Kolik dáte měsíčně/každej půlrok peněz za oblečení, boty atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Bowle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 18:08

za čtyři stovky měsíčně si sice nekoupím boty, ale nějaký drobnosti (např. náušnice, podprsenka) se z toho koupit dá. a když potřebuju bundu, nebo kalhoty, tak jdu ukecávat mamku :D

Ava
650 příspěvků 17.5.12 18:37

@seznam.mih To máte těžké, každý máme nejen jiné příjmy, ale i naprosto jinak nastavené priority. Mám kamarádky, které investují do vymazleného bydlení, další, které šetří do budoucnosti, protože plánují rodinu, další všechno propaří, další vše utratí za exotické cestování… Já jsem člověk, který se zásadně nezadlužuje, ale taky nešetří jen tak pro jistotu. Umím si ušetřit na drahý počítač, umím si ušetřit na dovolenou, ale jinak si užívám a utrácím, dokud to jde. Nemám rodinu a na vše si vydělám sama, tak výčitky svědomí mě netrápí. Někdy mám období, kdy delší dobu šetřím na drahou kvalitní věc, jindy utrácím za kraviny z výprodejů. Nejsem skrblík, takže mě těší i kupovat věci lidem kolem sebe, popř. rozdávat věci, co sama nepoužívám.
Určitě si sama dokážete nastavit svůj systém a nejste hloupá, takže by to nebylo třeba, ale přece jen: hlavně žádné dluhy!!!

Alizon
1235 příspěvků 17.5.12 21:15

No s financnim zorganizovanim ti tahle diskuse asi moc nepomuze, kazdy ma prece ruzne vydaje za ruzne veci, jine priority (nekdo vsechno utrati za kulturu, jiny za obleceni)nekdo ma rodinu, nekdo zije sam, dalsi na neco setri, jiny neco splaci.
Ale jestli to nejak pomuze - v dobe kdy jsem zila v CR - tak pri prijmu asi 16 tis mi po odecteni nutnych mesicnich vydaju (a usetrenych asi 2 tis) zbylo cca 2 tis mesicne na „volne vydaje“ - a z toho vetsina padla na obleceni.
S tim ze obleceni bylo moje „priorita“, nebo jak to napsat. Zase jsem skoro nic neutratila za jine veci - zadne cigarety, alkohol, kino jednou za uhersky rok, restaurace jednou za dva uherske roky.
Takze pokud se budes stehovat do sveho, nejakou dobu pockej jak ti to bude vychazet, co muzes odloz si stranou a potom zacni utracet za obleceni.
Hodne stesti v novem bydleni.

Katio
196 příspěvků 17.5.12 23:15

@Alizon Že jste to radši neutratila za uherák :)

motorová pila
126 příspěvků 18.5.12 00:21

@zelena tak teď jsem se lekla, že máme stejného muže! :) Můj přítel chodí taky pořád v několika kalhotách, ke kterým má 5 triček. Když jsem mu nedávno koupila to 5. divil se k čemu bude mít další tričko, má přece hodně oblečení. Takže jeho roční výdaje na oblečení se i s botama vejdou cca do 5 000. Pro sebe nakupuji podle nálady, výprodejů a událostí. Teď mě např. čekají státnice, takže se to vyšplhalo dost, společenské oblečení ke státnicím, potom na promoci a taky jsem si musela v posledním roce pořídit „slušné“ oblečení do kanceláře. Když ale pominu mimořádné výdaje, tak nakoupím tak za 500 měsíčně a i to je zbytečné, vzhledem k tomu, že skříň je plná.

lipo
303 příspěvků 18.5.12 00:49

Tak já to mám různě, většinou to moc nesleduju, neboť to je vždycky do stovky (jakože jednorázově, ne za měsíc) a víc rozhodně utrácím za jídlo, ale teď jsem si to za tento měsíc sečetla a je to kolem pěti stovek, což je ale tím, že jak začíná zkouškový, chodím se uklidňovat do sekáčů, a kupodivu jsem teď měla párkrát fakt štěstí, což se mi normálně nestává. Mám teorii, že všechny ty potvory, co mi celý rok vybírají pěkné kousky rovnou před nosem, se teď musely začít učit, cha.

dominic
85 příspěvků 18.5.12 10:07

Asi nejsem spravne reprezentativni chlap :) Za obleceni utracim rad, casto a hodne. Nejvetsi problem vzdycky predstavuje relokace do mista s mene stalym klimatem, nez je ten stredoanglicky - letni mise na Balkane je uzasnou prilezitosti pro nakup bavlnenych obleku, lnenych kalhot ci semisovych mokasin, zimni navstevou v Cesku muzu pro zmenu ospravedlnit svetr ci kabat (zvlastni je, ze si to ospravedlnuji rok co rok a porizuji stale nove). A nejhorsi je, ze si potrpim na kvalitni obuv…celkem vydam za rok tak tisic liber za boty, aspon pet set za doplnky a kolem dvou tisic za obleceni.

chlapecek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 10:45

Takže já osobně utrácím za oblečení dle aktuální možnosti. Avšak na oblečení se peníze najdou vždy, protože všichni známe heslo „šaty dělají člověka“ a to ještě výrazněji v dnešní době. Většinou vím pro co jdu, nakupuju většinou kalhoty, boty (posledně VAGABOND 2.000,–) spíš anglickou módu nejlepší nabídku má dle mého mínění ASOS.com, mají kousky které mi přesně vyhovujou. Avšak přesně nedokážu říct kolik utratím a myslím že na tom ani nezáleží, když člověk trochu přemýšlí a uvažuje za co utratit. Pokud si chci třeba koupit nějaké boty tak záleží hlavně na kvalitě a to už něco stojí.

Chari
541 příspěvků 18.5.12 14:46

Když o tom tak přemýšlím, tak za loňský rok jsem utratila 1900 za boty, asi do 2000 v normálních obchodech za prádlo, punčochy, punčocháče a řekla bych taky do 2000 v sekáčích.
Za letošní první půl rok to je 500 za prádlo a punčochy a do tisícovky za oblečení (sekáče).
Vybudovala jsem si poměrně rozsáhlý šatník a základ botníku, takže si občas dokoupím něco „bez čeho nemůžu být“ nebo „to v tom sekáči nechat“. A radši si dopřeju občas kino, cestování, knížky.. případně něčím dovybavím domácnost.
Je to o prioritách jako všechno ostatní.

Alizon
1235 příspěvků 18.5.12 15:58

@Katio Po skole jsem zacala pracovat a bylo nutne si vybudovat nejaky pracovni satnik, takze uherak neuherak;) Porad nic proti tomu kolik utratim za obleceni ted, radsi to ani nepocitam. Ale jak z predchoziho prispevku asi vyplynulo, ted ziju v zahranici a tady je ten pomer plat/ceny obleceni zase uplne o necem jinem.
Vzdycky se jen „smeju“ kdyz v CR uvidim v obchodech cenovky, tam je cena v eurech a v korunach a ta v korunach je vetsi.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.12 21:36
uffffff

ufffff… asi bych si po precteni teto diskuse mela sahnout do svedomi, protoze mesicne za obleceni a doplnky utratim tak 5-6 tisic…

Ava
650 příspěvků 18.5.12 21:38

@razorblade nejste sama, nebojte :)

MP Efulka
16 příspěvků 19.5.12 08:01

U nás za oblečení utrácím opravdu minimálně, ale teď jsem ve Francii a za 4 měsíce jsem utratila tak 15000, jenže se tu nakupuje opravdu lépe. Lepší materiály, lepší výběr a za většinu věcí jsem nedala více, než 20 EUR…

Hayele
69 příspěvků 30.8.17 20:39

Zhruba 6 let jsem mela limit 10 Euro za rok.
Nyni radove stovky Euro, presne to nepocitam.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek