Kočka nebo pes

Fotoalbum tématu (7639) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 16.2.20 12:35

.

Januľko
1 příspěvek 19.2.20 08:35

Absolútna unavenosť po návšteve :-)

benyka
8328 příspěvků 19.2.20 20:31

@Januľko Konečně taky pejsek. :-)

Veselka10
170 příspěvků 20.2.20 01:07
Drobkové

Dohady mezi kočkaři a pejskaři, asi nemusím chápat všechno.
Máme smečku koček i psů a je klid.
Už jsem tu kdysi psala, jsem hlavně kočkařka, ale miluji zrovna tak i ty naše hafany.

Z našich koček chodí ven jen tři, což je zlomek, sousedům nejen nevadí, ale vlastně až na jednoho všichni mají nějaké kočky a všichni svorně dáváme jídlo i těm, co jdou na návštěvu nebo žijí volně.
Za co jsem u nás opravdu ráda, že sousedé nejsou lhostejní, ale i polodivoké kočky se také starají a dokonce i svým nákladem, když je to třeba, např. kastrují. Je to dobré nejen pro kočky, ale i pro lidi, protože například nevyřvávají při mrouskání v noci.

Padla tu otázka, i když ne na mě, proč.
Všichni naše jak kočky tak psi jsou nalezenci nebo prostě zvířata v nouzi kdysi bez domova. Většina zvířat se ke mě dostala ve špatném stavu, mnohé kočky jsou např. felv pozitivní, kterým se domov hledá velmi obtížně atd..
To je půlka mého důvodu, protože je třeba se o zvířata v nouzi postarat. Druhá půlka je to, že vidím jak se jim daří, jak jsou spokojení a to mě uspokojuje.
Bohužel nemůžu pomoct všem a i těm kterým pomoci mohu, někdy ta pomoc přijde až moc pozdě, ale i když jsem jich mnoho musela doprovodit za duhu, neumírali někde osamocení a třeba kdo ví jak dlouho.

Toxoplasmoza u koček a možnost nakažení člověka to je takový mýtus, že vůbec nechápu jak se může stále pořád držet při životě.
Ne, že by kočky toxu nemohli mít, to samozřejmě mohou, ale možnost přenosu a způsob nákazy je tak minimální, že ani nestojí za řeč.
Nebo snad někdo je schopen tvrdit, že běžně lidí konzumují 3 dny staré bobky a ještě k tomu od koťat (která pochopitelně musí být nakažena)? Že si lidé ze zahrádky často trhají zeleninu a nemyjí ji, to ano, ale koťata přímo k zelenině zrovna kálet nechodí.
Dost mě fascinuje to jak lidé přehlíží naprosto běžný způsob nákazy a tím je syrové maso a nemusí jít zrovna jen o docela oblíbený tatarák. Stačí i jen jedno společné prkénko pro maso a jiné potraviny bez dostatečné tepelné úpravy, špatně umyté ruce po krájení masa atd..

No a hovínka od psů to je kapitola sama o sobě. Jeden z našich pesanů se mnou celý den cestuje (separační úzkost, už jsem si ho tak vzala z útulku) a tak samozřejmě přijde během dne na řadu i ten bobek. Sáček je u mě samozřejmostí, ale všímám si, že pro spoustu lidí je sebrat bobek po svém psu něco jako naprosto nemyslitelná věc.

Na fotkách je odpověď proč. Protože např. vysoce březí kočička (na fotce u skupinky je jedna z mých úžasných kočičích tet), která byla těsně před porodem by nejspíš už nežila, tak jako nepřežila nakonec některá koťátka. Protože někdo nekastroval svoji kočku a starost o koťata přehodil na někoho jiného (tyto na mě). Protože náš pesan (stejně jako i ti další dva naši) by žil v útulku místo domova atd..

Malagita
4 příspěvky 20.2.20 11:26
Nesnáším psy

Já miluju kočky, králíky, morčata a podobně klidná zvířata. Psů se vyloženě štítím, a to ne ani kvůli nim samotným, ale spíš kvůli jejich majitelům. Připadá mi že v dnešní společnosti je naprosté tabu nemít rád psy…setkala jsem se už s tolika netolerantními majiteli psů (například po mě začal skákat jejich pes a když jsem se odtáhla tak mi to ještě vyčetli „a vy nemáte ráda psy? To snad není možné!“ Tato psománie mi připadá až nezdravá a kvůli ní jsem si vypěstovala ke psům strašný odpor.

benyka
8328 příspěvků 20.2.20 16:22

Nejlepší jsou pejsek a kočička v Čapkově pohádce, jak myli podlahu. Pustili jsme to v autě (četl Karel Höger) a vnoučata se mohla umlátit smíchy. A my taky. :-)

Moir
2385 příspěvků 20.2.20 19:34

@Malagita a přitom je to jen o hloupých lidech a ne těch zvířatech

chitrá alex
325 příspěvků 20.2.20 20:01
@Malagita píše:
Tato psománie mi připadá až nezdravá a kvůli ní jsem si vypěstovala ke psům strašný odpor.

tak jo, pláčete (možná) správně, ale na naprosto špatném vlákně. tady vás fakt nikdo nepolituje, zkuste to jinde, pokud potřebujete potlapkat po rameni

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 22.2.20 07:27

.

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 22.2.20 10:13

Kdo si počká, ten se dočká

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 4.3.20 13:14

Náš Zrzek je v karanténě, léčime ušní svrab, je to mazel, Rozarce se to stále nelíbí

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 4.3.20 13:30

Další adeptka na osvojení brousí okolo

BeKaa
537 příspěvků 4.3.20 17:16

@vlm Jakou zkušenost máte s tímto límcem? Viděla jsem i textilní, asi jsou pohodlné, ale tipla bych, že moc nevydrží.

Zitra jdou naše kočičky na kastraci a jsem z toho hodně nervózní… snad bude všechno v pořádku. Nevim jestli mam ty limce pořídit.

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 4.3.20 19:10

@BeKaa vypadají jako sestry našeho zrzečka. zkusenost mám jenom tuhle, kocour vs tím nemá velký problém, i se s ním naji, jen trochu naráží do zdí, ze začátku couval, jako by z něj chtěl vylézt. Ale překvapivě to snáší dobře, na to že doteď žil venku, teď je tu zavřený a ještě s tímhle, Rozárka po kastraci neměla nic.ale jizvu si vylízala tak že se jí otevřela rána. kocky mě dcery měly takové,,plavky,, z obinadla, ale ty se z toho svlikly.

Titia
86 příspěvků 4.3.20 19:41

@BeKaa Naše kočka měla po kastraci límec a dost se s ním trápila, nicméně to zvládla. Když byla na operaci fenka, doktorka nám poradila jí místo límce dát třeba staré tričko. Je to malé plemeno, takže se vešla do elastického rukávu starého trička, akorát jsme jí tam udělali díry na tlapičky a vůbec s tím neměla problém. Je ale otázka, jestli by to vaše kočka snesla.

Lepší fotku nemám, ale pro ilustraci by to mohlo stačit :)

BeKaa
537 příspěvků 4.3.20 21:37

@Titia To je dobrý tip, moc děkuji… Ta naše trdla, jsou malá torpéda, vůbec si nedovedu představit, jak je udržíme v klidu. Na sobě nesnesou ani deku, takže to bude ještě dost zajímavé :-D

BeKaa
537 příspěvků 4.3.20 21:38

@vlm Taky jsem si vsimla, ze jsou podobné a taky máme Rozárku :-)

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 4.3.20 22:15

@BeKaa černobílou flekatou?

BeKaa
537 příspěvků 4.3.20 23:03

@vlm Aha, tak to jsem popletla :-) my máme obě kočičky bílo rezavé, jsou to sestřičky a kromě nás je nikdo moc nerozezná. Původně to měla být Rézinka, podle té rezavé barvy, ale ta Rozárka nám šla nějak líp přes pusu :-D

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 5.3.20 05:47

@BeKaa vy ne ja to popletla, někdo tu měl, černobílou Rozárku, naše j mourek. A vaše další Rozárka ;-)

Uživatel je onlinevlm
5129 příspěvků 5.3.20 18:17

Už ho nebaví být doma ani trochu, ani procházky se mnou ho neberou,

BeKaa
537 příspěvků 5.3.20 21:42

No tak jsou naše kočky po kastraci… zatím dost hrůza… jedna pořád spí, odmítá vodu i jídlo, druhá jí jako nezavřená, ale hlavně si líže stehy. Chtěla jsem koupit límec nebo košilku, veterinář mi to rozmluvil, že to je hloupost, že si té jizvy ani nevšimnou. No tak aspoň jedna si té „nenápadné“ jizvy přes celé břicho všimla a já doufám, že přes noc vydržíme a ráno letím sehnat límec.
Tričko jsme zkoušeli, ale buď se v tom nebyla schopná hýbat, nebo to sundala a na více pokusů už nemám nervy.

Titia
86 příspěvků 5.3.20 22:09

@BeKaa Teda nechápu, že vám to veterinář rozmluvil… Viděla jsem zvířat po kastraci už dost a snad všechna si to lízala, u nás dokonce nefungoval ani ten límec, protože s lízáním vypomohla druhá fenka :D Ještě mě napadlo, viděla jsem někde límec látkový , že jim nedovolí se olizovat, ale zároveň je pohodlnější, tak se na něj kdyžtak zkuste zeptat. Držím palce a přeju pevné nervy.

BeKaa
537 příspěvků 5.3.20 22:14

@Titia Latkovy limec jsem taky viděla, jdu ho hned objednat… fakt si teď nadávám, že mi to mohlo dojít. Nevite, jak dlouho trvá, než to aspoň trochu sroste?

triga
117 příspěvků 6.3.20 10:28

@BeKaa
Ony to začnou lízat hlavně, až se to začně hojit, to potom svědí. Pokud jste s kočkou, tak jí lízat nedovolte a nebude to taková katastrofa. Nejvíc to asi svědí tak od čtvrtého, možná spíš pátého dne. Sedmý až desátý den se vyndavají stehy, to už si s tím kočka nemůže udělat nic závažného, spíš si to lízáním trochu rozmokvá, ale to se zahojí.

Stránka:  « Předchozí 1 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek