Kde sehnat...?

Fotoalbum tématu (135) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
970 příspěvků 18.10.19 11:28

@giuliettka Jednou jste psala, že máte nějakou žehličku na volánky a halenky - to je nějaká s parním generátorem na vertikální žehlení? Prosím, jak se přesně jmenuje, abych si ji našla. Myslím, že bych ji potřebovala :-)

giuliettka
4944 příspěvků 18.10.19 13:56

@JarkaJ Mám Tefal effectis easy. Je dobrý tým, že sa na ňom nenastavuje teplota. Takže možete žehliť hodvábnu halenku hneď po ľanovom obruse a nič sa nespáli. Teplotu neriešite, reguluje sa sama. Má to dostatočný tlak, takže pára ide v zvislej aj vodorovnej polohe. A ak je to niekedy málo, tak sa ešte može dodatočným držaním knoflíka pridávať. Vybrala som si ju práve kvoli tomu knoflíku naviac. Mala som predtým Philips PerfectCare, ale pokazil sa a už som nechcela žehličku kde musím kupovať vodu. Do Tefalu dávam z vodovodu. Generátory majú však jednu nevýhodu, nedá sa žehliť hneď, na začiatku sa 2 minuty nahrieva. A kým to svetlo nezapne, tak pára nejde a žehliť sa nedá, nenahrieva sa to postupne jak žehlička. Ale je podstatne ľahšia, jak je voda v tej nádržke a nie v žehličke, tak držíte v ruke len pár gramov. 

JarkaJ
970 příspěvků 18.10.19 16:51

@giuliettka Děkuji, již jsem letmo prošla stránky a jedině se mi nikde neobjevil ten typ Effectis easy, jen Effectis anti-calc, ale zdá se mi, že pokud jde o funkčnost a použití, je to shodné. Uvažovala jsem nad sušičkou, dcera i jiní si ji nemůžou vynachválit, ale nám by zabírala v komoře dost místa a když jsem ji nepotřebovala dosud, možná zbytečný krám navíc.

giuliettka
4944 příspěvků 18.10.19 16:58

@JarkaJ Ja som ju s bývalým mala. Aj potom jak som po rozchode žila sama. Teraz ju nemám. Mám kde sušiť, neriešim, že to musím vybrať a hneď skladať a zistila som, že požehlený človek vyzerá „luxusnejšie“. A ako vraví manžel, vždy keď mu niekto povie, že je ako zo škatulky, tak je to človek čo sa potom vytasí s tým, že on má sušičku a nežehlí. Že je to na tom človeku vidieť. Ja sa priznám, už by som sušičku nechcela. Nikdy nehovor nikdy, ale zatial sa ku kúpe nechystám.

trnk
316 příspěvků 18.10.19 17:05
@MorusRubra píše:
Je v pražském Tescu na Národní oddělení oděvů F&F? Jak velké?

V Tescu na Národní již F+F není.

giuliettka
4944 příspěvků 18.10.19 17:19
@JarkaJ píše:
jedině se mi nikde neobjevil ten typ Effectis easy, jen Effectis anti-calc, ale zdá se mi, že pokud jde o funkčnost a použití, je to shodné.

Pozerám, že to bude asi už nová verzia tej mojej. Nastavovanie páry a teploty to nemá. Takže to zrejme bude nejaké vylepšenie.

MorusRubra
688 příspěvků 18.10.19 20:38

@xSx @ccci @trnk Děkuji za odpověď, aspoň tam nemusím běžet.

MorusRubra
688 příspěvků 18.10.19 20:42
nákupy OnaDnes 2019

Mám dotaz.
Máte někdo kód do eshopu CA?
Já jsem tyto nákupní dny ignorovala, nekoupila jsem si kupony a mamce se jak na potvoru líbí v CA bunda. Portmonku nemám a jinak nemám, jak se k nim dostat. Trochu jsem googlila, ale kod ONADNES2019, který jsem našla na nejmenované stránce, neplatí.

TyrionLannister
148 příspěvků 18.10.19 20:50

@MorusRubra V aplikaci Airbank to ukazuje kód ONADNES1019, tak zkuste, snad to bude ono. Asi se minuli v tisíciletí :smiley:

MorusRubra
688 příspěvků 18.10.19 20:58

@TyrionLannister Děkuji moc za platný kód.

Tekame
24 příspěvků 20.10.19 10:18
Šití a návrh kostýmu

Plánujeme jezdit veteránem z roku 1937 (Škoda Popular kabrio), tak bych si chtěla nechat ušít dobové oblečení…
Za prvé kde bych sehnala inspiraci a za druhé, kde si nechat ho nechat ušít… Klobouk zvládnu udělat sama, ale v módě se nechystám…
Děkuju za nápady!

giuliettka
4944 příspěvků 20.10.19 10:19

@Tekame https://www.femmefataledress.com/…e-dasha.html
Oni vám poradia aj s modelou vhodným pre tu dobu aj ušijú.

benyka
7662 příspěvků 20.10.19 10:37

@Tekame Já si myslím, že by se to dalo pokombinovat i z toho, co je dneska v obchodech. Když jsem si je onehdy procházela, tak jsem intenzivně vzpomínala na svoje babičky. https://www.studentpoint.cz/…umirnenosti/

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 22:49

@Tekame Jestli jste na fb, tak si vyhledejte skupinu Dobová civilní móda, tam se toho lze hodně dozvědět. Ja jsem si sila před par lety ( v mem retro období :wink:) dlouhé karovane šaty podle střihu z roku 1938. Fotky mám v domácím PC, tak mohu dat později. Pak doporucuju koupit nebo půjčit knihu o módě První republiky Eva Uchalová-Česká móda 1918-1939, nebo Od zlatých dvacátých po Diora, aj. Též nakoukat nějaké filmy pro pamětníky, zadat do vyhledávače, najít vintage střihy. Zdrojů je dnes dost. A ty jízdy veteranem vám závidím a upřímně přeji. Ať se vám daří!

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 22:56

Tady radím, ale vlastně jsem sama přišla pro radu. Jak jsem v tapajicich řešila ty šaty, tak jsem se hned šla podívat do obchodu na nějaké “malé černé”, popr. temně modré. A nikde nic. Nemáte nějaký tip, kam zajít? Překvapilo mě, ze v PF nemají zadne. Nechci pouzdrovky bez rukávu a na základě zdejších rad nebudu kupovat radši nic volného.

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 23:19

@Tekame Odkud jste a jakou mate velikost? Vždyť ja bych Vám ty své mohla zapůjčit!

Tekame
24 příspěvků 24.10.19 22:14

@giuliettka Děkuju za tip, o Esmmé vím už nějakou dobu, sleduji ji od začátku… O šatech od ní jdem přemýšlela, ale nejsem si jistá, jestli by svedla oblečení i pro manžela…
@JarkaJ Velice děkuji za příspěvek i za nabídku… Cením si toho, ale jelikož veterána budeme kupovat, tak potřebuji věci vlastní, a to rovnou několik (podle ročního období). Když se budeme chtít vypravit jen tak v pěkném počasí na výlet, tak potřebuji mít věci po ruce… A holt si budu muset dát několikaměsíční rešerši… :-)

Moir
2284 příspěvků 25.10.19 09:07

@Tekame pro oba ušít zvládne krejčová ATEH, z Olomouce, nesmírně zkušená a šikovná dáma

květušína
277 příspěvků 10.11.19 10:08

Kde se prosím dají koupit nějaká hezká bavlněná trička s dlouhým rukávem pro téměř třináctiletou dceru, která měří 165 cm a obleče velikost dětskou 170 a dospělou 36/38 eventuálně S/M? Beru i zahraniční eshopy. Tričko může být klidně i s nějakým roztomilým obrázkem (ale na jednorožce už je velká) a nebo i s vhodným nápisem. Jo a aby jedno nestálo pětistovku. Včera jsme prošly všechny nám dosažitelné obchodní řetězce, dvě hodiny zabité a nekoupily jsme nic: New Yorker, GATE - přijatelná pouze trička s krátkým rukávem, těch tam měly hromadu, ale s dlouhým nic, CaA - samé hadry, Lindex - nic, Mohito, Reserved - většinou takové ty halenkovité úplety, Camaieu, Orsay - nic vhodné, a basic trika měly příliš velké výstřihy, Takko - samé hrůzy. Ještě jsme tedy nebyly v HaM, tam to zkusíme dnes. Večer jsme se ještě dívaly na Bonprix a Tchibo a taky bída. To je tak těžké navrhnout nějaké hezké oblečení pro teenagery nebo mám příliš vysoké nároky?

quebrada
200 příspěvků 10.11.19 13:09

@květušína My jsme s dcerou rezignovaly - obrázkové jen s krátkým - dospělé a s dlouhým taky dospělé pruhované nebo jednobarevné.

xSx
713 příspěvků 11.11.19 15:21

@květušína našla jsem tohle https://www.bezpotisku.cz/zeny/tricka-2#f***r4*m1
ale teda nemají vůbec žádné obrázky…

květušína
277 příspěvků 11.11.19 15:37

@quebrada takže v tom nejsem sama? Jsem si říkala, že jsme s dcerou nějaké marnivé, když si nedokážeme vybrat, ale oni opravdu nikde nic hezkého nemají. A přestože v oddělení pro dospělé je spousta oblečení, které by se líbilo mně, tak dceři se to nelíbí (no bodejť!) a navíc by v tom vypadala jako stará-mladá.

@xSx to by samozřejmě šlo, ale je to nuda, no. Tím nechci nijak snižovat Vaši snahu mi poradit, naopak, děkuji za odkaz, líbí se mi tam trička s raglánovými rukávy.

Včera jsme už ze zoufalství koupily v HaM černé a bílé tričko a nějak je výtvarně pojmeme. Ještě bych mohla na zkoušku koupit nějaký hezký vzorovaný úplet a něco ušít. Ale mám prastarý stroj bez overlocku, takže to asi nebude ono. Ha! Že by nastal čas zainvestovat a konečně si ten overlock pořídit? :) A ještě víc času kdybych tak měla.

DanielaS
5003 příspěvků 11.11.19 15:41

V chlapeckem oddeleni jste to zkousely? Mivaji festovnejsi materialy a ty jednobarevne tam budou spis nez v divcim.

ertz
85 příspěvků 11.11.19 16:06

@květušína Zkuste se podívat na jtx.cz (viděla jsem tam červený a černý rolák), + trika s potiskem. Nebo klasický jitex.

Stránka:  « Předchozí 1 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek