Kam co nosit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 29.8.12 14:28

@llolla Máte určitě pravdu, mě nikdy nenapadlo přemýšlet o tom z pozice účinkujícího, v tomto konkrétním případě museli mít hudebníci radost, kostel byl zaplněn a hodně lidí i stálo (třeba zrovna my s manželem, i když jsme měli vstupenky z předprodeje - což je vlastně trochu nefér).
A vlastně ano, jednou se mi stalo, že jsem byla nevhodně oblečená - v 9. třídě před vysvědčením jsme se jako třída dohodli, že půjdeme v „deváťáckých“ tričkách (jistě znáte) - no přišla jsem v něm buď jen já nebo hrstka lidí, přesně nevím, každopádně to bylo lehce trapné, ale pokud vím, tak to nikomu nevadilo. Stejně jsem vzala vysvědčení a zmizela, protože mi nebylo dobře.

Khajka
506 příspěvků 29.8.12 14:30

@llolla S koncerty ve studených kostelech bojuji také, protože mrznout se mi vážně nechce :( V době, kdy jsem ještě neměla jiné kalhoty na zimu, řešila jsem to džínami a dlouhým kabátem, případně teplou bundou (ne outdoor, tu vlastním, ale na jiné účely :) ). Tohle mi prostě přijde jako něco, na co skutečně ne každý má „správné“ oblečení, obzvlášťě děti, které ze všeho rychle vyrostou…

terez8
1 příspěvek 29.8.12 17:13

Dáma_s_hranostajem: Mě se stalo v deváté třídě u vysvědčení něco podobného. Říkala jsem si, že je to poslední vysvědčení, tak že se pěkně obléknu - vzala sem si šaty, ale když jsem přišla do školy, tak ostatní byli oblečení v riflích a tričkách, jakoby byl normální školní den. Dívali se na mě jak na blbce a já byla ráda, že jsme končili brzo, že sem od tam mohla rychle zmizet.

Campanelle
1991 příspěvků 29.8.12 20:25

Byla jsem na koncertě v kostele jen jednou. Bylo to někdy v říjnu, takže jsem měla teplejší kalhoty a dlouhý vlněný kabát ke kotníkům. Nejvíc se mi líbil varhaník v péřové bundě, zpod které čouhaly šosy fraku.

llolla
2102 příspěvků 29.8.12 20:32

@Campanelle
Pro to mam pochopeni, my kdyz hrajeme na kuru, tak to vetsinou vypada jako sjezd lyzaru. V rijnu to jde, to je ten kostel jeste relativne vyhraty z leta. Nejhorsi to je v lednu=]

Campanelle
1991 příspěvků 29.8.12 20:37

@lipo píše:
Stalo se vám někdy, že jste byli v nějaké situaci nevhodně oblečení, a vadilo to moc?

Jednou jsem ve škole při družební návštěvě šovětských pionýrů jako jediná nebyla v pionýrském kroji. Bylo mi doporučeno, abych šla domů.

Campanelle
1991 příspěvků 29.8.12 20:48

@llolla Prosím, neberte to jako rýpání, opravdu mě to zajímá. Když předem víte, že zůstanete v bundách, proč pod tím musí mít ten frak, když to vypadá tak… divně a celá důstojnost toho oblečení je pryč?

llolla
2102 příspěvků 29.8.12 20:52

@Campanelle
Treba ten frak mel na zacatku a pak mu zacala byt zima (ono hrat se skrehlymi prsty je docela divocina). Nebo se pak treba tu bundu sunda, kdyz se jde klanet, aby to vypadalo hezky na fotce. Nebo ma doma zenu, ktera ho nuti vzit si frak a pak si vzal bundu tajne=] ja se to nesnazim nejak obhajovat, jen vim, jake to je, tak se to snazim osvetlit

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 29.8.12 20:58

@lipo přijde mi to jako pěkný námět na článek, třeba se Ada chytí.

Campanelle
1991 příspěvků 29.8.12 21:24

@llolla Aby bylo jasno, mě ta situace nijak nepohoršila. Potřebu tepla u hudebníků chápu, v tom kostele byla fakt zima. Jen to vypadalo legračně.

llolla
2102 příspěvků 29.8.12 21:25

@Campanelle
Jasne, v poradku, chapu, ze to vypada podivne

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 00:27

@lipo Milá lipo, v žádném případě nešlo o žádnou invektivu! Mně se prostě líbily ty věty jedna po druhé, navíc ráda rozvíjím absurdní představy:-)
Ono je to trochu nebezpečí internetu, kdy se osobně neznáme a chybí výraz tváře, tón hlasu atd. A náhle je z nevinného žertíku situace, kdy je nebohá přispěvatelka nařčena z magorství a z toho, že jde někomu po krku:-) A přitom jde jen o nevinný šprým, kdy dotyčná neodolala a malinko to rozvedla
(nemyslím ani Vás ani sebe, jen jsem koukala, co se zase stalo nebohé GS. Nemá pít:-))
S Hynkem jste mě rozesmála…

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 00:31

@Šošana
tam jsem jeste byla naprosto strizliva. A i ted jsem teprve v prvni polovine druhe sklenice rose, takze porad v nejlepsi (nebo spis v porad lepsi) forme :-). Krome toho to byl trochu uder za Barbuchu.

Spis me trapi, co se stalo s Vilemem - kdyz Hynek s Jarmilou…

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 00:39

@GreatSusan Vilém šel s Karlem na Fidlovačku.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 00:42

@Šošana
Doufejme, ze si na to vzali oblek a ne trekovky a orvane tricko.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 00:50

@GreatSusan Ano, doufejme, že vědí, co jim sluší a patří:-)

Možná jsem volební diskusi četla lajdácky, mně přišlo, že jste pohoršila tím, že se někdo bude ohlížet a zahlížet na návsi. Což mi připadalo jako typický neškodný vtípek. Ale to už si tady raději nebudeme vysvětlovat, abychom nezabraly cenný prostor.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 01:14

@Šošana

Vysvetlovat radsi nic nebudu nebo me admin vyhodi z pekla na vecne casy. A buhvi, co prijde po pekle. Vzdycky jsem myslela, ze peklo je posledni mozna stanice, ale kam jsou vyhazovani ti peklu nekompatibilni?

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 07:59

No, asi to neni tematu, které se tu aktuálně řeší, ale musím přispět, Zacala jsem chodit do práce do kanceláře (jde o asi tři byty na patře spojené do kanceláří, potkáváme se) a žádný dress code zde neni (nepotkáváme klienty). Přesto se snažim chodit alespon trochu slušně, tedy ne džíny+tenisky+mikina, ale třeba pantofle na podpatku, sukně, svetříky. Jsme zoufale jediná, většina pánu chodí v orvaných džínách, ne špinavých, ale takových těch, jak vidíte, že už nebyly dlouho praný a vytahaných tričkách.

Mě by bylo asi trochu divně, kdybych tam měla chodit v teniskách a sportovních mikinách, přišlo by mi, že se to tam nehodí. (I když, lezu po schudkach, a tak, takže sukně asi neni ideal:)

Jen takovej můj postřeh, snažím se prostě oblékat pěkně, protože prostředí je pěkné, jde o kancelář.

PS: Dyt v tech džínách sedet celej den, asi nic moc ne?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 08:01

Já jsem se cítila hrozně trapně, když jsem šla poprvé na pohřeb mojí babičky. Bylo mi 17. Byla jsem sice oblečená v černém, ale elegantní ani slušné to nebylo ani náhodou. Měla jsem obyčejné volné triko bavlněné (černé), dlouhé černé kalhoty s nakládanýma kapsama a nějaké černé botasky, co jsem vyhrabala na dno skříně. V té době jsem nějak moc na černou nebyla a jakožto „správná puberťačka“ Nic pořádně univerzálního na podobné příležitosti neměla. Na pohřbu jsem potom řešila samozřejmě úplně něco jinýho, než oblečení, ale když se za tím ohlídnu, mohla jsem si dát tu práci a koupit si/ušít si něco pro tu příležitost…

Sibyla
2646 příspěvků 30.8.12 08:19

@llolla Ohledně kostela bych byla, jako častý a zkušený návštěvník, tolerantní. Tam je opravdu potřeba, aby lidi přišli, a nemysleli celou dobu na to, že je jim zima. Pamatuji se, jak jsme jednou na Štěpána šli s rodiči na tradiční Rybovku k Jakubovi. Ten rok hodně mrzlo, a Rybovy skladby byly začleněné do normální mše, čili to trvalo o hodinu déle. Mrzla jsem příšerně, a nejvíc jsem obdivovala tatínka, který, ač evangelík, dokázal mít celou tu dobu nepokrytou hlavu.
@seznam.mih Nedávno jsem si říkala, jaký strašný problém bývaly pohřby za mého dětství - nikdo neměl doma černé šaty. Pamatuji se na pochmurný obchod se smutečními oděvy - neforemné černé kostýmky, které se opravdu nedaly vzít jinam než na pohřeb. Jo, to dnes by mohl kdokoliv vyrazit na pohřeb v jakémkoliv počasí: černou přímo oplýváme.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 10:02

@Sibyl Však u nás byl taky problém sehnat černé šaty ve skříni. Máma mi pořád říkala, proč si kupuju samé černé, nebo tmavé věci, že je to strašně smutný ať si radši koupím pomalu nějaké strakaté veselé šatičky a když jsem chtěla po mámě něco, na co jsem neměla, jestli mi něco nekoupí, tak mi do věcí mluvila, že to není veselé a líbivé.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 10:12

@GreatSusan Z pravého pekla už se právě nevyhazuje:-(

Campanelle
1991 příspěvků 30.8.12 13:12
@seznam.mih píše: …, když jsem šla poprvé na pohřeb mojí babičky.

Promiňte mi ten černý humor. Babička umřela vícekrát?
Vím, jak jste to myslela, ale ta věta je taková hezky morbidní.
Jinak k těm pohřbům, opravdu musí být všichni v černém? I když nejsou příbuzní, ale jen známí? Byla jsem na pohřbu kolegy a byla jsem pomluvena za to, že jem neměla černé punčocháče.

MenthaPiperita
124 příspěvků 30.8.12 14:01

Ať už se podíváte do Gutha-Jarkovského, nebo sem , všude se rozlišuje, zda jde o přímé pozůstalé, nebo jen známé, a všude se přihlíží k tomu, co si kdo může dovolit - a vždycky z toho vyplyne, že je sice tmavé oblečení vhodnější, nicméně více záleží na tom, zda je čisté a slušné (nikoli minisukně, nikoli dmoucí výstřihy). Pomluvy kvůli punčochám myslím netřeba komentovat.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 14:08

@Campanelle Taky sem si toho všimla, ale nechtěla jsem to psát, přišlo mi to takové netaktní:)

jinak já bych se na pohřeb celá v černém určitě oblékla. Ale zase teda jeslti je někdo celý v černém a má tělové punčocháče, to mi přijde detail. Jenom ne třeba bílou košili. Ani šedou bych si asi nezvala. Přijde mi to taková ucta k mrtvému, být celý černý.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek