Kolik máte kabátů?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
MUDr.Lant
389 příspěvků 21.1.13 13:40

Jarní: 1 ks (barva velbloudí srsti)
Podzimní: 1 ks (temně modrá)
Zimní: dlouhý 1 ks (temně modrý), nad kolena 3 ks (černý, šedočerný a červený), do půli zadku 1 ks (malinový), po boky 1 ks (černý).
Tedy sečteno a podtrženo 7 ks. Všechny zimní kabáty mají podíl vlny, některé větší (80 %), jiné menší (30 %).

Alizon
1235 příspěvků 21.1.13 14:36

3 dlouhe zimni s vyssim podilem vlny (cerny, cerveny, velbloudi)
1 dlouhy zimni ne tak hrejivy (sedy)
1 cerny bundo kabat na nejvetsi zimu
Nedavno jsem vyhodila jeden bilo cerny (kohouti stopa), ktery uz byl hodne obnoseny, takze za nej hledam nahradu, i kdyz ho vlastne nepotrebuji, ale byl muj nejoblibenejsi, tak po kohouti stope touzim znovu.
1 kratky bezovy v linii A, ktery uz mi jen visi ve skrini - kratky bych opravdu potrebovala novy, ale na zadny pekny jsem zatim nenarazila.
Trenckoty - bezovy (chtel by nahradit, uz ma sva nejlepsi leta za sebou), sedy a modry.
Krome toho kratkeho bezoveho (ktery uz se mi proste nelibi) je vsechny unosim a klidne bych jich unosila i vic.
Bundy a saka nepocitam.

trnk
332 příspěvků 22.1.13 17:35

Jarní-podzimní 2 ks(modrošedý a zelený)
Zimní 3/4 1 ks (modrý)
dlouhé 3 ks (černý, modrý, antracitový)
a krátký kožich ze psa, který už moc nenosím

catherinne
13517 příspěvků 22.1.13 17:42

@trnk krátký kožich ze psa
ježkovy voči, z kterýho? :-) (berte to jako Ftip, já mám z kozy a tu jsem neznala…)

trnk
332 příspěvků 22.1.13 17:58

@catherinne Je to ze sibiřského psa. Žlutobéžovo-bílá barva (ta bílá je vespodu těch chlupů). Mám ho už dlouho, kolem roku 1985 se dost nosil -jsem starší ročník narození. Červené ramínko - milovník zvířat?

Moir
2510 příspěvků 22.1.13 18:21

@catherinne říká se tomu mongolský pes

Gorilka
1368 příspěvků 22.1.13 20:07
@trnk píše:
@catherinne Je to ze sibiřského psa. Žlutobéžovo-bílá barva (ta bílá je vespodu těch chlupů). Mám ho už dlouho, kolem roku 1985 se dost nosil -jsem starší ročník narození. Červené ramínko - milovník zvířat?

Ah, ne, jen místní tabu :-)

• Pes se nejí (není jateční zvíře)
  • Pes se nezabíjí kvůli kůži nebo kožešině (u nás to ani nejde)
  • Pes je miláček ;-)
smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 20:28

@Gorilka Ano, a netýká se to jen psa ;-) Myslím, že tak obecně všech kožešin, stačí jen zmínka a místní militantní antikožichové stádo vyletí jak vosy z hnízda…

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 20:40

@Gorilka Totéž platí v Japonsku o králíkovi - je to mazlíček a nejí se. Mám králičí krátký kožich :)

Caralina
916 příspěvků 23.1.13 13:02

Dva - jeden krátký červený, jeden dlouhý černý. A jedno takovýho něco mezi kabátem a bundou.

trnk
332 příspěvků 23.1.13 16:45

@Moir Ach jo, mongolský - spletla jsem to. Ale někde jsem četla, že jsou kvůli kožešině chovaní.

Moir
2510 příspěvků 23.1.13 17:00

@trnk tak pes je ve východní Asii (některé rasy) normální jateční zvíře, v Japonsku se zase pohoršují, že jíme králíky, tamní oblíbené domácí mazlíčky, jde jen o úhel pohledu skrze optiku kultury

janiiiv
781 příspěvků 24.1.13 02:47

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:07

trnk
332 příspěvků 24.1.13 10:01

@janiiiv Z kozí kůže? Kožich hřeje, jenže je krátký, kousek pod zadek. Takže k němu dlouhá teplá sukně a moje nejteplejší kozačky na vyšší podrážce.

janiiiv
781 příspěvků 24.1.13 12:21

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:06

Karoleenah
2322 příspěvků 24.1.13 14:31

@janiiiv Teď jsem zrovna narazila na pěkný článek o svetrech ze psích chlupů - http://www.doba.sk/…nych-psikov/ Modely sice spíš pekelné, ale ta výhřevnost musí být brutální.
(Ale samojedí svetr je samozřejmě nejhezčí :) )

Sibyla
2646 příspěvků 24.1.13 14:39

@Karoleenah Ano, u nás žije taky paní, která vám spřede chlupy vašeho miláčka na vlnu, dokonce jsem věděla i jméno. Což, vlna vypadá pěkně, ale problém je, že smrdí jako pes. Známá ji měla vpletenou do svetru, a páchla i v malém možství.

catherinne
13517 příspěvků 24.1.13 14:43

@Sibyla kočičí chlupy můžem prodávat na kila a vzhledem k tomu, jak mají burmily jemný kožíšek, tak by to mohlo být i příjemné na tělo. A byl by dvoubarevný - stříbrno čokoládový…

Karoleenah
2322 příspěvků 24.1.13 14:50

@Sibyla A co teprve kdyby v takovém svetru člověk zmoknul. :D Sice několik psích plemen za normálních podmínek nesmrdí, ale jak ty chlupy navlhnou… brrr.
Ale mám taky jeden huňatý vlněný svetr původem z Irska a ten je doteď dost cítit po ovci a ani opakovaným praním to nezmizelo. Tak ho nosím jen do přírody, k táboráku a tak, tam se to snese. Asi to rouno nějak špatně vyprali nebo co.
Já pořád zvažuju, že zkusím aspoň něco menšího, třeba palčáky - na to bych měla dost chlupů po jednom vyčesání. Fakt mě zajímá, jak moc to hřeje.

janiiiv
781 příspěvků 24.1.13 15:11

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:06

Sibyla
2646 příspěvků 24.1.13 17:20

@catherinne Ano, taky jsem to zvažovala, jednak by mě mí miláčkové hřáli, jednak bych se zbavila těch zatracenejch chlupů (barvy máme podobné jako u vás, výsledek by byl do béžova) - ale když ono by se to muselo nějak pročistit od všeho toho svinstva - chlupy se tuze rády druží s prachem.
@Karoleenah Měla jsem kdysi homespunový kostým, a ten když zmokl, smrděl přesně jako mokrý pes. Lahůdka.

Dahllie
2222 příspěvků 24.1.13 20:27

Tak mám od dnešního odpoledne jeden navíc (a to jsem tu říkala, že budu kupovat kvalitní a až v době kdy zhubnu) :-) Taková „mechovo-myslivecká“ zeleň. Nikdy by mě nanapadlo, že si pořídím něco zeleného, ale líbil se mi. Vlna tam je jen aby se neřeklo, ale dokud není -20°C, tak je to dobré.

dost_bot
2071 příspěvků 24.1.13 21:26

Zimní kabáty mám dva dlouhé pod kolena - antracitový a béžový, pak černý s chlupatinou kolem krku pod zadek a černý a bordový krátké po boky. Vystačím s tím. Žádnou bundu nevlastním, takže mi nic jiného ani nezbývá. :-)Všechny jsou víceméně vlněné a kašmírové, takže zimu neřeším.

Sibyla
2646 příspěvků 24.1.13 22:32

Tak to vezmu od podzimu do mrazů: na podzim černé pončo KRAB, vlies. Tříčtvrteční karamelový kabátek, vlna, Petite demoiselle, Aukro: 50 Kč. Červené vlněné paleto Cantarelli, Aukro 300 Kč - v tom se cítím jak filmová hvězda. Dlouhý tmavohnědý dvouřadý, projmutý s rozšířenou sukní, vlna, Jessica, Aukro: 350. Inkoustově modročerný vlněný, styl doktor Živágo (Omar Shariff v podobném hrál v Leanově filmu) trochu military, dlouhý, těžký dvouřadý - odložený sestrou, z Dánska, původně dost drahý, ale už ho nosím sedm let a nejsem schopná ho odložit. No a teď můj vysněný, vytoužený Max Mara, camel, dvouřadý, vlna s kašmírem! A do největších mrazů tmavohnědý kožich dubeňák po mamince, beránek, aspoň 20 let starý, ale jako nový. Bundy žádné nemám, jen parkerovku do lesa. Zimní oblékání miluju, hraji si s šálami, barety, rukavicemi, měním kombinace.

Příspěvek upraven 02.02.13 v 18:24

stekrtsd
4 příspěvky 25.1.13 10:44

Jeden :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek