Klobouky na léto

Fotoalbum tématu (28) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
marca
450 příspěvků 7.5.12 19:58

A to ten klobouk propichujete skrz nebo nějak zevnitř za stuhu? Mám z C&A z minulého roku a je mi asi trochu větší. Už jsem ho dvakrát honila po ulici.

Sibyla
2646 příspěvků 8.5.12 23:52

Já bych to radši jistila gumičkou pod vlasy, jehlici jen na ozdobu. Jedna jehlice to stejně nezajistí, a musí být pevný účes, do volných vlasů to nemá smysl. Nebo šál přes klobouk, uvázat pod bradu, ale to nesmí být poddajná šitoká střecha.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.12 09:48

@ifoun No nedělá - nemá být připláclý na hlavě, jen sedět kolem obvodu. Na čele mi někdy jeden menší zmáčkne ofinu, ale lehce narovnám. Temene hlavy se nedotýká ani jeden z mých klóbrců.

fiesta
104 příspěvků 9.5.12 15:05

Lilip - krásne klobúky! Mne sa práveže biela s limetkovou tiež páči, je to také letné, svieže! Akurát by som ozdobu asi volila menšiu (ako tie dva predchádzajúce kvietky), klobúčik je pomerne subtílny,ale úžasný. Ale úplne ste ma navnadili - po ceste si skočím do klobučníctva pozrieť, aké dostali klobúky na leto!

ifoun
338 příspěvků 9.5.12 19:46
@lilip píše:
@ifoun No nedělá - nemá být připláclý na hlavě, jen sedět kolem obvodu. Na čele mi někdy jeden menší zmáčkne ofinu, ale lehce narovnám. Temene hlavy se nedotýká ani jeden z mých klóbrců.

Já nemyslela splácnutí vlasů k hlavě (to by mi ani nevadilo), ale obrýsování linky dokola, kde se klobouk dotýká. Mně stačí udělat si culík na pár minut při odličování a mám gumičku vyraženou do vlasů. No, musím to otestovat, asi záleží víc na vlasech než na klobouku.

ZetKa
292 příspěvků 9.5.12 22:00
@ifoun píše:
Já nemyslela splácnutí vlasů k hlavě (to by mi ani nevadilo), ale obrýsování linky dokola, kde se klobouk dotýká. Mně stačí udělat si culík na pár minut při odličování a mám gumičku vyraženou do vlasů. No, musím to otestovat, asi záleží víc na vlasech než na klobouku.

ifoun, to asi opravdu bude vlasama, mně se vlasy od gumičky jenom zvlní do přirozené vlny, žádná vyražená gumička není vidět …

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.12 23:15

@fiesta už jsem kriticky tu limetkovou kytí okoukla a nějak ji ostříhám, nebo oškubu :-) Je opravdu velká. Pořád mi nepřišly objednané mátové šaty, takže zelená stejně leží u ledu.

ifoune - já jsem to nepochopila - aha - do vlasů nikoliv, mám je stejně vlnité, tak to nepoznám, ale ten těsnější se mi taky obtiskne do čela - on ten klobouk musí fakt dobře sedět - tzn. držet, ale neobtiskovávat tu „horizontální“ cestičku (už rozumím jakou )

Sibyla
2646 příspěvků 10.5.12 11:34

Sláva, konečně mi přišly klobouky! Docela jednoduché, klasické, materiál kvalitní a hlavně: sedí mi! No, však jsem se taky v šílené licitaci vyšplhala až na 45 Kč bez poštovného, a byla jsem odhodlaná zaplatit i víc než tuto rozmařilou sumu! Asi je budu zatím nosit bez ozdob, snad jen s navázaným hedvábným šálem, podle šatů. Ale to jsem ráda!!!

Sibyla
2646 příspěvků 10.5.12 13:04

Ještě byl v zásilce jeden, ale ten nepočítám - rozhodně ta stuha je hrozná. Zkusila jsem navázat šál, ale možná je moc velký.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.12 14:26

@Sibyla jéé, bílý je skvělý, - fakt to vidím na tenký šifonový, hedvábný šátek, nebo stuhu - ten šál je vážně veliký. … Vlál by a klobouk by ufrnknul.

Příspěvek upraven 10.05.12 v 20:10

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.12 16:13

Takovej trochu podobnej mám - bílej textilní - a nosím ho s uvázaným šálem, klidně takhle velkým. Ano, Lilip, vlaje to - což mě baví; klobouk mi kvůli tomu zatím neulít. Ovšem kolemjdoucí ze mě občas mají vánoce.

taisao
69 příspěvků 10.5.12 21:44
dotaz

Zdravím! Koupila sem si letní klobouk a k němu takový divný předmět, zeptala jsem se v „Peklo radí“, ale stále nemám potuchy. Nemáte dámy, odbornice nějaký nápad?
http://www.modnipeklo.cz/…ku-co-to-je/

chekotay
411 příspěvků 11.5.12 08:35

Podle mého názoru to skutečně je pouzdro na srolovaný panamský klobouk, nositelné na karabince na opasku nebo kabelce. Bohužel jsem nic podobného nebyl schopen vyhledat na Internetu, takže to zůstává jen mou domněnkou. při googlení jsem však narazil na jinou informaci, totiž že panamský klobouk se sice dá srolovat a po narovnání bude vypadat pořád pěkně, avšak časté opakování této procedury časem kvalitu klobouku přeci jen zhorší.
Myslím, že nejlepší využití bude dát to dítěti jako závěs na dřevěný meč. :-)

J.Black
1 příspěvek 11.5.12 09:26
panamák

Zdravím všechny milovnice a milovníky klobouků. Chtěla bych manželovi pořídit panamák a nevím kde. Zkoušela jsem hledat na netu, ale zatím jsem na českých stránkách našla jen opravdu chudý výběr (např. jeden klobouk). Tak jsem začala uvažovat i o objednání z Ameriky - máte např. někdo zkušenosti s www.panamahatmall.com Popřípadě doporučíte jiné stránky. Má představa je spíš levnější klobouk (odpovídající zhruba těm 40-60 dolarům), tudíž se mi to asi s poštovným moc nevyplatí. I když na těch výše zmíněných stránkách mám už vybráno i pro sebe :-)
Moc děkuju za rady a tipy. Jitka

Bugatti
4086 příspěvků 11.5.12 10:06

Tzv. „Roll up hats“ najdete zde: http://www.panamahatmall.com/…category.php?… Píší tam někde, že by klobouk neměl být srolovaný déle než dva dny a že by se neměl rolovat často. Žádný podobný pásek k tomu neprodávájí, jen pevnou dřevěnou krabičku, do které se klobouk uloží. Rozhodně to není tak, že když ho právě nechci mít na hlavě, složím ho. Skládá se spíš jen na přepravu. Vzhledem k tomu, že už jsem nejeden slamák ztratila na letišti, moc uvažuji o jeho koupi.

-Anna-
187 příspěvků 11.5.12 10:47

Zrovna jsem si pořídila černý slaměný klobouk typu fedora, celkem mi sluší, nebo aspoň mám ten dojem, ale připadá mi nápadný… Je mi dvaapadesát, tak zatím sbírám odvahu k tomu, abych dokázala čelit těm zvědavým pohledům…

Bugatti
4086 příspěvků 11.5.12 11:06

Anno, ten klobouk není příliš nápadný a je moc krásný. Mně je ještě o pár let víc než vám a klobouky nosím už léta, je to jen o zvyku. V létě nosím klobouky kdykoliv jdu někam, kde budu chodít po sluníčku a ten komfort je k nezaplacení. Tmavý klobouk ovšem bude méně chránit před horkem. Ze zírajících kolemjdoucích si nic nedělejte, určitě koukají proto, že vám to sluší.

Sibyla
2646 příspěvků 11.5.12 11:50

To je o zvyku, já se vždy cítím nápadně, když mám něco nového, a podruhé už ne. Pokud jste z Prahy, nebo jiného navštěvovaného města, cvičte se na turistických zónách, tam budete za elegantní turistku - a pak už budete klobouk pokládat za integrální součást osobnosti. Ale tento opravdu není výstřední!

Katio
196 příspěvků 11.5.12 12:04

@Bugatti a Anna: to o těch zírajících kolemjdoucích je přesné. Já jsem dříve zírala také, většinou s pocitem: ježiš, to je hezké, škoda, že já nemám na tohle dost odvahy, a dnes zírám zas, často se i otáčím (snažím se nenápadně), abych z daného modelu viděla co nejvíc a mohla se inspirovat pro svůj vlastní šatník!

Sibyla: tomu říkám léčba šokem :)

Příspěvek upraven 11.05.12 v 12:07

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 12:07

Lidi koukají, to je pravda, ale mně se čím dál častěji stává, že i chválí (v Čechách tolik ne, ale Švýcaři jsou nějací takoví bezprostřednější). Takže závěr: lidi zírají, páč se jim to líbí:)
Teď na jaře nosím tohle:
Omluvte mobilní rychlofoto a můj „used look“, je pátek.

Ema_SN
148 příspěvků 11.5.12 12:17

@-Anna- Zastrčte si sukňu do nohavičiek, klobúk si nikto nevšimne :-D A teraz vážne, klobúk je veľmi pekný a súhlasím s ostatnými prispievateľkami, že ľudia pozerajú na to, čo sa im páči. Tiež to robím a rozhodne venujem viac pozornosti oblečeniu, ktoré ma zaujme v pozitívnom zmysle slova než tomu, čo sa mi nepáči.

Sibyla
2646 příspěvků 11.5.12 13:00

Já se snažím, když vidím něco pěkného, vyjádřit pochvalný, oceňující výraz, právě aby se dotyčná necítila trapně, ale povzbudilo ji to. Několikrát jsem zvažovala, že přímo pochválím, ale toho jsem se neodvážila. Ale když přijde pěkně oblečená Češka do galerie, pochválím ji s pocitem, že dobro se má podporovat.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 14:29

@Sibyla teda vy máte podobné vnímání jako já :-) přesně: když mám něco nového, cítím se nápadně. Jak mi to zevšední, tak jakoby i okolí zevšedněl můj zjev a nemám dojem, že koukají. Ten bilý už je taky zevšednělý a nevnímám se jako nápadná.
Takže „zírání“ je fakt jen o valstním pocitu, nijak neodráží nutně skutečnost. A taky s úsměvem zírám na krásně oblečené a dokonce , když byla dotyčná třeba blízko, nebo jsme spolu kdesi stály (fronta, tramvaj, nevím) tak jsem s ní klidně zapředla hovor, vyjádřila uznání. několikrát jsem pochválila zvědavě parfém - miluju voňavky. Totéž se stalo mně - paní mi pochválila brož na zimním černém kabátě. Zrovna tu šedou, co jsem fotila na klobouku :-)
Dobro se má podporovat, yesssss
@Ema_SN - myslím si to stejně. dívají se na to, co je zajímavé, hezké, nápadné - což ovšem nemusí být vůbec špatně. Na bezdomovce taky nikdo nezírá - chodci se tváří, že je neviditelný, aby na něj nemuseli právě koukat.
@Mori - pěkný :-) @-Anna- ten feddora je hodně slušivý. Můj pětiletý si ho vybral v HM a moc rád ho nosí, děsně mu sluší. Zkusím ho vyfotit. Má ho zelenomodrý, látkový Hraje si na Indiana Jonese - ušila jsem mu ještě brašničku, kterou tahá ven i s Legem. Říkám si, nošení klobouků se musí podporovat už od mládí, pak to chlapcům nepřijde ani divné.

Rain
26 příspěvků 16.5.12 18:22

Já osobně jenom z Tonaku, ale to je asi tím, že jsou to „naše“ klobouky a Nový Jičín je na ně pyšný.

Sibyla
2646 příspěvků 23.5.12 18:39

Tak jsem už dvakrát vyšla v klobouku: v tom bílém širokém. Je báječně poddajný, když vzadu zvednu stříšku, zajímavě se zvlní po celém obvodu. Všila jsem do něj gumičku, ne vpůli, ale blíž k čelu, a zachytávám ji pod vlasy vzadu. Aby ho vítr nevzal, přichytím gumičku dvěma sponkama k vlasům a sedí krásně, i v těch větrech co jsou. Cítím se v něm dámsky, nesu se, a hlavně: pomáhá proti horku. V autobuse na mě pravidelně čtvrt hodiny praží slunce - a v klobouku to není zdaleka tak mučivé. Sláva!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek