Kampaň # Me too

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Paris1789
3960 příspěvků 6.2.18 08:40
@Atlacoya píše:
@VeronikK Uf, Neslyšící splnil alespoň český seriál Čtvrtá hvězda.

no to bylo docela vtipné, ten herec není neslyšící, ale dokázal ho zahrát tak přesvědčivě, že jsem si myslela, že neslyší opravdu

Atlacoya
2709 příspěvků 6.2.18 09:05
@Paris1789 píše:
no to bylo docela vtipné, ten herec není neslyšící, ale dokázal ho zahrát tak přesvědčivě, že jsem si myslela, že neslyší opravdu

A jo, a není to vlastně takové to kradení kulturní identity, když herec je slyšící? Černochy přece smí hrát jen černoši, Indiáni Indiány (doby, kdy si Němci s Italy a Francouzi mohli hrát v Jugoslávii na Indiány už je ta tam) a podobně.

Edit: Jmenuje se to Cultural Appropriation.

Paris1789
3960 příspěvků 6.2.18 09:49

@Atlacoya
to je fakt dobrá připomínka!
(nevím, co na to říct)

giuliettka
4417 příspěvků 6.2.18 15:53
@Atlacoya píše:
A jo, a není to vlastně takové to kradení kulturní identity, když herec je slyšící? Černochy přece smí hrát jen černoši, Indiáni Indiány (doby, kdy si Němci s Italy a Francouzi mohli hrát v Jugoslávii na Indiány už je ta tam) a podobně.

A prečo saracéna v Robinovi Hoodovi hrá černoch? Černocha nemože hrať nikto okrem samotného černocha, ale černoch može nahradiť všetko ostatné? Takže keby Neslyčicího belocha hral slyšíci černoch, tak je to v pohodě? Fakt to vidím na obsadenie troch muškatierov černochmi.

eftcha
175 příspěvků 6.2.18 17:54

@A666 „Jinak případ fakt vyrovnaného seriálu jsou třeba Greys Anatomy (česky Chirurgové), tam to mají fakt dobře zvládnuté - jak rasové menšiny, tak homosexuály a přitom to víceméně nebije do očí, je to prostě přirozené…“

Taky ho napsala Shonda Rhimes .

Eleanor Rigby
599 příspěvků 7.2.18 23:28
@isko píše:
Pak z poslední doby mám zážitek z nového Star Treku. Série se jmenuje Discovery a jeden z hlavních hrdinů (vědec, takže nepatří k akční části ansámblu) je homosexuál. Přítele má na palubě, dokonce s ním i bydlí a když dojde na vyhraněné scény (hrdina podniká cosi dost nebezpečného, tak se „loučí“), tak dojde i na milostné polibky. A hádejte - zmiňovaný homosexuální přítel hrdiny je černoch.

Přítele? Tak to je zklamání, od Star Treku bych čekala, že to bude normálně manžel.

Pýthia
276 příspěvků 8.2.18 04:49

@Paris1789 Přátelé mají souseda-černocha. A pokud vím, tak Monika s Rossem jsou židé…

Jindrason
288 příspěvků 8.2.18 09:28
@A666 píše:
Když člověk sleduje původní zdroje, tak se leckdy dočte, že to ty oběti často řešily okamžitě (teda snažily se řešit) - dost často se svěřily blízkým, v některých případech to došlo až k právníkům a dokonce i k sezením s právníky provinilce, obvykle bezúspěšně, maximálně s nějakým odškodným za mlčení a hrozbou diskreditace v případě snahy o proces.
On Weinstein zaměstnával docela dost detektivů, co šťourali co nejvíce špíny na „problémové“ oběti. A třeba případ Selmy Hayek byl docela podrobně popsaný, jaké obstrukce jí dělal s filmem a další karierou (a ona zrovna se nedala)…
Pak se člověk nediví, že když najednou media popřávají sluchu, strhne se lavina zkušeností…
Ten herec, co stál za obviněním Spaceyho, to je taky docela dost pochopitelné - kolik sedmnáctiletých kluků asi tak v roce 86 někde přiznalo, ž e je obtěžoval chlap a ještě k tomu známý herec?Za mě je to, že teď se to opravdu řeší, známka toho, že se společnost posouvá. Samozřejmě, že kor v USA jdou leckdy až do extrémů, ale přijde mi vtipné vyšilovat v ČR, kde žádnékonkrétní obvinění, natož falešné, nepadlo a jen tak nepadne. Ovšem když si člověk přečte ty zkušenosti fůry dívek a žen (obvykle bez identifikace provinilce), tak je to docela síla a je na tom docela dost vidět, že fakt není u nás vše růžové a bez problémů…

to určitě není. Já nevím, ale mě kdyby někdo obtěžoval i v 17 tak to budu řešit. Jednou když jsem byl mladý, tak jsme byli popíjet a taky se mě stala nepříjemnost. Tak jsem vzal věc a toho dotyčného napadl a byl klid. Já na právníky moc tenkrát nebyl, ale vše se dalo vyřešit. Určitě, ale nepůjdu teď na něj nadávat po 14cti letech, jakože „me too“.

Lizbeth
953 příspěvků 8.2.18 10:59

@Jindrason
Ok, vy jste to vyřešil..ale jiní ne. A proto nemůžou dnes?

isko
1495 příspěvků 8.2.18 11:42
@Eleanor Rigby píše:
Přítele? Tak to je zklamání, od Star Treku bych čekala, že to bude normálně manžel.

Dobrá připomínka!
No, možná jsem měla napsat partnera.
Zkrátka chlap, který si s ním večer čistí zuby a před krokem do neznáma ho objímá.
Jestli jsou svoji, tak to se už neřešilo…

Ale strašně by mě zajímalo, jestli by se tam takový vztah dostal, kdyby první představitel kormidelníka Sulu (George Taketai) nebyl homosexuál.
Když se pak díváte na nové StarTreky (od r. 2009), tam už je Sulu regulérně homosexuál i s partnerem a potomkem.
A v této sérii toto.

A666
419 příspěvků 10.2.18 17:39
@VeronikK píše:
https://magazin.aktualne.cz/…c1f6b220ee8/

Njn, oni někteří evidentně neumí (anebo se tak tváří, že neumí) poznat rozdíl mezi flirtováním a obtěžováním…

A666
419 příspěvků 10.2.18 19:14
@Jindrason píše:
to určitě není. Já nevím, ale mě kdyby někdo obtěžoval i v 17 tak to budu řešit. Jednou když jsem byl mladý, tak jsme byli popíjet a taky se mě stala nepříjemnost. Tak jsem vzal věc a toho dotyčného napadl a byl klid. Já na právníky moc tenkrát nebyl, ale vše se dalo vyřešit. Určitě, ale nepůjdu teď na něj nadávat po 14cti letech, jakože „me too“.

Já za sebe si netroufám soudit a tvrdit, jak bych se zachovala v situaci někoho jiného. Protože jsem to prostě nezažila…

Jordaan
8751 příspěvků 12.2.18 14:05

Pripada Vam ok hodnotit sportovkyne podle vzhledu? Jaky to ma vyznam?
https://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…

Gorilka
1151 příspěvků 12.2.18 14:34

@Jordaan Vetšina lidí ani netuší jak se jmenují a jak vypadají, patřím mezi ně.

Miss Sympatie - čistě subjektivní pocit dle vzhledu.

xSx
677 příspěvků 12.2.18 15:14

@Jordaan Taky jsem si všimla, přijde mi to děsný. A kupodivu chlapi anketu nemaj…

Paris1789
3960 příspěvků 12.2.18 15:17
@Jordaan píše:
Pripada Vam ok hodnotit sportovkyne podle vzhledu? Jaky to ma vyznam?
https://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…

no, rozčilovala jsem se kvůli tomu

VeronikK
1141 příspěvků 12.2.18 16:08

@Jordaan navíc teda jim tam dali dost děsný fotky, u řady z nich není napsáno, jaký dělají sport - kdyby to bylo alespoň jakožto propagace sportu… Divná trapárna je to :-(

Jordaan
8751 příspěvků 12.2.18 17:13

@xSx @Paris1789 @VeronikK

Jj, trapny az na pudu. Sexismus v praxi, vzhled nema s jejich cinnosti nic spolecnyho, ale protoze jsou to zensky a mlady k tomu, tak kaslem na nejaky sportovni vysledky a nechame ctene ctenarstvo hodnotit vzhled. Udivuje me, ze nenapsali neco o vysportovanych telickach. Pro me je to takovy klasicky zacatek, jasne, neni to zas az takova hruza a obtezovani, nikomu to zas tak neskodi, jen to pestuje dojem, ze je to ok, hodnotit zenske jen podle vzhledu. A posuzovat je a chovat se k nim podle toho atd..

Lizbeth
953 příspěvků 12.2.18 17:19

Na stejný brdo vycházejí články o nej sexy politikovi, hasiči…a o level výš jsou kalendáře s nahatými týmy házenkářek, zdr. sestřiček či jinými zájmovými skupinami, které pro dobrou věc svlékly svá těla..Pro mě dost nepochopitelná věc.

vlm
4670 příspěvků 12.2.18 17:19

@Jordaan přijde mi to dost trapné, já teda sportovkyně neznám z té sestavy tak tři jména, ale nač hodnotit sympatie? jako proč? kdyby tam byly nějaké odhady výsledků…ale i to by bylo nanic. proste jen zaplácnuté místo, aby byl článek

vonam
15 příspěvků 12.2.18 22:00

Žijeme v divném světě. Na jednu stranu herečky, modelky apod. existence jako Kate Upton, která dělá kariéru poprsím si stěžují na obtěžování, ale neustále se někde objevují polonahé v šatech ala chytrá horákyně, ve vyzývavých pózách… časopisy na ženy chrlí, že MUSÍ být sexy do přechodu i po něm. A ani sportovkyně nevychvalují podle výkonů, ale jestli jsou to miss… je to celé uhozené.
Zase jsem ale ráda, že nežiju v Číně, tam to pojali posvém.
https://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek