Když se potkáte s někým, kdo je stejně oblečený.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
666mahu
1490 příspěvků 5.2.13 10:32

Tak to jsem nesnášela už jako malá (jen jednou v životě jsem si přála stejné kozačky, jaké měly spolužačky a zdaleka ne tak hezké jaké mi koupila maminka). :-)
Naštěstí se mi to nikdy moc nestávalo. Tričko nebo kabelku bych neřešila, kdybych potkávala někoho ve svém oblíbeném saku nebo kabátu, asi bych ho odložila. Kdyby se vyskytla v mém okolí některá z mých vůní, také bych ji odložila (i když nerada).
Myslím, že nejčastěji se potkám se stejnými sportovními věcmi (nemám radost, když přijde do fitka nebo na vedlejší kurt stejně oblečená žena/slečna, ale přežiju to líp než na ulici).
A nemusím, když se některý můj kus oblečení objeví v časopise, na reklamním plakátu…

Nevím, jestli už to někdo nezmínil, směšné mi připadají páry úmyslně stejně oblečené - obvykle džíny a stejná sportovní, nepříliš hezká, bunda. Někdy mají i stejné sportovní boty, mikinu pod bundou…

Garfie
4456 příspěvků 5.2.13 10:56

@Letefa Možná je problém v tom, že pro ni jste vy „ta druhá“

Letefa
716 příspěvků 5.2.13 11:01

@Garfie Prosím vás co to tady rozjíždíte za analýzu? :D

stric
762 příspěvků 5.2.13 11:03

@Letefa Já se docela divím. Mne by to asi vůbec nenapadlo. Jednak by mě teda nenapadlo chlubit se svetrem, ale kdyby mi někdo řekl, že takový má taky, tak bych prostě řekla „jo?“ a okamžitě to zas pustila z hlavy. Prostě by mě vůbec nenapadlo, že jsem se právě stala předmětem něčí averze kvůli tomu, že jsem si dovolila mít na sobě svetr. A asi bych si ani nevšimla, že někdo jiný má stejný, nenosím moc nápadné věci, aby mě to praštilo, ale i kdyby, no přece si nebudu kvůli tomu kupovat jiný, když jsem chtěla mít právě tenhle, ne?

Garfie
4456 příspěvků 5.2.13 11:15

@Letefa Profesionální deformace, pardon, končím :-D

Matmys
2448 příspěvků 5.2.13 11:23

@stric
Nedá mi to, ale Lefeta se nikde nevyjádřila, že by pojala ke kolegyni averzi.
Prostě jen popsala, jak to vnímá, když někdo nosí stejné věci jako ona.
Jen se svými slovy vyjádřila k tématu a pak to schytala od @indyka, že ty věci moc žere?
No pardon, ale bavíme se tady přece s nadhledem, o maličkostech, dalo by se říct i o pitomostech…opravdu nevynalézáme lék na rakovinu :)

stric
762 příspěvků 5.2.13 11:31

@Matmys Právě proto. Asi bych se taky naštvala, kdybych si dejme tomu nechala za spoustu peněz ušít originální večerní toaletu v nějakém super salónu a pak na stejné akci potkala někoho v kopii, ovšem naštvala bych se hlavně na tu švadlenu, nikoliv na majitelku těch druhých šatů. Ale to se mi nestalo a nepředpokládám, že se stane, to je pustá teorie.
My jsme třeba nedávno s kamarádkou koukaly v jednom e-shopu na nějaký kabát a shodly jsme se, že se nám líbí oběma. Já bych si ho třeba i časem pořídila, ona třeba taky. Mě zkrátka vůbec nenapadlo, že by se nad tím někdo vůbec mohl jakkoliv pozastavit, natož aby mu to vadilo nebo řešil, kdo ho měl první. Takhle jsem to myslela.

Curry
65 příspěvků 5.2.13 13:03

V místě, kde jsme minulý rok bydlela, jsem potkávala holku, která má snad polovinu šatníku stejnou jako já. Mame přitom odlišný styl, a tak to většinou absolutně odlišně nakombinujeme, takže i výrazné věci vypadají v kontextu ostatního oblečení (a našeho tělesného vzhledu) jinak a přitom dobře. Nicméně někdy mě to pořádně namíchlo, hlavně když jsem si v Čechách koupila v noname butiku šaty, a pak jsme se za týden potkaly obě ve stejnou chvíli v úplně stejných šatech. Přitom ona v životě v Čechách nebyla, obě žijeme ve velkém městě, kde je široká škála obchodů, máme jinou národnost, jsme jiného etnika, nemáme stejné známé a do určité doby jsme spolu neprohodily jediné slovo. Je mi teď docela líto, že už ji nepotkávám.

ooola
129 příspěvků 5.2.13 13:32
@stric píše:
To se mi nikdy nestalo. Naposledy někdy v dětství, kdy potkat někoho ve stejném triku, bundě nebo vlastně čemkoliv nebylo nic zvláštního, a tenkrát jsme to brali pobaveně a spíš jako určitou komplicitu. Od té doby jsem už nikdy nepotkala nikoho, kdo by měl cokoliv stejné jako já.

já to takhle vnímám doteď:-) ale stává se mi to velmi zřídka, ale asi ne proto, že bych byla natolik originální, spíš proto, že si toho prostě nevšimnu.

Caralina
916 příspěvků 5.2.13 13:36

Jo, taky jsem v první třídě stejnou tašku jako spolužačka :-). Jednou jsem dokonce odešla domů s tou její.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 13:52

.. that awkward moment if…

(jinak nesnáším, když má někdo stejní oblečení jako já, ale to nevadí, stejně mu nesluší:-))

Příspěvek upraven 05.02.13 v 14:41

stric
762 příspěvků 5.2.13 14:37

@ooola My jsme si při takovém zjištění navzájem obřadně podávali ruce a gratulovali si. Byl to asi dost rozšířený rituál, minimálně v celém okrese to takhle tenkrát děcka dělaly :-)

Letefa
716 příspěvků 5.2.13 15:22

Díky @Matmys, asi tak nějak bych to napsala… Dál se obhajovat koukám nemá smysl.

Moir
2304 příspěvků 5.2.13 19:57

@Letefa já hlavně vůbec nechápu, proč by něco takového někomu příčetnému mělo vadit, no tak si taky kupuje konfekci, no a co má být, ono je to vlastně pod moji rozlišovací schopností

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 20:12

Já jsem aktuálně zjistila, že nejsem jediná nositelka sovičkové halenky. Viděla jsem ji na někom ve vlákně „Co jsem měla dnes na sobě?“ a ještě pod to někdo připsal, že ji má také. Mně to ale nějak nevadí, často se mi to nestává. Pamatuju si ale, že ještě na ZŠ měla tehdejší kamarádka hezké tričko bílo modré průsvitné se shrnovacími rukávy. No a den poté, co v něm přišla poprvé, mi ho mamka koupila, aniž bych to věděla. Nepřišlo mi to podstatné a za pár dní jsem si ho vzala na sebe do školy. „Kamarádka“ se strašně urazila a prohlásila, že už ho nikdy nevezme na sebe a že bych ho neměla nosit ani já, protože ona v něm vypadá líp. No a někde v těch dobách se začala vyvíjet moje neschopnost přátelství se ženským pohlavím - já prostě rozumím líp chlapům (i když za ty roky jsem se už i o ženách něco naučila) :D

indyka
625 příspěvků 5.2.13 20:20
@Matmys píše:
@stric
Nedá mi to, ale Lefeta se nikde nevyjádřila, že by pojala ke kolegyni averzi.
Prostě jen popsala, jak to vnímá, když někdo nosí stejné věci jako ona.
Jen se svými slovy vyjádřila k tématu a pak to schytala od @indyka, že ty věci moc žere?
No pardon, ale bavíme se tady přece s nadhledem, o maličkostech, dalo by se říct i o pitomostech…opravdu nevynalézáme lék na rakovinu :)

To s tím žraním nebylo konkrétně na Lefetu, ale tak nějak do placu - vím, že jsem na webu o módě, ale občas to na můj vkus dámy trošku přehání, bylo to jen takové přátelské popíchnutí, to neberte nějak zle :)

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.13 20:25
mapritona
114 příspěvků 8.2.13 21:10

Ani tak mě nerozhodilo to, když jsem si na sebe slavnostně vzala poprvé své nové sandále a hned jsem na zastávce potkala paní ve stejných (řekla jsem si, že jsou opravdu hezké a vybrala jsem si dobře) jako to, když jsem,,potkala" své nejoblíbenější šaty navlečené v sekáči na těhotné figuríně.

Mia_Wallace
10 příspěvků 11.2.13 12:41

Většinou si nevšimnu, že má někdo stejný kus oblečení, protože kupuji velmi základní kousky, většinou v černé barvě. Nicméně tuto zimu jsem si koupila výraznější kabát z Promod (má velikánský límec), v Brně jsem v něm nikoho nepotkala, ale v Praze celkem 4 ženy. A reakce? Koukala jsem, jak v reálu kabát vypadá, protože sama na sobě ho za chůze a z různých úhlů neposoudím…s výsledkem pozorování jsem velmi spokojená :)

Ginevra
646 příspěvků 11.2.13 13:24
@Mia_Wallace píše: …výraznější kabát z Promod (má velikánský límec), v Brně jsem v něm nikoho nepotkala, ale v Praze celkem 4 ženy…

Inu, Brno je zlatá loď… :)

Mia_Wallace
10 příspěvků 11.2.13 14:24
@Ginevra píše:
Inu, Brno je zlatá loď… :)

To bezesporu :) Ale iluze si nedělám, je jen otázkou času, kdy na jedné z těch dvou hlavních ulic někoho ve stejném kabátku spatřím (slečna prodavačka mi ho totiž nadšeně schválila se slovy, že se výborně prodává…teď si nejsem jistá, jestli to myslela jako důvod pro nákup nebo pro zanechání na věšáku :)

La Belette
271 příspěvků 11.2.13 14:24

Já jsem v tomhle asi „divná“, ale potkat někoho ve stejném oblečení mi nijak nevadí. drtivá většina mého šatníku pochází z běžné konfekce, z obchodů, které jsou v každém větším městě, tudíž si nedělám iluze, že jsem jediná, koho napadlo si danou věc koupit a dříve či později v ní můžu potkat někoho jiného. s kamarádkou máme takhle stejné tričko, tak jsme si ho jednoho dne obě vzaly do práce a záměrně se sladily i zbytkem oblečení. no a byly jsme několikrát pochváleny, jaké máme hezké „uniformy“ (děláme obsluhu v kavárně)

Eirean
244 příspěvků 11.2.13 14:45

@Matka Vlčice if/when

Vé-Vé
76 příspěvků 11.2.13 15:09

Většinou potkávám někoho ve stejném oblečení až tak rok-dva po tom, co si danou věc koupím, takže už mi to žádné vášně nezpůsobuje. Kupodivu tohle řeší hodně můj přítel, dostal k narozeninám tričko a za nějaký čas v tom samém zahlédl známého, začal se šíleně rozčilovat a já se pekelně divila, protože obyčejně oblečení naprosto neřeší :D

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.13 15:25

@Eirean A? nějaká přednáška o tom, kdy se používá if a when od někoho kdo TOMU ROZUMÍ? Prosím ne.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek