Kašmírový svetr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Sha-ree
8 příspěvků 11.1.15 12:15

Dobrý den,
letos jsem si na Vánoce poprvé koupila vytoužené věci z kašmíru, konkrétně šálu, čepici a svetr. Vše koupeno ve Van Graafu se značkou Marie Lund a označením 100 % čistý kašmír. Jsem nadšená z hřejivosti, ale se svetrem, ačkoliv je nádherný, jsem trochu v rozpacích. Čepice a šála jsou tenké, hladké a hodně natahovací, svetr je velmi měkký, ale opravdu neskutečný, působí líp než šála a čepka. Jenže po pár dnech nošení se začal hodně žmolkovat, hlavně v podpaždí, na rukávech a na prsou. Nebo nevím jak moc je moc, ale přijde mi, že žmolkuje docela dost. Vlákna má dlouhá asi 3-4 cm a na povrchu je dost chundelatý. Ještě jsem ho ani neprala. Jelikož stál 2,5 tisíce, jsem z toho trochu nervozní a nevím, jestli ho nejít vyreklamovat nebo jestli je to takto normální a mám se s tím smířit… Taky se i docela za tu chvilku trochu vytáhl.

Tak nevím, jestli jsem jen hodně úzkostlivá na tak drahou věc a moc to řeším, nebo je to důvod k reklamaci. Máte prosím někdo zkušenosti s kašmírem z Van Graafu?

jdisepřevlíct
492 příspěvků 11.1.15 12:22

@Sha-ree to je normální. Zmolky opatrně oberte a zachovejte klid :) po par nosenich to dělat přestane

Sheba
358 příspěvků 11.1.15 15:41

Já myslim, že za tu cenu by měl být kvalitnější. Mně se žádný kasmirovy svetr nevytahal a vzhled je taky stále dobrý. A to mám všechny kasmiraky ze sekace.

Go-lightly
3429 příspěvků 11.1.15 15:43

@Sheba No právě. Někdo už ty žmolky obral před vámi.

Sheba
358 příspěvků 11.1.15 16:26

Jeden z mých kašmírových sekáčových úlovků byl úplně nový a ani při častém nošení nežmolkoval. Ale je to asi různé, podle výrobců, jak mají kvalitní matroš. A za sucha mi rozhodně kašmíráky nemění tvar - nevytahují se.Po vyprání, za mokra, se dají celkem tvarovat. Přetvarovala jsem tak široký svetr na dlouhý užší.

Doudou
1387 příspěvků 11.1.15 19:10

Mám nový svetr z obchodu Gobi. Nosim ho co je zima a zatím žádný zmolecky.
Není ale zadny tenký, spíš hrubší.

mitford sister
535 příspěvků 11.1.15 19:17

@Sha-ree mam jeden stejne znacky a ve srovnani s ostatnimi zmolkuje nepomerne vice. Z levnych kasmiru mi nejmene zmolkovaly svetry ze zary, koupene vsak uz pred mnoha lety. Co mam drazsi svetry - cena cca 5000 a vyse, tak skoro nezmolkuji.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.15 19:29

Marie Lund asi není úplně nejkvalitnější značka. Mám od ní bavlněné i směsové copánkové svetry a po pár vypráních už to není ono. Tak na jednu sezónu maximálně. Takže kašmír bych od ní nekupovala.

Olinka
2582 příspěvků 11.1.15 19:55

@Kokoska1 Já jsem se dívala na ty svetry se zvířátkama z merina a za 16 set mi to přišlo až až. Jinak teda bída, ještě před Vánocema jsou koukala na kašmíráky v M&S, co tam s velkou slávou navezli, našla asi dvě barvy a obé to byl takový hadřík… Peek & Cloppenburg taky bída, ještě něco měli v Benettonu, ale já čekala na povánoční slevy a kde nic, tu nic.

Sha-ree
8 příspěvků 11.1.15 22:16

Děkuji všem za komentáře. 2,5 tisíce mi nepřijde málo za svetr, který může být pofidérní kvality, když píšete, že žmolkují pouze nekvalitní kašmíry… :-(Pokud najdu účtenku, zkusím ho vyreklamovat a podívat se třeba do Gobi. Škoda, protože má fakt krásnou lososovou barvu s perleťovými knoflíky.

Sheba
358 příspěvků 23.2.15 23:11

Ve Van Graaf mají výprodej kašmírových svetrů. Sleva ze 4 tisíc na 999,– a 1299,–.Ale už mají velikosti jen od XL výše. Kardigany z merina ale mají i menší, hezké a jen za 500,–.

Go-lightly
3429 příspěvků 24.2.15 12:00

Protivná blondýna teď posuzovala kašmírový svetr od Felipe - kvalita prý dobrá.

Sheba
358 příspěvků 24.2.15 12:55

@Go-lightly No jo, ale ty ceny na Felipe…Dobrý je popisek k jednomu jejich dlouhému tenkému svetru za 6300,–.Píšou, že se hodí na domácí lenošení. Teda doma lenošit v hadru za víc jak 6 tisíc, to je síla.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.15 12:57

@Sheba, takze ho mas a vis, ze je to hadr?

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.15 13:00

Koupila jsem si za 3K v Zaře a musím říct, že zatím dobrý.

Sheba
358 příspěvků 24.2.15 13:04

@lioncity To hadr je zde míněno jako kus oblečení, ne jako hadr v pravém slova smyslu. Myslela jsem to tak, že málokdo si může dovolit jeden kousek oblečení na doma za víc než 6 tisíc.

Olinka
2582 příspěvků 24.2.15 18:09

@Sheba Tak já si zkoušela ty mnou zmíněné zvířátkové svetry (jó, nedaly mi spát), když byl zlevněné, nebo spíš „zlevněné“, na 12 set. Jakože když jsou teda levnější, tak si je teda zkusím. Pominu, že v mé velikosti (S/M) tam byly asi dva… No, vlezla jsem do eMka a byl jakýsi pytlovitý, i zaradovala jsem se, že v tomhle obchodě mě stále považují za švarnou dívku velikosti S - a ten menší mě sice táhl přes prsa, ale od nich dolů povlával úplně stejně. Čili poměrně děsivému vygajdanému materiálu (takový svetr bych teda v sekáči ani nesundávala z ramínka) korunoval naprosto nelichotivý střih.
Co z toho plyne? Že mamka už mi plete svetr s kočičkou a dá-li Bůh, bude snad hotový na Vánoce (ale neřekla, na které).

Denyna
4105 příspěvků 24.2.15 19:01

Zrovna ted svetr, co recenzovala Blondýna, na ní na fotce vypadal dost hrozně. Věřím, že kvalita materiálu je dobrá, ale na postavě klasické beztvaré svetrové peklo. Možná si vybrala špatnou velikost či střih, nevím, ale byla jsem nepříjemně překvapená.

coralline
835 příspěvků 24.2.15 20:36

@Denyna Ona tam píše, že si svetry kupuje spíš větší, aby se jí nerýsoval pásek či něco takového.
Souhlasím, že podle fotky nic moc. Možná je pohodlný a kvalitní, ale za ty prachy bych chtěla něco, co bude i dobře vypadat.

Sheba
358 příspěvků 15.11.15 16:29

Nemáte někdo zkušenost s tímhle sekáčovým e-shopem zaměřeným na kašmír www.kasmirovysvet.cz ?Mě se to zdá docela drahé, na to, že je to secondhand.Co myslíte?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek