Kampaň # Me too

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
isko
1445 příspěvků 05.02.18 11:10

Haha,
a co Idris Elba jako James Bond

https://www.kinobox.cz/…vse-je-mozne ?

Když už Denzel Washington hrál hlavního hrdino v nových sedmi statečných, tak už je všechno možné…

xSx
647 příspěvků 05.02.18 11:17
@giuliettka píše:
„@isko“: Ale tak filmu Dunkirk, ktorý je rekonštrukciu operácie Dynamo z jari 1940, keď Spojencom hrozilo, že Nemecko ich vojská zničí a Francúzi i Briti museli spustiť evakuáciu smerom k prístavu Dunkerque, oficiálne vyčítajú neobsadenie afromeričanami. To, že tam v tej době neboli, nikomu nevadí, vo filme byť mali a hotovo. Vidím to tak, že až budú Američania točiť film o Hitlerovi tak ho bude hrať Denzel Washington. :-D

Tam nešlo ani tak o Afroameričany, jako o to, že na té operaci se historicky opravdu podílelo spoustu Indů a dalších etnik z Jihovýchodní Asie. Možná i nějaký Afričan tam byl. Takže kritika byla bych řekla že i celkem oprávněná.

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 11:24

@xSx O to išlo europskej kritike, američanom išlo fakt o černochov.

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 11:39
@isko píše:
Když už Denzel Washington hrál hlavního hrdino v nových sedmi statečných, tak už je všechno možné…

O tom som netušila a našla som si teraz recenzie a kráľovský sabavím. :-D

• Že bude sestava hrdinů politicky korektní, až úsměvně hyperkorektní, bylo také nasnadě, počínaje prostou úlohou hlubokého výstřihu Haley Bennettové a konče efektním zjevem černošského herce Denzela Washingtona v černém úboru na černém koni. Pod jeho velením se sejdou Hispánec, Asijec, a dokonce neobratně přilepený Indián; divák se bojí, aby po vzoru Vinnetoua nepřivedl v hodině dvanácté na pomoc celý kmen *
benyka
7326 příspěvků 05.02.18 11:49

Onehdy jsme se dívali na nějaký starší film s kriminální tématikou, a když došlo na soud, vsázeli jsme se, jestli soudce bude černoch. Zdá se mi, že v jisté době, když byl v americkém filmu jeden „povinný“ černoch (nemohl to být přece čistič bot nebo poslíček, to by bylo ještě horší, než kdyby tam nebyl vůbec), byl to pro jistotu člověk s nevyšší šarží, která se tam vyskytla. A představte si tu opovážlivost, soudce černoch nebyl. :-)

isko
1445 příspěvků 05.02.18 12:38

Jo, to máte pravdu, byl to hrozný slepenec, co se týká obsazení.
Musím ovšem dosvědčit, že Washingtonovi to tam hrozně sluší. Fakt mu ta role sedne a vůbec jsem ho tam nepoznala. Přečetla jsem si ho až v titulkách.

Pak z poslední doby mám zážitek z nového Star Treku. Série se jmenuje Discovery a jeden z hlavních hrdinů (vědec, takže nepatří k akční části ansámblu) je homosexuál. Přítele má na palubě, dokonce s ním i bydlí a když dojde na vyhraněné scény (hrdina podniká cosi dost nebezpečného, tak se „loučí“), tak dojde i na milostné polibky. A hádejte - zmiňovaný homosexuální přítel hrdiny je černoch.

pavka_l
941 příspěvků 05.02.18 12:50

@isko A to v těch filmech zatím chybí osoby třetího (nebo jakého) pohlaví.

Paris1789
3960 příspěvků 05.02.18 12:56

Hele, ale to není jen ta zhoubná západní kultura, zrovna včera v jednom japonském filmu bylo všechno: vztah dvou gayů včetně jejich explicitně zfilmovaného aktu, trnsgender osoby, děsivé interiéry japonských minibytů, neutěšená sociální situace těch, co se vymykají atd.
Nejvíc mne porazily ty byty, zřejmě je častý případ, že v tom miniprostoru žije jeden osamělý člověk a spousta věcí, kvůli nimž tam nelze nejen uklízet, ale ani se volně pohybovat. Zřejmě je to příznak nového realismu, nejde o to, že v těch dílech zmatení sluníčkáři chtějí někoho/něco vidět, ale že je to prostě realistické zobrazení skutečnosti.

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 12:59

@Paris1789 Ale pozerala si například Most? Tie domy tam boli nádherné, vzdušné a „prázdne“. Tam by som sa hneď odsťahovala.

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 13:02
@benyka píše:
Onehdy jsme se dívali na nějaký starší film s kriminální tématikou, a když došlo na soud, vsázeli jsme se, jestli soudce bude černoch.

Ale jako tak po vašom príspevku nad tým premýšľam, tak ak by bol právnik v Philadelphii bily a sudca čierný, tak by mi to divné prišlo. Avšak ten Denzel mi tam divný neprišiel, že je čierny a zastupoval bělocha som si uvědomila až po vašom príspevku.

isko
1445 příspěvků 05.02.18 13:03

No ale Japonci se vlastně taky počítají do západní kultury, ne?

I když podle mého se Japonci taky dost vymykají.

A říkáte nadbytek věcí v pidibytech? Tak proto tam asi slaví tolik úspěchů Marie Kondó.

emef
2425 příspěvků 05.02.18 14:59
@giuliettka píše:
Aha, ten seriál ma moc nebral, tak o židovi a indovi som netušila. :-D
Ale vieš, že z tej povinnej kvoty afroameričanov v každom filme si strieľajú už aj samotní američania? V nejakom filme vyhadzuje jedn černoch druhého z mejdanu so slovami, že povinný černoch je tam on. :-D

Na tuhle scenu si vzdycky vzpomenu, kdyz se nekde o povinnem obsazovani mluvi. Myslim, ze je to Scary movie.

VeronikK
1125 příspěvků 05.02.18 15:32
@isko píše:
Vy se smějete, ale manžel teď přišel s tím, že nějaký Čech naprogramoval hru z doby husitských válek, reálie tady u nás v Česku prosím pěkně a bylo to myšleno jako historická hra, nikoli fantasy - a byl sprdnut na fórech, že tam nejsou černoši (a myslím, že i za to, že si tam uživatelky nemohou vybrat ženskou bojující postavu).

Bojující ženskou postavu by tam mít mohl, vždyť v době husitských válek se i ženský dostaly k boji… :-)

Oldyn
6156 příspěvků 05.02.18 15:32

@emef
Mně to připomíná výtvarku za socíku, kdy jsme malovali zeměkouli a okolo děti všech kontinentů, eskymák a černoušek mi nikdy nešel. Auroru, továrny a toto jsme kreslili pořád. Jo a na jaře narcisy teda ještě.

VeronikK
1125 příspěvků 05.02.18 15:45

K tématu menšin: pod dojmem výše uvedených povinně obsazovaných menšin teď čekám, kdy se ozvou také Neslyšící. Protože Neslyšící (psáno s velkým n), jsou považováni za jazykovou a kulturní menšinu. A to poměrně velkou menšinu (kolem půl milionu v ČR)…

Bossygirl
619 příspěvků 05.02.18 15:48

@Oldyn Ad výtvarka. Když moje tehdy malá sestra malovala dělníky pochodující směr Zimní palác, její soucitná dušička neodolala a jedné z chudě oblečených žen domalovala na krk červené korálky. Následovala scéna, ve které jí soudružka učitelka sjela, že urazila dělnickou třídu a korálky musely pryč.

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 15:48

@VeronikK Ale tí mali vlastný seriál! Zabudla som jak sa volal, ale bola to pekná blondýnka so psom a bola agentkou FBI. :-D

VeronikK
1125 příspěvků 05.02.18 16:06

@giuliettka ano, tak byly i černošské seriály :-) Na tu agentku se skutečně neslyšící (asi i Neslyšící) rádi dívali.

emef
2425 příspěvků 05.02.18 16:51

Az ted mi doslo, ze Barneyho brachou v HIMYM zabili tvurci dve mouchy jednou ranou.

emef
2425 příspěvků 05.02.18 16:55

@giuliettka A co rikaji novi divaci Pratel na to, ze Ross chodil se svoji studentkou a Phoebe porodila bratrovi trojcata? Z toho musi omdlivat.

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 17:00

@emef No nič, to je predsa in. Mladšia žena a starší chlap, to me too nepripomína ani omylom. Len chudák Magnum im pripomía Harvey Weinsteina. A náhradné matky sú predsa tiež in, jak som čumela a v noci na Karashianvcov, tak tam predsa Kim rovno požiadala svoju sestru Khloe nech jej donosí dieta. To je predsa také ušlachtilé. :-D

A666
419 příspěvků 05.02.18 17:29

Jinak případ fakt vyrovnaného seriálu jsou třeba Greys Anatomy (česky Chirurgové), tam to mají fakt dobře zvládnuté - jak rasové menšiny, tak homosexuály a přitom to víceméně nebije do očí, je to prostě přirozené…

giuliettka
4122 příspěvků 05.02.18 17:58

@A666 Ale keď ono je to horšia hovadina jak ordinácia v ružovej záhrade. :-D
Z oboch seriálov som videla tak 5 dielov, viac som nedala.

Gorilka
1136 příspěvků 05.02.18 18:33

@giuliettka https://www.csfd.cz/…fbi/prehled/

Ano, herečka je neslyšící.

Atlacoya
2702 příspěvků 06.02.18 08:21

@VeronikK Uf, Neslyšící splnil alespoň český seriál Čtvrtá hvězda.

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek