Káva nebo čaj?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
HertaDeOran
866 příspěvků 1.3.13 18:35
KAFE

Určitě upřednostňuji kávu a od té doby, co jsem se dozvěděla, že „američtí vědci vyzkoumali“, že pití kávy posiluje srdce, tak se ani nekrotím a jsem schopná jich vypít tak 3-5denně. I když pan žaludek si asi myslí opak.

Enka_N
328 příspěvků 6.3.13 22:29

Kafe. Doma klasické a poslední dobou mi hrozně chutná „pytlíčkové“ latté od Nescafé. Jinak mi hrozně chutnalo kafe z Coffee Heaven, od té doby, co je převzala Costa, to nějak není ono. Ze Starbucks zbožňuju jejich horké čokolády a karamelové latté, dopřávám si je ale málokdy.
Čaj prakticky nepiju a už vůbec ne po ránu. Nikdy jsem neměla tendence pít ráno teplé nápoje. Což je pravděpodobně pro ostatní lidi v mém okolí šok. Vždycky, když někde (kdekoliv) přespím, následuje ranní rozhovor v zhruba tomto duchu : „co si dáš za čaj?“ - „ne, díky, nechci čaj“- „aha, takže si dáš kafe.“- " taky ne, díky"- „!!! ty si po ránu nedáš nic teplýho?“

Coraline
1980 příspěvků 7.3.13 08:10

@Enka_N Haha, to znám, já taky po ránu zrovna nemusím teplý. Teda z několika důvodů, ten první je lenost manipulovat s konvicí a čekat než se uvaří voda (zato s topinkovačem tenhle problém není, zajímavé :D). Druhý je, že po ránu mi prostě nejvíc chutná vychlazené mléko, tomu se prostě nic nevyrovná :).

@HertaDeOran Nojo, ale já to znám spíš tak, že kafe je prospěšné max. při těch 2 šálcích denně, pak už je to zase spíše kontraproduktivní :).

Moir
2561 příspěvků 7.3.13 12:37

@Enka_N naprosto stejně ;), co pracuju tady, tak si po ránu vařím kávu, ale spíš jako rituál, než že bych potřebovala něco teplého

marmota-b
532 příspěvků 7.3.13 21:56

Já nějak po ránu to teplé do žaludku (totiž čaj, ne kafe) potřebuju pro nastartování metabolismu, ale docela často ráno začínám sklenicí vody (obyč kohoutkové) - ta taky není teplá.

lenkin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 22:10
Čaj

Bíly čaj :) je super, nebarví zuby a chutná skvěle. Jediné mínus je cena no.

Z italských nápojů u mě vede caramel macchiato :D Loni jsme na dovolené na něj chodili skoro každý den - u nás se ve srovnatelné kvalitě koupit boužel neda :(

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 09:29

Nekdo puerh?:D
Dalsi muj oblibeny „caj“ je mate pampero (mate s medem), ale po tom, co jsem si prave mate dovezene z chile chtel precedit pres platno a platno to cele rozezralo k nemu uz nemam takovou duveru jako driv:D

Příspěvek upraven 08.03.13 v 11:35

Coraline
1980 příspěvků 8.3.13 11:25

@Maravelo Puerh jsem občas pila. Přestože chutnal jako vylouhované roští a listí z parku, prostě dost divně, nemůžu říct, že by byl vyloženě hnusný. Ale děsně to odvodňuje mi přišlo. A maté (Yerba mate) mám taky dovezené přímo z Chile, přes plátno jsem to nikdy necedila, louhovací koule naštěstí drží :D.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.13 11:35

@Coraline já vypiju denně až 3 litry čaje, takže nějak nepoznam, jestli něco odvodňuje víc nebo míň :D

Rozhodně ale puerh je dost svérázný čaj. Ta zemitá chuť (ano ano, někdo si stěžuje na stařeckou zatuchlinu :D ) neni pro každýho a znam spoustu lidí, co to nesnáší :D Mě už to ani nekupujou jako dárek, protože tim „zasmrdim“ půl baráku :D Vyplatí se ale koupit ho porcovanej v cihlách. Mňam mňam mňam :D

Khajka
506 příspěvků 8.3.13 13:16

@Maravelo Puerh za mě ano - já naopak tu zemitou chuť (občas mi evokuje vůni ševcovského klihu, kterou mám velmi ráda) oceňuji. Je to prostě něco jiného. Zelený puerh mi přišel v chuti o malinko jemnější, ale rozdíl zase tak znetelný není.
Jinak, v jedné čajovně ho podávají s ovesným mlékem a medem a je to velmi zajímavá podoba tohoto čaje.

MP Janka
811 příspěvků 8.3.13 13:23

Puerh - „krásně“ voní, ale mě celkem chutná. teda sem lína si dělat sypané čaje, takže moc často ho nemám, ale když ho někdo uvaří, tak ho piju s chutí.

Ziriath
46 příspěvků 21.3.13 17:29

Dávám si pořád zelený čaj. Rozumějte hodně slabšího nálevu, a občas silnější. Bez příchutí a bez cukru, prostě jen tak. Samozřejmě sypaný- ten sáčkový se většinou nedá pít.

marmota-b
532 příspěvků 22.3.13 22:50

Teď jsem si koupila pyramidovou indonézskou Senchu od Liptonu, je to ochucené myslím růžovými plátky, a je to voňavé a dobré. Jak zelený čaj obvykle nepiju (na záchodě po něm skončím ještě mnohem rychleji než po kafi…), tenhle je báječný.

Lady Apathy
512 příspěvků 18.4.13 16:03

Zaujala mě diskuse o Piccolu a Espressu. Já sama jsem zjistila, že Piccolo neexistuje a že pravé Espresso má mít 30 ml, až teprve z „Pekla na talíři“ (ne, že bych se z toho tloukla do hlavy, nikdy jsem si tyto kávy neobjednávala).
Když je tedy Piccolo a Espresso typu „bazén“ (jak zde padlo) český výmysl a baristé to vědí, tak proč je Piccolo stále na nápojových lístcích a Espresso vám často též udělají do „hrnce“?
Proč někteří provozovatelé kaváren sami tento mýtus podporují? Piccolo jsem dokonce zahlédla i na lístku u člověka, který si kávu vozí z ciziny ze soukromé pražírny a sám sebe nazývá kafařem.
Nejde mi do hlavy, že na jednu stranu kavárníci „nadávají“ na neznalost zákazníků a na druhé straně jí ale i podporují špatnými názvy na nápojových lístcích (jistě, tento jev většinou nenastává u jedné osoby současně). Ne každý návštěvník kavárny má náladu zjišťovat, jak se která káva jmenuje doopravdy a jak má být správě připravena, takže si zpravidla objednává to, co je v nabídce a myslí si, že je to tak správně - vždyť mu to přeci připravují odborníci.
Samozřejmě je něco jiného, pokud po servírce někdo vyžaduje Piccolo, když v nápojovém lístku není, případně jí při obdržení skutečného Espressa přesvědčuje, že to je Piccolo, ale pokud si normální návštěvník objedná Piccolo, když je na lístku, tak to není tak docela jen jeho chyba.

Příspěvek upraven 18.04.13 v 17:07

janiiiv
781 příspěvků 18.4.13 16:21

.

Příspěvek upraven 27.09.13 v 15:35

Lady Apathy
512 příspěvků 19.4.13 20:05

@janiiiv Pak se ale někam posuňme. Dejme tomu, že budu „osvícený zákazník“. Vejdu do seriózně se tvářící kavárny, objednám si Espresso. Obsluha mi to bez vyptávání odkýve a odejde… A donese mi zde zmíněný „bazén“. Co mám pak dělat? Přesvědčit obsluhu, že takhle Espresso nevypadá? Nezaplatit a odejít? Nechat to být?
Pokud nebudu osvícený zákazník a neprostuduji názvosloví, přípravu a správné vzezření té které kávy, tak mě nejspíš ani nenapadne, že je někde chyba, protože prostě důvěřuji odborníkům, že mi to dávají tak, jak to má být.
Tím chci říct, že by se možná našla spousta lidí, kteří by si rádi koupili kvalitu, jenže jak to mají udělat, když už nabídka je špatná a o správných možnostech neví - málokdo má tolik času, aby u všeho sám zjišťoval, zda je to to nejlepší, co může dostat. To je to samé, jako s těmi vašimi kartáčky na zuby. Curaprox je tedy nejlepší, ale kdo další vám to, kromě kamaráda, řekl? Pokud váš zubař, pak gratuluji. Můj totiž ne a samotnou by mě logicky nenapadlo pídit se po Curaproxu, když o něm nevím. (Tedy teď už vím, ale tenkrát jsem se o něm dozvěděla úplně jinde, než u zubaře.)

MP Janka
811 příspěvků 20.4.13 11:05
@Lady Apathy píše:
To je to samé, jako s těmi vašimi kartáčky na zuby. Curaprox je tedy nejlepší, ale kdo další vám to, kromě kamaráda, řekl? Pokud váš zubař, pak gratuluji. Můj totiž ne a samotnou by mě logicky nenapadlo pídit se po Curaproxu, když o něm nevím. (Tedy teď už vím, ale tenkrát jsem se o něm dozvěděla úplně jinde, než u zubaře.)

My to doma máme přímo od zubařky, mamka má náběh na paradontózu a tyto kartáčky jí byly doporučeny zubařkou asi před 10 lety, od té doby nic jiného nepoužíváme. A když j řeknu své zubařce, co požívám, tak mi to schvaluje.

Morže
1094 příspěvků 20.4.13 22:26

Nám o Curaproxu taky informovala naše zubařka a šířili sme to pak dál.

ravsaprav
19 příspěvků 26.6.13 19:27

To je skoro jako kabelku nebo boty?? :D Častěji čajík, ale kávě se co do aroma prostě nic nevyrovná. Vůně, kterou ti provoní okolí, to mě vždycky dostane. Ale když už kávu, tak si objednám raděj pořádnou zrnkovou čerstvou kávu. Pak doma, jak si to pomelu, tak to hned piju. Nádhera… :) Hlavně ne žádný lavory… :)

ravsaprav
19 příspěvků 26.6.13 19:28

Jo a fakt pozor na ovocný čaje, ty barviva jsou potvorstvo, říkala mi to zubařka.

Nemesis
504 příspěvků 27.6.13 09:48
@Lady Apathy píše:
Curaprox je tedy nejlepší, ale kdo další vám to, kromě kamaráda, řekl? Pokud váš zubař, pak gratuluji. Můj totiž ne a samotnou by mě logicky nenapadlo pídit se po Curaproxu, když o něm nevím. (Tedy teď už vím, ale tenkrát jsem se o něm dozvěděla úplně jinde, než u zubaře.)

Je to děsný pokračovat v OT, ale nedá mi to. Vyzkoušela jsem pět zubařů. Curaprox mi doporučili až u toho pátého, na soukromé klinice, kde mi poprvé také zubař řekl, že se MUSÍM objednat na hygienu a že to není žádná „luxusní“ péče navíc, ale běžná věc a měli by tam lidi chodit taky pravidelně. No a na té hygieně, vám vysvětlí všechno, od kartáčku curaprox po mezizubní. Běžný zubaři to tudíš neřeší, protože zřejmě přepokládají, že lidi sami od sebe chodí na hygienu, kde jim to řeknou. Já, už poučená, až budu mít děti, budu je od mala brát pravidelně nejen k zubaři, ale i na hygienu. Chtělo by to hold větší osvětu.

Coraline
1980 příspěvků 27.6.13 10:18

@Nemesis Já byla na,,hygieně" jednou…zaplatila jsem několik stovek, dostala domů jeden curaprox a nějaký mezizubní a hotovo. A na tohle jsem měla chodit co půlrok, no děkuju pěkně (vím už, že hygiena má být o něčem uplně jiném a na tu pravou se chystám začít chodit).

Jinak samozřejmě osvěta, že kartáček má být rovně střižený, je fajn. Curaproxový boom mě ale už trošku štve. Vyhovuje mi akorát ten nejtvrdší, s těmi měkkými si prostě zuby dokonale nevyčistím. Celkově mi teda přijde mnohem lepší TePe, který má lepší tvar a je menší, takže se člověk dostane pohodlně fakt všude. No a teď už nějakou dobu používám uplně obyčejný Tesco kartáček asi za 7 korun a upřímně mi vyčistí zuby stejně dobře :D

Nixe Lulu
344 příspěvků 27.6.13 10:33

@ravsaprav Jenže ty černé a zelené čaje barví zuby ještě víc (dle mé zkušenosti; když jsem hodně pila černý čaj, dělaly se mi skvrny hodně), tak to už potom nezbývá moc na výběr :(

@Coraline Jo, naší rodině doporučila zubařka curaprox i ten TePe, ale říkala naopak, že hlavně kartáček nemá být tvrdý. Taky se mi líp manipuluje s tím Tepe, protože je menší.

Coraline
1980 příspěvků 27.6.13 11:05

@Nixe Lulu Já vím, že se doporučují spíš měkčí kartáčky, je to kvůli paradontóze. Ale já mám i s tvrdými dásně v pohodě a s tím měkkým si můžu čistit zuby třeba 20 minut, ale když si pak přejedu jazykem po zubech, nejsou nikdy tak dokonale hladké, jako s tvrdým kartáčkem :D. Přitom správnou techniku čištění mám v malíku, ale stejně je ten výsledek nesrovnatelný.

Katka2305
136 příspěvků 28.6.13 09:19

@Coraline To je zajímavé, já to mám přesně naopak - s tvrdým kartáčkem si ty zuby nevyčistím pořádně, hlavně na různých „záhybech“ mi zůstává plak (mám zuby poněkud křivé, ale na rovnání nepůjdu, protože by mi chtěli nějaké vytrhnout, rovně by se mi do dásní nevešly). Naopak po měkkém kartáčku mám pocit, že jsou čistší. Používám dětské měkké kartáčky asi za 30 korun.
Na dentální hygienu chodím asi 3 roky, donutili mě začít používat mezizubní a solo kartáčky, a vážně to má výsledky… Dojít jednou za čas na hygienu ale není samospasitelné, to je jen tak kontrola a odstranění zubního kamene (mně se vždycky tvořil nadprůměrně) a zopakování technik čištění, snížení krvácivosti dásní a dalších zlepšení člověk dosáhne až pravidelným používáním těch různých mezizubních a dalších kartáčků. Je fakt, že za dob předchozího zubaře jsem měla zuby vyčištěné za 30 vteřin, teď se v nich hrabu 5 minut :-)

Jo, a k tématu - čaj zelený, bílý, černý. Také rooibos a maté. Ovocné čaje nemám ráda. Kávu jen občas z presovače, nastavuju na 40-60 ml, jak se zrovna trefím. Občas si někde dám latté, ale tam mi jde hlavně o mléčnou pěnu :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek