Kampaň # Me too

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Paris1789
5340 příspěvků 4.2.18 18:30

@Lizbeth
Ježiš, měla jsem rozepsaný příspěvek a pak mi došlo, že bych spíše měla vydat tu pornografii knižně a ne se tady ztrapňovat zadarmo :-)

Souhlasím, jde o dominanci a submisivitu, však producentem se asi může stát člověk, který je dominantní hodně, jinak by asi v tom filmovém světě neměl moc šance.
Už bych do toho asi dál nezabrušovala.

Matmys
2595 příspěvků 4.2.18 18:51
@Paris1789 píše: …Souhlasím, jde o dominanci a submisivitu, však producentem se asi může stát člověk, který je dominantní hodně, jinak by asi v tom filmovém světě neměl moc šance.
Už bych do toho asi dál nezabrušovala…

Tak já jsem to tedy s tím googlem zkusila a našla jsem, že sloveso „zabrousit“ v tomto případě použité jako „dostat se, zabloudit“ si nezaslouží takový patvar.

Víte - na tohle já používám google = na vyhledání faktu.

Dotaz na názory jiných kladu v internetovém fóru, například zde.
A moderátora opravdu nepotřebuji, stačí mi diskutující.

isko
1855 příspěvků 4.2.18 22:56

Vracím se z diskuse na seznamu. Článek byl o tom, jaké kvality má dokonalá partnerka.

A teď ten příspěvek:

"Vyjmenované vlastnosti partnerky jsou nezbytnou podmínkou pro dobrý vztah. Ale pokud má žena velké kozy, dá se z požadavků hodně slevit.

(reakce)
To mi poslalo do kolen. No jsem taky jenom chlap tak dávám palec nahoru. :-) PS: Jestli ti to bloknou, tak víme že je cenzor ženská!!"

takže co si z toho vezmeme…
Někomu vadí, že se mluví o tom, že ženská má KOZY? No tak to je určitě ženská, chlapovi by tohle přece nikdy nevadilo! Chlap by to nikdy nezakázal a možná by si o tom i rád popovídal!
A vzhledem k tomu, že ta ženská by udělala tak ošklivou věc, že by hubatého chlápka zablokovala, tak je to možná taky nějaká zapšklá a ošklivá ženská, která nemá chlapy ráda, protože jinak by byla na vrcholu blaha, že se mluví o kozách a plácá po zadku.

vias
532 příspěvků 4.2.18 23:13
@giuliettka píše:
@Jordaan A že vetky tie historky tých herečiek začínajú… obťažoval ma v hotelovej izbe. Fakt považujete za normálne liezť k šéfovi do jeho hotelovej izby?

Mám zato, že je obtěžoval hlavně v jejich pokojích. Tedy zaklepal, při natáčení filmu samozřejmě byly ubytované v hotelu a on taky. Některá říkala, že ji zval do jeho pokoje, že prý s ní chce probrat detaily připravovaného filmu. To může znít podezřele, ale mohl třeba ještě říct, že nechce, aby na veřejnosti někdo ty detaily zaslechl. Prostě ty ženy nečekaly, že je někdo v hotelovém pokoji (ať už je číkoliv) bude obtěžovat, tak jako to nečeká nikdo, kdo se v hotelu ubytuje. Stejně tak jako jakékoliv jiné ženy měly za to, že když komukoliv řeknou ne, dotyčný přestane a ne že bude pokračovat s použitím násilí. Ukazuje se, že je kampaň užitečná, když těm ženám tehdy nikdo nevěřil. Jistě, bude tam pár těch, kdo se zviditelňují nebo mstí, ale těch bude minimum. To bych shrnula slovy „když se kácí les, létají třísky“. V Americe jich létá trochu víc, jelikož tam se všechno žene do extrémů, ale stále je ta kampaň užitečná a potřebná. Je to boj proti obtěžování (nikoliv typu „slečno, půjdete se mnou na kafe?“, jak si někteří čeští muži myslí. Ale typu „slečno, půjdete se mnou na kafe?“ - „Ne, nepůjdu.“ - „Ale ano, půjdete.“) a sexuálnímu násilí, kterého je zjevně ve společnosti více, než se dostává(valo) na veřejnost.

A666
419 příspěvků 4.2.18 23:22

@vias
Ještě bych dodala, že jsem četla i případy, kdy původně nebyli na hotelu sami, byly tam třeba i nějaké ženy - producentovi spolupracovnice/podřízené a ty se teprve poté „vytratily“… Takže se oběti leckdy cítily původně bezpečně a měly pocit, že je to normální pracovní schůzka a když zjistily, že to tak není, tak bylo pozdě…

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 07:50

@isko
Tak já myslím, že to pánům dojde v okamžiku, kdy je objektem takového obtěžování jejich dcera, partnerka, matka…
Spíše bych řekla, že těmihle siláckými výroky se pánové vyznávají ze své osamělosti, žádný div, že tohle chování moc ženy nepřitahuje. A že jsem podobných blbečků potkala za život hodně, většinou zůstali sami, bohužel nepochopili, že chyba je v nich samotných.

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 07:53

Taky se mi stalo, že mne zval soused „na kafe“, no nešla jsem, považuji to za nevhodné. Na cizí pokoje se nechodí, nikdy, pokud nejste s dotyčným v nějakém speciálním, např. příbuzenském vztahu.
Ale docela mne překvapuje, kolika lidem to není zřejmé.

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 08:08

Ještě bych se s vámi ráda podělila o jeden poznatek z kampaně metoo a pak už to tapetování utnu:
Spousta otců dívek najednou zjišťuje, co všechno jejich pokladům hrozí, většinou po četbě nějakých těch „zkušeností“ jiných žen, a že jich najednou na webu je. A pánové se podrobují sebezpytu, jestli náhodou k atmosféře, kde se tohle chování víceméně toleruje sami nepřispěli. Třeba svými slizkými poznámkami, lascivními vtipy pronesenými v prostředí domnělé „chlapské vzájemnosti“, lhostejným chováním k nepříjemnostem jiných.
Domnívám se taky, že tohle chování u nás podněcuje i celkem vysoká tolerance ke zneužívání alkoholu, spousta lidí je v těchto situacích ve změněném stavu vědomí a za střízliva by se byli chovali slušně, platí o obou stranách. Takže už nevyhledávám ani večítky, vadí mi poznávat své známé a kolegy i z té horší stránky, kdy se přestanou kontrolovat, a nemusejí ani obtěžovat, ale být jen hrubí a vypouštět zraňující výroky, jakože humor.

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 09:12
@vias píše:
Mám zato, že je obtěžoval hlavně v jejich pokojích. Tedy zaklepal, při natáčení filmu samozřejmě byly ubytované v hotelu a on taky.

Nie, vždy to bolo v jeho pokoji. On sa pán naozaj neunuval behaním po hoteli, na to bol příliš veľký boss. :-D
A ja súhlasím s @Paris1789, že do cudzieho hotelového pokoje sa nelezie.
A okrem toho před 20 rokmi to bola aj iná doba, pozrite si například hodnotenie seriálu priatelia na Netflixe od ľudí, ktorí ho vidia prvýkrát až teraz. Označujú ho za homofobný, transfóbný či sexistický.
Divákom sa nepáči, že sa pripomína, že mala Monica nadváhu, že chodila so starším chlapom, priateľom svojho otca, čo je vzhľadom ku kampani me too vraj celkom nevhodné. Rachel obviňujú zo sexuálního obťažovania, keď zaměstnala asistenta bez kvalifikácie, lebo bol sexy. Ross nechce jako chuvu pre dieta chlapa a je homofob, lebo sa ho spýta či je gay a furt rieši svoju lesbickú ex, pekážajú im vtipy na učet Chandlerovho otca…

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 09:37

A najväčší problém je, že nie je tam dosť černochov, takže si vyberte kto má byť čierny, chlapi, alebo ženy. :-D viem, že som nekorektná. :-D

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.18 09:39

@giuliettka díky Bohu že jsem stará, můžu se u Přátel jen dobře bavit i když propouštím že připomínat někomu tloušťku, nebo nějaký poklesek z minulosti není hezké

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 09:52
@giuliettka píše:
A najväčší problém je, že nie je tam dosť černochov, takže si vyberte kto má byť čierny, chlapi, alebo ženy. :-D viem, že som nekorektná. :-D

nebudeš mi věřit, ale mne to napadalo už tehdy, jak jsou všechny ty seriály až nepochopitelně bílé, vzhledem k tomu, jaká je skladba americké populace.

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 09:54

@Paris1789 Áno je, ale si naozaj presvedčená, že by žili spolu v jednom byte? A čo ten teorie velkého tresku, Tam ti černoši nechýbajú? A jak jsem poznal vaši matku? :-D

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 09:58

@giuliettka
V BBT je aspoň Ind a praštěný žid, ale jo chýbajů.
Jen už to několik let nesleduji, jak mám HBO, užívám se mnohem většího výběru a zpětným pohledem zjišťuji, jak zoufale chudá je ta naše domácí seriálová nabídka.
Díky za internet a globalizaci :-)
Teď jsem měla víkend japonských filmů a ohromně jsem se bavila.

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 09:59

@Paris1789 A včera som kvoli tomu, že mi bolo špatne a nemohlasom spať pozerala Philadelphiu a vieš čo mi prišlo zvláštne? Že on bol právnik a gay. Vtipy o právnikoch mu nevadili, vtipy o gayoch hej. Áno viem, že je to situované do doby, ktorá bola iná, ale keby neboli všetci taký prcitlivený, tak by sa nám žilo lepšie. :-)

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 10:04

Teď mi volal pracovník firmy, se kterou jsme kdysi spolupracovali na dodávkách pro jeden korporát. Korporát už má několik let smlouvu s někým jiným, když mi pán zavolal, z úlevy, že už tohle zrovna nemusím dělat, jsem byla na něj až nesnesitelně milá, říkala jsem věty typu: „To je od vás hezké, že jste mi zavolal, připomněl jste mi staré časy“; takto ze mne mluví stres.
Už ho vidím, jak sedá ke compu a píše do mužské sekce metoo, jak ho ty ženské obtěžují i po telefonu :-)

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 10:04
@Paris1789 píše:
@giuliettka
V BBT je aspoň Ind a praštěný žid, ale jo chýbajů.

Aha, ten seriál ma moc nebral, tak o židovi a indovi som netušila. :-D
Ale vieš, že z tej povinnej kvoty afroameričanov v každom filme si strieľajú už aj samotní američania? V nejakom filme vyhadzuje jedn černoch druhého z mejdanu so slovami, že povinný černoch je tam on. :-D

isko
1855 příspěvků 5.2.18 10:39

Vy se smějete, ale manžel teď přišel s tím, že nějaký Čech naprogramoval hru z doby husitských válek, reálie tady u nás v Česku prosím pěkně a bylo to myšleno jako historická hra, nikoli fantasy - a byl sprdnut na fórech, že tam nejsou černoši (a myslím, že i za to, že si tam uživatelky nemohou vybrat ženskou bojující postavu).

isko
1855 příspěvků 5.2.18 10:45

Což mi připomíná… co je rovnoprávného na tom, že žena může bojovat - společně s muži - oblečená jenom do kožených plavek a vysokých bot?

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 10:48
@isko píše:
Vy se smějete, ale manžel teď přišel s tím, že nějaký Čech naprogramoval hru z doby husitských válek, reálie tady u nás v Česku prosím pěkně a bylo to myšleno jako historická hra, nikoli fantasy - a byl sprdnut na fórech, že tam nejsou černoši (a myslím, že i za to, že si tam uživatelky nemohou vybrat ženskou bojující postavu).

vy jste neviděla film Woodyho Allena Láska a smrt? Už tehdy měl černocha mezi napoleonovými vojáky, když se chce, jde všechno!

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 10:49

@isko Ale tak filmu Dunkirk, ktorý je rekonštrukciu operácie Dynamo z jari 1940, keď Spojencom hrozilo, že Nemecko ich vojská zničí a Francúzi i Briti museli spustiť evakuáciu smerom k prístavu Dunkerque, oficiálne vyčítajú neobsadenie afromeričanami. To, že tam v tej době neboli, nikomu nevadí, vo filme byť mali a hotovo. Vidím to tak, že až budú Američania točiť film o Hitlerovi tak ho bude hrať Denzel Washington. :-D

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 10:50
@Paris1789 píše:
vy jste neviděla film Woodyho Allena Láska a smrt? Už tehdy měl černocha mezi napoleonovými vojáky, když se chce, jde všechno!

A nebol černoch aj v nebezpečných známostiach? :-D

Paris1789
5340 příspěvků 5.2.18 10:54

@giuliettka
To nevím, ale rozhodně byl ve Formanově Valmontovi, resp. tam byla dokonce černoška, ale nevím, jestli to není i v předloze?
Jsem popkulturně ignorantní, znám filmová zpracování, ne už tak literární předlohy.
I když Vojnu a mír jsem náhodou četla teda.

giuliettka
8115 příspěvků 5.2.18 10:57

@Paris1789 Vojnu a mier som čítala aj ja a moja najobľubenejšia kniha je Anna Karenina a tu som čítala aj v origináli. :-D A aj tie neezpečné známosti a černoch tam určite v nihe nebol.
Ale vieš čo, dúfam, že až bude film o Andersovi Breivikovi, ak ho bude tiež hrať černoch..-D

A666
419 příspěvků 5.2.18 11:04

Když ono to s těma „povinnýma černochama“ přesně ukazuje, jak se to celé řeší ve stylu aby se vlk nažral a koza zůtala celá až to jde právě do toho absurdna. Protože problém nevyváženosti to neřeší - v historických filmech je obsazení černochů pro smích, ve filmech z reality je zase obsazení jedné postavy jiné barvy pleti taky pro smích, protože tak skladba obyvatelstva v USA fakt nevypadá. A to nemluvím o tom, že ten jeden povinný černoch bývá většinou vedlejší postava.
Téma situace žen a lidí jiné barvy pleti v holywoodském průmyslu je docela obšírně rozebíráno zde: www.jumpspace.cz Ono to fakt není jen o tom ejdnom povinném černochovi…

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek