Kašmír

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
real.blond
6688 příspěvků 2.12.12 19:17

@uu :D zacina tu panovat tvrda cenzura! Asi me taky smaznou:)

No a co se tyce klamave reklamy - je ji vsude stale plno, dnes a denne. Ale kde neni zalobce, neni soudce..

Philogia
61 příspěvků 2.12.12 20:33

Kdysi o tom psala majitelka Gangy (obchod se sárí a jinými indickými oděvy), která osobně nakupuje už spoustu let v Indii. Myslím, že na tom něco bude.

http://www.sari.cz/page_3.php?…

modra_kocka
903 příspěvků 6.12.12 07:41

Jo aha, 3 zprávy už jsou flame? O dulce nomen libertatis!

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.12 20:24

@modra_kocka no a kdoví jestli to byl flame :-) my jsme si s
uu docela rozuměly. To je fuk, já jsem za cenzury vyrostla, jsem zvyklá. Ale k tématu - včera mi byla zima na krk, tak jsem cestou do divadla zakoupila za 150 takovou věc na krk - příjemnou, hezký vzor, měkoučká na omak, ale nic moc jsem neočekávala. Pak jsem na ní našla cedulku, a fakt - 90 procent kašmír, 10 hedvábí! :-D pobavilo!

Cotton
47 příspěvků 6.12.12 20:57

Tak zpátky ke kašmíru a hlavně ke giftideas.cz, letos měli opět akci na slevomatu. Psala jsem do diskuse ohledně složení látky. Vyhýbavé odpovědi měly pointu, že jejich pashmina je jemná a zkrátka perfektní a ohledně složení materiálu ne a ne vyjít s barvou ven. Nakonec jsem do diskuse napsala, že jejich „pashminu“ mám, že za dvě stovky tedy ok, ale ať nikdo nečeká hřejivost a měkkost KAŠMÍRU. No a ty potvory veškeré moje příspěvky smazaly! Tož tak.
Ale my zde dámy dobře víme, že za kašmír je třeba si připlatit, není-liž pravda?! :-)

Radši napiště, kde jste koupily opravdu kvalitní kašmír. Já mám zkušenost s GOBI (V Jámě, Praha). Not bad, not excellent - ale koupila jsem svetr ve slevě, a tak jsem celkem spokojená (doma jsem zjistila, že rukáv je špatně přišitý, obratem opravili…) No a pak jeden svetřík z Itálie, obchoďák Rinascente v Miláně. Kašmír lepší, měkoučtější, méně se žmolkuje, ale 200 EUR.

Ada Pekelná
973 příspěvků 6.12.12 21:11
@Philogia píše:
Kdysi o tom psala majitelka Gangy (obchod se sárí a jinými indickými oděvy)

Ganga zase označuje polyesterová sárí jako viskózová. Jsem si ale poměrně jistá, že je to z neznalosti, ne že by chtěli podvádět.

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.12 21:17

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:04

mitford sister
535 příspěvků 6.12.12 22:53

@přez-dívka Já bych vybrala ten relativně nejtěžší - nedávno jsem někde četla test levnějších kašmírových svetrů a váha tam byla jako jedno z hlavních kritérií (bylo tam i vysvětlení proč, ale to si úplně přesně nepamatuju, ale nebylo to jenom o tom, že silnější svetr rovná se více použité vlny; mělo to něco společného s délkou a kvalitou vláken). Já mám pro srovnání kašmírových svetrů doma dost, a je pravda - ty těžší a silnější byly dražší déle drží. Každopádně doporučuji mít odžmolkovávač, ten se hodí vždycky.

Cotton
47 příspěvků 7.12.12 08:56

A nepamatujete si, kde ten test byl?
Odžmolkovač mám tento a funguje perfektně: http://www.heureka.cz/?…

ajuna
106 příspěvků 7.12.12 09:01

Já bych měla ke kašmíru jako takovému dotaz… Nekouše? Chci manželovi koupit teplou šálu, jenže všechno ho svědí a škrábe, tak mám strach, abych něco nekoupila a pak to neleželo ve skříni.
Mám vybrané tyto http://www.pashmina.cz/…etena-salka/ nebo http://www.pashmina.cz/…trasni-sede/ potřebuji úzkou, aby se mu vešla pod kabát a nedělala „boule“… máte někdo zkušenosti i s tímto e-shopem, někde jsem na MP na něj našla odkaz, že jejich výrobky jsou v pořádku a složení odpovídá…

Miluna Mia
194 příspěvků 7.12.12 09:05

Těžko říct, jestli lze poznat kvalitu podle ceny. Nedávno jsem si koupila v obchodě Cashmir ve Floře kašmírové rukavičky (Kč 590,–) a čepici (asi Kč 1000,–), což se mi nezdálo moc drahé. Také mám delší dobu krásný pruhovaný černo-cyklámenový kašmírový svetr, a ten stál před lety přes dva tisíce ve slevě. Ale teda hřeje dobře.

Tebah
4257 příspěvků 7.12.12 11:24

Nevíte, jak je to s barvením kašmíru? Dívala jsem na Flóře na ten stánek s pašmínami a když jsem řekla, že chci kašmírovou, tak prodavač vytáhl pakl pašmín v takových přírodních barvách. Když jsem mu vysvětlila, že chci nějakou barevnou, tak jsem byla poučena o tom, že kašmír se nebarví, a proto pravé kašmírové věci mají jen v přírodních barvách. Podle mě je to blbost, protože kašmírové svetry se normálně prodávají v milionech barev, ale přesto mi to trochu vrtá hlavou.

continuity
5853 příspěvků 7.12.12 16:53

Nekde jsem cetla, ze se kasmir nebarvi na tmavo, protoze pak je tvrdsi. pravda je, ze vetsinou co jsem videla kasmirove veci, byly vetsinou ve svetlych nebo pastelovych barvach, co mne jako zimnimu typu nevyhovuje. ale mam doma nakolik kasmirovych svetru a i nejake tmavsi a mekkosti nevidim zadnou zavislost, spis je to o kvalite ty prize.

Suniang
49 příspěvků 9.12.12 08:00

Nevite, prosim, jak nejlip a seterne prat svetr ze 100% kasmiru?

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.12 13:24

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:30

modra_kocka
903 příspěvků 9.12.12 13:43

@Tebah : taky jsem někde četla, že některé druhý kašmíru se nebarví. Myslím, že se to týkalo jen nejkvalitnějšího (čti: z nejjemnějších vláken) kašmíru nebo možná dokonce šáhtúše. Teď ten článek zaboha nemohu najít. Matně se vzpomínám, že šlo o velmi speciální vlnu, která se buď barvit nedá vůbec, nebo barvením částečně ztrácí své vlastnosti. A mám dojem, že šlo o opravdu drahé šály - v hodnotě tisíců dolarů za jednu. Takže možná šlo opravdu o šáhtúš.

Sépia
426 příspěvků 9.12.12 19:12

Tak som schválne presondovala ceny v Cashmeere pre prípadné záujemkyne u nás - svetríky vraj tak 500. Mali krásnu pashminu a tá stála cez 300. Je to nenápadný malý obchodiík na Ventúrskej vo dvore nedaleko VSMU.

Suniang
49 příspěvků 9.12.12 20:21

@uu. Moc dekuji za radu, to by me vubec nenapadlo, dekuji! :)

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.12 22:13

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:06

Tebah
4257 příspěvků 9.12.12 23:59

@modra_kocka Ty saly staly cca 1500, takze sahtus to asi nebyl, ale dekuji za rozsireni obzoru (zcela bez ironie).

modra_kocka
903 příspěvků 10.12.12 00:16

@Tebah a kde je ten stánek? Je stálý nebo jen dočasný? Docela bych se šla podívat.
Jinak šáhtúš se nesmí vyvážet, takže o ten vlastně ani jít nemohlo. Legálně se nedá sehnat. To jsem si neuvědomila, když jsem psala předchozí post.

Suniang
49 příspěvků 10.12.12 07:35

@přez-dívka. Moc dekuji, mrknu na to! Diky!

Tebah
4257 příspěvků 10.12.12 09:48

@modra_kocka Ten stánek je na Flore, na hlavnim patre (jak je hlavni vchod), kousek za Sephorou. Urcite je docasny a nevim, jestli tam jeste je - videla jsem ho tak pred dvema tydny. Vyber pasmin obvykly, kasmirove Vam ukaze na vyzadani, ale jak jsem vyse, jen same prirodni barvy. Ja jsem prave chtela barevnou, takze jsem si objednala z mypashmina.co.uk.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 10:22

Šahtúš se nejenom nesmí vyvážet, nesmí se ani vyrábět. Ale to se tady nesmí říkat, už mi byly příspěvky na toto téma smazány.

Tebah
4257 příspěvků 10.12.12 10:32

@publicenemy @modra_kocka Tak jsem si přečetla o šahtúši a je to věc, kterou bych si nekoupila - stejně jako krokodýlí kabelku nebo norkový kožich. Kašmír mi bude bohatě stačit.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek