmavomodrý vlna + kašmír; iné ani nespomínam.
Oveeec
2194 příspěvků 6.10.18 16:55

Já jsem si loni koupila kabát u Jaegra ve výprodeji za nějakých 6000, chtěla jsem vysoký podíl vlny a mám ho (teď nejsem tam, co je kabát, tak nevím, kolik přesně, ale nad 60 % to bude určitě, spíš víc, pod to jsem nešla). Je krásný, střízlivý, vínový, ale 1) do velkých mrazů nebo spíš ledového větru asi nebude, leda s několika vlněnými vrstvami pod, a 2) připadám si v něm jako milostpani, ale to já si připadám skoro ve všech kabátech.
Pak jsem si koupila šedý u PF snad za 3000 (už se ale nepamatuju přesně, možná to bylo víc, ale ne víc než jednou tolik :D ) ze 100 % panenské vlny - ale protože je těžce designový, pořádně se nedovírá, takže to nic teplého taky není a navíc si v něm přijdu strašně obrovská, ale nechala jsem se ukecat.
V ulicích vídám šmrncovní kabáty (pořád stůňu po úzkém světlounce šedivém nebo vojensky zeleném) a říkám si, kde to ty ženské berou? Možná v řetězcích a nevadí jim to, protože jsou otužilé.
Každopádně Jaeger je fajn, když má slevy, ale nevýhoda je, že to nevyzkoušíte.

Sheba
338 příspěvků 6.10.18 17:34

No já jsem se dívala po kabátech ve čtvrtek.Byla jsem na Václaváku v Marks&Spencer,ve Van Graaf a v Desirred (dříve Debenhams).Bída!Uměliny,vlnu jsem našla v kabátě max 70 %,ale stejně to bylo dost tenké,určitě ne do mrazu.A za 7290,–Kč.Já si pamatuju,že kdysi měly kabáty uvnitř napevno ještě takovou zateplenou vložku a s tím už se dalo i v mrazech vydržet.
Já mám z Drážďan kabát 80% vlna,20% kašmír,ale jak to není pořádně silné,tak do teplot pod nulu to stejně není.Těch pár loňských mrazivých dnů jsem nakonec ještě ráda nosila péřový kabát pod kolena.
Jestli máte některá dobrý kabát do zimy,kde jste ho sehnaly?

MP Janka
431 příspěvků 9.10.18 22:05

Já mám z předloňska z Reserverdu 60% vlny, je docela tenký, ale pekelně těžký. Pro mě tak akorát hřejivý, že i když vysvitne sluníčko a je třeba 8°C, tak se neuvařím, a zároveň v něm je příjemně ráno cestou do práce v -10°C a studeném větru. Akorát teda já jsem docela horkokrevná…
V Mangu jsem si zkoušela také předloni kabát s kašmírem, pěkný, seděl, ale měl divně vyřešené zapínání, že nedržel tak, aby do něj nefoukalo, a to ani když to byla o dost větší velikost než mám.

Sheba
338 příspěvků 25.11.18 19:12

Dlouhý článek o kabátech a bundách na zimu má Ada na svém blogu:
http://vsechnoomode.cz/

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek