Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 07:50

Mezi čaji je teď oblíbený čaj pečený. Několikrát mi ho doporučovaly servírky v kavárnách. Doma si v zimním období ráda dělám zázvorový či mátový čaj do velké konvice a osladím medem. Občas piju i sypané čaje, ale nepohrdnu ani sáčkovým, nejraději mám černý čaj s bergamotem značky Ahmad nebo černý čaj ochucený. Od té doby, co mám doma kávovar od firmy Tchibo, nechutná mi instantní nebo turecká káva. Jejich kapsle jsou výborné. Nepřipravuji espresso, ale café crema, které piju asi obden nebo jednou za 3 dny, hlavně po obědě.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 08:16

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:16

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 08:22

@Mylady2 Díky za tip, vyzkouším:)

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 08:24
@Veselý Puntík píše:
@NoQuestion myslela jsem samozřejmě máčené ve sladkém kakau :) A doma si ho dělat nebudu, protože má domácnost čítá všeho všudy jen mě, tudíž bych celý pekáč nezvládla, a dělat si tiramisu ze 3 piškotů je trochu otrava :)

Není, já běžně dělám z 2× tří piškotů, je to ajncvaj a máte to podle sebe, jděte do toho, ať nemusíte jen snít!:)

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 08:26
@Hyacinta píše:
já to mám naopak, jsem úplně nadšená, když mi kávu dělá někdo jiný, zkouším „nové chutě“, nebo jak to říct :-) expert je na to má sestřenice, i když mi uvaří instantní kávu s mlékem do hrníčku, můžu se utlouct :D Nevím, jestli je to tím, že ji připravuje někdo blízký, nebo má takový smysl pro poměr kávy - vody - mléka, hehe :-)

Spouhlasím, nejvíc mi kafe chutná, když mi ho udělá někdo jiný a S LÁSKOU.

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 08:37

@bertulka Naprosto souhlasím s La Belette. A přidávám - většinou to není obsluha v kavárně, která nezná názvosloví, ale tisíce obsloužených zákazníků, které ji přesvědčily, že na lidi se musí PO-LO-PA-TĚ. A osobně opravdu zbožňuju ty přechytralé typy zákazníků, které si přečetly, že španělská káva je nejlepší, diskutují se mnou o vhodnosti podávání horké vody/horkého mléka/studené vody/oplatku ke kávě a právě o tom názvosloví (pán si objedná turka a pak trapně - vy umíte udělat tureckou kávu? Já myslel, že existuje jen česká dolívaná…hahahahahaha…co na to chcete říct, když umíte i skutečnou tureckou, ale víte, že ten blbec chtěl „českýho turka“…) a pak dodám, že tyhle typy si pravidelně objednají „latíčko, expreso, mačiato“, vyšší level je pak „kinzano“. Třeba s „kitronem“. Ale to už je mimo kávu:)

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 08:40
@ofeliet píše:
Taky piju barbarsky instantní kávu, ze sklepané lžičky, 2/3 vody, třetina mléka. Espreso mi chutná moc, ale nemám doma ani v práci přístroj…zatím. Nechcete doporučit kvalitní presovač, ale ne na kapsle, na mletou? A nemusí být drahý :-)
@Mylady2 píše:
@ofeliet zkuste kouknout na JURA:-)

Juru mám, je skvělá, ale patří spíše k těm dražším. Jinak počítejte i s dalšími náklady na údržbu kávovaru, jako jsou filtrační patrony, čistící tablety a pod.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 09:56

@NoQuestion :-) je mně jasný, že většinou jsou nevzdělaní zákazníci a obsluha jim prostě jen vychází vstříc. Někdy si říkám, jestli by nebylo lepší, když řeknou esspreso, jim prostě donést esspreso a až se budou divit, tak je prostě poučit, že esspreso je toto, než se ptát na piccolo a tím je jakoby nechat v tom, že piccolo existuje. To stejné s tureckou kávou, chcete tureckou, máte tureckou, příště už bude vědět. Ale chápu, že si obsluha nechce přidělávat problém s případnou negat. reakcí zákazníka. Možná, že když si někdo objedná „preso“, tak pak se ujistit, co vlastně chce, ale pokud jasně řeknu, že esspreso, tak prostě donést esspreso a hotovo. Já to řeším tak, že když se mě obsluha zeptá, jestli piccolo, tak se k odpovědi " ne, esspreso" většinou usměju, obsluha pochopí, že před ní nesedí blbec, který ji chce poučovat, ale jen chce dát najevo, že je v obraze, usměje se taky a vše je OK.

La Belette
271 příspěvků 5.2.13 12:07

@NoQuestion přesně tak, já ze začátku při objednávce espressa prostě přinesla espresso, ale poté, co mi zákazník nejednou jako odpověď protáhl obličej a „jééé, vždyť je to nějaký malý“, už se radši ujišťuji. no a co myslíte, zhruba ve čtyřech případech z deseti chtějí právě ten „bazén“.

Sibyla
2646 příspěvků 5.2.13 12:43

Obecně čaj: miluji Lapsang Suchong, ale ráda objevuji čaje v různých arabských obchůdcích - černé i zelené. @ještěřička pečený jsem si párkrát upekla, ale na mě je to moc sladké, takže zbývá spíš pro návštěvy. Zázvor je vynikající! Kávu, mám dojem, neumím udělat - nebo na ni nemám udělátka - tak se ani nepokouším. Rodiče mají výborné espresso, u nich si pochutnám, ale jinak mi nechybí.
Jednou, v devadesátých, k nám přijeli Italové, a coby do rozvojové země dovezli kilovku kávy. My je pohostili naší typickou, překapávanou. Upili, protáhli tváře a pak řekli: „No, kávu tu dobrou nemáte, to ti komunisti! Teď si můžete udělat opravdu dobrou!“ Myslím, že kdyby okusili, co jsme z jejich kafe udělali, zděsili by se. Pro nás je káva často prostě nápoj: kafáč je čtvrtlitrový hrnek. Italové pijí malinké šálky velmi silné kávy, a navíc ji vyžadují nějak jinak praženou: naše je prý nakyslá.

system_error
855 příspěvků 5.2.13 13:17

Já mám ráda oboje, bohužel teď kvůli nemoci nemůžu nic s kofeinem a trpím jak zvíře, zvlášť teď v zimě.

Coraline
1980 příspěvků 5.2.13 13:18

Rozhodně obojí. Čaj průběžně celý den - do 0,6l hrnečku si dělám pytlíkový ovocný a k tomu sušenou mátu (a just klidně i tu Jemču - ta má alespoň nějakou chuť narozdíl od předraženého Pickwiku, který je navoněný božsky, ale chutná jak když žužláte mrtvýmu nos). Občas maté, nebo různé zelené či černé. Zbožňuju La Touareg s marockou mátou, ale u něj je blbé, že mi chutná jen správně (rozuměj pořádně) oslazený třtinovým cukrem, takže z dietních důvodů si ho odpírám. To samé platí pro můj milovaný Rize. Kávu mám taky ráda, jednou denně nějakou dobrou čerstvě namletou. Pořídili jsme si mlýnek Lodos a moka konvičku, tak je to i taková pěkná rituální příprava vždycky :). Kávu tedy piji s mlékem, bez cukru, a když je k dispozici jen instantní, tak to taky zvládnu. Co ale fakt nemusím, je lógr (turek?), to jsem nikdy nějak nepochopila :D

eveK
334 příspěvků 5.2.13 13:34

Tak já čaj piju na žízeň, ovocný a zelený jen tak a černý se šťávou :-) A kávu piju i sladkého „turka“, i instant s mlékem a v práci jsme pili překapávanou. Kavárenské „preso“ mi moc nejede, zřejmě jsou mé chutě příliš primitivní. A když vidím čaj s mlékem, tak se mi obrací žaludek, to jsou zřejmě traumata ze školky.

Nixe Lulu
344 příspěvků 5.2.13 13:36

@Veselý Puntík Takovou „úchylku“ mají moji rodiče: Máma vždy vyžaduje svůj hrníček cappuccina tak plný, jak jen to je možné, a táta naopak vždycky jenom maximálně „po ouško“ (myšleno jeho horní část).

U mě je problém s kávou v tom, že neumím udržovat umírněnost, rychle si vytvořím závislost a to už pak nepůsobí moc dobře na můj tělestný ani duševní stav. Jeden nebo nejvýš dva hrnky denně snad neškodí, jenže u mě to jsou často třeba i čtyři a to už je asi fakt moc. A když jsem dřív nějakou dobu kávu ani jiný kofein nepila vůbec, cítila jsem se celkově o dost líp (žádné bolesti hlavy, problémy se spánkem a střídání nálad mezi euforií, úzkostí, nervozitou a sklíčeností). Tak nějak sbírám motivaci, že s tím zase přestanu. Až skončí ty mrazy, tak to myslím půjde snáz. Dopiju postupně tu kávu, co mám teď doma, a další už nenakoupím!
Pokud jde o druh, jsem zvyklá na instantní, dřív to bylo Nescafé, ale pak mi nějak přestalo chutnat a přešla jsem na Jacobs.

Caralina
916 příspěvků 5.2.13 13:42

Spíš asi kafe. Nicméně jsem docela barbar, kafáč instantního s mlékem a cukrem..ano prosím. A čaj jen lehce vymáchaný jakýkoli sáček se spoustou citronu taky ano prosím.

Guinea Pig
1190 příspěvků 5.2.13 13:54

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:13

llolla
2102 příspěvků 5.2.13 14:09

@eveK
Jo, čaj s mlíkem mi taky nejde do hlavy (natož do žaludku=) Moje sestra teď žije v Anglii a když přijede na vánoce, tak vozí nějaký spešl čaje, zalejvá to mlíkem a máma mi to pořád nutí, ať to taky zkusím, jak je to strašně dobrý, ale ještě jsem nenašla odvahu=)

MP Janka
811 příspěvků 5.2.13 14:12

Mléko. Čaj piji na horách a nebo když sem nemocná, jen občas si udělám na chuť sypaný. Kávu leda latté a nebo cappuccino, když mám chuť. Ale jinak ani jeden nápoj nepoužívám na povzbuzení. Pro mě den nezačne bez hrnku mléka.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 14:17

@Borůvka19 Proboha. Dělala jsem chvíli v kavárně a taky se tam párkrát stavil nějaký týpek, co mi hrozně lezl na nervy „nenápadným“ sondováním, jestli mám přítele a nechtěla bych si dát rande s jeho synkem… Tohle je snad ještě horší, než když mě někdo balí osobně.

PythonRegius
286 příspěvků 5.2.13 14:24

Čaj, čaj, čaj. Kafe nemůžu, sice mi docela pěkně voní, ale moc mi nechutná a hlavně ho má střeva naprosto nenávidí. Dát si po ránu na lačno hrnek kafe, tak si místo odchodu do práce či jinam dřepnu na hajzlík a zabydlím se tam na hodně dlouho :D Občas si dám meltu, nebo nějaké kapučíno. Ale na to musím mít vyloženě chuť a to zas tak často není.

Z čajů mám nejraději černé, ale ostatní piju taky. Nemám ráda jen pu-erh, protože mi smrdí jako ryba. Ráda si dám rooibos, ráda experimentuji s různými neobvykle ochucenými čaji, mám moc ráda maté. Ale musí být v kalabase s bombillou, z normálního hrnku to není ono :-)) Jsem takový experimentátor, ráda ochutnávám nové věci. U nás doma frčí hlavně pytlíkové čaje, ale až vylepšíme finanční situaci, tak to pěkně roztočím :D Už se vidím doma v posteli s knihou a nějakým dobrým maté v kalabase. Hmmmm… :-)) Čajů jsem schopná za den vypít opravdu hodně. Jinak piju jen čistou vodu bez bublinek. Nemám moc ráda sladké bublinkové limonády a podobné věci. Někdo se tu zmiňoval, že mu nechutná alkohol, k tomu se přidávám. Občas si u přátel něčeho cucnu, ale většinou už to podruhé mít nemusím. Jediné, co mi chutná aspoň trošku, je portské a medovina.

Curlygirl
1901 příspěvků 5.2.13 14:37

@smrtonoška aspoň jste mohla checknout, jak bude vypadat synáček za 30 let, zda bude mít pivní pupek… zjistila jsem, že ty postavy sedí jak u žen (a jejich matek), tak u mužů. :-D

Karoleenah
2322 příspěvků 5.2.13 14:41

@Curlygirl Ježišmarjá, nestrašte! Můj přítel je snad o dvě hlavy vyšší než jeho otec a pokud by dosáhl stejného poměru výšky a váhy, dal by se úspěšně použít jako demoliční koule…

Curlygirl
1901 příspěvků 5.2.13 14:43

@Karoleenah tak to bude ta jedna výjimka potvrzující pravidlo :-D

Platí to, když mají stejnou či podobnou postavu a fyziognomii…

veveru
400 příspěvků 5.2.13 14:43

@Curlygirl To snad né :D

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 14:46

@Curlygirl No já měla před sebou představu nějakého příšerného obrýleného monstra, co není schopné sociální interakce :D Otec nevypadal teda nic moc. Nehledě na to, že jsem přítele měla, což jsem i řekla, ale to chlápka neodradilo a vtíral se pořád… Inu, jako personál podniku se prostě musíte na ty lidi mile usmívat a konverzovat, nebo dát výpověď.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek