Kolik párů bot už je moc?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
mariannakatya
55 příspěvků 18.3.14 13:40

Ja každy rok kupim nove boty pro všechna roční období :) takže teď mám jich mnoho :)

MaM7
177 příspěvků 8.4.14 11:17

@stricc Zrovna koukám na ten internetový obchod mají tam plno krásných retro kousků, vydržely vám ty botky dlouho?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.14 14:08

@MaM7 ještě pořád je mám, nenosím je teda pořád, dejme tomu tak jednou týdně. Musela jsem tam nechat dát novou podrážku, ona ta původní byla hodně měkká a rychle se ošlapala. Ale jinak v pohodě. Jinak jestli tam budete něco kupovat, tak doporučuju vzít o číslo menší, než normálně nosíte, tyhle boty jsou nějaké takové větší. Ale chodí se v nich dobře.

Pirek
7062 příspěvků 8.4.14 16:06

13 nošených pravidelně + 1 pár umělohmotných černých lodiček na klínku, které mne tlačí, které jsou ale vysoce elegantní a čas od času je vytáhnu do divadla.
Letos mám v plánu jeden pár obměnit za nový model a jeden zcela nový pár přidat.

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 07:51

Momentálně objednávám z netu zaráz tři páry bot a cítím se strašně provinile. Musela jsem pročíst tohle téma, abych se uklidnila.

Neuklidnila jsem se, protože jsem se při té příležitosti dala do počítání, kolik toho doma mám (a dokonce, pokud si to teda moje paměť byla schopná vybavit, jsem si do seznamu psala i rok pořízení).

Podivilo mě zaprvé to, že jsem napočítala celkem 20 párů. Dlužno však dodat, že toto číslo zahrnuje i fake-crocs, tenisky na běhání (nosím opravdu jen na běhání), svatební boty (které se k jinému účelu použít nedají - mají hrozné špice), trekové pohorky, trekové sandály a žabky k bazénu (cena asi 30 Kč).

Zadruhé mě překvapilo, že z tohoto počtu bylo 6 párů koupených minulý rok a 2 letos (!!!). Dlužno však uznat, že v tom mém seznamu bot je poměrně houfně zastoupen rok 2006 a 2007 (celkem 7 párů), zatímco roky 2008-2012 zahrnují jen 4 exempláře.

Nechápu, jak můžu tvrdit, že nemám co na sebe. Mám výčitky, že bych se měla mírnit v utrácení, ale nedělám to. Potřebovala bych virtuálně nafackovat! Ale to nic nemění na tom, že si ty další tři páry stejně objednám. :-D

Dixie Sunday
418 příspěvků 9.4.14 08:08

Schválne som spočítala a vyšlo mi: čižmy - 3 páry, jeden z toho gumáky
tenisky - 4 páry, dvoje na behanie (staré a nové), jedny na turistiku a jedny „vychádzkové“
lodičky - 7 párov (z toho tri mám v práci na prezúvanie - čierne, nude a červené)
balerínky - 2 páry a jeden pár crocs balerínok na balkón
sadále - 4 páry, z toho 2 sa chystám vyhodiť ak im nebudú vedieť opraviť rozkopaný opätok

Spolu teda 18 vrátane funkčnej obuvi. Žabky do fitka a do sprchy už naozaj k tomuto číslu nepriratúvam. Mám pocit, že je to veľa :)

Brioso
445 příspěvků 9.4.14 08:08

@arpa Asi jste to nechtela slyset, ale mne 20 paru neprijde tak moc.
Musim se konecne donutit spocitat svoje, ale rekla bych, ze se dostanu k vetsimu cislu. Spis tak kolem 30, rekla bych.

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 08:12

@Brioso Nene, omyl, já to chci slyšet, klidně pokračujte! ;-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.14 08:16

@arpa
Já vás uklidním, s hrůzou jsem zjistila, že mám 81 párů bot, nepočítám boty na procházku se psy. A bohužel ještě jedny jsou na cestě. Ale myslím, že real blond bude lepší.
Je to blbé, ale přijde mi, že všechny potřebuji.

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 08:18

@cibetka 1 @Brioso @Dixie Sunday Ještě mě k tomu napadá, že ono taky není od věci si to přepočítat na peníze (nebo aspoň zohlednit cenu a kvalitu, ideálně vzájemný poměr :-) ). Je asi rozdíl mít 10 balerín po dvou stovkách a 5 balerín po dvou tisicích…

Když tak přemýšlím o tomhle, tak zrovna to, co mám dnes na sobě, stálo právě jen ty dvě stovky. Naproti tomu ani nechtějte vědět, kolik stály boty na svatbu (a ty už opravdu pochybuju, že dám někdy zase na nohu).

Brioso
445 příspěvků 9.4.14 08:24

@arpa Tak tohle ja v ramci zachovani sveho dusevniho zdravi radsi nedelam :-) Posledne mi tohle rekla jedna kamaradka o me sbirce podprsenek. Taky v tom mam docela solidni penize, ale kolik presne radsi nechci vedet :-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.14 08:26

@arpa
Zásadně nepřepočítávám, boty kupuji kvalitní, některé mám už několik let. Prostě když se rozhodnu, že něco chci a neomezím tím rozpočet /mám takový svůj v hlavě/, tak prostě koupím a rozhodně si to nemíním vyčítat. Zaujmu postoj, že si to prostě zasloužím. Naštěstí mne neomezují prostory, tam by mohl vzniknout problém.

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 08:38

Máte recht, nic počítat nebudu!
Já si to taky zasloužím!

Dixie Sunday
418 příspěvků 9.4.14 08:45

@arpa najlacnejšie topánky čo mám, pomimo Crocsov, stáli 50 eur… kupujem kvalitu, moje nohy mi za to stoja a chvalabohu si to môžem dovoliť. Potom som aj ochotná investovať do opravy obľúbenej topánky…

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 08:57

@Dixie Sunday Kdybych se i přes pocit, že je to akorát neprávem mé duševno trýznící nesmysl :-), pustila do vyčíslení, tak asi narazím jednak na HoSiP, kolik různé exempláře z roku 200× stály, jednak ta čísla budou zkreslená inflací, atp.
Ale asi, když se nad tím zamyslím, i u mě převažují boty, které v dané době nepatřily k těm úplně levným (ale zase žádný vyložený luxus - kromě těch svatebních - v botníku taky nenajdu). Už jsem si taky nabila hubu, když jsem koupila boty jen za pětikilo, ale pak se v nich nedalo chodit, a proto leží ve skříni (výprodejový pár z Humanicu; těžká syntetika způsobující puchýře by mi možná nevadila tolik jako divně excentrický podpatek, který má za následek, že mě po pár hodinách chůze bolí kotníky).

Atlacoya
2790 příspěvků 9.4.14 09:09

@arpa Mě z levných bot vyléčil Deichmann, ty boty vypadají pěkně ale taky je to syntetika a ač jsem v nich šla asi 10minut puchýře jsem léčila měsíc.

Brioso
445 příspěvků 9.4.14 09:31

@Atlacoya Obecne Deichmann taky nemam rada, ale ta jejich rada 5th Avenue, kde maji kozene boty, mi prijde dobra. Az prekvapive dobra na to, ze ty boty stoji kolem 1000 za par. Uz 3.rokem od nich nosim oxfordky a jsou to na tohle obdobi moje nepohodlnejsi boty. A to maji docela podpatek. A ted jsem si nedavno koupila dalsi boty z te rady 5th Avenue - lodicky s prezkou a ty jsou prekvapive taky velmi pohodlne a to uz maji na me docela solidni podpatek. Na ostatni znacky u Deichmanna ale ani nekoukam.

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 09:44

Někdy syntetika ani nemusí být problém, záleží na celkovém zpracování. Ne, že bych tu chtěla pět ódy na zn. Vagabond, ale například od nich jsem kdysi měla boty ze syntetiky z vnějku (nevím už teda, jak na tom byly z vnitřku), ty ale pohodlné byly. Většinou se syntetikou nemám problém u otevřenější obuvi (sandály, atp.), ale u lodiček si takovou koupi raději třikrát rozmyslím (po popisované zkušenosti z Humanicu - a to ty boty, co mi leží ve skříni, jsou peeptoe+slingeback).

TerezaFin
794 příspěvků 9.4.14 09:46

Tak ja mam tiez dokopy asi 20 parov, a to o sebe hovorim ze niesom topankovy maniak a mam ich pomenej :) Obcas mi nejaky kusok chyba (rozne prilezitosti, alebo skratka obcas pride ten pocit - nemam si co obut).
Topanky mam asi v takej strednej cenovej relacii, nie najlacnejsie ale ani ziadne drahe kusky, moje najdrahsie topanky su kotnickove z brusenej koze, za 90e. Dost parov mam aj z vypredajov, a topanky casto obmienam, malokedy ma bavia viac ako dve sezony.
Inak vlastnim 1 par ciziem nad kolena (nizky opatok), jedny biker boots, snehule, dalej spominane kozenne kotnickove.
Tenisky jedny na behanie a do fitka, platenne conversy, plus jedny Esprit a starsie na vencenie.
5 parov baleriniek z toho 3 pary su kupene tento rok, troje letne nizke sandale, tri pary lodiciek, jedny vysoke letne sandale na platforme, zabky, a tot vse :) Ale ako sa poznam este urcite pribudne na leto jeden-dva nove pary, brusim si zuby na nejake pekne sandale na plnom opatku len som este nenasla tie TOP.

MaM7
177 příspěvků 9.4.14 09:51

Já mám dvoje vysoký těžký, jedny nízký těžký.
Grunge tenisky na platformě a cobainky do práce.
Klasické černé lodičky na malém podpatku.
Klasické černé sandálky na malém podpatku.
Gladiátorky na podpatku.
Hnědé sandály.
Pin up černé sandály na vysokém podpatku.
Fialové páskové sandály. Červené, černé a modré klínky.
Takže čtvrnáct!:)

MPSkrolew
1850 příspěvků 9.4.14 09:53

20 párů bot rozhodně není moc. Zvlášť v našich zeměpisných šířkách, kde jsou 4 roční období a každé ještě každý rok vyjde jinak. A navíc, boty by se měly střídat.

arpa
1250 příspěvků 9.4.14 09:57

Tak jsem oslovila mé kolegy (2 chlapy), aby taky spočítali, kolik mají párů bot. Jeden se dopočítal 10, druhý 15. Přemýšlím, kolik bot má můj muž, zatím jsem napočítala 11. Když si vezmu, že žena má mít všeho aspoň dvojnásobek, tak pořád ještě dobrý :-).

Ještě se někdy optám nějakých ženských…

Dixie Sunday
418 příspěvků 9.4.14 11:09

Jaj, zabudla som zarátať lyžiarky :)

Zebra33
2038 příspěvků 9.4.14 11:38

A je to tady - boty pro jedno rocni obdobi (nebo vlastne tri, od jara do podzimu :) ) se mi nevejdou najednou do botniku! Nedavno jsem dostala od tchyne dva pary bot, ktere jsou na ni v jejim veku uz moc vysoke a nemuze je nosit (oboje pekne, tchyne ma vkus, to se ji musi nechat). Pak jsem si koupila u Deichmanna jedny ruzove lodicky a „vytunila“ jedny odlozene tanecni boty (obarvila na tmavemodro a prisila dozadu male cervene maslicky :) ). Suma sumarum 4 pary (staro)novych bot a botnik praska ve svech :D

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.14 11:50

Přiznávám, že to ani nechci počítat, protože je mi pak ze sebe samé špatně.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek