Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Curlygirl
1901 příspěvků 5.2.13 14:47

@veveru já si opravdu myslím, že ano :-D málokdy se stane, že by byly ty postavy diametrálně odlišné… Se podívejte na kamarádky ze střední, které najednou ve středním věku začínají vypadat (speciálně postavy po těhotenství) jako své matky…

Curlygirl
1901 příspěvků 5.2.13 14:49

@smrtonoška tohle já hrozně obdivuju, já bych to asi nedokázala… každý den nějaká individua a nepříjemní lidé… snad to aspoň vyvažují ti dobří a zas nabijou člověka energií.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 14:53

@Curlygirl Já to taky obdivuji. Vydržela jsem tu práci cca dva měsíce, pak naštěstí podnik zavřeli…

veveru
400 příspěvků 5.2.13 14:56

@Curlygirl Já jsem pryč ze střední 2 roky, takže ještě nemám „materiál“ k posouzení :D a upřímně doufám, že u mě to platit nebude :)

Curlygirl
1901 příspěvků 5.2.13 14:58

@veveru záleží na x faktorech a určitě se dá hodně změnit a zvrátit životosprávou atd., to zas ano… ale když se tomu nechá volný průběh, fakt to má tendenci nabírat ten směr… já zas naopak doufám, že „dopadnu“ jako moje maminka :-)

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 15:57

@bertulka @La Belette Já se vždycky po objednávce „pressa“ zeptám, zda si zákazník přeje „italské, české nebo americké“ - je mi jasné, že to není přesné, ale pak oba víme na čem jsme. Běžně podáváme krátké espresso do „pressového“ šálku a horkou vodu navíc, ať si to sami prodlouží, na co chtějí:). S tím podáváním kávy, která skutečně byla objednána - ona opravdová turecká stojí hodně času a dost peněz a když to mám zalepit z vlastní kapsy, sakra si to rozmyslím. Ale když mám dobrou náladu, občas to udělám a pak se hádám s úsměvem:)
@bertulka Vy to děláte moc hezkým způsobem, přejďte někdy na kafe:)

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 15:59
@Borůvka19 píše: :-D Jeden můj známý chodil dlouhodobě balit nějakou slečnu z kavárny a asi půl roku nás bavil historkami, jak už po něm dívka skoro jede…vždycky si u ní objednával „jedno laté machináto“ Bylo mi té slečny na dálku hrozně líto!! :-)

:) To je dobré. V mé bývalé práci si u mě zase často objednávali „mochito“. Naučila jsem se jich ptát, jestli alko nebo nealko, protože v 6 z 10 případů chtěli latté machiatto.

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 16:01
@Curlygirl píše:
@smrtonoška tohle já hrozně obdivuju, já bych to asi nedokázala… každý den nějaká individua a nepříjemní lidé… snad to aspoň vyvažují ti dobří a zas nabijou člověka energií.

Já jsem se při práci servírky naučila využívat každého - byť sebemenšího - takového nabytí. Ale většinou si člověk musí pomoct sám :)Nicméně myslím, že je to jako každá práce s lidmi.

La Belette
271 příspěvků 5.2.13 17:03

@Curlygirl je pravda, že když je na vás někdo sebevíc nepříjemný, tak vám nezbyde nic jiného, než zatnout zuby a vydržet to, ale je to přesně jak říkáte - ty dobré zkušenosti to nejen vyvažují, ale i převažují. naštěstí pracuji v podniku, kam chodí příjemných zákazníku nesrovnatelně více a když vás pak někdo jako obsluhu pochválí, nebo řekne, že se mu u vás moc líbilo a určitě přijde znovu, tak to vážně potěší - máte pocit, že ta snaha k něčemu je

La Belette
271 příspěvků 5.2.13 17:07

@NoQuestion „mochito“ coby macchiato je dost dobré, s tím jsem se ještě nesetkala =D a dlouho jsem vlastně neslyšela ani to „mačiáto“ nebo „expreso“ a podobné zkomoleniny, ale v minulé práci v nejmenovaném kavárenském řetězci to bylo několikrát denně, někdy jsem měla chuť dělat si za každé čárky nebo tak něco

Karoleenah
2322 příspěvků 5.2.13 17:15

@La Belettemačiáto slyšela naposledy před Vánocema… a paní zákaznice ještě nadřazeným tónem dlouze poučovala, že mačiáto je přece správná výslovnost. Jo jo, dělat ve službách je často o nervy. :D

La Belette
271 příspěvků 5.2.13 17:29

@Karoleenah kdybych si někdy otevírala vlastní podnik, zařadím do nápojáku „piccolo mačiáto“. soudě dle frekvence objednávek těchto nápojů, tržby budou gigantické =D

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 18:09

@La Belette Chápu, jak to myslíte, přesto - já piju macchiato a vždy, když si ho objednávám, tak jako „MALÉ“. Obsluze ušetřím vysvětlování a otázky. Spousta lidí totiž macchiatem myslí latté a zapomenou to říct.

NoQuestion
161 příspěvků 5.2.13 18:13

Mimochodem-doplňující otázka - jaký styl podávání čaje máte nejraději, která čajová „kultura“ je vám nejbližší? A pro kafaře - kde umí nejlepší mléčnou pěnu?:) Máte rádi obrázky házené pěnou na kapúču, malované polevou na latté nebo jen bílou díru v černé obruči u macchiata? Nebo je vám to jedno? Jak vám záleží na konzisenci krémy?

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 18:36
@Karoleenah píše:
@La Belettemačiáto slyšela naposledy před Vánocema… a paní zákaznice ještě nadřazeným tónem dlouze poučovala, že mačiáto je přece správná výslovnost. Jo jo, dělat ve službách je často o nervy. :D

To mi připomnělo gnoči. Z toho mám taky kopřivku.

Mylady2
12413 příspěvků 5.2.13 18:50

@NoQuestion dobrou cremu umí v La finestra di bottega…

La Belette
271 příspěvků 5.2.13 19:09

@NoQuestion ano, to je další věc - ono je macchiato (nebo taky caffé macchiato) a pak latté macchiato a to je taky dobrý zdroj nedorozumění…ono je asi lepší být polopatický nakonec se to ke vzájemnému vyjasnění vždycky nějak dobere a osobně radši riskuji, že budu před zákazníkem za trubku, když se ho ptám na jasnou věc, než aby pak obdržel něco jiného, než co si zamýšlel dát

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 19:17

@Karoleenah To bude kafe pro máča, ale nechápu proč ho chtěla ta paní. Možná by to vysvětlovalo, pokud měla knírek:):)

@NoQuestion Líbí se mi čajové obřady, zažil jsem čínský v Dobré čajovně v Pardubicích od domorodců, ale asi by mi chyběla trpělivost. Doma pouze vařím Rize a Masalu. Ten první mi udělali na Štrosu v Praze tak, že ho přelili horkou vodou, což fakt nejde. Nejsem sice přehnaný odborník, ale tohle prostě nešlo pít, taktak to obarvilo vodu…

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 19:19

Já nevím, já nepotřebuji nic extra. Kafe sice piju, ale nijak extra nevychutnávám, mám ráda spíš tu vůni než chuť. Zato čaj, úplně nejlepší je pro mě z vlastnoručně nasbíraného černého bezu, máty nebo meduňky, nehledě na blahodárné účinky. A taky mám ráda Earl Grey s mlékem.

Guinea Pig
1190 příspěvků 5.2.13 19:55

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:13

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 21:03
@NoQuestion píše:
@bertulka Vy to děláte moc hezkým způsobem, přejďte někdy na kafe:)

Ráda, kampak?
A kdyz si objedna americke preso, tak je to co? Protoze hnusnejsi kafe nez v USA jsem snad nepila :-)
Capuccino moc nepiju, ale kdyz uz, tak je pro me kvalita peny dulezita, obrazek na ni potesi a ocenim sikovnost autora, ale nevadi mne, kdyz tam neni.

Curlygirl
1901 příspěvků 6.2.13 13:39

@bertulka americký preso, jak ho zažila já v tamním zapadákově, má totiž asi obsah tři čtvrtě litru, ale stejný, ne-li menší obsah kafe.. :-D

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.13 19:01
@Curlygirl píše:
@bertulka americký preso, jak ho zažila já v tamním zapadákově, má totiž asi obsah tři čtvrtě litru, ale stejný, ne-li menší obsah kafe.. :-D

no jasně, vymáchaný fusekle :-)

marmota-b
532 příspěvků 6.2.13 20:32
@Lola píše:
Rozhodně čaj. Vyznávám anglickou čajovou kulturu, takže English Breakfast, s cukrem a mlékem. Earl Grey se mi jaksi přepil, ta bergamotová silice mi začala vadit. Ale jakmile nemám denně svou konvičku English Breakfast, nemůžu fungovat.

Jsem na tom stejně, i když snad nejsem na tom čaji tak vyloženě závislá… ale teda zrovna teď piju anglický černý čaj s mlékem a cukrem (nebo medem) pořád.
Bergamot mi až tak nevadí, na občasné ozvláštnění fajn, ale obyčejný černý u mě pořád vede. Když táta jezdil často do Británie, vozil velké krabice Yorkshire Tea, což je anglický černý čaj jak bota, a ten jsme oba milovali ze všeho nejvíc… Teď piju Ahmad. Z půllitrových hrnků.
Kávu zásadně jenom s mlékem, jenom snad když opravdu vážně potřebuju nakopnout, ale nijak jí neholduju, když už, piju spíš kávu se spoustou mléka na chuť.
Horká čokoláda je mnohem lepší! Tím myslím pořádnou, z čokolády… Před Vánoci jsem sehnala Lindt s chilli velmi zlevněnou (jinak bych ji asi nerozpouštěla) a na ty předvánoční přípravy to byl naprosto ideální životabudič.

Coraline
1980 příspěvků 7.2.13 09:29

Teda docela jste mě naladily na ten anglický černý čaj s mlékem. Já už čaj s mlékem párkrát zkoušela a nechutnal mi, ale předpokládám, že nějaký Lipton z pytliku (i když jen tak s citronem ho mám ráda), na to není asi tak uplně stavěný a chce to nějakýho toho anglickýho siláka? Kde to tady sháníte? Nebo jaký byste doporučily? Myslíte že mi to bude chutnat, když to nemělo úspěch s tím Liptonem, nebo jsou ty echt anglické čaje,,jiná káva"? :).

Teda ještě mě napadá, že už jsem pila černý s mlékem přímo v Anglii, ale to mi bylo 11 :D. S kamarádkou jsme nad tím málem umřely a na druhý den poprosily o čaj bez mléka. No, a to byl teprve zážitek, vzhledem k tomu, že jsme nechtěly urazit a vypily to… :D.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek