Kolik máte dírek v uších?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
RoyalistGirl
75 příspěvků 15.9.12 12:54

@ofeliet To by mě zajímalo, máte k tomu nějaké podklady, je to prokázané, že má někdo konkrétní zdravotní problémy kvůli náušnicím/piercingu?
Já na tyhle věci moc nevěřím, ale moje matka tvrdila, že měla kvůli náušnicím (obyčejným, uprostřed lalůčku) problémy s ledvinami a proto si je nechala zarůst.
Jinak mi nepřijde, že by lidé s víc náušnicemi byli nějak neduživí. Proč by zrovna ty jedny náušnice měly být neškodné? (Když pomineme to propichování dětem, což mi přijde celkem špatné z principu.) Vždyť je má taky každý na jiném „bodu“, někdy dítě vyroste a ty dírky se mu posunou moc dolů apod.

ofeliet
429 příspěvků 15.9.12 13:07

Na většinu věcí na světě neexistují podklady a nejsou prokázané. Berte to jen jako inspiraci k zamyšlení, můj názor, který třeba někoho osloví.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.12 15:21

@ofeliet Jeden lékař mi říkal, že se ty akupunkturní body vytvářejí až během života, proto je neškodná ta dírka, co se dělá chudáčkům miminkům, zatímco při propichování uší v pozdějším věku už se nějaký ten bod může trefit. Ale jen prodávám, jak jsem koupila, nikdy jsem se tím sama nezabývala.

Missy B
52 příspěvků 15.9.12 16:14

@RoyalistGirl Já s vámi souhlasím… Tyhlety akupunkturní body mi přijdou jako strašně zveličené téma… Když jsem si nechávala píchat své úplně první dírky - doktor mi strčil do jedné ruky zrcátko a do druhé lihovku s tím, že si mám udělat tečku tam, kde je chci mít a víc to neřešil. Logicky- kdyby to s těmi akupunkturními body bylo tak,,horké" předpokládám, že by se mě neptal ;)
Druhou dírku jsem si píchala sama a pořád žiju…
Myslím si, že tyhlety problémy,,vyvolané napíchnutím akupunkturního bodu" si může dotyčný klidně vsugerovat (viz. moje drahá mamka… 20let nosila náušnice v pohodě, potom jí někdo zblbnul akupunkturními body a ona začalas tím, jak je jí z těch náušnic strašně blbě, že jí doktor tenkrát určitě napíchl akupunkturní bod,atd.atd.) Když jsem si sama píchla 2.dírku, málem z toho měla infarkt a byla si na víc než 100% jistá s tím, že jsem si propíchla akupunkturní bod a přinejmenším mi selžou ledviny… :D
Neříkám, že v těch uších žádné ak. body nejsou, ale podle obrázků co jsem s nimi hledala jich tam není nijak moc a jsouv místech, kde je skoro nemožné je napíchnout ;)

Cuckyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.9.12 17:41

@RoyalistGirl Ne že bych byla odpůrce více naušnic, ale máma doktorka má zkušenosti s ženami, které měly zdravotní problémy - jedna například si nechala udělat piercing v pupíku a nemohla dlouho otěhotnět, máma řekla ať si ho vyndá a podařilo se téměř okamžitě. Další pacientka zase měla hodně propíchané uši a měla migrény, a když sundala veškerý kov tak to odeznělo.

aailyyn
809 příspěvků 15.9.12 22:51

V jednom uchu jedna, ve druhém tři v lalůčku a jedna v chrupavce. Počátek puberty, asi od třinácti, ještě mě nepřestalo bavit je nosit. :-) Tunely se mi líbí, ale vzhledem k tomu, jak ujetá jsem na náušnice všeho ražení, by mě nošení pouze tunelů brzo omrzelo. Na druhých rozhodně ano a hlavně na mužích.

Eila
166 příspěvků 15.9.12 23:08

Záleží na věku, u děvčat do dvaceti se tak nějak dá leccos snést. Když ale vidím ženu po padesátce s dvěma velkýma (hlavníma) naušnicema v jednom uchu a pak ještě pecku, klepu si na čelo (nepřeháním, opravdu takové znám).

Jinak mám po jedné obvyklé dírce, nosím jen standardní zlato a stříbro, cokoliv jiného by mě v práci přinutili hned sundat.

Tunely a roztahováky ne, mám to nějak spojené s alternativou a navíc mi přijde zvířecí si vytahovat boltce (no jo, nemám maličká ouška, takže každý milimetr navíc bych sakra řešila).

Agrafína
251 příspěvků 15.9.12 23:48

Mám v každém uchu jednu a nehodlám na tom nic měnit. Váce dírek se mi nelíbí, ale neberu to tak, že je to spojeno jen s nějakou těžkou alternativou nebo že je to něco špatného, jen se mi to nelíbí, stejně jako se mi nelíbí piercing. Ovšem na černoškách nebo Asiatkách piercing většinou vynikne nádherně, i větší množství jiných ozdob, jen mi přijde, že málokterá běloška s tím vypadá dobře.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.12 00:02

A já se dovolím přidat. Levé ucho tři v lalucku, jedna nahoře. Pravé jedna. Kromě toho dvě v levé nosní dirce, jedna v pravém obočí, jedna v jazyku. V roce 1994 - 6 jsem si s tím připadal hodně cool. Už skoro deset let nenosim, ale dírky jsou pořád vidět. Nezdá se mi, že by se díry po tunelech jen tak ztratily, i když jsem viděl fotky po vyjmutí, které měly ilustrovat absenci následků, myslím, že tomu pomohl doktor nebo nějaký jiný zásah. Jinak jak píše @razorblade, někomu tunely fakt sednou. Ale i tak k nim mám smíšený vztah - jestli se mi vlastně líbí, nebo ne. Ad body: uši mi pichala lékařka a říkala, že pravdepobnost napichnuti je mizivá. Ale za odbornost jejího názoru nerucim.

Příspěvek upraven 16.09.12 v 19:36

noemi
1645 příspěvků 16.9.12 00:26

Cha, tak já mám v jednom uchu dírek 9, ve druhém 7, ale už velmi dlouho nosím v každém uchu jen jednu náušnici.
To bude červených ramínek a omdlelých…

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.9.12 01:25

Počet dírek v uchu je mi úplně jedno u obou pohlaví.

Roztahováky a tunely se mi nelíbí na nikom, možná proto, že neznám „normálního“ člověka, který by je nosil jen samé „socky“, příživníky a rádoby free alternativní povaleče. až potkám pracovitého vzdělaného fajn člověka, který něco takového bude mít v uchu, možná změním názor.

jinak mi v uších nevadí nic, dvacet naušnic, řetízek…jen se mi to nelíbí a sama bych do toho nešla.
přímo nesnáším piercing typu „madona“ (aneb „bradavice“ nad horním rtem) ale to je jiné téma :)

Jetthro
1130 příspěvků 16.9.12 09:56

@Opravdovy P. Ono hlavne kdyz clovek to roztahovani dela poradne, peclive a pomalu (pokud si teda proste nenecha kus masa vyriznout, coz je taky moznost) tak je to hlavne i celkem draha sranda, sada tech ocelovych bodcu se muze pekne prodrazit :) Byvaly pritel mel roztahovaky tak po 0,8cm a zatahly se mu na velikost dirky na nausnici. Asi taky zalezi na cloveku a jak se mu veci obecne hoji :)

RoyalistGirl
75 příspěvků 16.9.12 18:44

@Jetthro Jj, určitě je to individuální. To máte jako někdo přestane nosit náušnice a ty dírky mu nezarostou ani po letech, kdežto mně jednou zarostly přes noc =D
Jinak v pražském Hellu prý roztahováky půjčují proti záloze, jinak cena záleží hlavně na materiálu, akrylové jsou levné (tak od 50 za kus) a docela pěkné, ještě levnější jsou pak tvořilkovské z Fima =D Ocelové roztahováky musí být ve větší velikosti docela těžké, ne?

z_dediny
1129 příspěvků 17.9.12 11:31

Nechápu, proč je třeba se v tomto ptát na názor ostatních. Každý má přece právo perforovat si ucho, pomalovat si tělo, zasadit si do těla cokoliv, co se jemu líbí. Mít v uchu deset dírek jen proto, že teď momentálně je to in, i když se mi to nelíbí, zavání stádovitostí. Když se mi to ale líbí, tak si za tím názorem stojím a je mi jedno, co si o tom myslí kdokoliv jiný. (Za sebe - nelíbí se mi piercing, nelíbí se mi řada kroužků v uchu, nelíbí se mi ty velké dírky a roztahováky, nelíbí se mi tetování. Ale nikdy bych to nikomu nezakázala a u cizích to ani nekomentuji. U vlastních jen tehdy, jsem-li požádána o názor.)

Cheeky
181 příspěvků 17.9.12 13:59

1+2. V 2 dírce, jsem nosila stříbrnou pecku, zicherku, osten, a různé jiné „zajímavosti“. Dneska malá placka s nápisem. Neměním ji k různým příležitostem, nevytahuju. Tunely mě něják neodpuzují, pokud jsou přiměřené velikosti, ani roztahováky mi nevadí. Ale ta díra, co tam po nich zůstane, mě trochu děsí :D

ooola
129 příspěvků 17.9.12 16:48

A já mám v každém uchu jeden tunel, oba po 10 mm. A nejsem ani socka, ani alternativní příživník:-)

Helhesta
15 příspěvků 30.9.12 09:24

Ahoj,
Ikdyž mi je 17 a mezi spolužáky jsou roztahováky „hit“ tak mě se to vůbec nelíbí, vždycky jsi nějak vzpomenu na africké křováky. Dokázala bych snést pár milimetrů, ale centimetrové (a více) díry v obou uších jsou opravdu děs.

Missy B
52 příspěvků 30.9.12 11:25

@z_dediny Ale já jsem diskuzi nemyslela tak, že si chci rozpíchat uši a potřebuji znát názor ostatních… To vůbec ne. Diskuze mě napadla čirou náhodou.

Pokud jde o mě osobně - mám celkem 3 dírky (v levém uchu 2, v pravém 1). Mám je už asi 4 roky a původně jsem se chtěla časem dopracovat až k obrázku dole..
Ale strašně moc lidí mi to začalo vymlouvat s tím, že se to ke mně nehodí a že pokud budu chodit oblékaná tak, jak chodím, bude tolik náušnic působit jako pěst na oko… Takže jsem se zastavila na 3 a.. A prostě tak.. :) Ale takhle propíchané ucho mě pořád láká.. :D

Dahllie
2222 příspěvků 30.9.12 11:35

@Missy B Propíchnutí chrupavky bolí jak čert. Znova bych do toho už nešla

aailyyn
809 příspěvků 30.9.12 14:22

@Dahllie

A to myslíte ten tragus? Propíchnutá chrupavka nahoře, toho bych se nebála. Alespoň mě teda nebolela víc než jiné dírky. Ale tyhle řetízky se dělají i ve variantě, kdy vám stačí dirka v lalůčku a nahoře je klipsa nebo podobný mechanismus, který se prostě jen nasadí na ucho, nevím, přesně. Jeden čas se mi to taky hrozně líbilo, možná si nechám propíchnout lalůček druhého ucha ještě jednou a nějaký ten řetízek si do ucha dám.

@Missy_B

Stačí citlivě zkombinovat náušnice a sladit je ke zbytku, pokud budete mít v uchu každý pes jiná ves a na sobě kostýmek, tak to asi nebude nic moc. Tohle se mi zrovna líbí moc, je to promyšlené, velmi. Pokud člověk zvolí velmi decentní pecičky/kamínky ze stejného materiálu, tak se k tomu v pohodě dá nosit i něco výraznějšího.

Veselý Puntík
223 příspěvků 30.9.12 16:11

Já osobně zastávám názor, že tunely v uších jsou eklhaft fujtabl blivajz fialovej…

teetee
499 příspěvků 30.9.12 16:13

Nemám ani jednu, nikdy sem neměla. A je mi uplně fuk, kolik kde jich kdo má. Že mi tunely přijdou eklhaftní považuji za svůj osobní, nikoli společenský problém.

Audrey.Piper
412 příspěvků 18.11.12 18:25

Mně se celkem líbí i ty tunely, když jdou do jednoho centimetru. Ten se i pak sám tak za dva dny zatáhne (ale dírka je pak nějaký čas ještě volnější), takže to ani není ani zas až tak nezvratná záležitost.
Několik dírek a na různých místech v uchu a piercingy se mi taky vcelku líbí, navíc vyndat to jde vždycky, tak jsem si říkala, že bych to taky někdy zkusila…

Ennx
22 příspěvků 18.11.12 18:34

Mám klasicky dvě, víc se mi nelíbí.. Na druhoustranu, strašně se mi líbí tunely ale max. tak do 5ti mm.

Gräfin
2642 příspěvků 18.11.12 19:20

V pravém jednu, v levém tři, teď už nosím jenom po jedné naušnici a tunely se mi nelíbí ani trošku

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek