Kočka nebo pes

Fotoalbum tématu (7665) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
1826 příspěvků 4.1.20 13:36

Já mám ráda psy i kočky. Sama bych kočku doma nechtěla, ale proti jejich povaze nic nemám. Jediní, co mi vadí, jsou nevychovaní páníčci.

Vinca_minor
1826 příspěvků 4.1.20 13:43

Tchynina jezevčice je norník každým coulem, jak může, hned se na odpočinek někam zanoruje :) Občas na ni z legrace pomalu sedáme, aby věděla, že si musí dávat pozor, ale kdyz je v dece, je jí všechno šumák a majzla musíme dávat my, abysme ji nezasedli…

vlm
5324 příspěvků 4.1.20 17:31

Já mám ráda psy i kočky. Sama bych psa doma nechtěla, ale proti jejich povaze nic nemám. Jediní, co mi vadí, jsou nevychovaní páníčci

Vinca_minor
1826 příspěvků 4.1.20 18:18

@vlm V mé domácnosti by mi vadilo, že kočka kamkoli vyleze a musí mít škrabadlo. Navíc jsem alergik. Ale na návštěvě se s kočkama kamarádím, mám je ráda, občas sem hodím i nějakou fotku. Prostě kočkopsí dohadování jde mimo mě a za výše uvedené nepříjemnosti se zvířaty (kočkami i psy) podle mě vždy může člověk, ne ta zvířata.

Lizbeth
1382 příspěvků 4.1.20 18:22

Jednoznačně MOJE kočky..moje kočka rozumí česky, reaguje na to co říkám, odpovídá mi očima, je hodná, poslouchá a má IQ 150, můj kocour je takovej Forest Gump co rozumu moc nepobral, ale klidně ho můžu roztočit za ocas nad hlavou ( což je mimochodem technika oživování koček pokud se topily - odstředivka ) a nic by mi neudělal jak je mazlivý a ňuňu. Přesto je spoustu míst kam nesmí a pokud tam vniknou tak letí i s kopancem do zádele. :)

A k těm nemocem mě napadlo jediné : To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou :)

vlm
5324 příspěvků 4.1.20 18:41

@Vinca_minor taky nerozumím dohadům kdo je lepší, kočka nebo pes..je to jako,,kdo je víc, matka nebo manželka?,, Mám alegii na kočky i na psy, astma, neměla bych vudec kočku mit.ze psa bych se udusila, vyzkoušeno na naše Rozárka má škrabadlo jen malé, do výšek neleze, maximálně spí na opěradle křesla. Prvni Róza lezla na skříně a skákala na spící lidi do postele, já se jen lekla, ale moji mamku malém trefilo.

Ivana32
281 příspěvků 4.1.20 19:06

@vlm
Ale jo. Mně prostě vadí akorát ty záhony, mrouskání přežiju, když to není denně.:-) Zkusím ještě realizovat nějaké humánní tipy na odrazení koček- třeba proužky alobalu. Pobavila mě ta volba- matka nebo manželka. U spousty mužů by odpověď určitě zněla „maminka“- k nelibosti manželek. :-)

ertz
504 příspěvků 4.1.20 19:35

@Ivana32 Na některé záhony můžete položit netkanou textilii - zabrání nejen kočkám ale i hmyzím škůdcům. A místo alobalu bych si našla dlouhé šlahouny šípkových růží - snadno položíte mezi rostliny a kočka tam nepůjde. Taky se Vám to v případě potřeby bude lépe odstraňovat. Ještě jde jehličnatá větev - ale zabere víc místa + to opadané jehličí píchá do prstů, dávala jsem podél domu, kde bylo sucho a nerostla tráva. Odvykly si :-)

vlm
5324 příspěvků 4.1.20 20:08

@Ivana32 ty záhony chápu, že naštvou, já pamatují z doby kdy jsme bydleli na sídlišti post.. trávníky od psů, byl to hnus, dnes už to bude asi jinak, a majitelé si snad po psech uklízí, tehdy to moc zvykem nebylo

Baba
90 příspěvků 6.1.20 17:21
@chitrá alex píše:
Prostě tápu, nevím, jestli sem můžu dát odkaz na úplně cizí stránky; a nevím, jestli je to příspěvek spíš pro kočku nebo spíš do nějakého knižního vlákna, tak to risknu
tady
benyka
8514 příspěvků 6.1.20 18:32

Technická poznámka pro majitele „venkovních“ koček, kteří nemají potuchy, kde se jejich miláčci celé dny a noci toulají a co tam dělají: Kdybyste je aspoň naučili používat toaletní papír, líp by se mi to na mé zahradě hledalo (aneb dnešní úroda a sklizeň). A že je to hnus? No je. Ale ne můj.

Matmys
2595 příspěvků 6.1.20 21:33

@benyka Hele, ale v zimě se ty zmrzlý šišky sbíraj líp, že? :)

benyka
8514 příspěvků 6.1.20 23:21

@Matmys V zimě se dají sbírat. V létě se musí vyrejpnout i s hlínou a trávou.

vlm
5324 příspěvků 12.1.20 12:58

Nedělní siesta

ertz
504 příspěvků 12.1.20 13:54

@benyka To máte zahradu jako minové pole. Náš kocour má dvě místa, kam chodí a kryté kočičí WC. V trávě nebo záhonu máme nadílku výjimečně. Měli jsme problém s označkovanými dveřmi - a to přebil manželův deodorant, který jsem nastříkala několikrát na zeď u dveří. Nekonzultovali jste to s veterinářem?

benyka
8514 příspěvků 12.1.20 14:22

@ertz :-) S veterináři by to měli konzultovat majitelé těch koček. Vyzkoušela jsem na odpuzení koček kdeco, stálo mě to pěkných pár tisíc, ale ze všeho si jenom dělají srandu.

blanche01
1248 příspěvků 20.1.20 13:34
ty moje..

V tuhle chvíli mám doma pět koček. Je to moc, já vím, jenže dobrovolně jsem byla na počtu tři a pak jsem obdržela další dvě jako dědictví. Bydlím v domku se zahradou a teĎ v zimě jsou vlastně stále doma, jen se chvilku vyvětrají a pak zase do tepla. Pracuji na dvanáctihodinové směny a tak jsou zavřené celý den. Každá kočka má jinou povahu a občas vznikají i nějaké konflikty, ale obejde se to jen prskáním a syčením, případně útěkem za pračku nebo pohovku do úkrytu. na poslední fotce je nejmladší kocourek, bude mít dva roky, ale za svůj krátký život absolvoval víc návštěv u veterináře než zbytek osádky dohromady. Ten apartní obvaz na prokousnuté noze (pachatelem byl sousedovic kocour) mě přišel na 15 stovek a vydržel mu na noze asi půl hodiny.

ertz
504 příspěvků 20.1.20 18:05

V sobotu nám udělal radost náš kocour. Na rohožku přede dveře přítáhl zakousnutého velkého potkana. Vzhledem k tomu, že má kocour jen dva špičáky, to muselo být náročné.

blanche01
1248 příspěvků 20.1.20 20:06

@ertz Loňské léto bylo abnormálně mnoho myší, všude na okolních polích a zahradách se to myškama jen hemžilo a moje kočičí smečka se činila..Každý den ráno před dveřmi a na chodníku pět, šest zakousnutých myší různé velikosti, ale opravdu velkého potkana donesla Šiška až začátkem zimy. Ona chodí sousedovi do stodoly a tam loví

vlm
5324 příspěvků 25.1.20 18:21

.

vlm
5324 příspěvků 26.1.20 16:05

.

vlm
5324 příspěvků 8.2.20 14:14

Právě jsem Rozarce vytáhla první letošní klíště,

catherinne
13514 příspěvků 10.2.20 14:02

Kočka v posteli? Nikdy…
Kočka na gauči? Nikdy…
Kočka na stole? Nikdy… :-)

vlm
5324 příspěvků 13.2.20 10:08

Vypadá to že máme taky dvě kočky, zrzek si asi říká, kdo si počká, ten se dočká :-)

xSx
874 příspěvků 15.2.20 19:15

The cat is not impressed. Not at all.

Stránka:  « Předchozí 1 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek