Kolik máte kusů v šatníku?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Semtex
42 příspěvků 2.7.19 09:03

@JarkaJ no věci na sport nebo na doma jsem tam nepocitala:smile: je fakt ze já jsem saty nenosila nikdy, jenže teď jsem si na to nějak zvykla a klidne bych si ještě prikoupila:smiley: zjistila jsem, ze je to totiz celkem pohodlne, nemusím tano vymyslet kombinace spodního a vrchního dílu, ale obleču jeden kus a jdu:smile: tak me k tomu asi dovedla vlastní lenost. A když mám náladu si trochu pohrát, tak si vezmu sukni nebo kalhoty:sweat_smile:
Plus mám rada různorodé věci, zajímavé vzory, strihy, ale na takové se člověk necítí porad, tak proto je taky třeba mit větší zásobu:grin: ale jinak tedy ano, mám jich dost a máma si tuka na čelo:smile: ale jak rikam, klidne bych se ještě nějakých ujala:grin: :grin: :grin:

giuliettka
8446 příspěvků 2.7.19 21:17
@Semtex píše:
Já bych s dovolením zkusila obnovit diskusi, je to zajímavé téma:-)

U mě asi takto: šatů 40, 1 kostýmek, sukní 12, kalhot asi 15, saka 4, svetrů 20, triček asi 30, bund 9, kabátů 5, kabelek 6 a halenek taky asi těch 12. Bot asi 15 párů…

A mám poslední dobou pocit, že je to takový fajn kompromis, množství, které ještě unosím, ale zároveň si zase nemyslím, že bych chodila pořád v tom samém.

Ty jó to znie jak moja kolegyňa, má to spočítané na kusy… a všetko sú to príšerné lacné handry. Žiadná kvalita, len kvantita.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.19 09:14

@giuliettka Počítání šatstva na kusy neobhajuji, ale kvalita s kvantitou se vylučovat nemusí. Nedávno jsem o svém šatníku z pohledu množství uvažovala: Kupuji málo, po uvážení, zda se mi hodí a potřebuji (užiju), kvalitní věci. Jenže když mám víc kvalitních věcí, přijdou na řadu méně často, méně se tedy obnosí a déle vydrží do dalších let. Jenže další roky přijdou další nové, zajímavé kousky, takže párkrát člověk neodolá a množství šatstva - stále pěkného a kvalitního - se zvýší, na vyřazení toho tolik nepřibyde. Pro mě je opravdu největší kritérium, abych to co nejvíc „unosila“, jakmile na nějaký kousek trochu pozapomenu, že ho nosím málo, mám z toho špatné svědomí :-). Chtělo by to opravdu třeba rok vynechat a nekoupit si třeba žádné šaty. V tom případě bych nesměla sledovat novinky a nezajímat se vůbec, co je v obchodech, které mám v centru Prahy dostupné denně.

Paris1789
5411 příspěvků 3.7.19 09:21

@JarkaJ
no přesně, minulý týden jsem si prožila skutečnou nákupní kocovinu, nemám moc věcí, ale všechny hezké a neunosím je. Vždycky, když nějaký kus vyřazuju, podrobuju se sebezpytu, jestli jsem ho nosila dost a stál mi ten nákup za to. Teď jsem nesla do sekáče hedvábné šaty, protože už se ke mně nehodí, a skoro mi je odmítli. Prý nevhodná barva. A ty stály fakt hodně, kdybych ty peníze dala na dobročinnost, použila bych je líp.

Matmys
2595 příspěvků 3.7.19 09:26

@Paris1789
V sekáči vám chtěli odmítnout šaty z důvodu „nevhodná barva“?
A to jako pro koho?
Prosím, jaké byly … marně přemýšlím, jaké barva by si zasloužila takové obecné označení :)

Paris1789
5411 příspěvků 3.7.19 09:39

@Matmys
Fakt nelžu. Pak je vzali na milost, že teda hedvábí, že tam chodí nějaká paní a hedvábí chce, tak se prej uvidí. Ale asi si je ponesu zpět.
Mají takovou zemitou barvu, těžko se to popisuje, zkusím je vyhledat na webu.

Paris1789
5411 příspěvků 3.7.19 09:44

Ale 40 šatů nemůžu mít ani omylem, mám malou skříň a ta mé nákupy (naštěstí) limituje.

Yaay
391 příspěvků 3.7.19 10:11

@Paris1789 myslite komisny predaj? Lebo to je trochu nieco ine ako sekac. Priznam sa, ze som sa este nestretla s tym, ze by sa veci nosili do sekaca, max. do dobrocinneho obchodu.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.19 10:39

@Paris1789 Z kapacitních důvodů a pochybnosti o unošení jsem loni na podzim vrátila do M&S pěkný kostkovaný kabát a ani si letos nekoupila ten baloňák v PF, byť je už zlevněný. Starý béžový bych stejně nevyhodila, na to je příliš praktický a dobře se udržuje a víc dlouhých kabátů na přechodné období mi netřeba. Nechci šťourat, ale kolikrát jste měla na sobě ty modrotiskové šaty a béžovou sukni z PF, když jste si do veder pořídila další šaty a sukni? :-) Nesmíme ty novinky tak sledovat :-)

Paris1789
5411 příspěvků 3.7.19 12:22

@JarkaJ
ty modré šaty jsou super, ty nosím docela často. Béžová sukně není provozována tak často, bohužel jsem až po nákupu zjistila, že se nemůže prát. Já vím, nejsem moc chytrá. Když se mi něco líbí, mám prostě zatemníno. Snažím se na sobě pracovat.

giuliettka
8446 příspěvků 3.7.19 15:31
@JarkaJ píše:
@giuliettka Počítání šatstva na kusy neobhajuji, ale kvalita s kvantitou se vylučovat nemusí.

Ja viem, ale ona to ma fakt spočítanéa pripomenulo mi ju to. :-)

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.19 16:22

@giuliettka Mě to nikdy nenapadlo počítat, ale po tomhle příspěvku @Semtex jsem nakoukla v rychlosti do skříně a pokoušela se spočítat jen šaty :-) Letní, zimní, pouzdrové, pletené, společenské :-) a už jsem byla na 20. K tomu nějaké sukně, trička, halenky, takže je co nosit a kombinovat. Právě nové kombinace musím víc zkoušet, protože mám ověřené tzv. optimální kombinace a z časových důvodů v tomto směru moc neexperimentuju.

profesorka
123 příspěvků 4.7.19 10:47
plná skříň

Skříň mám narvanou spoustou moc hezkých kousků, problém je ale v tom, ž jsem usazená na vozík a krmí mě prednisonem, tak jsou mi malé, ale nedokážu se s nimi rozloučit. Ty exkluzivní jsem dala snaše, která je baculatá a seknou jí, tak nepřišly vniveč. Moje nejčastější jsou noční košilky, protože ležím a v tom vedru se v nich dá vydržet. Musím intenzivně rehabilitovat, abych se do nich vešla a zůstaly mi, některé mi opravdu moc slušely. Jinak jsem šátková, dokážou vylepšit jakýkoli outfit.

rozmlsaná
480 příspěvků 4.7.19 10:51

Jsem hadrarka a asi to bude tím že mám dvě sestry. Oblečení mám ve třech zemích a v každé jednu skříň. Když jsem se teď zamyslela kolik mám šatů tak jsem napočítala 11 což zas není tak moc. Jsem spíše kalhotova. Mám hodně bílých košil nebo halenek, bílých triček a nátělníků, bílých kalhot, 4 černé pouzdrove sukně a hodně pruhovaných triček :( A obávám se že když vyrazím na nákupy tak zas něco
z toho přinesu.

Matmys
2595 příspěvků 4.7.19 11:03

@profesorka V tom případě máte pro rehabilitaci silnou motivaci :)
Tak ať jste brzo opět ve svých šatech a na nohou.

profesorka
123 příspěvků 4.7.19 11:19
díky

@Mmatmysatmys @Matmys @Matmys @Matmys @Matmys
díky moc

Paris1789
5411 příspěvků 4.7.19 11:55

Hele, ani 20 šatů nemám. Letních mám 8 (4 lněné, 1 hedvábné, 2 bavlna 1 viskoza) kusů, ale už vím, které půjdou z domu. A na přechodové období mám troje, v zimě šaty nenosím. Mám ale hodně sukní (minimálně 10) a klidně bych brala i další.
Letos jsem se rozhodla, že už nebudu nosit nikdy vysoké podpatky, protože mně to nepohodlí nestojí za to a už jsem se dostala do věku neviditelnosti, takže to vypadá na uvolnění botníku.

julie74
3830 příspěvků 4.7.19 12:11

@Paris1789 jak neviditelnosti? Co to je?

Paris1789
5411 příspěvků 4.7.19 12:13
@julie74 píše:
@Paris1789 jak neviditelnosti? Co to je?

jako že ženy v mém věku už jsou neviditelné. S čímž nemám nejmenší problém, osvobozuje mne to.

Matmys
2595 příspěvků 4.7.19 12:18

@Paris1789
Mě to pořád ještě s.re. Jak jste to dokázala?
Nebo to přijde samo (a u každé v jiném věku)?

Paris1789
5411 příspěvků 4.7.19 12:25
@Matmys píše:
@Paris1789
Mě to pořád ještě s.re. Jak jste to dokázala?
Nebo to přijde samo (a u každé v jiném věku)?

No, jak už jsem psala, od své plnoletosti se pořád pohybuji mezi samými muži a to je něco, co fakt žádná nechcete. Protože jste prostě štvaná zvěř.
Takže z tohoto důvodu se mi jednoznačně ulevilo.

Matmys
2595 příspěvků 4.7.19 12:35

@Paris1789
Jo aha, tak za lovnou zvěř jsem se nikdy nepovažovala (ono se taky moc lovců nevyskytlo :) )

Ale myslela jsem tak jako obecně - jdete po chodníku a protijdoucí chlápek vás srazí do ulice, zatímco čučí na protější stranu, kde se nesou dva melouny zabalené v tenkých šatičkách … jdete do banky a chlápek vás připlácne skleněnýma dveřma, zatímco otevírá dlouhonohé blondýnce …
Přívětivě se usmějete na mladšího kluka za pokladnou a on se s úlekem podívá za sebe, zda je to opravdu on, koho „balíte“ …

Paris1789
5411 příspěvků 4.7.19 12:36

@Matmys
aha, to se mi asi neděje. Nebo si toho nevšímám. Obecně vnímám, že jsou někteří lidé hrubí, ale ti jsou hrubí na všechny. Neberu si to osobně.

julie74
3830 příspěvků 4.7.19 13:06
@Paris1789 píše:
jako že ženy v mém věku už jsou neviditelné. S čímž nemám nejmenší problém, osvobozuje mne to.

Blbost, v každém věku se žena dokáže udělat neviditelnou. O tom vím hodně. A nikdo kdo má xx sukni neprahne po neviditelnosti. Protože pro něj samotného by mu přece stačily cca 3 jedna delší, kratší a teplejší. Chcete mi tvrdit, že kdybyste žila na odlehlém ostrově bez lidí pouze s alkouny, taky byste jich měla tento počet? A dalších věcí? Že to je čistě kvůli vám? Nevěřím… Což vám samozřejmě může být jedno. :grinning:

Paris1789
5411 příspěvků 4.7.19 13:11

@julie74 řekněme, že já prostě oblečení ráda střídám :-)
Jinak si samozřejmě věřte, čemu jen chcete, svobodu víry máme v ústavě

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek