Kabelka + igelitka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Moir
2252 příspěvků 31.07.12 08:09
@marca píše:
To ale nevysvětluje ženy, co jdou pár set metrů tramvaj-práce a mají kabelčičku a malou igelitku nebo papírovou tašku z nějakého super řetězce. Co v tom nosí?

pokud je to Dior a podobné značky, tak jsou to pindulíny, pokud nějaký vom fass, HM, Designual a kdo ví co ještě, tak tam nejspíš mají oběd do práce, ne všude je kantýna, nebo slušná restaurace v okolí, případně si nosí vlastní jídlo z principu, já furt říkám, že se tyhle věci (detaily, jako igelitky, papírové taštičky) strašně prožívají a hledají se za tím věci, které za tím nejsou

magenta
22 příspěvků 31.07.12 08:14

Nad smyslem této diskuze mi zůstává rozum stát. Co se to tady řeší?

Já nosím většinou do práce velmi velkou koženou kabelku, spíše kabelu, kam dávám notebook, veškeré klíče, kosmetickou taštičku, látkovou tašku na nákup, papíry nebo složky, které si přenáším na trase práce/domov a milion dalších drobností, co všechny známe. K tomu papírovou taštičku s jídlem do kanceláře na celý den - dnes třeba taštička Zara s následujícím obsahem: jogurt, musli (v práci už došlo), jablko - svačina. Krabička s kuřetem, krabička s rýží, krabička se zeleninovým salátem - oběd. Krabička se šunkou a sýrem a dva plátky chleba a vanička s cherry rajčátky - odpolední svačina. Podotýkám, že jezdím do práce autem.

Mohla by mi některá z dam, které se tady tak diví a pohoršují nad nošením taštiček, objasnit jediný důvod PROČ bych měla jídlo na celý den tahat v drahé kožené tašce v těsné blízkosti notebooku, diáře a ostatních věcí? Nejenže je to vrcholně nehygienické, ale připadala bych si - vytahovat jídlo viz výše z kabelky - s prominutím jako prase.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.12 08:14

To jsem taky na škole zažila, že si holky nosili pidi kabelčičku a v igelitce učebnice. Na střední jsem to chápala tak, že ty knížky strčili potom do skříňky, takže pak netáhly velikou kabelu, která je poloprázdná, ale já v tom velkej smysl nenacházela.
Ale zrovna igelitky mě nějak nepohoršujou. Sama sem teda v Ikea koupila velké látkové tašky na případné nákupy, ale když má někdo jinej igelitku, nijak mě to nevadí. Některé ty igelitky vypadají pěkně a je lidem škoda je vyhodit. Já mám doma spoustu igelitek a likviduju je tím, že do nich dávám podestýlku od mých chlupatých roztomilých holčiček :)

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.12 08:53

Tahleta diskuse, zda nosit svačinu v igelitce či kabelce, mi připomněla Betty MacDonaldovou, jak popisovala, že se styděla za to, že si musí nosit do práce oběd, tak si za tím účelem koupila čínskou slaměnou kabelku. Všechno se v ní spláclo a smrdělo pak naftalínem, ale BYLA to kabelka :)

Sibyla
2646 příspěvků 31.07.12 08:56
@seznam.mih píše:
Já mám doma spoustu igelitek a likviduju je tím, že do nich dávám podestýlku od mých chlupatých roztomilých holčiček :)

Já rovněž. A v zimě to pak sypu do kotle a topím tím (dřevěné peletky + hovínka), čili, na rozdíl od slečny Jacques, vím, co je to biomasa. :-)

Sibyla
2646 příspěvků 31.07.12 08:57

@Pavučinec plyšový Ach, božská Betty! Jak pravdivé!

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.12 10:21

Ano, už se to tu řešilo, v souvislosti s nákupama papírových tašek na aukru. Tehdy jsem odpověděla, že za mě tedy rozhodně papírové tašky než igelitky, se kterými si připadám jak bezdomovec táhnoucí si večer celodenní kořist z popelnic.Ale rozhodně je nekupovat na aukru, ale vystačit si ze zdrojů svých nákupů. Mimochodem parádně v nich drží oběd do práce, v igelitce by se mi rozhodně vyklopil

Sekhmet
1918 příspěvků 31.07.12 10:49

Oběd (a dvě svačiny) do práce nosím v tomto http://www.mall.cz/…rmet-getaway?…
(mám tedy čistě černý). Ne vždy se tam vše vejde, takže někdy ještě nesu plastovou krabičku s nakrájenou okurkou a rajčaty v ruce.
Co se igelitek týče - já když jdu z Kauflandu, tak někdy nesu v ruce i mega balení toaleťáku. To fakt do žádné kabelky nesložíte.

chinin
2788 příspěvků 31.07.12 11:33

Podle mě je téměř vždy poznat, zda dotyčný nese v igelitce či v papírové tašce nákup, nebo zda igelitkou nahrazuje nedostatečně velkou kabelku. Tedy, zda dotyčný používa igelitku k účelu, k němuž má primárně sloužit.
Já například, pokud přenáším knihy apod., nosím je ve spisovce či v aktovce. Pokud přenáším objemnější věci (boty do opravny, obsah balíčku, který mi byl doručen do práce apod.), používám velkou kabelu z Manga, kterou jsem koupila před pár lety ve slevě cca za 300,–, je z pěkné koženky a je velmí lehká. Chtěla jsem sem dát pro inspiraci odkaz, ale už ji neprodávají, nicméně k tomuto účelu mi přijdou vhodné např. tato - http://shop.mango.com/…per-handbag/?…, či tato - http://shop.mango.com/…shopper-bag/?….
Na přenášení jídla se mi líbí taška z linku od Sekhmet, asi se budu inspirovat.:-)

katango
1356 příspěvků 31.07.12 13:50

Od potíží s krční páteří nosím, pokud možno, stejnou či podobnou zátěž v obou rukou. Tedy kabelka plus taška; igelitka ne, ale plátěná, plátěná silnější, vikslajvantová…Moje krční páteř je spokojená, potíže už nebyly dlouho, za to mi trochu neelegance stojí.

azavina
27 příspěvků 02.08.12 17:48

Kam jste to všichni chodili do školy? U nás měla většina na střední prostě batohy. (Kromě dvou free cool in barbínek)
Co se týče ostatních, jistě, kabelku si občas taky některá vzala, ale to hlavně když táhla třeba jeden sešit/knížečku, nikoliv pokud by musela táhnout obří knihu s právem, pět dalších učebnic, sedm sešitů v tvrdých deskách apod.
Ale holt některé studentky za žádných okolností nedají dopustit na kabelku+kombinace igelitka, i kdyby v ní měli nést tank. To je asi důvod, proč pak denně vidím mladé holky s příšernou skoliózou.

Cuckyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.12 18:49

Nevím jestli je to trend jen u nás na právech, ale nikde jinde to moc nevidívám. Prostě holky nosí „super skvělé guess minikabelky“ a k tomu papírovou tašku Chanel, Louis Vuitton a podobně znělé značky a když se mi zadaří občas nahlédnout dovnitř tak v ní mají normálně učení, tělocvik a podobně, přitom si myslím že je dost tašek které vypadají dobře a vleze se do nich i tělocvik, případně mi přijde logické si vzít do školy jednou méně elegantní outfit a sportovní tašku - jednoduchá kombinace - baleríny, kalhoty, tričko nebo normální halenka a k tomu nějaká taška od sportovního výrobce na které je koženka nebo kůže. Nebo máte u studentek jinou představu? :)

zizi68
118 příspěvků 02.08.12 19:38

Je to trošku mimo téma, ale třeba poradíte, roztrhla se mi textilní taška, kytičkovaná, sháněla jsem dnes rychle něco podobného, vím, že to měli např. DM, Rossmann, ale měli jen omezený výběr. Neví někdo, kde se dají sehnat takové pevnější, pěkné, veselé, barevné…:)?

mikita.miki
1935 příspěvků 02.08.12 19:45

U vietnamců :-), tuhle sem procházela a oči mi přecházeli, měli obří stojan plný jak malých,,ovocných,, pytlíčků, z nichž je po vytažení taška, tak různé jednobarevné, květované, geomaetrické vzory, tak zpevněné,,priorky,,. a moje mamka si je pochvaluje, konkrétně to ovoce má a vydrželo zatím přes půl roku provozu, což je na hadřík vcelku pěkné

zizi68
118 příspěvků 02.08.12 20:12

Teda, tak to by mě nenapadlo :) Dík.

madline
56 příspěvků 04.08.12 15:31

@Cuckyna
Ty studentky nechapu :) Ja nosila normalne batoh, aby me nebolely zada (na stredni), na vysoke uz jsem toho zas tolik netahala, obvykle jsem mela tasku pres rameno.

Igelitku (nebo takovou tu lepsi papirovou tasku, treba z parfumerek ap) obcas taky mam na ceste do prace, pokud si v ni nesu jidlo nebo napr. boty na prezuti, tj veci, co nechci hazet do sebevetsi kabelky.

A pokud dostanu do igelitky nejaky nakup, tak to pak uz vubec neresim. V aute kazdopadne vozim velkou pevnejsi nakupni tasku s latkovyma usima, do ktere se vejde slusne velky nakup a nemusim utracet za zbytecne igelitky, ktere se mi pak doma vali.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.12 18:49

Teď mě tak napadá - proč se vlastně vůbec nenosí mít tašku na kolečkách a tuta věc je spíš považovaná jak něco jen pro důchodce? Určitě by to vypadalo líp pro ty holky, co bydlí sami a chtějí udělat velkej nákup a nemají auto. To to radši vemou do ruky a budou se s tím tahat, než aby si vzali tašku na kolečkách? Proč nejsou hojně užívaný?

Gräfin
2642 příspěvků 04.08.12 19:19

Já si nosím do práce většinou jídlo na celý den v papírové tašce, kterou jsem dostala někde k nákupu, nosím jednu tašku tak 2 týdny, potom začne být odrbaná tak ji vyhodím. Podotýkám ovšem, že do práce jezdím autem a oběd v tašce přenáším jenom z bytu do garáže a potom z firemního parkoviště do ledničky.

Na nákupy mám v kufru auta neustále několik igelitek a látkových tašek. Tak jednou za měsíc jich pár nacpu do plastové přepravky, kterou v kufru vozím a podle potřeby vytahuju, když začnou docházet, zase doplním zásoby. Ale zase jezdím na nákup jedině autem, takže přenáším jenom ze supermarketu do auta a potom z garáže domů.

Kdybych jezdila MHD tak si na obědy pořídím tašku co dávala Sekhmet a na nákupy látkovou tašku, která se dá poskládat do kabelky a neustále nosit s sebou. Ale spíš bych umřela hlady, protože by se mi s žádným nákupem nechtělo nosit. Myslím tedy nákupy potravin, pokud při nákupu oblečení dostanu tašku, tak to neřeším

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.12 19:25

@zizi68 zkuste envirosax… jednu tasku od nich mam uz 4 roky, taham ji dost casto, nekdy i velke a hodne tezke nakupy… obcas ji vyperu a je furt jako nova. narozdil od tech, co prodavaji u vietnamcu se netrha, nepare a drzi… a navic je krasne ekologicka, protze je z recyklovaneho plastu. vzoru a barev nabizej nespocet.. http://www.ecobag.cz/…y/envirosax/?…

zizi68
118 příspěvků 04.08.12 21:57

Razorblade: Ty jsou hezký :), nemají je někde přímo v obchodě? Jsem z Brna. (Abych nemusela objednávat).

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.12 08:54

@zizi68 u nas v HK je obchod, kde maji jenom jejich vyrobky… a HK je ctyrikrat mensi nez brno, takze zkuste googlovat a hledat:)

Nyxx
512 příspěvků 05.08.12 10:27

@razorblade Ach, to je krása. Myslím, že nutně pár takových potřebuju.

Olinka
2582 příspěvků 05.08.12 10:43

Přiznávám se k tomuto extrému - když jezdím k babičce a mamce, většinou tahám menší kabelku a k tomu igelitku narvanou skleničkama, plastovýma pixlama (tedy obaly od výslužek) a nebo dalším jídlem a hadrama (pixla plná buchet).

A pak druhý extrém - batoh a igelitka. Batůžek mám totiž i na poměry na MP relativně vkusný, ale je menší - tzn. vleze se mi do něj učení, flaška s vodou (ona i ta půllitrovka zabere místo, na záchodech dotáčím vodu čerstvou), nějqaké psací potřeby. Jenže v naší úžasné škole nemáme skříňky (tfuj, tfuj) a když k tomu mám přibalit plášť, přezůvky (kvalitní se silnější podrážkou taky zaberou až překvapivě dost místa) a svačinu na půl dne, už je boj o místo. Nedej bože, když mám ještě tělocvik - tzn. další přezůvky (a to nosím takové ty teňunké kožené cvičky) a přinejmenším tepláky a triko na cvičení. Takže aspoň ty přezůvky a hadry naházím do igelitky (nejradši mám od Espritu - ne kvůli značce, ale že jsou velmi pevné a navíc červené a červenou já ráda). Když jsem to rvala do batohu, dopadlo to tak, že jsem musela vyměňovat zip - starý se vyrval. A ne, kvůli dvou dnům v týdnu větší batoh za 1500 pořizovat nebudu.

TinkaH
917 příspěvků 05.08.12 14:29
@Jetthro píše:Mimochodem, jednou jsem na aukru videla nekoho prodavat papirove tasky do kterych vam daji veci v Prade, myslim ze tak za 250..a to jsem fakt nechapala. Mama si taky obcas doma vezme nejakou takovou papirovou tasku od obleceni, hodi si do ni knizky a to cely pak do auta kde to vozi a v pripade potreby vynda a prenda do kabelky. Ale koupili byste si papirovou tasku Prada abyste s ni chodili po ulici? Nebo vubec, za jakym ucelem by to nekdo mohl kupovat?

Hned jak jsem si Váš příspěvek přečetla, vzpomněla jsem si na jeden díl Dokonalého světa kde Iva Pazderková vysvětluje Zuzce Norisové pravidla Pindulín :-D. Podstata a důležitost vlastnění těchto tašek je tam vysvětlena krásně :-) Cca ve čtvrté minutě ;-)
http://www.youtube.com/watch?…

Curlygirl
1901 příspěvků 07.08.12 13:45

@seznam.mih Přesně na to jsem kolikrát myslela v zahraničí, tam takovou tašku na kolečkách používají na velké nákupy ve městě snad všichni, od starých po mladé. Třeba i mladý pár ji vezl z potravin. Byly pěkné a barevné. Tady to vůbec nevídám a spousta lidí by se asi bála to používat, aby neudělali nějaké faux pas… Takže buď berou auto nebo se vlečou s igelitkami. Já bych to používala, ale na nákupy chodím většinou cestou z práce, takže se taky nesu s igelitkama resp. plátěnou skládací taškou.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek