Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Letefa
716 příspěvků 4.2.13 14:44
Káva nebo čaj?

Už tu máme téma Kočka nebo pes, tak proč ne Káva nebo čaj?

Já tedy preferuji kávu, i když se říká, že káva vám dá jednorázový kopanec, kdežto čaj uvolňuje energii celý den. Už je to asi rituál, přijdu ráno do práce, dám si dobrou, čerstvě namletou kávičku, hmmm… Naopak doma mi káva nechybí. A i kdyby ano, asi bych si musela koupit nějaký kávovar, protože ty instantní „věci“ nemůžu ani cítit. A představa velkého kafáče plného instantu s mlékem, no brr! A to nejsem žádný kávový znalec, moje presso je hezky české :-)

Čajů už jsem spíš přepitá, i když, možná tady objevím nějaký tip na čajovou dobrotu :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
mescaline
238 příspěvků 4.2.13 14:48

Zelený/biely čaj! bez neho by som neprežila :D

Curlygirl
1901 příspěvků 4.2.13 14:49

Oboje! Mám ráda oboje, ale oboje musí být dobré. Takže žádná instantní káva z automatu nebo z řetězců a ani žádná Jemča :-D

Letefa
716 příspěvků 4.2.13 14:50

Částečně k tématu - hrozně se mi líbí tyhle hrnky, no ty k tomu čaji (s dobrou knihou, hezky pod dekou) přímo vybízí!

Letefa
716 příspěvků 4.2.13 14:51

@Curlygirl Šmarjá, no tak Jemču snad za čaj nikdo považovat nemůže, stejně jako ten kávový instant :D

stric
762 příspěvků 4.2.13 14:52

Káva tak 5× za den, jinak nefunguju, a venku si sice dávám espresso, ale když si ji dělám sama, tak zásadně obyčejného neslazeného turka. U jakékoliv jiné přípravy mám pocit, že sice dobré, ale není to ono a teď bych si měla dát kafe. Čaj piju jen občas v zimě takový ten obyčejný s citrónem a vždycky se mi po něm chce spát, takže pokud ještě musím něco dělat, nepřipadá v úvahu. A když ho třeba čtvrt roku nemám vůbec, nechybí mi. V těch lepších čajích se nevyznám a ani jsem zatím neměla moc snahu to zkusit.

Curlygirl
1901 příspěvků 4.2.13 14:53

Já si taky myslím, ale pro jistotu to uvádím na pravou míru :-D

@Letefa píše:
@Curlygirl Šmarjá, no tak Jemču snad za čaj nikdo považovat nemůže, stejně jako ten kávový instant :D
Lavie
24 příspěvků 4.2.13 14:54

Za mě rozhodně káva, káva a ještě jednou káva! Jsem maniak…jak píše stric, bez kávy nefunguju! Ráda zkouším nové druhy, v kavárně si dám ráda vídeňskou kávu či latté. Čaj piji pouze když jsem nemocná.

Curlygirl
1901 příspěvků 4.2.13 14:56

Jinak co se týče kávy, piju nejraději dobré silné espresso nebo ristretto nebo kávu z vacuum potu, čaj mám ráda klasický černý nebo zelený.
Ani čáj ani kávu nesladím, jen do kávy dávám malinko smetany/plnotučného mléka.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 14:56

Obojí… Když čaj, tak nejlíp Earl Grey s mlékem a cukrem. Ale piju i zelený, ovocný, podle nálady. U kafe nejsem vybíravá, nesnáším snad jen „českého turka“, jinak piju i instant, třeba Nescafe Gold není tak špatná. A v kavárně preferuji capuccino :)

Luara
138 příspěvků 4.2.13 14:57

Obojí. Snažím se je ale nepít k jakémukoli nakopnutí, ale vychutnávat.
Nepočítám pytlíkový ovocný čaj. Ten beru jako náhražku balené vody, nebo sladkých limonád, pokud nechci pít vyloženě vodu z kohoutku.
Kávu připravuju v mocca konvičce. Kupuju zrnkovou, kterou melu. Čaj mám ráda zelený jasmínový, ale i jiné. Raději si na čaj zajdu do čajovny. Mám pocit, že čaj nemám v přípravě moc zvládnutý.

Instantní kafe jsem ochotná vypít maximálně na návštěvě ze slušnosti. K nakopnutí jakoukoli kávu jen v nejhorších dnech zkouškového.

Draki
114 příspěvků 4.2.13 15:01

Rozhodně čaj. Ani jeden nápoj nepoužívám na „nakopnutí“ a čaj promě chuťově zvítězil. Nejradějimám kvalitní zelené čaje, úplně mi učarovaly Dračí perly a Zlaté jehly, nepohrdnu všk ani dobrým černým, či ovoněným čajem. Vlastním několik čajových souprav… Čaj seprostě stalsoučástí mého životního stylu. A co se povzbuzení týče, nic se podle mě nevyrovnná maté, připravenému na jihoamerický způsob. :)

Draki
114 příspěvků 4.2.13 15:02

Rozhodně čaj. Ani jeden nápoj nepoužívám na „nakopnutí“ a čaj promě chuťově zvítězil. Nejradějimám kvalitní zelené čaje, úplně mi učarovaly Dračí perly a Zlaté jehly, nepohrdnu všk ani dobrým černým, či ovoněným čajem. Vlastním několik čajových souprav… Čaj seprostě stalsoučástí mého životního stylu. A co se povzbuzení týče, nic se podle mě nevyrovnná maté, připravenému na jihoamerický způsob. :)

aailyyn
809 příspěvků 4.2.13 15:06

Káva. Jsem beznadějný kafař a bez svého kafe ráno nefunguju a druhé si dávám ještě večer. Je to pro mě rituál, spíš psychologická berlička, že si kávu vypiju chvíli v klidu, čili si odpočinu, než reálné účinky. :-) Kromě toho taky totiž piju standardně energeťáky. Čas od času na chuť. (Nepiju totiž jinak oslazené limonády, minerálky, či čaje ale čistou vodu.)

zelene.oko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 15:08

Zbožňuju kafe. Kupuju čerstvou, zrnkovou kávu z pražírny, rozhodně ne vakuově balenou nebo instatní. A připravuju ji ve french pressu. Teď kupuju nejčastěji Guatemalu a baví mě experimentovat s přípravou (hrubost mletí, délka louhování, s mlékem nebo mléčnou pěnou) :-)

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 15:12

Kakao :)

Letefa
716 příspěvků 4.2.13 15:15

Lenka M. to rozsekla :D

malá M
7 příspěvků 4.2.13 15:19

U mě záleží na náladě, chuti… :) Jednou mám období spíše kávové, jednou zase čajové. Poslední dobou si ulítám na čaji z čerstvého zázvoru s medem, či na dobré Masale. To pravé pro tyto zimní dny! :)

Khajka
506 příspěvků 4.2.13 15:28

U mě vyhrává čaj všemi deseti. Vyrostla jsem na černých ochucených a ovoněných a ujíždím na nich dodnes. Můj nej je skořicový od Harney & Sons (krom černého čaje obsahuje 3 druhy skořice a sladký hřebíček), přítel ho nazývá krupicová kaše :) Sám o sobě je tento čaj tak sladký, že nikdo, kdo ho pije poprvé, nechce věřit, že v něm není přidaný žádný cukr.
Nepohrdnu ale ani čaji zelenými, bílými či „nečaji“ jako je maté či rooibos, ráda si i posedím v čajovně a ochutnávám. Někomu to bude možná připadat zvláštní, ale mimořádně si pochutnám i na pu-erhu.
Co však nepiji, jsou čaje ovocné. Na chuť jsem jim nikdy nepřišla a jediné, co jsem nějak zvládla, byly ovocné čaje bez ibišku, které se ale poněkud hůře shánějí.
@Draki Mimochodem, ve zkouškovém jsem si vařívala maté na povzbuzení, ale nuda poznámek z přednášek asi předčila množství kofeinu v půl litru silného nálevu, neboť jsem do pěti minut po vypití spala jak mimino asi dvě hodiny :D

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 15:31

Rozhodně čaj. Vyznávám anglickou čajovou kulturu, takže English Breakfast, s cukrem a mlékem. Earl Grey se mi jaksi přepil, ta bergamotová silice mi začala vadit. Ale jakmile nemám denně svou konvičku English Breakfast, nemůžu fungovat. Příležitostně piju i zelený a bílý, bez cukru. Ovocné jen v zimě na prohřátí po návratu z venku, výhradně Teekane.
Káva jen capuccino, pokud je po dobrém obědě dezert.

Draki
114 příspěvků 4.2.13 15:32

Rozhodně čaj. Ani jeden nápoj nepoužívám na „nakopnutí“ a čaj pro mě chuťově zvítězil. Nejraději mám kvalitní zelené čaje, úplně mi učarovaly Dračí perly a Zlaté jehly, nepohrdnu všAk ani dobrým černým, či ovoněným čajem. Vlastním několik čajových souprav… Čaj se prostě stal součástí mého životního stylu. A co se povzbuzení týče, nic se podle mě nevyrovná maté, připravenému na jihoamerický způsob. :)

Letefa
716 příspěvků 4.2.13 15:35

@Draki to je sice hezké, ale dávat sem potřetí stejnou odpověď netřeba :-)

medice
31 příspěvků 4.2.13 15:38

Nevím, jestli ještě nejsem dostatečně vyspělá(21), ale kávě jsem zatím na chuť nepřišla. A to nejen kávě samotné, ale všemu s příchutí kávy, počínaje kávovou zmrzlinou…
V povzbuzující účinky doufám z čaje maté, ale řekla bych, že mě drží při životě spíš svou močopudností :)
No a i přes den piju jen a jen čaje. Dřív naši kupovali jen ochucené minerálky…a nehledě na to, že příprava čaje je celkem fajn rituál, radost mám i z těch krásnejch hrníčků, ze kterých ho piju, tak se oproti těm všem bublinkatejm vodám ušetří(nejen živ. prostředí) :)

Letefa
716 příspěvků 4.2.13 15:38

@Khajka Pravda, Harney and Sons mám ráda, to je asi jediný pytlíkový čaj, pro který jsem nelenila jet přes půl Prahy. I když říkat mu pytlíkový je snad skoro urážka… Tak tedy superprémiový pytlíkový.

A těch bezibiškových čajů už je docela dost. Jak psala Lola, třeba teekanne má celkem dobré ovocné - zázvorový nebo s černým bezem. Stejně si ale na pití dám radši vodu :D

Příspěvek upraven 04.02.13 v 15:39

Draki
114 příspěvků 4.2.13 15:38
@Khajka píše:
@Draki Mimochodem, ve zkouškovém jsem si vařívala maté na povzbuzení, ale nuda poznámek z přednášek asi předčila množství kofeinu v půl litru silného nálevu, neboť jsem do pěti minut po vypití spala jak mimino asi dvě hodiny :D

Možná hraje roli právě způsob přípravy. Pokud se na třtinový cukr nasype přírodní dřevěné uhlí aby zkaramelizoval, na to se dá neochucené čisté maté a to se zalije vodou, které není o moc víc než lístků cesmíny, tak to prostě musí nakopnout.:D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek