Kde nakupují lidé s pasem?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petishee
50 příspěvků 14.02.17 23:38
Kde nakupují lidé s pasem?

Trochu s nadsázkou, ale už jsem trochu bezradná. Mám boky, mám pas, mám širší ramena a lýtka. Potřebuju si koupit něco na sebe, ale všude, kam vlezu, mají samé pytle :-( Volné plandavé střihy, které mi propojí ramena s bokama a zbytečně mám pak opticky o pět kilo navíc. Nic není vypasované, záševek aby člověk pohledal. Zřejmě aby halenku dokázalo ušít pětileté čínské dítě - jinak nevím, jak si to vysvětlit. Co není rovné, je dole stažené, v tom mám navíc o 10 kg.

Odcházím tedy otrávená a v důsledku toho se mi už ani nechce investovat čas do nějakého prolézání a shánění. Nemáte nějaký tip, kde se dá koupit oblečení, které není pytlovité? Uvítám i tip na střih nebo jak z těch pytlů případně něco vytěžit, je pravda, že jsem módně lehce bezradný člověk (a většinou pak skončím s nějakým tričkem).

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

květušína
20 příspěvků 15.02.17 08:34

Mám obdobný problém - sehnat oblečení na slovanskou postavu (např. halenku, co by mi seděla v ramenou a nebyla malá přes prsa nebo kalhoty, které mi neodstávají v pase) je problém. Už několikrát jsem si nechala poslat oblečení z Bravissimo - Pepperberry
 http://www.bravissimo.com/…roducts/all/

Mám od nich oblečení, podprsenky i plavky. Řeším tedy hlavně ta prsa, jelikož s velikostí 75DD (resp.34 DD) se u nás moc nepočítá. Tady šijí oblečení ve třech velikostech prsou: curvy, really curvy, super curvy.

Je to sice UK, ale poštovné 6 liber není zas až tak moc a když Vám oblečení nebude sedět, vrátíte jej a vyberete si jiné, tak už poštovné k Vám znovu neplatíte. Je dobré si přečíst i recenze kupujících u jednotlivých kousků.

Nicméně radu, kde nakoupit v ČR, taky přivítám.

Petishee
50 příspěvků 15.02.17 09:21

@květušína Díky, mrknu se na to. Občas něco vyberu i v Bonprixu, ale teď se mi tam zdá dost věcí taky takových pytlovitých… Asi je to teď in.

Petishee
50 příspěvků 15.02.17 09:23

Nechápu systém červených ramínek u dotazů bez komentáře… To si lidi něco kompenzujou, ale poradit neumí?

ionicera  15.02.17 09:28

Na letišti?

Hwi
427 příspěvků 15.02.17 10:51

Já bych doporučila Pietro Filipi, tam se občas vypasované oblečení sehnat dá. Někdy také Marks & Spencer, tam už to chce trochu hledat, ale když má člověk štěstí… A dřív jsem sem tam vídávala projmutější trička v Orsay, ale stala se z toho strašná hadrárna.
Obecně mám pocit, že za záševky musí člověk spíš do dražších obchodů, v řetězcích typu H&M nebo C&A je to ztracené.

Ještě dodatek: pokud už koupím nějaký ten pytel, vždy ho musím nosit se sukněmi (na kalhoty já moc nejsem) do pasu, čím vyšší pas, tím lépe, aby bylo vidět, že nějaký mám.

ming_xing
1308 příspěvků 15.02.17 13:05

@Petishee jj, soucitim s Vami, mam podobny problem. u vetsiny kupovanych satu si uz leta dodatecne delam nebo prohlubuju zasevky, protoze se sice tvari jako projmute, ale ve skutecnosti jsou od ramen po kolena jak roura a po pasu ani pamatky. s halenkami je to jeste horsi, ty ani nevyrabeji pro postavu X nebo A, vsechno dlouhe, rovne, plandave a pokud mozno jeste i dole zakoncene sirokym patentem. asi nejsnazsi cesta je sit na sebe, ale ne kazdy mame na to vlohy (a cas)..

Jordaan
7236 příspěvků 15.02.17 13:26

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:15

weruberu
968 příspěvků 1 inzerát 15.02.17 13:46

Souhlasím s @Hwi, v PF se dá sehnat pěkné vypasované oblečení. Pak doporučuji Bosse, mám ráda jejich střihy, šaty od nich sedí fakt pěkně a dost lichotí. Tyhle jsou nyní mé oblíbené, kupovány nedávno. A byla bych si jich tam vybrala i víc :-)

KarlKarlson
11 příspěvků 15.02.17 14:34

Potvrzuji Huga Bosse. Jejich šaty sedí jako (s prominutím) prdel na hrnec. Cena je vyšší, ale dá se poměrně levně koupit v zahraničí ve výprodejích.

VandaRybna
3713 příspěvků 15.02.17 14:44

Já jsem typické přesýpací hodiny. Jediný krám, kde celkem spolehlivě nakoupím je Orsay, ale kvalita je strašná. Jinak záševky si odšívám pravidelně, to jsem se musela naučit.

Petishee
50 příspěvků 15.02.17 15:22

Díky moc za tipy, nejdostupnější mám Orsay, asi tam zkusím vlézt a uvidím. Pietro Filipi je víc z ruky, ale pokud by to stálo za to…

Vlohy na šití by i byly, jenom ten čas… :-( Třeba zase za nějaký čas přijdou do módy neplandáky :-D

květušína
20 příspěvků 15.02.17 15:29

Já tedy nejsem spokojená s Orsay ani co se materiálu týká - po té co jsem musela reklamovat několik kusů oblečení, už tam nenakupuji. Chci oblečení, které mohu nosit na sobě a ne v tašce na reklamace.

Josefka
469 příspěvků 15.02.17 15:41

Přidávám se též k PF ale jak která kolekce. Loni jsem tam také neuspěla, letos je to lepší. Zejména jejich sukně a kalhoty mi sedí. Šaty mají „po obeplutí křivky prsou“ už moc vysoko pas. Naposledy jsem si koupila jemně pružící šaty v Mohitu, záševky leží našpendlené, pak budou perfektní. Když už mi to někdo pomůže našpendlit, ušití je otázka 10 minut. To dáte @Petishee ;-)
Mám 112-68-108.

Přidám se s dotazem, kde nakoupit stahovací prádlo? Vše mi je velké v pase. Když koupím menší, přes boky ani přes prsa ho nenarvu.
Ani se neptám, kde seženu padnoucí džíny. Neměla jsem je od střední.

Búho
18 příspěvků 15.02.17 16:23

@Josefka mohla bych poprosit o nějaký návod pro blbý, jak ty záševky udělat? Šijete pak ručně nebo na stoji?

Petishee
50 příspěvků 15.02.17 16:33

@Josefka dát to asi dám, jen u jedné košile to mám v plánu už asi rok :-D

BendfisZVC
11 příspěvků 15.02.17 19:13

Taky nejsem v Orsay moc spokojená (co se materiálu týče), ale záleží kus od kusu.

Potřebovala bych radu ohledně střihu šatů, chci si něco pořídit na promoci. Samozřejmostí je zvýraznění pasu, ale co ten zbytek? Krátké rukávy, bez rukávů, po kolena, nebo dlouhé, kolová sukně, nebo úzká.. Co se hodí k postavě X nebo 8? Prošla jsem některé z řetězců a na nic nemůžu natrefit :(

Přikládám foto mé představy, co by takové postavě mohlo slušet. (Myslím střihy, chápu, že na promoci nemají být plesovky s „cingrlatama“.) Díky za rady!

KarlKarlson
11 příspěvků 15.02.17 19:38

@BendfisZVC Mám zřejmě podobnou postavu jako vy a potvrzuji váš výběr. Je nutné mít ten pas zvýrazněný, jinak budete vypadat jako prsatá krabice.

KarlKarlson
11 příspěvků 15.02.17 19:39

@BendfisZVC Zbytek závisí na tom, jak vypadáte :D Rozumějte, trochu jiný střih budete potřebovat, pokud máte silné paže, křivé nohy a podobně.

Agraynel
36 příspěvků 16.02.17 09:12
...

Mám podobný problém a tak jsem se naučila hledat v obchodě oblečení z elastických materiálů :D Na zbytek se učim šít, protože by mi z toho časem hráblo, když vidím, kam se móda ubírá a v běžných obchodech je to jen horší a horší rok od roku. Navíc mam specifický vkus, o to je to horší :D

BendfisZVC
11 příspěvků 16.02.17 12:20

@KarlKarlson A jo, máte samozřejmě pravdu. Ono všude se píše, že je tahle postava ideál, nicméně já mám ty bujné vnady spíše dole - nahoře jsem letiště. A k tomu klenoucí se břicho - to je pak kříž.

@Agraynel Ty elastické materiály nemůžu mít právě kvůli těm špekům na břiše, nevypadá to hezky. Vlastně jde o konkrétní látku - když je to tenoučké, je výsledek děs. A šití je úplně jiná liga, babička šít umí, ale nic mi neušije (dle jejích slov to nepotřebuju a mám si jít něco koupit do obchodu) a trpělivost na předání zkušeností nemá.. S šitím vám fandím (a taky závidím ;) )!

Kde vůbec nakupujete takové „polospolečenské“ šaty? Zaměřit se na malé krámky, nebo to zkusit i v řetězcích? Já jsem sekáčová, nakupuju stylem „co mi padne do oka“. Většinou nejdu po něčem konkrétním, tak nemám zkušenost…

blacken
2394 příspěvků 16.02.17 12:30

@BendfisZVC Ono by se ale taky chtělo zamyslet nad tím, že na promoci je taky dresscode. Typově asi šaty dobrý, ale na promoci se tak úplně nehodí podle mě ani jedny.

Agraynel
36 příspěvků 16.02.17 12:38

@BendfisZVC Tak s tím šitím to už dnes takový problém není - v každém větším městě jsou kurzy šití a pokud nejste uplná lama s nohama místo rukou, tak to zvládnete :) (Já se učím právě na kurzech :) ) určitě se to vyplatí si myslím i dnes - obzvláště pokud máte nekonfekční postavu. Občas v tomto závidím mé sestře - ta prostě jde do obchodu, hrábne po velikosti a ono jí to sedne, jako kdyby to na ní ušili :D Ono taky jde o to vybírat ten správnej elatickej materiál :) nesmíte hrábnou po nějakým viskozovým upletu nízký gramáže za 100 korun :D ale když si vyberete něco pevnějšího a nebo jen lehce pružícího, tak vám to neobepne faldík na břiše (taky ho mam :D ) je to ostatně boj, naprosto Vám rozumím :)

BendfisZVC
11 příspěvků 16.02.17 13:45

@blacken Chápu, spíše by se hodilo něco takového. Jenže při pohledu z boku se bude vesele klenout břicho, což není moc líbezné. (Nehledě na to, že z důvodu absence prsou nemám pas v úrovni pasu, ale níž, a to dělá neplechu.)

BendfisZVC
11 příspěvků 16.02.17 13:56

@Agraynel Taková otázečka.. Šije se v dnešní době na šlapacím stroji? Myslím, že ne, ale my doma nic jiného nemáme. Mé pokusy ztroskotaly na technice šlapaní, šila jsem dozadu, přetrhla nit.. No a po čtvrtém navlékání nitě na mě už babi neměla nervy :) Na kolik vás vyšel stroj? Souhlasím s Vámi, že umět šít je výhoda, i kdyby šlo jen o zkrácení, zapošití. Švadleny to v dnešní době nechtějí dělat, přešívat už vůbec ne. Mají s tím víc práce, než s šitím na zakázku, a peníze si za to vzít „nemůžou“.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek

Reklama