Když se potkáte s někým, kdo je stejně oblečený.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Eirean
244 příspěvků 11.2.13 15:44

@Matka Vlčice Tak proč to píšete, když nevíte, kdy se co používá? ;)

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.13 15:48

@Eirean Prosím vás, dejte mi svátek, nebo si otevřete poradnu, nebo tak něco, prostě s vámi nehodlám Aj řešit. Miluju.. takový přispěvateleopravovatele, jako jste vy. Možná by nám mohl někdo trochu zkušenější s AJ tady poradit, jak moc zásadní hrubky jsem se dopustila. Mimochodem, znám i lidi s certifikátem, co občas nacpou nějakou spojku někam, kde je trochu sporná (nejen to). Mám snad za nima chodit a vykládat jim něco? Asi ne, že?

Já samozřejmě vím, kdy používat if, kdy when, atd., na jaře dělám FCE, ale vážně sorry, sorry, nehodlám se tady zodpovídat vám z nesprávného použití jakéhokoliv jazyka. (Tyhle lidi jsou takový úmor, doufám, že nezapomenete napsat, jak můžu jít k FCE, když do věty That… napíšu „if“, bože).

Len
490 příspěvků 11.2.13 15:59

@Mia_Wallace
Tohle na prodavačkách nechápu - každou chvíli říkají, že se „něco hodně prodává“… Což mě obvykle od nákupu odradí, nechci v mém oblečení potkávat půl Prahy. Tak nevím, jestli ta fráze někoho přesvědčí k nákupu, nebo spíš odrazuje jako mě.

Vendelýn
264 příspěvků 11.2.13 16:02

Bohužel se mi to stalo přišel jsem na firemní poradu v proužkované košili a červeném svetru a můj šéf měl na sobě to samé (oba jsme hnědovlasí a celkem vysocí a stejně staří) od té doby nám říkají bratři v triku.

Eirean
244 příspěvků 11.2.13 16:08

@Matka Vlčice Máte špatný den? :D A jo, když se ptáte, ta hrubka je docela zásadní, zvlášť v tomhle ustáleném spojení. Proč tam má být when asi nemá cenu rozebírat, když se chystáte na FCE. Když už jsme u těch certifikátů, já mám IELTS 7.5, heč! Ale v klidu, normálně by člověk řekl vida, díky, přehlédla jsem se/nevím, co tam má být, ale vy se vztekáte tak, že to vyloženě vybízí k reakci :D

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.13 19:20

@Eirean To jsem čekala, proto si prosím třeba projděte odkaz zde ,pak zjistíte, že se možná jedná o ustálené spojení, nicméně ani se spojkou if nepostrádá zcela smysl. To vy jste mě svojí reakcí naprosto nezklamala, proběhla přesně tak, jak jsem očekávala( heč), proto ta moje unavená odpověď už dopředu.

Mimochodem, doufám, že až se jednou dodrápu k CPE (heč - bože), nebudu mít potřebu cepovat na diskusích diskutéry pro jejich angličtinu, ale budu raději konat dobro.

Jo a pardon, že jsem vám hezky nepoděkovala, jak jste původně předpokládala. Já totiž chodím na MP se bavit, cepovat mě může moje lektorka.

chinin
2788 příspěvků 12.2.13 10:41

@Len
„To se hodně kupuje.“, „Už jsme prodali 7 ks těchto šatů.“… Tyto hlášky mě taky spolehlivě odradí od nákupu. Do kolen ovšem jdu, pokud tímto způsobem „chválí“ zboží prodavačka v nějakém „designovém obchodě s originální módou/doplňky“. True story! :-)

Další hláška, která na mě spolehlivě „zabere“, je: „To ani nemusíte zkoušet, ty šaty sluší každé postavě.“, popř. „To má univerzální střih… Sama jsem si ten top koupila.“ - vysloveno prodavačkou s naprosto odlišnou postavou od té mojí.

Prodavačka si také získá moji důvěru, když vybírám oblečení/doplňky pro kamarádku, která je ode mne naprosto odlišný stylistický/barevný/proporční etc. typ, popř. je ode mne věkově vzdálená +/- 15 let, a ona zahlásí: „To je jako dělané přímo pro vás.“, „To vám ohromně sluší.“…

real.blond
6688 příspěvků 12.2.13 10:56

@chinin mne zase prijde vtipne, kdyz me prodavacka („o metr vyssi a o 50kg tezsi“) automaticky nuti do nejmensi velikosti na krame s tim, ze z vetsi vypadnu..

Příspěvek upraven 23.06.15 v 22:14

chinin
2788 příspěvků 12.2.13 11:09
Bugatti
4086 příspěvků 12.2.13 11:23

@chinin Mne nejvíc vytočí, když mi prodavačka řekne, že „se to tak teď nosí“, popřípadě že zboží, která žádám, právě „není in“.
Zkoušela jsem si kostýmek, sukně padla jak ulitá, sako jsem v pase dopnula dobře, ale přes prsa dva nebo tři centimetry chyběly. Prodavačka se mi snažila namluvit, že sako se přece nosí rozepnuté a že když ho přece jen zapnu, že to takto alespoň vypadá sexíííí. Když mi moc pěkné šaty byly dobře, ale sahaly kousek nad kolena, prodavačka mi tvrdila, že se to tak nosí a že si k tomu přece mohu vzít legíny!!! Ještě bych pochopila, kdyby se tohle snažila namluvit mé třicetileté dceři! V metráži jsem se dotázala, zda mají světlešedou látku na kostým a prodavačka odpověděla, že šedá „teď není in“. Když jsem odpověděla, že jsem se neptala, zda šedá je či není in, ale zda mají šedou látku, tvářila se uraženě. Holt budu muset zajet na nákup do Vídně.

chinin
2788 příspěvků 12.2.13 11:43

@Bugatti
Jak jsem mohla zapomenout na „se to tak teď nosí“ a „takto to alespoň vypadá sexy“?!? Setkala jsem se s tím v podobných situacích jako vy - halenka pne přes prsa - „se to tak teď nosí“, sukně je krátká - „se to tak teď nosí“, žádám o větší číslo svetru, protože to, které mám na sobě, mi kopíruje špeky a další „vytváří“ - „se to tak teď nosí“… výstřih na halence se zavinovacím efektem se rozevírá přes prsa - „takto to alespoň vypadá sexy“, výstřih je hluboký tak, že při pohybu je vidět podprsenka - „takto to alespoň vypadá sexy“, popř. ještě „máte prsa, tak se nebojte, je ukázat!“…

ccci
50 příspěvků 12.2.13 12:39

Mě takhle vyhnala prodavačka z Le Chatonu (nebyla to majitelka), když mi na moji žádost o hladkou tělovou podprsenku přinesla takovou, co měla na ramínkách krajku, a na moje vyjádření v kabince, že si ji nevezmu, protože ta krajka se pod tričkem rýsuje, mi řekla, že „se ty podprsenky přece dělaj tak pěkný, aby byly pod oblečením vidět“… Asi jsem čekala na základě zdejších referencí trochu jiný náhled na věc :-(

chic-nešika
143 příspěvků 12.2.13 13:17

@chinin ha to ste ten lepší prípad, keby ste počuli komentáre keby ste tam toho zase tak veľa nemali a ešte ste aj štíhla, napr. treba pribrať, treba viacej papkať, a vy aj niečo jete? a tá posledná otázka stojí za to, chápem keď mi ju povie žena plnoštíhla ( ktorá si asi myslí že som na šaláte, to by sa divila čo všetko za deň zošrotujem ), ale keď mi ju položí štíhla ako ja nestačím sa čudovať, odpoviem toľko čo vy a mám pokoj

Katka2305
135 příspěvků 12.2.13 14:24

Já si normálně moc nevšimnu, když má někdo stejný nějaký kus oblečení, pokud se nejedná o výrazný kus. A i pak spíš hledám inspiraci a poučení, zajímá mě jak to ta druhá zkombinovala nebo jak to na ní vypadá.
Ale mám jednu historku: tuhle mě seznamovali s jednou slečnou, chvíli jsme si povídaly a ona mi řekla, že má stejné kozačky jako já, a prý jestli podpatky u těch mých taky tak hrozně hlasitě klapou, tak jsme ty boty důkladně prodiskutovaly. No a asi za rok jsem tam přijela znovu, příslušné oddělení nabralo nové lidi, seznamovala jsem se s nimi, a chtěli mi znovu představit i tuto slečnu, a já povídám: „ale my se přece známe, já si Vás pamatuju, protože máme ty stejné kozačky!“ Docela jsem tím všechny pobavila, zvlášť když jsme obě měly jiné boty.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.2.13 11:15

Jako dítko školou povinné za hluboké totality, kdy na malém městě se dětem kupovalo, co zrovna bylo, jsem si vyměnila v 1. třídě boty se spolužákem - spíš teda on v šatně drapnul první, které mu přišly pod ruku a neřešil, že jsou vevnitř podepsané a o číslo menší, prostě byly stejné. Pak na 2. stupni jsem měla spolužačku, která si vždycky koupila boty podle mě. Tenkrát mi to nevadilo, spíš to tak bylo, že holky chtěly mít to co viděly u ostatních. Na střední chodila jinam, ale když viděla moje boty k maturitním šatům, koupila si je taky, i když měli už jen o 2 čísla větší, než potřebovala. Za těch skoro 40 let, co bydlím v Praze, se mi snad nestalo, že bych potkala někoho ve stejném svršku, jako mám já. Nebo jsem si jen nevšimla?

wednessday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.13 14:42

Já pravidelně potkávám svou zimní bundu. Na různých lidech. Ale naštěstí se mi ještě nestalo, že bychom si toho obě najednou všimly. Pokud by se to stalo, jsem připravena se usmát a bundu pochválit.

Sibyla
2646 příspěvků 1.3.13 18:01

Vzala jsem si podruhé svůj milovaný kabát Max Mara, když jsem potkala v supermarketu slečnu v kratším kabátku z přesně stejné tkaniny, stejného odstínu. Měla jsem škuby se na ni usmát a říct: „Max Mara?“ - ale nebyla sama, tak jsem toho nechala. Potěšilo mě to, jako bych potkala někoho ze stejného klubu - ale kdoví: látky se vyrábějí na kilometry, klidně to mohla být jiná italská značka.

Matmys
2595 příspěvků 1.3.13 20:40

@Sibyla
Hezké. Ale jednou bych chtěla potkat někoho a chtít špitnout „Oscar de la Renta?“ :)

aailyyn
809 příspěvků 2.3.13 16:01

Že úplně stejná věc, no, přemýšlím, jestli se mi to vůbec kdy stalo. Možná jsem si toho nevšimla. Jinak jsem nedávno potkala slečnu v podobném tričku, akorát já si pořídila verzi bez potisku. Opravdu mi to nevadí, nosím ho vesele dál. Ale často se mi to nestává, zřejmě mám nestandardní vkus nebo proporce nebo oboje. :-) (Snažím se oblékat tak, jak se mi líbí, ale taky adekvátně tomu, jak vypadám, jaký jsem typ, jakou mám postavu. A je fakt, že ve svém okolí neznám nikoho, kdo by byl stejně vysoký jako já nebo měl podobný typ postavy, což mě zřejmě ze zástupu nositelek stejných svetříků z řetězce vyřazuje… :-) )

Temperance
2512 příspěvků 18.4.13 11:59

Před 35 lety jsme si se dvěma spolužačkami na gymplu koupily stejné červenobílé kostkované haleny a vždycky se smluvily, kdy si je s džínami oblékneme. Dvě jsme byly vysoké tmavovlásky a jedna drobnější blondýna a po škole jsme chodily za sebou. Já jsem si vymohla, že budu poslední, a moc mě bavilo pozorovat obličeje kolem nás.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.13 12:11

Ja jsem vcera na nastupistiv metru stala v kabatu Burberry, vedle me z jedne strany stala starsi pani v tmavsim kabatu Burberry a z druhe strany mladsi holka ve svetlejsim kabatu Burberry, fakt to bude kousek nositelny napric vekem, slusel nam vsem :-)

KlaudieS
1765 příspěvků 18.4.13 12:19

@lioncity Zajímalo by mě, za co ta červená ramínka. Snad ne za to, že máte Burberry :/

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.13 12:23
@KlaudieS píše:
@lioncity Zajímalo by mě, za co ta červená ramínka. Snad ne za to, že máte Burberry :/

To doufam, ze snad ne, ani neni duvod, sla jsem kolem a maji jich jeste spoustu :-)

Erinočka
74 příspěvků 18.4.13 15:32

Ja som si asi pred dvoma rokmi kúpila letnú kabelku s motýľmi-žiadny gýč, nebola ani najlacnejšia, chodila som s ňou takááá hrdá…až kým som nestretla dosť ehm…zanedbanú pani, ktorá vyberala kontajner, a na pleci mala MOJU kabelku s motýľmi!! Odvtedy sa neviem odhodlať, aby som si ju vzala, (a pritom som ju mala zopárkrát), lebo vždy si predstavím tú pani…ach jaj…:)

Robena
1257 příspěvků 18.4.13 15:56

Me zase vzdy velmi pobavi, kdyz mam sraz se svou „nejstarsi“ kamaradkou (zname se uz tricet let) a objevime se obe oblecene ve stejnem stylu a stejnych barvach.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek