Když se potkáte s někým, kdo je stejně oblečený.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
ninočka
58 příspěvků 18.4.13 16:06

Párkrát jsem potkala někoho, kdo měl na sobě věci, které mám v šatníku/botníku, ale zrovna v ten okamžik jsem byla oblečená v něčem jiném. Naposledy se mi to stalo asi před 2 lety s výrazným tílkem z CA.

Oldyn
6180 příspěvků 4.4.14 18:08

Proto se snažím v oblékáním nikoho nekopírovat. Průměrnost má sklon k napodobování. Mám svoji představu i šátek vážu jinak než ostatní.

Messalinna
94 příspěvků 5.4.14 09:28

Jedna z kolegyň - celkem hezká holka, ale absolutně bez vkusu. Tím, že jsem dělala několik let do módy mám svůj styl. Nejsem nějaký tredsetter, ale vím co mi sluší a prostě mám v nějakém stylu vybudovaný šatník. Kolegyně mi chválila oblečení, což jako ok. Nejdřív to začalo nenápadně. „Ty tvoje lodičky vypadaly tak pohodlně, tak jsem si je taky koupila“, „Ten šátek ti tak slušel, tak jsem si pro něj taky šla“ No a pak se jednou vypravila na velké nákupy a nakoupila si půlku mého šatníku.
Protože ale neměla vkus, neměla v kombinování takovou tu lehkost jako já. Koupila si například stejný kabát, ale k němu džíny a rozšmajdané tenisky. Nebo si koupila stejný kytičkovaný šátek, ale ona si k němu vzala tričko s potiskem z New Yorkeru.
Ano - i za cenu červených ramen se přiznám - jsem mrcha, vždy jsem jí to s úsměvem pochválila. Každý poznal, že se mě snaží okopčit, ale taky každý viděl ten rozdíl mezi originálem a kopií.
Mě spíš jako vadí, že ty lidi neřeknou: „Jé, ty chodíš pěkně oblíkaná a umíš to tak zajímavě sladit s doplňky, nechceš jít se mnou někdy na nákupy a pomoct mi něco vybrat, co by mi mohlo slušet?“ Místo aby si nakupovala stejné věci, i když mají úplně jiný typ postavy atd.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.14 10:13

@Messalinna Musím priznať, že po prečítaní vášho príspevku ma napadlo. Kupovala si rovnaké veci ako máte vy, ale kombinovala ich ináč práve koli tomu, že sa jej vaša kombinácia nepáčila. Len tie jednotlivé kúsky čo okopirovala. Možno preto, že mám kamarátku čo sa inšpiruje u jej kolegyne. Všetci vedia, že si to kúpi až ako druhá, ale všetci vedia aj to, že to bude lepšie. Ja sa občas teším na to až si kupi to isté a zlomyseľne čakám ako sa bude ta prvá naparovať tým, že ja som to mala skor, ale všetci sa aj tak tešia na druhú kombináciu.

Go-lightly
3429 příspěvků 5.4.14 10:30

@Giulietta Samozřejmě nemůžeme vědět, jak to bylo, to bychom je museli vidět, ale skoro se přikláním k názoru @Messalinna, že její známá nemá velký oblékací talent, a že její kombinace dopadly tristně. Protože už sám fakt, že kopíruje kolegyni prozrazuje určitou neschopnost. Já se kopírování hrozím, a když vidím na někom kabelku/barevnou kombinaci/střih, který mě inspiruje, úmyslně si nekoupím přesně stejné, a určitě něco změním. Představa, že mi někdo řekne: „jé, ty se oblékáš jako Zuzana“ - a třeba i: „jé, ty máš šaty jako Pippa,“ mě děsí.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.14 10:37

@Go-lightly Ale ja nepíšem, že bola oblečená @Messalinna zle a ta druhá dobre, alebo naopak. Akurát, že asi to kombinovala ináč preto, že sa jej kombinácie nepáčili. U tej mojej kamošky vyzerá lepšie ta druhá. To mínus som jej nedala ja. Mne keby niekto povedal obliekaš sa ako Jenifer Aniston, tak ma to poteší.

Messalinna
94 příspěvků 5.4.14 11:45

@Giulietta Nebylo to tím, že by se jí nelíbily moje kombinace. Ona právě nekombinovala, v tom byla ta potíž. Líbilo se jí, jak chodím oblékaná já, tak si koupila stejné věci. Jenže proto, že většinu jejího šatníku naplňují vytahaný džíny a a fejkový trička s nápisy Guess, atd., tak i když si koupí stejnou věc a skombinuje ji s tímhle, tak prostě to není ono.
@Go-lightly to pochopila přesně tak, jak jsem to myslela.
Není to tak, že já bych nosila šaty s růžovými doplňky a ona stejné šaty s modrými, protože se jí růžová nelíbí.

lindiste
348 příspěvků 5.4.14 12:03

Očekávám, že přesně tohle (ad nadpis tohoto tématu) se mi zanedlouho stane. Tenhle týden jsem totiž neodolala a koupila jsem si jedny modré puntíkované šaty v Orsay… a měli tam poslední kousek. To, že nejspíš budu na ulici potkávat stejně oblečené ženy, mě napadlo hned, ale hodila jsem to za hlavu, beztak to bude mít každá zkombinované s doplňky po svém a ve finále to bude vypadat jinak.

Aranel
935 příspěvků 5.4.14 15:41

@lindiste Jednu dobu měli v Orsayi takovou manžestrovou jarní bundičku, krátkou, s kapucí, v pastelových odstínech. U nás na gymplu jich chodilo asi šest, modré, růžové, bílé, myslím i černá se našla! (Ostatně u nás v rodině jsem ji nosila já i sestra :-) )

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek