Kde sehnat zboží do plánovaného sekáče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BarushK
5 příspěvků 8.5.12 11:47
Kde sehnat zboží do plánovaného sekáče?

Tuhle otázku jsem přidávala už do poradny, ale ještě jsem si všimla Diskuse, tak to zkusím ještě jednou: Ahoj holky, doufám, že mi budete umět aspoň trošku poradit. Mám v plánu založit si sekáč, chci, aby to byl hezkej krámek s vybranejma kouskama, už mám sehnaný i prostory a ke konci měsíce si je asi pronajmu. Jenže první dávku zboží jsem nakoupila v sekáčích v Berlíně, další nakoupím ve velkoobchodech po pytlích, jenže s tím nemám žádnou zkušenost, nevím, jak to oblečení v pytlích vypadá, jestli se to vyplatí a kde by bylo nejlepší to odebírat. Proto se chci zeptat, jestli s tím nemáte nějakou zkušenost, neporadili byste mi nějaký velkoobchody co se dají najít u nás v Čechách a kde mají hezký věci, případně nějaký velkoobchody třeba v Německu, prostě něco, odkud bych pravidelně mohla brát část zboží bez nutnosti pokaždý jet až do Berlína osobně do sekáčů… Takže prosím kdybyste měly nějakou zkušenost, případně věděly třeba i o nějaký značce, která je levná a dala by se prodávat, poraďte, děkuju moc!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sibyla
2646 příspěvků 8.5.12 12:14

Bohužel nevím, ale kde sekáč bude? Třeba z nás budou zákaznice.

BarushK
5 příspěvků 8.5.12 12:24

No plánuju to v Hradci Králové, ale nevím ještě, jestli do toho jít, jestli to není moc velikej risk…

chekotay
411 příspěvků 8.5.12 13:31

Hradec Králové má výhodu, že to je poměrně malé město, přitom univerzitní. Kolik jiných second handů tam již je? Jak si vedou dlouhodobě? Máte možnost získat nějakou dobrou adresu (spíše v centru, nebo blízko kolejí, nebo blízko VŠ). V Hradci býval perfektní armyshop, dnes již zrušený. Určitou konkurencí budou jistě také ti vietnamci kousek od nádraží.
Nějaké oblečení určitě časm získáte, pokud vyvěsíte tabuli, že vykupujete. Ovšem vykupujte toliko do komise - bude s tím trocha více papírování, ale nehrozí nebezpečí, že by se vám hromadily neprodejné ležáky.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.12 13:38

V Hradci je dle mého SH docela dost (jen kolem centra vím o 7), ale s čím tam mám problém, tak že jsou všechny víceméně stejné a většinou patří mezi ty dražší (cca od 100Kč za kus). Podle mě by tam měl úspěch SH zaměření třeba více na doplňky, to mi tam vždycky chybělo.

D.C.M
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.12 19:16

Vietnamská tržnice je ve stavu rušení, ale stánkaři se přestěhovali do kamenných obchodů hlavně v okolí nádraží. Velice oblíbená je Rodinka, když mají nové zboží, tak před ní stojí i fronta, takže taky konkurence.
Taky vím hned o několika SH na různých frekventovaných místech. Ovšem problém bych viděla, že minimálně jednou měsíčně se v KD Střelnice střídají dva velké putovní SH. S Lamou z L. jsem dospěly k závěru, že ElegantStyle je děs. Druhý Marwil má, dle mého, lepší výběr a poslední (většinou čtvrtý) den akce ceny 10Kč/kus. Koukala jsem se a měl by opět prodávat od 14. května, co takhle zajít a obhlédnout konkurenci?
Oblečení do komise dle mého není vůbec špatný nápad.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.12 01:12
@BarushK píše:
Tuhle otázku jsem přidávala už do poradny, ale ještě jsem si všimla Diskuse, tak to zkusím ještě jednou: Ahoj holky, doufám, že mi budete umět aspoň trošku poradit. Mám v plánu založit si sekáč, chci, aby to byl hezkej krámek s vybranejma kouskama, už mám sehnaný i prostory a ke konci měsíce si je asi pronajmu. Jenže první dávku zboží jsem nakoupila v sekáčích v Berlíně, další nakoupím ve velkoobchodech po pytlích, jenže s tím nemám žádnou zkušenost, nevím, jak to oblečení v pytlích vypadá, jestli se to vyplatí a kde by bylo nejlepší to odebírat. Proto se chci zeptat, jestli s tím nemáte nějakou zkušenost, neporadili byste mi nějaký velkoobchody co se dají najít u nás v Čechách a kde mají hezký věci, případně nějaký velkoobchody třeba v Německu, prostě něco, odkud bych pravidelně mohla brát část zboží bez nutnosti pokaždý jet až do Berlína osobně do sekáčů… Takže prosím kdybyste měly nějakou zkušenost, případně věděly třeba i o nějaký značce, která je levná a dala by se prodávat, poraďte, děkuju moc!
RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.12 01:16

Kdybch to nečetla na vlastní oči, nevěřila bych že v dnešní době má někdo takové ( pitomé ) představy o podnikání.
Hlouposti, tvá sestra je lenost.

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.5.12 01:21

@RenaLange tak tak:-)

majam
271 příspěvků 9.5.12 22:12

@RenaLange s tím lze jen souhlasit :).

BarushK
5 příspěvků 10.5.12 23:13

@chekotay a @Lama_z_Lana dík moc za odpovědi. Jde o to, že můj záměr není zřídit klasickej sekáč, ale hezkej obchůdek typu vintage shopů třeba v NY, Londýně nebo Berlíně, aby to bylo hezky zařízený, věci tam byly skoro převážně vybíraný po jednotlivých kouscích… jenom jsem chtěla zvědět, jestli náhodou někdo neví o zaručeně dobrým velkoobchodu tady v ČR, z kterýho by to zboží šlo částečně doplňovat… já si je samozřejmě všechny oběhám, ale protože jich je hodně, chtěla jsem si to ulehčit tím, že má třeba někdo nějakou zkušenost a poradil by mi.

BarushK
5 příspěvků 10.5.12 23:14

@RenaLange nějak se mi nepovedlo pochopit proč?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.12 23:18
@BarushK píše:
@RenaLange nějak se mi nepovedlo pochopit proč?

to vysvětluje proč já jsem úspěšná podnikatelka a Vy ne :-).

BarushK
5 příspěvků 10.5.12 23:56

@RenaLange možná proto, že když jste přišla se svým podnikatelským záměrem, nebyl nikdo, kdo by to označil za pitomé, aniž by se to vztahovalo k otázce, se kterou jsem do diskuse přišla. Děkuji za starost, ale nebude to první věc, ve které bych měla (úspěšně) podnikat.

lucisko
86 příspěvků 11.5.12 12:17

ste na facebooku? u nas v meste totiz funguje second hand v podobnom koncepte ako si to asi vy predstavujete…skuste sa nakontaktovat na majitela,mozno bude ochotny vam poradit,kde zacat
https://www.facebook.com/…420010794670

malykrtek
26 příspěvků 11.5.12 12:30
výkup

Mě se moc líbí koncept Brněnského sekáče Tralala - paní vykupuje od lidí, vykupuje za hotové a sama si to přebírá a nevezme zdaleka všechno. Vykupuje za pár korun, ale pro lidi, kteří se oblečení chtějí hlavně zbavit je to způsob jak ho nevyhodit (pro mě sběratelku oblečení je to ideální způsob jak vyčistit skříň) a věci které se zde najdou jsou opravdu pěkné a stylové. Komisi bych nedoporučovala, znala jsem pár sekáčů a nikde to moc nefungovalo. Lidi si namyslí kolik by za to nechtěli a sekáč se pak plní neprodejnými věcmi, ale když je to za hotové tak to tam lidi rádi nechají, jen když už to nemusí táhnout domů a to i za mnohem méně peněž :-)
Držím vám palce, škoda každého sekáče který není v Brně :-)

lencha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 13:05

To bych chtěla vědět, jaká je vaše sestra..

chekotay
411 příspěvků 11.5.12 13:06

@malykrtek Prosím, kde leží onen sekáč Tralala?

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 13:14

@BarushK CITUJEM vás: ale nebude to první věc, ve které bych měla (úspěšně) podnikat . Ja by som mala (úspešne) podnikať v predaji Lamborgini,ale je priveľa veľkopredajcov,tak sa obrátim na motoristické fórum a zistím ktorý predajca je najlepší. Hlavne je že mám podnikateľský plán. Vďaka za inšpiráciu a know-how.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.5.12 14:06

BarushK až (jestli) se do toho pustíte, pochopíte proč se RenaLange podivuje.
PS: Také podnikám a už jsem potkala příliš mnoho lidiček, kteří chtěli mít roztomilý obchůdek, hlavně aby se tam cítili zákazníci dobře atd. Bohužel, pokud nemáte sponzora a chcete se tímto uživit (neříkám vydělat), tak se muset velmi ohánět a hlavně se zbavit naivních představ.
Bez začátečního nadšení to nejde, ale musí tam být k tomu spousta dřiny a hlavně chytrý a rozumný záměr. To z Vašeho příspěvku příliš nečiší.
PS: pokud vím, tak většina sekáčů vykupuje oblečení po pytlích z Anglie, Německa atd.

taisao
69 příspěvků 11.5.12 23:56

Oblíbená slovenská blogerka Eva Schön nedávno otevřela v Praze takový podobný obchod. Můžete se zeptat…
http://evaschon.blogspot.com/…opening.html
http://www.facebook.com/origamiboutique

libuse.lei
15 příspěvků 15.5.12 13:07

Byl by zájem o pánské obleky a košile? Po strýci, který obleky nosil velmi často (hudebník), jich tady zůstaly tři skříně. Odhaduji, že tak polovina z toho budou úplně nové, nenošené kusy. Většinou je to československá výroba (např. Prostějov) zakoupené v období socialismu, na mohutnější postavu. Také mě napadlo věnovat to na charitu, ale nevím, jestli jsou obleky vhodné pro tyto účely. V dnešní době se to asi moc nenosí… ale retro by se na tom podle mě založit dalo.

malykrtek
26 příspěvků 16.5.12 12:40
Janacer
7 příspěvků 24.9.13 11:26
Podnikatelský zámer.

Nazdar holky. Můj záměr k podnikání je půjčovat velmi levně obleky a saka. Muži málo chodí v obleku, ale když někde chtějí jít, nemůžou, protože nemají co na sebe. Neporadily byste mi, kde bych sehnala levné, pěkné obleky a saka. Díky. můžete mi napsat na email. janaacer@seznamcz

dost_bot
2071 příspěvků 24.9.13 22:03

Tohle je prostě sranda, že jo? To není vážně, že ne?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek