Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Sekhmet
1918 příspěvků 8.2.13 12:15

@Khajka Mohu porovnat např. Selský jogurt Hollandia (tuk min. 3,9%) s jogurtem K-Klasic z Kauflandu (tuk min. 3,9%) vyráběný taktéž Hollandií. Cenový rozdíl cca 7,–Kč na 400ml balení. Ten Kauflanďácký je prostě řidší, ačkoli ani jeden z nich neobsahuje škroby ani zahušťovadla. Takže ho na tom tuku šiděj, řekla bych že pravá Hollandia bude mít toho tuku spíš přes 4%, zatímco Kaufland stěží přeleze 3,5% hranici.

Khajka
506 příspěvků 8.2.13 12:43

@Sekhmet Jj, to je přesně to, o čem jsme psala. Jen si teď nevzpomenu na příklad, kdy je řetězcový výrobek lepší než „originál“. Mám určité osvědčené produkty a jiné moc nezkouším.

MP Janka
811 příspěvků 8.2.13 21:30

Dámy, když se tu teď probírá ta kavlita a chuť, tak bych se Vás ráda zeptala, jaký máte názor na kávu z Bageterie Boulevard? Nikdy jsem nebyla v opravdové kavárně, když si někde kávu dávám (latte, capuccino či jiné mléčné varianty), tak je to cukrárna, párkrát sem si koupila latte v fast foodu :-S, a nebo v řeťězcích typu Starbucks. A abych se přiznala, tak co do chuti sem nepoznala rozdíl mezi latte z cukrárny za 60, Starbucks za 80 a nebo Boelevardu za 49 (z KFC nebo Mc'Donald's též za 49 je proti tomu ředěná břečka bez chuti).

Coraline
1980 příspěvků 8.2.13 22:31

@Sekhmet @Khajka Někde jsem četla, že totožného výrobce a složení s Hollandií má i vesnický jogurt Pilos z Lidlu. Nemám teď doma Hollandii na přesné porovnání, ale musím říct, že chuťově bych asi rozdíl nepoznala. Pilosu je sice myslím o 100g méně, ale i tak vyjde levněji.

marmota-b
532 příspěvků 9.2.13 18:34

@Coraline Ale neplést s jogurtem Pilos „bílý smetanový“; ten je polský a na takový choceňský smetanový to fakt nemá.

Coraline
1980 příspěvků 9.2.13 19:34

@marmota-b Já vím, těch Pilosů je tam víc, ale tenhle je podle mě nějaká novinka, nebo já ho teda dřív neznala, v názvu má vyloženě vesnický, nebo dědinský, nebo selský jako ta Hollandie, teď nevím přesně.

marmota-b
532 příspěvků 9.2.13 22:03

V našem Lidlu to zas bylo naopak… vídala jsem tam ten Hollandí, teď táta nosí ten druhý. Tak nevím.

Měli v Lidlu jednou i zajímavé čaje (druhy jako Oolong a tak, které jsem jinde neviděla), ale tehdy jsem napotvoru měla u sebe omezené množství peněz, tak jsem je nevyzkoušela. Třeba se to tam zas někdy objeví…

Coraline
1980 příspěvků 9.2.13 22:30

@marmota-b Tak já tam právě holanďáka nikdy neviděla, je to můj nejoblíbenější, tak mě to štvalo a teď jsem ráda, že tam mají stejně dobrý a navíc levnější :). Čaje nevím, mají tam docela dobré ty Lord Nelson, ale ty jsou takové normální. Ty, o kterých mluvíte vy, mohly být součástí nějakého toho tematického týdne. Akorátže my jezdíme na nákupy v neděli, to už tam je z tematického týdne vždycky leda leták na ten příští :D

Argento
9 příspěvků 10.2.13 07:10

@MP Janka já mám kávu z Boulevardu moc ráda, opravdu mi tam chutná a to si myslím, že si na kávu potrpím. V McDonalds je příšerná, nechutná mi ani Starbucks a ani ve většině kaváren to není žádná sláva (i když nutno dodat, že se to postupně zlepšuje), ale na té z Boulevadru si opravdu pochutnám.

Dorenika
464 příspěvků 10.2.13 10:57

Urcite caj ale nie cierny, skor biely alebo sipkovy, zihlavoy, pupavivy, kamilkovy a tak kava je moc horka a treba ju sladit a sladit a caj je fajn aj beztoho :)

Gräfin
2642 příspěvků 10.2.13 11:06

Dneska jsem ochutnala kokosové nespresso (po týdnu bez kávy) a chutnalo mi moc. Asi si nechám kafe na chuť, ale na ranní nakopnutí si zvykat nechci

rice
356 příspěvků 10.2.13 19:10

Poraďte prosím, kde nakupujete v Praze Harney and Sons? :) Nebo se to cenově vyplatí spíš objednat z e-shopu? A po kolika sáčcích se dá balení normálně sehnat?

Khajka
506 příspěvků 10.2.13 20:05

@rice Já už tedy kupuji jen z e-shopu, určitě se to vyplatí, obzvlášť, koupíte-li více (například, když vás bude víc), myslím, že tak od dvou tisíc je poštovné zdarma. Jinak, viděla jsem je například v obchodě s čaji v DBK, ale ceny byly výrazně vyšší.
Balení jsou různá. U některých čajů od jednotlivě balených pyramidových sáčků (těch bývá tak 20 kusů) po 20 či 30 pyramidových sáčků v plechové krabičce (ty však už nejsou baleny jednotlivě). Já kupuji například ten skořicový černý v ekonomickém balení po 50 kusech. Jsou jednotlivě zabalené, ale už to nejsou pyramidy. Na chuti jsem však rozdíl nepoznala a cenově vyjde výrazně nejlépe. Podobně balené mají i další druhy.

Edit: jestli jste myslela tento e-shop, tak poštovné zdarma je od objednávek nad 1400 Kč.

rice
356 příspěvků 10.2.13 20:41

@Khajka Díky moc! Už se těším na Hot cinnamon :)

Khajka
506 příspěvků 10.2.13 21:14

@rice Nedivím se Vám, je fakt vynikající :-P

Coraline
1980 příspěvků 10.2.13 21:47

Tak jsem dneska vyzkoušela ten Ahmad Earl Grey s mlékem a třtinovým cukrem a je to… tadá: fakt lahůdka :). Teda, jsem nemocná a nemám teď zrovna vytříbený čich a chuť, ale myslím, že se zbystřením smyslů si pochutnám ještě více :D. Někde jsem se i dočetla, že to, co mnohým znechutilo čaje s mlékem ve školce, s tímhle anglickým modelem moc společného nemá. Jmenuje se to Švédský čaj (to si dokonce i pamatuju, že tomu tak učitelky říkaly) a to se čaj vylouhuje v horkém mléce. Ehm :D.

Merla
36 příspěvků 10.2.13 21:58
@Coraline píše:
Někde jsem se i dočetla, že to, co mnohým znechutilo čaje s mlékem ve školce, s tímhle anglickým modelem moc společného nemá. Jmenuje se to Švédský čaj (to si dokonce i pamatuju, že tomu tak učitelky říkaly) a to se čaj vylouhuje v horkém mléce. Ehm :D.

Nejsem si jistá jestli ve školkách dělají Švédský čaj tímto způsobem. Tam, kam jsem chodila já, to byl normální černý čaj s mlékem a cukrem a s názvem Švédský:-).

Coraline
1980 příspěvků 11.2.13 08:37

@Merla No tak já nevím :D. Každopádně by mě zajímalo, jak moc je pro děti vhodný černý čaj teda :)

Rosalyn
925 příspěvků 12.2.13 11:37

Mám ráda kávu i čaj. Kávu piju většinou instantní s mlékem a čaje pytlíkové - jako správný barbar. :-) I když doma nějaké sypané čaje mám (zelený čaj s ananasem a „čaj“ maté). Sladím jen černý čaj, a to jen občas. Dobrý je taky např. zelený čaj s jasmínem. A v zimním období mám moc ráda zázvorový „čaj“ - buď s medem a citronem, nebo samotný. Málem bych zapomněla na meltu a podobné kávoviny - ty taky piju, nejraději s mlékem, neslazené.

marmota-b
532 příspěvků 12.2.13 11:55

Dobrá připomínka, melta a jiné kávoviny - taky ráda, i když je nepiju moc často, s mlékem a medem.

Rosalyn
925 příspěvků 17.2.13 19:03

Další tip jsou „čaje“ rooibos a honeybush. Jsou bez kofeinu (nejde totiž o pravý čaj) a mají nasládlou chuť, takže se ani nemusí sladit. Vyzkoušela jsem třeba rooibos s vanilkou a byl moc dobrý. A nikdy u mě doma nechybí mátový „čaj“. Je dobrý na žaludek.

zelena
157 příspěvků 18.2.13 07:56

Ráno káva (podľa aktuálnych možností…keď nejde inak vypijem aj instatnú s mliekom, bez cukru) a po zvyšok dňa čaj. Kedysi som výhradne pijávala len sypané čaje, teraz z nedostatku času a z lenivosti sa uspokojím aj so sáčkovými. A teraz v zime takmer denne pijem čierny/zelený so zázvorom s medom a citrónom alebo čistý zázvorák. Výborný je keď sa uvarí aj s kúskom škorice.

marmota-b
532 příspěvků 18.2.13 10:02

Skořice k zázvoru - zajímavý podnět…

marmota-b
532 příspěvků 28.2.13 20:23

Mimochodem, latté od kamarádky s nefalšovaným mlékem od kravičky je jediná káva, kterou zvládnu i bez cukru. ;-)

Morže
1094 příspěvků 1.3.13 09:09

Mám ráda čaj i kávu. Ráda to střídám. Že jedno období si ráda dávám pravý černý čaj s cukrem a čerstvě vymačkaným citronem a v dalším období si zase radši dám kávu s cukrem a mlékem… málokdy piju čaj či kávu samotný bez dochucení :)
V práci si pravidelně dávám pytlikový černý čaj od Old england, nebo jak se to jmenuje s cukrem do mého termohrnku. Není nad to si dám mikropauzičku v práci, napít se teplého čajíčku a tajně si tam sníst sušenku, kterou tam mít nesmíme :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek