Kde jste skončily, když jste nevěděly, kde chcete pracovat

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
viktorka_od splavu
7777 příspěvků 13.1.15 20:08

@Olinka jeje ja myslela ze znam jenom hantec a koukam ze bych se domluvila i v izraeli:-))

Mayim
401 příspěvků 13.1.15 21:12
@viktorka_od splavu píše:
@Olinka jeje ja myslela ze znam jenom hantec a koukam ze bych se domluvila i v izraeli:-))

tam se při troše štěstí domluvíte téměř každým myslitelným jazykem :-D

LorelaiH.
3369 příspěvků 13.1.15 21:28

@Go-lightly njn, knížky mého dětství :) I když mám všechny díly, tak nejvíc u mě stejně vede ten první!

Ginevra
646 příspěvků 14.1.15 01:00
@Kokoska1 píše:
Já jsem měla latinu rok na gymnáziu. Vyučující pochopil dřív než my, že číst Homéra v originále opravdu nikdo z nás nezvládne, takže se nezkoušelo, nepsaly se písemky, prostě jsme si každou hodinu zapsali jen pár slovíček. Pamatuju si z toho všeho jen „Hanibal ante portas“. A časování „laudo, laudas…“, což se mi dost hodilo, když jsem se pokoušela naučit něco ze španělštiny.

Latina by vám na Homéra v originále stejně nebyla k ničemu.

Příspěvek upraven 22.10.15 v 16:53

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.15 01:03

@viktorka_od splavu V tom případě bych chtěl vidět Izraelce, jak si poradí s termínem Betelně zašité gajgle :)

Janka_HK
34 příspěvků 14.1.15 10:23
@Mayim píše:
@Olinkamě v hebrejštině odrovnal „zavináč“, tedy @ - štrudel. Našeho učitele jsme podezírali, že si z nás dělá legraci. Nedělal.

Štrúdl už jsem také zaznamenala a doteď jsem byla přesvědčená, že to byl roztomilý přeřek a nevzpomenutí si na slovo zavináč (dotyčný už češtinu trochu pozapomněl). A teď se tu dozvím, že je to tak u nich správně. Peklo mi opravdu rozšiřuje obzory v netušených směrech:)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 14.1.15 10:35
@Mayim píše:
tam se při troše štěstí domluvíte téměř každým myslitelným jazykem :-D

To mi připomnělo - kdysi dávno jsem viděla film Jana a její přátelé , který se mi strašně líbil. Pamatuju si z něho už jen to, že hlavní hrdinka byla emigrantka z Ruska, která nerozumí hebrejsky a nálet a plynové masky.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 14.1.15 11:18

@LCH na gajgle nehrám, ale ten šnycl z herteplama bych si tam teda asi objednat zvládla:-)… možná… gajgle v lochu?:-)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.15 11:43

@pavla.ku Naprosto beze srandy jsem na vlastní uši slyšela v parfumerii: Už vám převezli teho Dióra?

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.15 12:25

@pavla.ku šufánek a šušeň zmátl nejednoho Pražana. Hlavně nezaměnit.

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.15 12:26
@pavla.ku píše:
@viktorka_od splavu Co jsou to gajgle, prosím? Je teď jsem si vzpomněla na vtip. Přijede Moravák do Prahy a v restauraci si poručí: jednó koló, prosím. Číšník: kolo nemáme. Moravák: tož nevadí dajte jednó fantó.
@pavla.ku píše:
@viktorka_od splavu Co jsou to gajgle, prosím? Je teď jsem si vzpomněla na vtip. Přijede Moravák do Prahy a v restauraci si poručí: jednó koló, prosím. Číšník: kolo nemáme. Moravák: tož nevadí dajte jednó fantó.

Betělně zašité gajgle - Dobře utajené housle

llolla
2102 příspěvků 14.1.15 13:01

@pavla.ku
Podle sebe (a podle nekolika znamejch) soudim, ze na jmena starsich sourozencu (bratrancu, sestrenic) slysej vsechny mladsi deti

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 14.1.15 15:10

@pavla.ku Nééé, hlavně žádný Pražáky imitující moravský nářečí! Jednou jsem jela se svýma dvěma spolužákama (všichni tři Pražáci jak poleno) vlakem na trati Velká nad Veličkou-Veselí nad Moravou a ti dva blbci nevěděli nic lepšího než na sebe pořvávat jakože moravštinou, styděla jsem se strašně.
A žufánek je ta věc na dlouhý tyči na vybírání žumpy, to ví přece každej, i v Praze :-)

Dadoo
5536 příspěvků 14.1.15 15:24

@Potrefenáhusa Žufan/Žufánek je naběračka. Jak je velká a co se s ní nabírá už není tak podstatné.
Moje milá tchyně je Moravačka z Brna, jinak naběračce neřekne :-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 14.1.15 15:28

@Dadoo Já to vím, že je to naběračka, bylo to myšleno trochu jako vtip.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.15 16:22

@Ginevra Nojo vlastně, Homér latinsky nepsal, stydím se.

Mayim
401 příspěvků 14.1.15 18:43
@Janka_HK píše: Štrúdl už jsem také zaznamenala a doteď jsem byla přesvědčená, že to byl roztomilý přeřek a nevzpomenutí si na slovo zavináč (dotyčný už češtinu trochu pozapomněl). A teď se tu dozvím, že je to tak u nich správně. Peklo mi opravdu rozšiřuje obzory v netušených směrech:)

následně se mi tím potom povedlo odrovnat pár kolegů v práci… volal dodavatel, řešil něco kvůli faktuře, a já „no tak nám ji pošlete mailem“. Diktuju adresu, dojdu ke štrůdlu, dvě kolegyně záchvat smíchu no a já kvůli nim taky. Dáma na druhé straně nechápala, tak jsem musela vysvětlovat, cože je štrůdl u nás…

Olinka
2582 příspěvků 14.1.15 20:01

@Mayim On štrůdl znamená zavináč i závin, ne?
Jinak už když jsem poprvé viděla váš nick, tak jsem si říkala, jestli je to záměrně z hebrejštiny. Jmenuje se tak i ta herečka hrající Amy v TBBT.
Kde jste hebrejštinu studovala?

Mayim
401 příspěvků 19.1.15 18:58

@Olinka

Zavináč ve smyslu @ jo, jak se řekne zavináč - ryba a nebo závin, to opravdu nevím.

Jo, nick mám z hebrejštiny přejatý, funguju tak už x let prakticky všude.
Hebrejštinu jsem dělala v rámci Blízkovýchodních studií na FF v Plzni. Tak trochu náhoda, ale stálo to za to.

Dammy
1672 příspěvků 20.1.15 11:24

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 23:41

Tebah
4257 příspěvků 20.1.15 11:54

@Dammy Jak přesně ho obchází?

Olinka
2582 příspěvků 20.1.15 12:21

@Tebah Radí děvčatům, jak úspěšně šlapat…
No, vzhledem k tomu, že píší, že berou prachy jen za pronájem pokoje, tak to trestné není, viz hodinové hotely apod, co tam ti lidi dělají a jaké je jejich finanční vyrovnání už není jeho záležitost.

Helena_D
1 příspěvek 20.1.15 12:29
Sinchroníe

Dostat diplom inženýra -je to dobrá rada. Poslouchat své srdce - taky.
„Poslouchat“ - to znamená pohopení toho, co si přejete udělat. Existuje pojem „sinchroníe“. Podivejte opatrné co vidíte, slyšíte, a podkáte na své cestě každý den.
Hodně štěstí!

Tebah
4257 příspěvků 20.1.15 12:32

@Olinka A? Co je na tom, že někdo „šlape“, pokud to dělá dobrovolně?

Stránka:  « Předchozí 1 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek