Kočka nebo pes

Fotoalbum tématu (7665) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Ivana32
277 příspěvků 2.1.20 18:22

To by mě zajímalo, kdo považuje kálení koček na záhony se zeleninou za přijatelné pro majitele těch záhonů. Zřejmě majitelé koček. :-)

vlm
5234 příspěvků 2.1.20 19:36

@benyka jakože se ptáci odstěhovali, kvůli kočkám? ještě že žiju tady, svět je tu v pořádku zatím, běhají tu kočky, zpívají ptáci, na řece jsou kachny a labutě, v řece ryby. obcas je vidět srnka naproti na poli,

chitrá alex
328 příspěvků 2.1.20 21:45

Prostě tápu, nevím, jestli sem můžu dát odkaz na úplně cizí stránky; a nevím, jestli je to příspěvek spíš pro kočku nebo spíš do nějakého knižního vlákna, tak to risknu
tady

benyka
8381 příspěvků 2.1.20 22:49

@vlm Prostě zatím dobrý. Ale položte si, prosím, otázku, proč to děláte (proč ty toulavé kočky krmíte - a toulavá kočka je každá, která se vyskytne na jiném pozemku, než je pozemek jejího majitele).

vlm
5234 příspěvků 3.1.20 18:18

@benyka když jsem šla dnes z práce, potkala jsem jednu naši strávnici, ještě před měsícem ve stejné situaci by vyděšeně utekla, dnes se ke mě přidala, protáhla se dírou pod plotem, kterou jsme tam záměrně nechali pro Rozárka…a běžela k misce, než jsem odemkla, zula se, vzala kapsičku, třikrát oběhla dům, potom se nechala pohladit a vrhla se na plnou misku a proto to dělám

benyka
8381 příspěvků 3.1.20 18:41

@vlm To není důvod, ale popis stavu. :-) Myslela jsem to tak, jestli to děláte proto, abyste zachraňovala ty kočky před bídným zhynutím hladem, nebo proto, že vám to přináší potěšení.

vlm
5234 příspěvků 3.1.20 18:46

@benyka přináší mi to potěšení a díky tomu kočky nezhynou.. což by se asi nestalo ani tak, nejsem jediný krmic v okolí

giuliettka
7106 příspěvků 3.1.20 20:46
@vlm píše:
@benyka přináší mi to potěšení a díky tomu kočky nezhynou..

Ale jo, chápem ak niekto dá nažrať zúboženej mačke, odvezie ju k veterinárovi, „adoptuje“ si ju, má tých mačiek viac, proti ľuďom čo majú vlastné mačky a starajú sa o ne nemám ani makké f, ja len nechápem ľudí, čo krmia všetko. Ale to vlákno sa kvoli mne zvrhlo a tak si myslím, že by to chcelo pridať nejaké foto, nejakej mačky vlastnej! :-D a pohnúť sa od výčitiek ďalej.

giuliettka
7106 příspěvků 3.1.20 21:08

Tak aby som to pohla, ale kočka nie je moja, patrí jednej starej pani. :-)

vlm
5234 příspěvků 3.1.20 21:09

@giuliettka nemusíte rozumět všemu

giuliettka
7106 příspěvků 3.1.20 21:10
@vlm píše:
@giuliettka nemusíte rozumět všemu

Viete čo, trhnite si.

vlm
5234 příspěvků 3.1.20 21:12

Tahle kočka moje je

Ivana32
277 příspěvků 3.1.20 21:59

Jednoznačně pes. Kočky přenášejí celou řadu nemocí nebezpečných pro člověka, například toxoplasmosu. Soused má kočky, které moc nekrmí, má jich asi pět nebo šest a je to peklo- obzvlášť když se nám courají po zahradě. Poslouchat v noci mrouskání taky není úplně to pravé ořechové, pokud chcete spát. Na záhonky se už bojíme dát jakoukoliv zeleninu. A taky bych řekla, že někteří majitelé koček k nim oplývají láskou tak nekompromisní, že přes to nejede vlak. Kolegyně mi tuhle líčila, že přišla domů a na její posteli spali roztomile oba kocouři- a ona si raději ustlala na gauči, protože je nechtěla budit. Řekla jsem jí, že kocouři by z postele teda letěli rychlostí blesku. Zatvářila se, jako bych byla Herodes. Už jsem se neptala, jestli si pak do té postele plné chlupů taky lehla.Ale jinak mi opravdu nevadí- pokud se nemrouskají ve tři ráno a nerozhrabou a nepokadí všechny záhony. :-)

benyka
8381 příspěvků 4.1.20 00:50

Dneska jsme se byli s vnoučaty podívat na zahradě. Všichni jsme byli čtrnáct dní nemocní, takže účel byl jenom vytáhnout paty na vzduch. Museli jsme ale dětem zakázat šlapat kamkoli vedle cestičky. Až budu mít čas a bude snad trochu mrznout, tak to tam vysbírám, ale dneska jsem na to prostě neměla sílu.

ertz
451 příspěvků 4.1.20 07:50

@Ivana32 Jednoznačně kočka. Psi napadají lidi/ jiné psy. V sousedství je hodně psů, a někdy není možné jít po chodníku, když skrz plot na vás zuřivě štěká jeden či více hafanů. Poslouchat v noci to štěkání taky není úplně to pravé ořechové pokud chcete spát. A někteří majitelé k nimi oplývají láskou tak nekompromisní, že se nemůžete ani ohradit, když se vám nelíbí, že vás jen očichá ( on si chce jen hrát, vždyť je to jen štěně…) A ty „hovínka“ na ulici mi taky vadí, zvlášť když je napadané listí a omylem do toho šlápnu /vjedu na kole / s kočárem.
A taky mi vadí psi na volno v lese - z toho důvodu už tam ani nechodím - podělaný celý les, uprostřed cesty pes jak kráva, projít nemůžu, jelikož vrčí a teprve za chvíli majitel.
Máme kocoura nalezence, zahradou procházejí i kočky z okolí, které nekrmím. A přesto máme hodně ptáčků - namátkou včera vrabci, brhlík, zvonci, pěnkavy, strakapoud, sýkory, dlask

ertz
451 příspěvků 4.1.20 07:52

Příští víkend bude „ptačí hodinka“ - sčítání ptáků na krmítkách.

benyka
8381 příspěvků 4.1.20 09:09

…a největší zločinec je člověk, který nechová žádné domácí zvíře, a ještě si dovoluje, že se mu, kruťasovi, nelíbí, když domácí miláčci těch, kteří je tak láskyplně opečovávají, obesrávají jeho zahradu. :-)

bao-baba
1049 příspěvků 4.1.20 10:12
@Ivana32 píše:
A taky bych řekla, že někteří majitelé koček k nim oplývají láskou tak nekompromisní, že přes to nejede vlak.

Mně tedy přijde, že se to týká spíš majitelů psů, protože pes je mnohem sociálnější zvíře než kočka, tak jim přisuzují lidské vlastnosti. Dominantní chování je vykládáno jako projev lásky. Dyť se ten Punťa tak dívá, jen promluvit! To že si pes dává hlavu na klín, nebo na „páníčka“ zírá při jídle, není láska, ale ve zvířecím jazyce normální drzost. Kolikrát se mi stalo, že jsem přišla na návštěvu a hned mě upozorňovali, kam si nemám sedat, protože to je Ňufíkovo oblíbené místo. Měla jsem kolegyni, takovou stěžovatelku, která nám plačtivě vykládala, že se nemůže dívat v obýváku na televizi a věčně si v ložnici jen čte, protože na pohovce leží manžel a na křesle pes. Tedy jeden z nich by určitě letěl.

ertz
451 příspěvků 4.1.20 10:14

@benyka Přesně jste to trefila. :-) Já jsem svůj příspěvek psala jako volnou parafrázi " ódy na psy" od Ivany32. Každé zvíře má výhody/nevýhody, ale vždy za něj zodpovídá jeho pán a oba by měli co nejméně obtěžovat okolí. U nás momentálně vedou psi co do počtu i obtěžování.

Ivana32
277 příspěvků 4.1.20 11:37

@ertz
Takže prostě kočičí a psí lidé jsou dva odlišné druhy. :-D
Bydlím v ulici, kde má dost lidí psy, ale v noci venku neštěkají- zaplaťpánbůh, to by mi k těm kočkám ještě chybělo. :-) Samozřejmě, že mi také vadí psí hovínka na komunikacích, za což samozřejmě můžou jejich páníčci- čuňata, kteří to po nich při venčení nevysbírají. Ale pes mi na záhony nakadí, což je prima. :-)

Judy24
1140 příspěvků 4.1.20 11:40

Mohli bychom tady prosím nevést ty věčné debaty „kočka je lepší než pes“ a naopak? Já úplně chápu důvody, proč si někdo kočku/psa (ne)pořizuje, snad jsou dospělí všichni schopní to rozhodnutí udělat bez toho, že by o tom museli přesvědčovat všechny okolo (pokud si to zdůvodnění dotyční nevyžádají).

A abych jen nekritizovala, přidávám porci zvířat z Vánoc. Záclonky pod stoličkou pod stromkem byly už při instalaci v chatrném stavu, takže se máma smířila s tím, že jí je Bingley zničí, čemuž hrdě dostál. Útočení z pod stoličky je vždycky jeho nejoblíbenější část Vánoc.

Matmys
2595 příspěvků 4.1.20 12:06

@Judy24 V pohodě, prostě se tady vede diskuze.
Ale zrovna vaše fotky dokumentují, kdo je lepší - pes v pohodě chrní a kočka devastuje :)
(berte s nadsázkou, naprosto chápu milovníky koček)

xSx
860 příspěvků 4.1.20 12:14

Zvláštní, že k rodičům na zahradu chodí fakt spousta koček od sousedů, ale nikdy nijak extrémně ze*rané záhony neměli. Jako ano, najde se sem tam výkal, ale nic strašného. Možná je to opravdu tím, že kočku mají taky a ostatní to vědí, že je to její teritorium, tak hold vyměšují jinde. Jak říkám, bránit se kočkám kočkou :D

Ivana32
277 příspěvků 4.1.20 12:37

@xSx
My jsme se chtěli bránit kočkám psem. Jenomže máme jezevčíka, který se bohužel koček bojí. Tedy troufá si, ale jakmile se kočka rozeběhne proti němu, dá se zbaběle na útěk. :-)

vlm
5234 příspěvků 4.1.20 13:13

Sobotní dopoledne

Stránka:  « Předchozí 1 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek