Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Frantiska
3578 příspěvků 15.11.14 10:20

@Zebra33 a super je, ze nespresso konecne nabizi moznost recyklace kapsli. Takze I lehky ekolog muze klidneji spat.

marmota-b
532 příspěvků 6.6.15 19:41

Tak jak jsem tu před dávnými a dávnými časy zmiňovala Yorkshire Tea - dá se objednat přes internet, i do ČR.
http://www.bettys.co.uk/…orkshire-tea
Táta na přelomu roku objednal hned čtyři velké krabice, protože si propočetl, že v tom množství to i s poštovným nevyjde o moc dráž než snažit se kupovat podobně kvalitní čaj tady u nás. Pochopitelně, pro člověka, který to nemá ozkoušené, by to asi byla docela nákladná sranda, ale my už dávno věděli, že lepší anglický černý čaj jsme u nás za ta léta pořád nesehnali…
Jelikož Yorkshire Tea dodává i princi Waleskému, ta záruka kvality je rozhodně lepší než u prakticky čehokoli jiného. :)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.15 09:25

@marmota-b mě zaujalo, že mají ten čaj i speciálně pro tvrdou vodu.

Mylady2
12413 příspěvků 8.6.15 09:31

Tak, já teď furt piju nespresso :-D hehe zrovna teď limitku Peru nebo jak… Modrý kapsle. A recykluju poctivě
A kusmi tea… ten je nejvic nejlepší

marmota-b
532 příspěvků 12.6.15 20:50

@bertulka Nás taky, ale nakonec jsme koupili ten obyčejný, protože předtím jsme ho měli taky. :-)

lanete
109 příspěvků 6.10.15 13:05
kávička

Za mě jednoznačně kávička… nejlépe pořádně silná a voňavá, nic instantního:-) a nebo čokoláda

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.15 13:10

@lanete Fuj, z toho upatlaného hrnku se mi dělá šoufl.

Paki3
20 příspěvků 6.10.15 15:14

Tak ráno bez kávy si nedokážu představit. Jinak ale přes piji právě čaj.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.15 20:27

@lanete ze slova kávička a přelitého hrnku…je mi nanic neboli šoufl :-)souhlas s @Pinot Noir

SunEclipse
525 příspěvků 6.10.15 20:42

Přelitý hrnek a princezny omdlévají..můj šálek čaje zas nejsou afektované scénky.

Crécerelle
2 příspěvky 5.3.16 17:16

Já bych řekla káva, ale z nečajů miluju Rooibos :)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 5.3.16 17:25

@marmota-b teda Yorkshire Tea přivezla kamarádka jako pididárek v létě z Anglie a já to otipovala na nejlevnější obyčejnej čaj ala pigi, docela tu stojí, protože nám v něm chybí bergamot.

Leppäkerttu
642 příspěvků 5.3.16 17:38

U me zalezi hodne na tom, v jake situaci zrovna jsem. Miluji dobre kafe, bez cukru, mleka a jinych serepeticek. Rada si kavu sama pripravim, hlavne co do mnozstvi kavy/vody, namleti apod, ty kapsle mi prijdou dost hnusne, takovy kavovy fastfood. Piju ji vlastne jen na chut, nema na me zadny ucinek ve smyslu, ze by me nejak „nakopla“. Ale kdyz jsem treba nemocna (anebo na me jen neco leze, a taky vlastne kdyz jsem byla tehotna), tak nepozru sebelepsi kavu a naopak ujizdim na cajich, hlavne bilem a podomacku nasusenem lipovem.

Chamonix
650 příspěvků 5.3.16 17:57

Někde jsem četla, že Hamburk zakázal kávu v kapslích jako neekologickou - vřele souhlasím, káva z kapslí třeba chutná, ale prostě káva se dělá jinak.

keltaska
3 příspěvky 6.3.16 13:18
káva :)

Já se neobejdu bez kávy, je to to jediné co mě ráno a po celý den dokáže nakopnout :)

marmota-b
532 příspěvků 14.4.16 16:43

@Potrefenáhusa Já bergamot na běžné denodenní pití nerada (po čase mi to prostě nějak začne lézt krkem), takže mně to naopak velice vyhovuje.
Vnímám to, že je to normální kvalitní anglický čaj. Kvalitám nějakých (zvlášť asijských) sypaných se to blížit nebude, ale v rámci „obyč pytlíkových“ jsem zatím nic lepšího neměla. Je to samozřejmě subjektivní, ale…

Jo, a taky jsem díky němu přišla na to, že nekvalitní čaj-seno nejspíš vzniká přesušením (což možná všichni kromě mě dávno věděli). Měli jsme jednu otevřenou krabici na místě, které začalo být v zimních měsících vlhčí než před tím, a tak to, co v krabici zbývalo, samozřejmě trochu navlhlo a navinulo (čaj už je jinde). Zkusila jsem, co to udělá, když to trochu vysuším, a udělalo to seno.

coralline
840 příspěvků 15.4.16 10:03

Zachytila jsem test černých čajů, musím říct, že některé mě teda nemile překvapily…

http://www.novinky.cz/…-pijeme.html

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.16 10:06

@coralline Piju jen Lipton, takže jsem naopak potěšena :)

vvy
352 příspěvků 15.4.16 10:07

@coralline My doma pijeme ten druhý v pořadí. Takže jsme si vybrali dobře. Alespoň vím, proč u nás každému chutná čaj. :-) A také mě nemile překvapilo umístění celkem drahých čajů. :-(

coralline
840 příspěvků 15.4.16 10:24

@Pinot Noir @vvy Já jsem si právě vždycky kupovala velkou krabici toho Pickwicku, co je 2., ale pak jsem si usmyslela, že chci něco lepšího. Tak jsem zkusila Marks and Spencer (ten mi ani nechutnal) a teď jsem zrovna dobrala Ahmad. Takže se pokorně vrátím k „obyčejnýmu“ Pickwicku.
A rodiče kupujou Old England - v testu taky nic moc.

vvy
352 příspěvků 15.4.16 10:40

@coralline vzpomínám, že jsem jednou koupila čaj v M&S, ale nechutnal nám. Měla jsem za to, že nemám na lepší čaj vycvičené chuťové pohárky. Občas jsem taky experimentovala, ale Pickwick se nám osvědčil, a již dlouho pijeme jen ten.

marmota-b
532 příspěvků 15.4.16 11:18

Mně Marks & Spencer taky nechutnal; dostala jsem nějaký sypaný od kamarádky, a jak jsem si pamatovala z dětství ten Yorkshirský, myslela jsem, že tmavý anglický bude to pravé, ale nebylo…
Ahmad mi přijde, že se od dob, kdy jsem ho tady doporučovala, trochu zhoršil. Býval balený na Srí Lance, teď (už jsem ho teda dlouho nekupovala) tam bývají ty Emiráty. Už taky, když náhodou nemám ten Yorkshirský, sahám spíš po Liptonu.

Mylady2
12413 příspěvků 15.4.16 12:48

Zajímalo by mne na co by Tuna přišel kdyby testoval můj oblíbený Kusmi :-D

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.16 13:01

Ja cerny caj moc nemusim, ale zajimalo by me, zda by to jindy dopadlo jinak. Pokud vyrobci caje nakupuji na plantazich nebo burzach (netusim), tak priste vysledky muzou byt uplne jine, protoze puvod caje bude asi jiny. Nevite, jak to je? Docela by me to zajimalo.

marmota-b
532 příspěvků 15.4.16 14:45

@Lamicka Zajímavá myšlenka, a netuším! Yorkshirský má, podle toho, jak se prezentuje, zřejmě stálé dodavatele; ale co jiné firmy, to fakt nevím. Možná to taky má vliv na to, kolik je v tom kdovíčeho - když má nějaký pěstitel stálého odběratele, ví, že vždycky hned prodá, a pokud nemá, musí to víc ošetřovat, protože se může stát, že to zůstane někde nějaký čas ležet? Jak říkám, netuším, ale je to zajímavé. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek