Kabelka + igelitka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Moir
2251 příspěvků 07.08.12 13:55
@Curlygirl píše:
@seznam.mih Přesně na to jsem kolikrát myslela v zahraničí, tam takovou tašku na kolečkách používají na velké nákupy ve městě snad všichni, od starých po mladé. Třeba i mladý pár ji vezl z potravin. Byly pěkné a barevné. Tady to vůbec nevídám a spousta lidí by se asi bála to používat, aby neudělali nějaké faux pas… Takže buď berou auto nebo se vlečou s igelitkami. Já bych to používala, ale na nákupy chodím většinou cestou z práce, takže se taky nesu s igelitkama resp. plátěnou skládací taškou.

Já o nákupu nějaké hezké kolečkovky vážně uvažuji, občas je nákupu moc, ať už z farmářského trhu, nebo obyčejného supermarketu a vleču se s tím jako soumar, což na moje obzvláště špatná záda není nic moc. Zalíbila se mi tato .

Curlygirl
1901 příspěvků 07.08.12 14:05

@Moir Ta je pěkná, taky nad tím uvažuji, ale většinu nákupů zvládám tak nějak při cestách odněkud někam, tak bych ji asi nevyužila. Babička ji ale měla a když jsem s ní chodila na nákupy, velice se osvědčila.

Sekhmet
1918 příspěvků 07.08.12 14:54

@Curlygirl Mám to stejně. Nechodím na nákupy cíleně, stavuji se v obchodech při svých průletech kolem. Takže tašku na kolečkách bych musela tahat permanentně, což by mi většinou překáželo. Víte co bych potřebovala? Něco jako bylo, myslím, v Maxipsu Fíkovi. Takovej bagr (akorát by to teda nebyl bagr, ale taška na kolečkách), co se vešel do kapsy a když se hodil na zem, tak se zvětšil.

Moir
2251 příspěvků 07.08.12 15:12

Já taky většinou nakupuji cestou z práce, ale teď jsem se přestěhovala a nákupní možnosti jsou dosti zoufalé, takže větší nákupy stejně můžu dělat jen o víkendu, kdy vyrážím z domova.

Příspěvek upraven 07.08.12 v 15:55

Curlygirl
1901 příspěvků 07.08.12 15:40

@Sekhmet :-) ano, ten by se hodil.. @Moir Já se snažím si víkendy ušetřit na jiné činnosti (když už vůbec nákupy, tak něco příjemného jako doplňky a boty), takže nákupy potravin a do domácnosti nějak průběžně téměř každý den - ovoce/zelenina, pečivo, mléčné výrobky apod., v pátek pak větší, abych celý víkend nemusela. Mám výhodu v tom, že při cestě z práce musím jít kolem několika obchodů tak jako tak.

Caralina
916 příspěvků 08.08.13 14:57

Nesnáším když musím mít víc tašek než jednu, nicméně když cestou z práce koupím rohlíky, mlíko a ještě pár dalších takových blbostí, do kabelky to nenarvu, takže igelitka vítěží. Jasně, mám látkovou tašku…jenže většinou doma, že.

Dahllie
2222 příspěvků 08.08.13 15:07

Vždy mám v kabelce složenou látkovou tašku pro případ nákupů.
Ale abych vyrážela z domu cíleně s tím, že si vezmu malou kabeličku a ostatní věci do igelitky, to ne. To jsem dělala na střední, když jsme si s holkama hrály na dámičky a přišly jsme si děsně in s malou kabelkou na rameni a velkým karis blokem v náručí.

alvapboudica
62 příspěvků 08.08.13 15:14

Ta veselá kabelka (co mění barvy) se mi líbí, zvážím koupi na zimu. Ráda měním doplňky k zimnímu oblečení a tady se bude barva měnit v průběhu dne.

Zebra33
2038 příspěvků 08.08.13 15:18

To je moje tema, na latkove tasky jsem uplne uchylna :). Mam takove ty od Rossmanna, jsou z nejakeho syntetickeho materialu, lehke a daji se slozit do miniaturniho balicku. V kabelce mam vzdycky aspon jednu, pro pripad, ze bych treba potrebovala jit z prace nakoupit (stava se casto). Nebo v te tasce nosim smerem do prace obed a smerem zpatky ty prazdne krabicky a treba pracovni lodicky, ktere chci doma nakremovat. Igelitky se mi prici nejen z toho pohledu, ze to blbe vypada, ale i z pohledu ekologickeho. Navic nechapu lidi, kterym se chce pri kazdem nakupu platit treba i jen 10 centu za igelitku, i kdyby ji pak „chytre“ vyuzili treba jako pytel na odpadky (ve srovnani s roli 50 pytlu na odpadky za 60 centu celkem drahy spas).

Doudou
1387 příspěvků 08.08.13 15:33
Nesnáším igelitky :-)

Nákup - v kabelce vždy nosím látkovou tašku. Mám jich několik. Barevně ladím s kabelkou a nemusím na to myslet a přendávat je.

Svačina do práce apod. nošení - musím říct, že nejvíc se mi osvědčily papírové tašky. A to tím, že mají pevné dno, takže se nic nevylije. Bohužel jejich životnost fakt není moc dlouhá. Nechci taky vypadat jak „pindulína“ co nosí „jakoby právě šla z Pařížský“, ale ty echt kvalitní papírový tašky (třeba s látkovými uchy - to je kvalitka :-)

Jídlo do kabelky - tak tohle bych nikdy neudělala. Aéé, kabelka je posvátné čisté místo, do které jídlo nepatří. Nedejbože, kdyby se tam něco vylilo.

kombihs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.13 07:27

Uvažuju i o koupi té menší ta je taky moc pěkná a dětem se zase líbí ten batoh :-D jsme divná rodina :-D. Každopádně jsem si ze začátku dělala legraci, že tu tašku spíš někde nechám. Odejdu z bytu je bílá, pak ji někde někam položím a když uvidím, že je barevná řeknu si to není moje :-))))

Dorenika
464 příspěvků 09.08.13 14:41

No ja som si presne preto kupila shopper basket ci jak sa to vola od zary, proste tam narvem ntbk, zrkadlovku, penazenku, telefon,1l flasu, desiatu, obed, nahradne topanky, kozmeticku tasticku, slnecne okuliare, dazdnik a ked idem okolo trhu tak si tam pridim kilo rajcin a marhule a som ok, proste bezodne kabelky 4ever :D

Andrejice
319 příspěvků 09.08.13 18:08

Kdyz jdu na nakup pesky, tak vetsinou nosim pri sobe vise zminovanou latkovou tasku. Snazim, aby jakztak ladila se zbytkem obleceni. Jinak receno, aby se to netlouklo. Kdyz jsem chodila do skoly, tak jsem si jidlo nosila v papirove tasce, vetsinou nejake bytelnejsi, ktera mela latkove snurky apod.

Barbuchaa
219 příspěvků 09.08.13 18:28

Mě baví, jak se tu v diskuzi doporučují velké tašky, kam se vleze všechno včetně oběda, a přitom v galerii co chvíli někdo šťourá, že kabela na fotce je přeci moc velká a malá kabelčička by vypadala lépe. To vypadala, ano :D

Nosím toho hodně, pendluji mezi dvěma byty, takže občas i oblečení nebo jídlo na další den. Většinou se vlezu do normální větší kabelky, když nevlezu, holt nechám knížku na čtení do autobusu doma. Když musím nutně nést jídlo zvlášť, beru na to malou tašku z přírodního papíru, která tak nebije do očí a přepravka nebo pití v ní stojí a nepadají. Na nákupy a přesuny větších předmětů mám plátěnou Ecozz tašku, je hezká, tak akorát velká, složí se v malinkou ruličku a má zip, jen se občas bojím o ucha (už jednou jsem je sešívala…).

Ad obědy: doma jsem si vytvořila slušnou zásobu malých krabiček, kam se vleze přesně moje porce na oběd nebo nakrájená dvě jablka na svačinu. Vyplatí se jídlo si doma nakrájet, ač to vypadá nehezky, vleze se pak do podstatně menší krabičky. A to se počítá! :)

sulcka
3 příspěvky 13.09.13 14:26

@Sekhmet díky za tip!

007bohunka
658 příspěvků 09.04.14 20:58

@Dorenika Já mám od Zary asi tu samou tmavě hnědou opravdu se tam vejde spousta věcí tahán tam i věci na mimi když někam jedeme.

Go-lightly
3429 příspěvků 09.04.14 23:28

Taška na kolečkách. Někdy jedu na cílený nákup, kdy by se mi hodila, tak jsem si ji přála k vánocům od sestry, což zaručovalo, že to nebude ta babská kostkovaná. Ne, dostala jsem pěknou, takřka elegantní tmavomodrou, ale nejspíš byla fakt jen na parádu, protože po několika náložích kočičích steliva kolečka (která měla loukotě z plastu!) povolila. Trosky mi ležely doma, dokud jsem neobjevila zapomenuté vozítko na kufry: solidní kolečka a solidní chromovaná konstrukce, na kterou se přesně dal navléknout „rukáv“ tašky z té rozbité. Takže ano, používám tašku na kolečkách, a protože vypadá fakt pěkně a pohybuji se v Dejvicích, cítím se s ní, jakože jedu na letiště a letím někam na exotickou dovolenou. Tuhle jsem našla na chodníku tulipán, tak jsem se nesla s taškou a kytkou, jakože se se mnou právě někdo rozloučil před odletem.

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.14 08:08

@Go-lightly :-) Vy jste ale fikaná.

Oldyn
6156 příspěvků 10.04.14 09:56

@Go-lightly
I vy poeto! :D

Zebra33
2038 příspěvků 10.04.14 10:12

Mam dotaz. Shanim platenou tasku z takoveho toho tenkeho, lehkeho, skladneho syntetickeho materialu, jak se da slozit do malinkeho balicku (prodava treba Rossmann), ALE aby mela dlouha ucha a dala se nosit pres rameno. Nekdo nejake tipy? Nemela by stat moc, protoze ja v tech taskach taham tezke nakupy a nechci litovat penez, kdyz ta taska za nejakou (kratkou) dobu odejde. Videla jsem s delsimi uchy treba u Reisenthel, ale ty stoji mam pocit 6 Euro, coz je pro me za takovou srandatasku hranicni cena.

Moir
2251 příspěvků 10.04.14 11:30
@Zebra33 píše:
Mam dotaz. Shanim platenou tasku z takoveho toho tenkeho, lehkeho, skladneho syntetickeho materialu, jak se da slozit do malinkeho balicku (prodava treba Rossmann), ALE aby mela dlouha ucha a dala se nosit pres rameno. Nekdo nejake tipy? Nemela by stat moc, protoze ja v tech taskach taham tezke nakupy a nechci litovat penez, kdyz ta taska za nejakou (kratkou) dobu odejde. Videla jsem s delsimi uchy treba u Reisenthel, ale ty stoji mam pocit 6 Euro, coz je pro me za takovou srandatasku hranicni cena.

Rossmann je taky mívá, jen bohužel méně často, než ty malé. Stojí stejně jako
ty malé.

Zebra33
2038 příspěvků 10.04.14 11:58

@viktorka_od splavu - to je presne ona, pisu si!
@Moir - u nas u Rossmanna jsem prave s dlouhym uchem jeste nevidela. Pravidelne prichazeji s novymi vzorky vcetne treba vanocni edice, ale vsechno kratka ucha.

007bohunka
658 příspěvků 10.04.14 18:24

@Zebra33 Sehnala jsem taky s dlouhým uchem v DM. v loni.

Grossularia
3204 příspěvků 10.04.14 18:47
@seznam.mih píše:
Teď mě tak napadá - proč se vlastně vůbec nenosí mít tašku na kolečkách a tuta věc je spíš považovaná jak něco jen pro důchodce? Určitě by to vypadalo líp pro ty holky, co bydlí sami a chtějí udělat velkej nákup a nemají auto. To to radši vemou do ruky a budou se s tím tahat, než aby si vzali tašku na kolečkách? Proč nejsou hojně užívaný?

Tašku na kolečkách mám - tuhle taška . A takřka nepoužívám. Pokud už musím táhnout něco těžšího, beru batoh.
Taška na kolečkách je totiž parádní věc jen v situaci, kdy ten těžký nákup táhnete z obchodu domů výhradně pěšky a po schůdné cestě. To jezdí fakt nádherně a zátěž skoro není cítit (tahle konkrétní má masivní kola a jede opravdu pěkně). Jenže v situaci, kdy z obchodu máte buď volbu popojet 3 stanice busem, nebo jít přes bývalý průmyslový areál cca 1,5 km polní cestou (jedná se prosím o Prahu;) ), je krásná červená jezdička naprd. Po výmolech je to solidní dřina a do schodů autobusu tu těžkou tašku vůbec neuzvednu. Narozdíl od batohu, který na zádech vynesu klidně i do schodů autobusu (na zádech se totiž zvedá mnohonásobně líp než v ruce, navíc u tašky s těžištěm daleko od těla), i s ním dokážu chodit mizerným terénem.
Tašku jsem momentálně dlouhodobě zapůjčila rodičům, kteří mají obchod 300 m po asfaltovém chodníku. A ano, tam je to skvělé, jenže kdo z nás to má? :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek