Kočičí hlavy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Danielle.Warheit
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 10:39

@Haslerka1251: Doopravdy nejlepší případ byl, když jsem byla na výletě po zoo v podpatcích. Obě jsme ho absolvovali v lodičkách (i s dalšími přáteli), ale jenom jedna osoba pořád řešila… Nejdu k medvědům, nemají tam upravený chodník, proč je tu všude na zemi písek, chci si sednout, bolí mě nohy, zase ty blbé schody… Po dvou hodinách poslouchání toho vás to prostě začne rozčilovat. Ona si vybrala tyhle boty a my si to vyžíráme, nám to kazí den. Já tam byla na podpatcích taky. Občas jsem klopýtla, ale dobře jsem se abvila, vlezla kamkoli a hlavně svoji módní volbou nikoho neotravovala. Zvládnou se to dalo na jehlách bez problémů.

Příspěvek upraven 22.03.13 v 10:52

Sekhmet
1918 příspěvků 22.03.13 10:41

@Danielle.Warheit Aha, takže bych neměla nosit podpatky, kdykoli hrozí riziko, že se v průběhu dne ocitnu v obchodním centru, na trávě, štěrku, nerovném chodníku, schodech, dlažbě, kachlících (očekává se, že nebudu chodit na WC), mramorové podlaze, galerii… Zde máme vysvětlení, proč české ženy nosí všude kecky.

Danielle.Warheit
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 10:48

@Sekhmet: Ne, jenom tím pak neotravovat svoje okolí co pět minut, nebo se ty situace naučit řešit. A nejde o to chodit bez podpatků, ale vybírat si mezi podpatky dostatečně stabilní boty, abyste v nich zvládli tohle vše v případě, že přesně nevíte, co budete ten den dělat. Jak jsem psala v příspěvcích výše. :D Sama bych bez podpatků volila maximálně nightwalks.

EDIT: V tanečních botech byste taky nešla na procházku, jelikož na to nejsou dělané… Tak prosím nepřekrucujte to, co říkám. Nikomu jsem boty bez podpatku nedoporučovala… Viz můj příspěvek výše:

@Danielle.Warheit píše:
Já tedy chodím v podpatcích naprosto normálně dlažba nedlažba (i po trávníku, auto nemám)… Pokud jsou boty dobře vyvážené, není to problém. Hlavně to vyvážení je nutnost.

Pokud třeba nemáte dostatečnou styčnou plochu v přední části boty a ještě vysoký podpatek (poslední dobou to bylo takto vidět u Bati), tak moc daleko na nerovném povrchu nedojdete a budou Vás pak i pekelně bolet nohy.

Taky pozor na materiál v případě platformy vepředu - ty extrémně tvrdé (třeba dřevo) mají mnohem menší stabilitu (nepřizpůsobí se povrchu), takže se Vám noha na dlažbě bude viklat a máte naběhnuto na zlomený kotník. Bez (byť malé) platformy Vás bude ale z dlažby bolet přední část šlapky.

Toto není důvod proč české ženy nosí hnusné boty, ale proč se obuv na podpatku (a na výšce nezáleží) dělí na vycházkovou a vysoce módní. Boty BEZ podpatku prosím nechte spát, o těch tu debatu nevedeme, nebo snad ano?

Danielle.Warheit
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 11:01

OPAKUJI… S vysokými podpatky můžete bez problému chodit všude, po jakémkoli povrchu. Jenom si i mezi těmi podpatky můsíte vybrat vhodnou obuv z vhodného materiálu, s vhodným sklonem a takové, co vám budou pasovat…

666mahu
1490 příspěvků 22.03.13 11:25

@Danielle.Warheit, porad nejak nechapu, co se snazite vysvetlovat. Osobne nemam problem s botama ani s nohama, a to uz asi 20 let, ale proste jen s nekterymi povrchy. A jiste ze si na prochazku starym mestem neberu nove lodicky za vic jak 10 tis., takovych je mi na jedno pouziti fakt lito /okopane a osmajdane boty nenosim/. Na nekterych dlazbach musim koukat pod nohy, i kdyz mam kecky /ktere si ovsem beru do mesta velmi zridka, vetsinou kdyz jsem nekde na vylete a cely den na nohou, jinak chodim stale na podpatcich/ abych nezakopla.
Loni jsem byla nahodou /po letech/ v Prazske Zoo a samozrejme take v lodickach, ale starsich a nizssich, ve kterych jdu v klidu i do sterku, rikam takovym „štrapáčné“. A na te lavce, co vede k zirafam a je sama dira /v dezolatnim stavu/ mi manzel tahal z diry zasekly podpatek, u starsich bot me to nerozhodi. :D

Danielle.Warheit
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 11:38

@666mahu: Jednu věc ato, že je důležité (řekla bych stěžejní) zvolit si správnou obuv na správnou příležitost a že opravdu nechápu, když někdo řeší chodníky věnováním času zkoumání google map, aby zjistil jejich stav (který tam taky není vždy aktuální) nebo věčným lamentováním a stěžováním si a brečením, že je to všechno strašný… :D Když jsou ty boty tak strašný, tak asi nejsou ty pravé na dané použití. Samozřejmě vím, že díry jsou všude. :D Mně tahal přítel právě z té kočkaté v Praze na Staroměstském náměstí, jak jsem tu už psala. řekla jsem tu názor ohledně typu žen, co si věčně stěžují na boty (vážně vám to tu nikomu nepřijde otravné, když se s někým takovým setkáte, ať už lamentuje nad svýma botama, úzkou sukní nebo čímkoli jiným – prosím nyní o hodnocení slovní, nikoli ramínkové), co si samy vybraly a trochu mě rozčílilo, že můj názor je okamžitě brán jako doporučování kecek, jelikož mám pocit, že většina lidí si z toho, co píšu vybírá jenom něco. Ale to je vcelku fuk. Jdu dělat něco užitečnějšího. :D

Cinkitoo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 11:42

Odkud se pořád berou???

666mahu
1490 příspěvků 22.03.13 12:01

@Danielle.Warheit, do neznameho prostredi si vozim nejmene dvoje az troje boty - turisticke, pohodlne na podpatku a paradni vysoke /treba do hoteloveho baru/ = snazim se vozit si vsechno a jeste neco navic. :-)
Ale celkem dobre chapu, ze nekdy vetsinu z nas mohou podminky /povrch, pocasi…/ zaskocit. Nekdo je zkratka pripraven, nekdo hleda v mapach, nekdo zvoli nevhodne. A hlavne: vsechny nevydrzime totez, a to je botama, nohama, ale i tim povrchem a taky momentalni kondici. Neprijde mi to divne. ;-)

Sekhmet
1918 příspěvků 22.03.13 12:37

@666mahu Taky jsem to tak dělala. Pak se limit povolené váhy zavazadel v letadlech snížil na 15 kg, z čehož bezmála 5 sežere sám kufr - takže jsem začala hodně uvažovat nad tím, kolik párů bot si do toho kufru sbalím. Moje vrozená šetrnost mi brání platit za nadváhu už při cestě tam, stačí, že při cestě zpět platím skoro vždy

666mahu
1490 příspěvků 22.03.13 12:40

@Sekhmet, napodobne, mam s vahovym limitem velky problem. Nastesti jezdim s manzelem, ktery toho ma vzdy mnohem mene nez ja. :-) A take jezdim casto autem, a tam se mi toho vejde! :D

real.blond
6688 příspěvků 22.03.13 13:06
@Danielle.Warheit píše:
@Sekhmet: Já nevím… Nevidím v tom alibismus, ale čistě realistický pohled na věc… Možná to tak beru jenom já, opravdu nevím.

Prostě stejně jako na jiných fórech i tady jsou některé názory nepřípustné, obzvláště ty, co jsou v rozporu s většinou diskutujících. Stejně jako na prozeny.cz dostanete mínusy za pochvalu (čehokoli). Nechci to, co říkám, omlouvat, za nic se schovávat.

Toto je můj názor… Žena je vždy přitažlivější, když jde s hlavou vzhůru. Omezování sebe, anebo (ještě hůř) okolí kvůli módě a tomu, že já chci vypadat tak a tak, mi přijde tak trochu hloupé. Možná i proto má spousta lidí vžitý ten předsudek, že existují lidé elegantně oblečení a lidi ve „sportovní eleganci“, co jsou pohodoví.

To mate pravdu, zena je vzdy pritazlivejsi s hlavou vzhuru, ale pokud jste nekdy sla treba centrem Prahy 1, urcite vite, ze tam si muzete nos natlouct i v botach bez podpatku, proste na nerovnem povrchu je opravdu bezpecnejsi koukat kam slapu.. ale pokud mate tak dokonalou chuzi, ze se pod nohy koukat nemusite, nezbyva mi, nez zavidet;)

real.blond
6688 příspěvků 22.03.13 13:07

@Sekhmet @666mahu Samsonite zacal nedavno konecne delat odhlehcene kufry, vrele doporucuji:-)

666mahu
1490 příspěvků 22.03.13 13:20

@real.blond, dekuji, kouknu po nich. Nove kufry uz by se mi stejne pomalu hodily. Doufam, ze jsou take pekne. ;-)

Sekhmet
1918 příspěvků 22.03.13 13:21

@real.blond Už jsem na ně koukala. Odešel mi můj milovaný noname „papírák na kolečkách“, který vážil kolem dvou kil, tak hledám náhradu.

real.blond
6688 příspěvků 22.03.13 14:01

@666mahu jsou moc pekne! A poradne velke:-)

Příspěvek upraven 06.11.15 v 13:48

666mahu
1490 příspěvků 22.03.13 14:27

@real.blond, ano, jsou moc pekne. ;-) Uz jsem je nekde zahledla, ale nevedela jsem, ze jsou odlehcene. Nejlepsi by ovsem bylo, kdyby nevazily ani pul kila. :D

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.13 14:35

Jednou jsem si zapasovala podpatek mezi kostky na Karlově mostě tak, že bota zůstala v dlažbě a já vytáhla bosou nohu. Jinak to celkem zvládám, i když ty historické pražské chodníky, to je něco příšerného. To snad vymyslel a pokládá někdo, kdo nenávidí ženské. Ty hrany trčí tak nepravidelně, že se na tom občas podpatek zvrtnout prostě musí. Když vím, že budu mít hodně pěších pochůzek, beru si radši boty na klínku.

Móda.cz
1 příspěvek 27.04.16 14:57

Naše redaktorky si vychvalují CITYHEELS :-). Viz náš článek http://www.moda.cz/…yheels--7949

Ivy 47
7 příspěvků 25.04.17 20:07
@HertaDeOran píše:
K stabilitě na kostkách pomůžou boty pevně držící na noze - ani tak nezáleží na výšce podpatku. Hlavně aby byly pevné kolem kotníků a noha v nich nebyla volná. Nejhorší jsou třeba letní boty s páskem kolem paty - to je horor i s pěticentimetrovým podpatkem. Naopak festovní kozačky na jehlách jsou mnohem stabilnější a líp se v nich chodí. Já vždycky říkám, že s praxí ze Starého Města můžu jít v podpatcích i na houby :)

Co se týče trvanlivosti p

Ivy 47
7 příspěvků 25.04.17 20:07
@Ivy 47 píše:
@HertaDeOran píše:
K stabilitě na kostkách pomůžou boty pevně držící na noze - ani tak nezáleží na výšce podpatku. Hlavně aby byly pevné kolem kotníků a noha v nich nebyla volná. Nejhorší jsou třeba letní boty s páskem kolem paty - to je horor i s pěticentimetrovým podpatkem. Naopak festovní kozačky na jehlách jsou mnohem stabilnější a líp se v nich chodí. Já vždycky říkám, že s praxí ze Starého Města můžu jít v podpatcích i na houby :)Co se týče trvanlivosti p
:-)
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek