Kolik máte kusů v šatníku?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
julie74
3830 příspěvků 4.7.19 13:15
@Paris1789 píše:
@julie74 řekněme, že já prostě oblečení ráda střídám :-)

No to nezpochybňují, i když to tak možná vypadalo, ale ta motivace, to prostě nemuzu pobrat. V čem si sama sebe představujeme na odlehlém irském ostruvku, kde žijete v malém domku. Vážně byste tam střídala tolik oblečení? Já bych teda frcela ve dvou fliskach a jedné teplé vestě. A to mě oblečení posledních pár let fakt bavi

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.19 13:19

@julie74 Rozumím Vašemu příspěvku tak, že když má někdo hodně oblečení, tak se přece nemůže oblékat jen kvůli sobě a pro sebe? Jako že větší počet sukní je proto, aby se v nich poutala pozornost? … pěkná blbost.

Paris1789
5411 příspěvků 4.7.19 13:23
@julie74 píše:
Já bych teda frcela ve dvou fliskach a jedné teplé vestě.

ačkoli to tak nevypadá, je fajn mít víc věcí, protože to nemusíte prát denně, ale třeba jen jednou za 14 dní, když máte dost věcí do pračky.
Samozřejmě je i oděv jistou komunikací s okolím. Teoreticky bych si vystačila s cca 8-10 kusy uniformy, uniformy proto, že by se to dalo vyprat všechno najednou spolu. Upřímně přiznávám, že mít práci, kde je uniforma povinná, ulevilo by se mi.
Já slušný oděv považuju taky za službu svému okolí, jako platím daně a chodím k volbám a snažím se chránit životní prostředí, stejně tak se snažím spoluobčany nerozrušovat svým vzhledem, proto chodím k holiči, čistím si zuby a používám deodorant. Ale vocaď pocaď. Proto si nebarvím vlasy a vzdala jsem se podpatků, záleží mi sice na mém okolí dost, ale ne zas tolik.
Tolik k té neviditelnosti. To, že jste vidět, ještě neznamená, že vás vidí ostatní.

julie74
3830 příspěvků 4.7.19 14:58
@JarkaJ píše:
@julie74 Rozumím Vašemu příspěvku tak, že když má někdo hodně oblečení, tak se přece nemůže oblékat jen kvůli sobě a pro sebe? Jako že větší počet sukní je proto, aby se v nich poutala pozornost? … pěkná blbost.

Jak píše Paris o příspěvek níž, vidím oděv z veliké části jako komunikaci s okolím. Díky, že jsem to nemusela vymyslet sama. Pro komunikaci se sebou a moji lenosti - měla bych těch flisek minimálně šest. Ok. :grinning:

julie74
3830 příspěvků 4.7.19 15:00

@Paris1789 chápu, netřeba své okolí rozmazlovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: dneska je tu nějak živo a veselo

Dalmitka
1822 příspěvků 6.7.19 14:37
@Semtex píše:
Já bych s dovolením zkusila obnovit diskusi, je to zajímavé téma:-)

U mě asi takto: šatů 40, 1 kostýmek, sukní 12, kalhot asi 15, saka 4, svetrů 20, triček asi 30, bund 9, kabátů 5, kabelek 6 a halenek taky asi těch 12. Bot asi 15 párů…

A mám poslední dobou pocit, že je to takový fajn kompromis, množství, které ještě unosím, ale zároveň si zase nemyslím, že bych chodila pořád v tom samém.

Tak ja mám toho naozaj dosť; až priveľa si myslím; ale na toto sa nechytám; veď sa v tom musíte aj strácať a nie to ešte nejako pravidelne obmieňať. Ja sa už nejakú dobu snažím redukovať a redukovať a veľké tašky putujú pravidelne na charitu, ľútosť neľútosť, aj keď sú to pekné a kvalitné veci; snáď niekomu poslúžia.

mimi
307 příspěvků 6.7.19 17:51

Vyprovokovana tymto vlaknom som zacala pocitat a mam pocit, ze mam toho privela.
Saty: 5 ks - 3 letne, jedny upletove celorocne, jedny jar-jesen.
Sukne, 9 ks, z toho 6 letnych, 1 dzinova, 1 kostymkova ackova a 1 puzdrova.
Nohavice: 1 cierne „business“, 1 cierne spolocenske, 1 hnede rizsirene (stare, ale drzim ich) a 4 letne, 3 dziny, 2 zimne menzestraky.
Kosele/bluzky: 5 - dve letne, 3 dlhy rukav.
Tricka alebo topy do prace - cca 10 a volnocasove radsej neratam (cca 14).
Svetre - 10 ks, pulovre 2 ks.
Bundy a kabaty 6 ks: 1 zimna, 1 prechodna, 1 tenucka jesen/jar parka, 1 bezovy trenckot, 1 kabat dlhsi biely, 1 kratky modry.
Sportove: 3 trika dlhy rukav, 1 kratky, 3 nohavice (letne, jar/jesen a zimne), 2 flisky a stara zimna turisticka bunda, 3 volnocasove mikiny.
Topanok +- 20 parov, vratane turistickych zimnych a prechodnych bot a jednych halovych tenisiek.
Mam zasadu, za nieco nove dat nieco stare prec, ale zas topanky zvyknem nosit do rozpadnutia, davam opravovat opatky a podrazky, takto so mnou jedny riekerky prezili uz 10 zimych sezon, ale nenosim vylucne len tie. Tricka recyklujem bud na humanu, alebo vianocny bazar, alebo ako obliecky na maly vankus alebo v najhorsom na handry. S kamoskami alebo v praci si obcas vymiename a posuvame a funguje to.
Nic, musim to zase zredukovat :-D

Moudd
164 příspěvků 6.7.19 19:22

@mimi S tou redukcí to zase moc nepřehánějte.3 kusy letních šatů by pro mě byl přímo tragický podstav :-)Já nosím letní šaty od začátku května nejméně do poloviny září. Na ven i na doma, takže moje spotřeba je velká. Ale je fakt, že zase nemám žádnou letní sukni, ty nenosím, jen šaty.

Paris1789
5411 příspěvků 6.7.19 20:11

Právě jsem si spočetla sukně, mám jich sice 18 kusů, ale všechny je nosím. Ale nečekala jsem, že jich bude tolik.

Moir
2533 příspěvků 6.7.19 20:18

Já to raději počítat nebudu, minulý víkend jsem vytřídila dvě tašky věcí na charitu/blešák, další pytel šel do kontejneru s šatstvem a místa nepřibylo

mimi
307 příspěvků 6.7.19 22:49

@Moudd
Nie, saty urcite redukovat nebudem :-D :-D
To skor tie tricka, ktore skoncili ako domace.
Ale dakujem.

rozmlsaná
480 příspěvků 7.7.19 10:52

@Paris1789
Letos jsem se rozhodla, že už nebudu nosit nikdy vysoké podpatky, protože mně to nepohodlí nestojí za to…

Mám na vás dotaz, co už považujete za vysoký podpatek?

Paris1789
5411 příspěvků 7.7.19 11:17
@rozmlsaná píše:
@Paris1789
Letos jsem se rozhodla, že už nebudu nosit nikdy vysoké podpatky, protože mně to nepohodlí nestojí za to…Mám na vás dotaz, co už považujete za vysoký podpatek?

od 7 cm výše. Jedny sandály na klínku 7 cm jsem si ještě nechala…

rozmlsaná
480 příspěvků 7.7.19 18:18

@Paris1789 Byla jsem změřit sandály které občas beru do práce když chci být za elegantní a mají přesně 7 cm podpatek. A ty já už považují za vysoké :(

Semtex
42 příspěvků 7.7.19 21:43
@Dalmitka píše:
Tak ja mám toho naozaj dosť; až priveľa si myslím; ale na toto sa nechytám; veď sa v tom musíte aj strácať a nie to ešte nejako pravidelne obmieňať. Ja sa už nejakú dobu snažím redukovať a redukovať a veľké tašky putujú pravidelne na charitu, ľútosť neľútosť, aj keď sú to pekné a kvalitné veci; snáď niekomu poslúžia.

No ani ne… já třeba zrovna ty saty ty saty rada nosím celoročně a oblečení celkově mám rozdělené na takové kolekce:grin: takže teď jaro/podzim je vytazene na stojanu celoročně a k tomu momentálně cca desatero letních šatů. A vylozene zimni teple saty, kabáty, svetry, sukně apod. jsou schované pod posteli. No a až se začne definitivně ochlazovat, tak zase vyperu a uklidim vše letní a místo toho vytahnu zimni věci.

A třeba zase společenské nebo nějaké lepší funkční věci jsou schované pořád a vytahnu je jen, když si je potrebuju vzít na sebe.

Jordaan
9360 příspěvků 9.7.19 00:06

Priznavam, ze jsem puvodne chtela spocitat sve obleceni a uz nekolik dni to ze sebezachovnych duvodu odkladam.

Jordaan
9360 příspěvků 10.7.19 12:54

Spocitala jsem saty. 30 kusu. Muj odhad byl ca. 15-20. Uz radsi nic pocitat nebudu.

Moudd
164 příspěvků 10.7.19 13:43

@Jordaan 30 kusů šatů je už dobrá sbírka. Hned bych je brala :-)
Mám problém sehnat pěkné šaty, vy asi nežijete v Čechách?

Jordaan
9360 příspěvků 10.7.19 13:47

@Moudd

Ja hlavne posledni dva roky vsechno siju. Plan byl sit to, co potrebuju, ale u tech satu se to trochu zvrtlo. Jinak bych jich tolik nemela, protoze na mou hodne vysokou postavu se saty blbe shani (pas mam vetsinou o par cm vys, nez zahodno).

Jordaan
9360 příspěvků 10.7.19 13:51

@Moudd

V Cechach sice neziju, ale rekla bych, ze v bezne cenove je vyber asi podobny, mozna je trochu vetsi v mestech typu Berlin, Hamburk nebo Düsseldorf, ale vetsinou je vsechno, co se vymyka beznym retezcum, taky o trochu az o hodne drazsi.

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.19 10:52

Kusy nepočítám, ale dělala jsem inventuru skříně (a kufru).Vždycky na podzim mám totiž náladu si pořídit něco nového a taky jsou ty slevy na DM, tak jsem si už vyhlídla v PF různé svetry a pak mě napadlo, že před nákupy udělám nejdříve inventuru skříně, abych si ujasnila, co skutečně potřebuju. Podle rad jsem to všechno vytahala (bohužel 99% vrátila zpět) a kupodivu zjistila, že např. červený svetřík jsem zrovna koupila loni, stejně jako svetry v jiných barvách, takže po barevných svetrech se opravdu dívat nemusím, zato chybí černý rolák, který jsem vždycky měla ráda, jasno jsem si udělala i v černých sukních. Takže před dalšími nákupy doporučuji zkontrolovat stav skříně :-)

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.19 12:31

@JarkaJ S tenkými černými roláky je krize už dlouho. Bavlněné se hned seperou a nedají se vzít pod světlý svetr, a z jiných materiálů neexistují. Už jsem pomalu dospěla k rozhodnutí, že si je budu muset našít, i když mě to už zoufale nebaví.

Zetina
85 příspěvků 3.9.19 12:42
@benyka píše:
@JarkaJ S tenkými černými roláky je krize už dlouho. Bavlněné se hned seperou a nedají se vzít pod světlý svetr, a z jiných materiálů neexistují. Už jsem pomalu dospěla k rozhodnutí, že si je budu muset našít, i když mě to už zoufale nebaví.

Už kvůli tomu mám overlock. Černé roláky miluju, ale musí být- trochu delší, trochu vypasované, stálobarevné a otvor pro hlavu mi nesmí sundat brýle:relaxed:

JarkaJ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.19 12:52

@benyka @Zetina Nenapadlo by mě, že je nedostatek černých roláků -je ale otázka kvalitního materiálu a požadované tenkosti - viděla jsem v PF, M&S, Massimo Dutti, po bavlněných nebo tričkových jsem se nedívala. Mám tenké triko s rolákem s krátkým rukávem, a to je šikovné, nosím i pod vínové pouzdrovky bez rukávů.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.19 13:12

@JarkaJ To je právě ono, problém je v materiálu. Mám dost černých roláků pletených, různé tloušťky, ale vzít přes ně světlý kardigan nebo kabát, což potřebuji, nelze. Jsou pak samý chlup a je to pro ostudu. Takže se při každé příležitosti dívám po tenkých hladkých, ale zatím neúspěšně.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek