Kočka nebo pes

Fotoalbum tématu (7680) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
3253 příspěvků 21.2.21 20:59

@ertz Ta si mě označuje dlouhodobě :D Normálně venkovní kočky nemusím, ale tahle je očividně opečovávaná. Prostě zámecké zvíře :D

xSx
1231 příspěvků 22.2.21 09:06

Ja mam v oblibe i cizi kocky, nejvic tuhle sousedovic :)

MP Edina
140 příspěvků 23.2.21 10:54

@xSx Jé, ta je nádherná, tu bych si taky ráda pochovala. Zdravím tímto vašeho souseda.

bao-baba
2345 příspěvků 23.2.21 12:13

@MP Edina Já bych si ji raději nechovala, hlavně v tmavém oblečení :-). Na vysvětlenou - mám kocoura, kterého pravidelně kartáčuju, a stejně jsou ty jeho světlé chlupy na tmavých kusech oblečení peklo :-)

dagino
873 příspěvků 23.2.21 17:57
@bao-baba píše:
@MP Edina Já bych si ji raději nechovala, hlavně v tmavém oblečení :-). Na vysvětlenou - mám kocoura, kterého pravidelně kartáčuju, a stejně jsou ty jeho světlé chlupy na tmavých kusech oblečení peklo :-)

My máme malamuta, takže chodíme oblečený vo farbe jeho chlpov. Ten kto má malamuta určite chápe prečo.

Dani17
522 příspěvků 27.2.21 15:46

Musím se s vámi podělit o jednu záhadu.
Jak se začaly před časem chystat ty mrazy a sníh, tak se nám na dvoře začal objevovat bílý kocour a černá kočka. Sami už máme čtyči čičiny a malá koťátková, byla čerstvě vykastrovaná. Ty dva cizí příchozí byli oba hrozně moc přítulní a vděční. Takže jsme zakrmili, aby v té zimě měli dost energie. Na dvorku mají tři polystyrenové boxy s dekami na přespání. Kocour onehdy došel děsně špinavej, takže už není bílý ;)
Kočička byla taková decentnější a tak jsme jí vzali domů. Ale ona tu stejně dlouho nevydrží, ráda se courá. Odčervili jsme, odblešili a objednali na kastraci. Protože šest kočičáků na stravu a ošetření už je dost a tak další koťátka bysme nechtěli. Tak ve čtvrtek jsme dojeli k lékaři. Paní doktorka je strašně milá a hodná a pečlivá. Kočičky jsou po kastraci druhý den hned fit (y) Když jsme si šli čičinu vyzvednout, říkala paní doktorka, že má pro nás překvapení. Myslela jsem na koťátka v bříšku, na to, že jsme si spletli kocoura s kočkou…Milá kočička ale v bříšku už žádnou dělohu a vaječníky neměla. Ale co je záhada, že tam nebyly ani stopy po tom, že by tam kdy byly. Ani jizvu na bříšku neměla. Odhadem jí mohou být už tak tři roky. Je pravda, že z mého pohledu má takové zvláštně kulaté bříško. Ale paní doktorka říkala, že je vše o. k. Tak tedy buď máme neplodnou kočku a nebo máme příští kastraci zdarma a příslíbenou pomoc s adopcí případných koťátek. :-D

s_sirena
182 příspěvků 27.2.21 16:40

@Dani17 kastrace u kočky nemusí být vůbec poznat, někdy je prý jizva na boku, někdy je rána tak malá, že není jizva patrná, sousedce kočky označili na uchu, právě z tohoto důvodu, aby je někdo nekastroval znovu, taky se dělá tetování, ale to většinou jen organizace, co kastrují zdarma…

Vinca_minor
3253 příspěvků 27.2.21 19:11

@Dani17 Anebo máte kočku s nevyvinutými rozmnožovacími orgány. Stát se to může.

Dani17
522 příspěvků 28.2.21 10:53

@Vinca_minor To si myslí i paní doktorka. Protože tam nenašla ani to, že by tam zbyl tzv. pahýly po odebrání vejcovodů. Ona číča má totiž takové zvláštní bříško. Takové kulatější do boku, jako by už byla březí. No taková raritka. :-D Ale vzali jsme ji za naší. Ačkoli může dovnitř, na postel, tak stejně celý den někde courá a pak jí manžel najde pod pergolou v křesle. ;)

surrik
2612 příspěvků 19.3.21 14:57

Znudění kocouři…

surrik
2612 příspěvků 19.3.21 18:49

To jsem fotila při krmeni koček :) nevím v čem jsou ty kočičí konzervy lepší…

ertz
1243 příspěvků 19.3.21 19:14

@surrik Ještě je nikdy neochutnali a jsou přesvědčení, že jsou lepší. :-)
Připomnělo mi to naši kočku - sousedův pes vztekle štěkal a když jsme nakoukli k plotu proč - naše kočka seděla půl metru před plotem na chodníku a dívala se na něj jako v ZOO. Pár minut ho vydržela pozorovat a pak odkráčela. Všimli jsme si potom, že to dělala častěji, ale nevím, jestli ho chtěla dráždit nebo šla „na čumendu“.

Judy24
1463 příspěvků 20.3.21 10:38

@ertz Spíš to první. Naše branka má po obou stranách vysoké čtvercové sloupy, které naše kočky roky používají jako pozorovatelny a bývalá kočka z nich vždycky dráždila psy, kteří chodili okolo a fakt hodně si užívala, jak na ni mohli chudáci tak maximálně štěkat. :D

bao-baba
2345 příspěvků 20.3.21 17:10

@surrik Kočičí krmivo obsahuje více masa než krmivo pro psy.

dagino
873 příspěvků 20.3.21 17:54
@bao-baba píše:
@surrik Kočičí krmivo obsahuje více masa než krmivo pro psy.

To musí, lebo na rozdiel od psa mačka nedokáže stráviť skoro nič okrem bielkovín.

kalivrata
657 příspěvků 21.3.21 12:46

@dagino To byl vždycky problém, když jsme doma měli tchynina psa, zajistit, aby kočka nejedla psí žrádlo (protože jí to prostě nedělá dobře kvůli obsahu obilovin), ale pes klidně kočičí mohl. Jenže kočka měla mnohem víc schopností a obratnosti dostat se k jeho žrádlu než naopak. A on jedl ukrutně pomalu, takže ani nebyla šance krmit je v jiné místnosti (mimo jiné i proto, že je kočička miláček a královna domácnosti, takže by nám to nemusela odpustit). Takže nakonec oba dva žrali kočičí. Jo a poslední problém v našem domácím závodním stravování, kočka neměla problém ukrást něco psovi z misky, ale pokud se pes dotkl jejího jídla nebo vody, už to odmítala pozřít. Takže kočičí misky musely být na skříni.

pavka_l
1395 příspěvků 7.4.21 18:33

@Vinca_minor Nechci vám způsobit zklamání, ale tahle zámecká kočička z Pardubic chodí na zavolání čičičí i za námi a nechá se hladit, vrní a mazlí se a sedí u nás, dokud neodejdeme ;-) asi má ráda všechny lidi.

Vinca_minor
3253 příspěvků 7.4.21 19:00

@pavka_l Já si myslim, je fakt vysoce společenská. Taky na vás mňouká, sotva vás zmerčí?

pavka_l
1395 příspěvků 7.4.21 20:07

@Vinca_minor Ano, začne mňoukat a hned jde s ocáskem nahoru k nám. A je to teda cvalík :-)

Vinca_minor
3253 příspěvků 7.4.21 20:20

@pavka_l Je to kus kočky. Vlastně ani nevím, jestli je to kočka nebo kocour, nikdy jsem to nezkoumala. Ale zdá se mi, že přes léto bývá štíhlejší.

Vinca_minor
3253 příspěvků 5.7.21 20:04

Asi dva roky cestou na zahradu potkáváme mazlivou kočku. Bydlí ob pět zahrad přes cestu. Pak párkrát přišla na návštěvu a tenhle víkend se rozhodla, že si nás adoptuje. Dostala kůži ze pstruha a tím jsme si ji definitivně získali :D Když jsme na zahradě, je tam s námi. Je to hodné vychované zvíře, tak proč ne. Spala na lavičce, ale protože vím, jak kočky milují krabice, dala jsem jí k chatě přepravku. Kočka ji ihned obsadila. Tak uvidíme, jak to s tou adopcí dopadne :D

MarryJu
653 příspěvků 5.7.21 22:02

Nový mazlík

Vinca_minor
3253 příspěvků 6.7.21 16:13

Kočka opět přišla, tak dostala vodu a granule. A pak s námi pobývala, ometala se, spala, prostě pohodové kočičí odpoledne. Soused říkal, že jí zemřela panička, ale pán se o ni stará. Tak kočce je asi smutno a hledá společnost. Je moc hodná a milá. A čistotná :D

Dani17
522 příspěvků 8.8.21 10:12

Hezkou neděli přeju. Měla bych dotaz na zkušené. Máme na starosti pár koček. Kocourek roční teď doléčuje pokousání u kořene ocasu. a včeraa začal slintat. Blbě baští. A když jsem mu sliny otírala, měl dole na dásničce krev. manžel vygooglil zánět dásní. Pojedem v poledne k lékaři. Máme to tady u nás se zvěrolékaři doslova na h…nejsou tady normální lékaři pro domácí mazlíky. Jen bych se chtěla optat jak se vlastně léčí a jak tomu předejít? Kočky máme už pár let, ale ještě to žádná neměla.

ertz
1243 příspěvků 8.8.21 19:16

@Dani17 Jedna naše kočka kdysi (před 15 lety minimálně) měla něco podobného, veterinář to zjistil při kastraci, takže během uspání jí zároveň vytrhl pár zubů a očistil zubní kámen. Doporučoval nedávat granule, ale asi to záleží na dispozicích toho kterého zvířete. Měli jsme tehdy dvě kočky, stravovaly se stejně a druhá s tím problém neměla.
Ještě by to mohl být úraz nebo zranění - jestli se popral ( náš kocour byl včera taky „napaden“). Veterinář by to měl zjistit při prohlídce. Před dvěma lety se náš kocour pral s druhým a zlomil si při tom chudák čelist. Zjistili jsme to až asi za 2-3 dny, kdy přestal žrát, rána se zanítila, muselo to strašně bolet. Uzdravil se rychle - dostal léky na bolest, atb. Při kontrole našel doktor v ráně ještě úlomek kosti, který musel vytáhnout. Kromě jednoho chybějícího a jednoho zlomeného špičáku je kocour v pohodě.

Stránka:  « Předchozí 1 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek