Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Denyna
4105 příspěvků 15.4.16 15:28

.

Příspěvek upraven 11.09.17 v 20:05

Paki3
20 příspěvků 8.5.16 10:18

Nedávno se ke mě dostala informace o pesticidech v čajích. Takže i na ten „zdravý“ čaj mám trochu jiný pohled…

marmota-b
532 příspěvků 20.5.19 19:56

Další vývoj po letech: tak přece jen Marks & Spencer. Keňský. Zjistila jsem, že africký čaj byla ta zásadní ingredience, díky které mi Yorkshirský čaj tak chutná…
A potom sypaný Darjeeling.

profesorka
114 příspěvků 2.8.19 08:23
káva

Mám ráda obojí, ale bez kávy bych těžko přežívala-mám nízký tlak. Ráno potřebuji aspoň 2 hrníčky, abych se probrala. Nejlepší čaj jsem měla v r.1974 v Anglii, s mlékem : věděli jste, že mléko do hrníčku lijí napřed?

Yaay
317 příspěvků 2.8.19 11:09

@profesorka pokial viem, mlieko prve leju do caju prislusnici tzv. “working class”. Tym nechcem working class nijako zhadzovat, pre Britaniu urobili urcite viac ako slachta :)

Moir
2330 příspěvků 5.8.19 09:02

@profesorka ano, věděla jsem to, je to proto, že v „dobrých“ rodinách se čaj podával v tenkostěnných porcelánových šálcích, které praskaly, když se do nich nalil skoro vroucí čaj, takže se nejprve nalilo mléko a pak teprve čaj, takže nedošlo k teplotnímu šoku
working class měla hrníčky (patrně) kameninové, tlustostěnné, které teplotní šok od horké kapaliny zvládaly lépe

Gorilka
1206 příspěvků 5.8.19 09:30

Ehm, příslušníci „working class“ kupovali procelán nižší kvality a aby se vyhli praskání šálků, jako první lili do šálku mléko které zchladilo vroucí čaj.

profesorka
114 příspěvků 8.8.19 11:19
mléko do čaje

Naposledy jsem v Anglii bydlela ve středostavovské rodině, tam tenký porcelán měli a začínali mlékem;když jsem si nalila čaj jako první, šálek neprskl. A. Marois v knize Mlčení plukovníka Brambla píše:„proboha, mléko napřed! Vy Francouzi se nikdy nenaučíte připravovat čaj.“

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek