Kde nakupují lidé s pasem?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Jordaan
8715 příspěvků 16.02.17 14:04

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:08

Jordaan
8715 příspěvků 16.02.17 14:08

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:08

Agraynel
81 příspěvků 16.02.17 14:20

@BendfisZVC Dneska už pořídíte obyčejný mechanický stroj za necelý 3 tisíce. Do 5 tisíc koupíte už stroj kvalitní na domácí šití. A ani overlock už dneska tolik nestojí, začínají na nějakých 4500?? Prvotní investice je vyšší, ale ten stroj Vám vydrží půl života (když se o něj budete dobře starat) a v konečným výsledku se to vyplatí. Hlavně ta radost z originálního kousku oblečení, kterej jinde neuvidíte - ta je k nezaplacení :)

Agraynel
81 příspěvků 16.02.17 14:23

@BendfisZVC Dneska obyčejný mechanický stroj pořídíte už pod 3 tisíce. nějakej lepší vás vyjde do pěti tisíc na nějaký to domácí šití :) a ani overlocky už dneska nejsou tak drahé - začínají na 4500 :) Prvotní investice je sice vyšší, ale vzhledm k tomu, že vám šicí stroje vydrží půl života (pokud se o ně dobře staráte) tak se Vám ta investice vyplatí :) A odměnou Vám bude originální kus oblečení - a za to to přece stojí, ne?? :)

BendfisZVC
17 příspěvků 16.02.17 14:53

@Jordaan Já přece neřekla, že jim tu práci nezaplatím. Říkám, že si tyhle práce (přešívání) nerady berou, protože je s tím dost práce a je jim hloupé naúčtovat si za to sumu, která té práci odpovídá. Znám to z vlastní zkušenosti, pravdou je, že jsem z vesnice, kde se známe. Ve městě je to asi jinak.

blacken
2448 příspěvků 16.02.17 14:55

@BendfisZVC No a je to snad důvod být oblečená nevhodně? Navíc u těch šatů, co jste postla nešlo jen o širokou sukni, ale hlavně o absenci rukávů nebo aspoň širších ramínek, případně o přezdobenost.

BendfisZVC
17 příspěvků 16.02.17 15:03

@blacken Poprvé jsem postla šaty, z nichž širší ramínka má většina. A vysloveně jsem napsala, že mi jde o střihy a že chápu, že na promoci nemají být šaty s cingrlatama.

KarlKarlson
11 příspěvků 16.02.17 15:22

Na větší bříško bych tedy doporučila pouzdrovky. Z pevne látky a na míru.

MP blanka
1841 příspěvků 16.02.17 15:40

@BendfisZVC - a skúsila ste ísť ku krajčírke a spýtať sa, či vám niečo opraví? Pre mňa sú opravy práve taká vítaná práca, ako čokoľvek iné. Pravda, je to práca, ako každá iná, a preto si nechám zaplatiť. Cenník mám vyvesený, zákazníčka vie vopred, koľko ju čo-to bude stáť.

Olivieraa
175 příspěvků 16.02.17 15:41
@Josefka píše:Přidám se s dotazem, kde nakoupit stahovací prádlo? Vše mi je velké v pase. Když koupím menší, přes boky ani přes prsa ho nenarvu.
Ani se neptám, kde seženu padnoucí džíny. Neměla jsem je od střední.

Levi´s mali rozdelené strihy na 3 typy podla pomeru pás boky: to prvé tuším straight, curvy a super curvy. Už som tam dávno nekupovala, ale skúste, snáď to ešte majú.

Josefka
540 příspěvků 16.02.17 15:42
@BendfisZVC píše:
@Agraynel Taková otázečka.. Šije se v dnešní době na šlapacím stroji? Myslím, že ne, ale my doma nic jiného nemáme. Mé pokusy ztroskotaly na technice šlapaní, šila jsem dozadu, přetrhla nit.. No a po čtvrtém navlékání nitě na mě už babi neměla nervy :) Na kolik vás vyšel stroj? Souhlasím s Vámi, že umět šít je výhoda, i kdyby šlo jen o zkrácení, zapošití. Švadleny to v dnešní době nechtějí dělat, přešívat už vůbec ne. Mají s tím víc práce, než s šitím na zakázku, a peníze si za to vzít „nemůžou“.

Na šlapacím se samosebou šije dál, pokud ho někdo má a nepotřebuje speciální fce, tak není důvod kupovat elektrický. Mnohdy je i lepší (náš šlapací prošije rovnoměrně silnější látku než můj vytuněný elektrický). Šlapání nacvičte na nečisto a pro rozjetí použijte kolečko. Jedna noha vpředu, druhá víc vzadu. @Búho šiju to na stroji - je to rychlejší a zřejmě bych to neuměla tak precizně v ruce, aby to k něčemu vypadalo. Návod asi nedokážu popsat, prohledejte případně youtube. Dělám to velmi amatérsky, jsem samouk: šaty si obleču naruby, v pase - místě nejužším, ručně zaberu špendlíkem polovinu toho maxima na každé straně, kde buď záševky jsou (nebo měly by být). Donutím některé z dětí, aby mi křídou naznačilo, kde už mi šaty sedí, tam bude záševek nulový. Své křivky znám, tak je zhruba nakreslím od nuly, přes maximum až znovu do nuly přes boky. Nastehuji souměrně obě strany, ozkouším a prošiju na stroji. Někdy látku nechám, většinou ji vystřihnu, zaobroubím, vyžehlím…hotovo.

MP blanka
1841 příspěvků 16.02.17 15:55

@Josefka - ten postup je, samozrejme, dobrý. Len by som doplnila, že je nutné dbať na súmernosť. Preto potom, čo šaty vyzlečiete, kriedou poznačte to, čo ste zašpendlila, špendlíky odtráňte a zložte šaty na polovicu. Teda ľavú stranu predného dielu položte na pravú, skutočne presne si zošpendlite na seba šaty v mieste vrcholu prs. odševku, prieramkov, ramena, na zadnom dieli v prvom rade stredný šev musí byť presne v strede - ak tam je a bočné švy musia ležať na sebe. Potom si poznačíte umiestnenie záševkov. Málokedy sa totiž podarí pri tom špendlení naznačiť odševky na oboch stranách v rovnakom mieste. Umiestnenie, aj veľkosť odševkov urobíte spriemerovaním oboch. Ak už pásové odševky na šatách sú, je to jednoduchšie, ale nemusí súhlasiť výška pásovej línie, ale to už poznáte podľa toho, čo ste si našpendlila.

Josefka
540 příspěvků 16.02.17 16:28

@MP blanka Děkuji, dávám Vám zelené za pěkně napsaný postup. Já to tam ale mám, že souměrně obě strany a jestli dobře rozumím, tak to i tak dělám. Naposledy jsem upravovala šaty bez středového švu. Upravuji si i kalhoty a sukně. Nicméně pokud by to nemělo vypadat perfektně, raději se do toho nepustím. Máme za rohem jednu šikovnou paní provádějící úpravy oděvů, co si účtuje od centimetru (což není nic neobvyklého) a tak se jí nestydím říct ani o maličkost. Je to pro ni práce jako každá jiná.
@Olivieraa myslíte nějaký on-line obchod? Já měla za to, že Levi´s tvarující prádlo nedělá. U nás mají jen džíny, trička, bundy, svetry a pánské spodní prádlo.

MP blanka
1841 příspěvků 16.02.17 18:21

@Josefka nemyslela som to ani náhodou ako kritiku, naopak máte môj obdiv!

Petishee
51 příspěvků 17.02.17 12:12

@BendfisZVC závidím schopnost nakupovat v sekáči, já to neumím… Takové ty úplné hrabáky, to je totální tragédie, a ani tam, kde to visí na ramínku mi to nějak nejde… Všecko je mi malé nebo krátké (a to mám vel. 38/40, nejsu žádný slon :mrgreen: )

Olivieraa
175 příspěvků 17.02.17 12:26

@Josefka džíny som myslela :)

Nosfi
45 příspěvků 20.02.17 19:48

Právě jsem nakoupila neelastické pouzdrové šaty na míry 95-68-92 v Peek and Cloppenburg! Jupí. :)

digizanet
8 příspěvků 21.04.17 21:27
GATE

Já teď byla v nákupním středisku v Olomouci a narazila na značku Gate a vybrala tam snad milion věcí, krásné oblečení, super ceny a většina krásně seděla… doporučuji!

Jordaan
8715 příspěvků 21.04.17 23:44
kalechiam
3 příspěvky 22.04.17 16:02

Řeším stejný problém. Kalhoty se už ani nesnažím kupovat, protože to vždy dopadne stejně - pokud mi sedí přes boky a zadek, odstává mi pas - někteří radí stáhnout páskem, to však vypadá hrozně (!!!). Nosím tedy hlavně sukně a šaty, ale i tak musím hodně hledat.
Jasnou volbou jsou kousky šité na míru.

Příspěvek upraven 23.04.17 v 13:23

Josefínaa
429 příspěvků 22.04.17 18:39

@digizanet
Viděla jste už někdy krásné oblečení? Ty hadry z Gate to rozhodně nejsou.

Aurorita
11 příspěvků 23.05.17 21:06

Kalhoty mi zkracuje mamka na šicím stroji, někdy se ale sekla nebo se po několika vypráním srazily a byla jsem jak odrostlý student a to mě dost vytáčelo, protože jí to přišlo ok… takže teď to spíš jen zahýbá dovnitř a přichytí nití a případně se to dá ještě posunout

Smeralda
8 příspěvků 25.06.17 21:49

Hm, sama to neumím, tak taky chodím do švadlenky, kde si to nechávám opravit… :-(

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek