Kolik utratíte měsíčně v průměru za oblečení?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Diankenstein
1895 příspěvků 23.2.13 11:19

@ionicera děkuji, za zmínku o rowlingové, vůbec jsem netušila, že něco napsala. To mám z toho, jak pořád jenom komentuji outfity a procházím eshopy…:D

Mylady2
12413 příspěvků 23.2.13 11:19

@Gräfin já si snad ty shades přečtu když na to všeci tak nadávají:-D

Diankenstein
1895 příspěvků 23.2.13 11:23
@Mylady2 píše:
@Gräfin já si snad ty shades přečtu když na to všeci tak nadávají:-D

já si to taky říkala, ale budete s toho mít pravděpodobně obdobný požitek jako z albert quality špaget s kečupem a eidamem! ;-)

tam je špatně všechno, jak forma, tak obsah a žádné pikantnější ladění to nezachrání.

edit: písmenko:)

Příspěvek upraven 23.02.13 v 11:24

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 11:23

@Mylady2 Ségra mi ji poslala, líbilo se jí to, ale už mi leží na stolku asi 2 měsíce a vůbec se mi do ní nechce. Dcera přečetla tak třetinu a víc prý nešlo.

Gräfin
2642 příspěvků 23.2.13 11:28

@Mylady2 já vám je věnuju, koupila jsem si, já husa, všechny tři díly. Akorát je mám jenom v němčině. Třetí díl je dokonce nedotčený

Mylady2
12413 příspěvků 23.2.13 11:32

@Gräfin to by byl pro mě danajský dar:-D já jsem skončila u der die das:-)) ale děkuji

Gräfin
2642 příspěvků 23.2.13 11:34

@Mylady2 vzhledem k tomu, že se identické věty opakují v každé kapitole, by to právě bylo pro výuku ideální :)

HertaDeOran
866 příspěvků 23.2.13 11:42

Kdybych měla desítku jen na oblečky, tak bych byla spokojená. Po zaplacení nájmu a ostatních nutností, mi těch deset tisíc zbude, ale papat se taky musí:)
Za parádu utrácím pořád a nějak to neřeším, ale když přijde nějaká větší investice typu kabát, jsem ráda, že stačí naznačit příteli a on se sám nabídne, že mi to koupí, protože ví, že má mnohem víc peněz než já. Občas mě to ale taky pekelně štve, protože si o peníze říkám nerada, ideálně vůbec a já přeci taky chodím do práce - nespravedlnost!

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 12:53

@HertaDeOran
Pokud vás to občas pekelně štve, tak si o peníze neříkejte a zkuste si na něco většího našetřit sama.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 13:24
@iveta_zla píše:
@Diankenstein Nechápu to provinění a stud. Pokud si jednou za čas koupíte pěkné a kvalitní boty, které Vás ozdobí, nevidím na tom nic zlého. To, že Vaše kamarádky to nedělají, není přece směrodatné. Pokud na to občas máte, proč si to nedopřát - pokud z toho tedy umíte mít radost…

Ja myslim, ze i kdyby si kazdy tyden koupila nove boty v Parizske, tak na tom neni nic zleho a nikomu do toho nic neni.

HertaDeOran
866 příspěvků 23.2.13 14:07

@tv
Přiznávám, že s šetřením jsem na tom bledě, to je fakt. Je pro mě lehčí koupit si víc levných „blbostí“ než jednu pořádnou věc. To taky dokládá fakt, že oblečků na horní část těla mám mraky (topy, svetříky, atd) ale abych si koupila pořádnou koženou kabelku - k tomu se jaksi nemůžu dostat. Přitom by stačilo oželet pár tíleček a ušetřené peníze by dražší věc pokryly. No jo, měla bych se polepšit.

Chtěla jsem se tím ale trošku otřít o nerovnost platů mezi pohlavími.

Pirek
7060 příspěvků 23.2.13 14:17

@Jiná Realita
Přece někdo, kdo neutrácí za oblečení hodně, pravidelně, ať proto, že na to nemá, nebo že ho nákupy oblečení nebaví, neznamená, že je jedním z toho šedého průměu. Může mít slušný šatník, který obsahuje vhodné oblečení na každou běžnou příležitost (do práce, na volný čas, na ples, za kulturou, na sport), věci hezké, i dražší a kvalitní, potrpí si na barvy, materiály, zpracování, ale zkrátka když má ty peníze na útratu, necítí potřebu ten šatník dále rozšiřovat. V této situaci upřednostní něco, co prostě chce více, co ho více baví.

Tak třeba já - chodím sem samozřejmě proto, že se ráda hezky oblékám, mám ráda třeba sukně, propínací svetry, kostky a káro. Ale stačí mi jedny kozačky a jedny šněrovací boty na běžný městský pohyb v zimě. Vyberu si je hezké, podle mého vkusu, ale jen jedny. Za peníze navíc si pak koupím tu raketu, cédéčko nebo nic, když vím, že budu na jaře potřebovat nový baloňák a ten chci dražší, než koliksi můžu dovolit utratit měsíčně.
Je to naprosto normální situace, ale kdoví proč tu má jakási klika pocit, že pro diskutující na módním pekle musí být hadříky vždy na prvním místě a když si tu dovolí přiznat se k jiným slabostem a zálibám, nejradši by je odtud vykázala a pro jistotu to tu vykouřila a znova posvětila.

Barbyl
1472 příspěvků 23.2.13 14:32

Nakupuji prilezitostne, hodne na cestach- a nebo v sekacich, v obchodech jen obcas, protoze me zastup veci ve velikost XS-XXL dost desi, to si predstavim armadu a dam se na ustup:) A taky siju, ikdyz ted uz mnohem mene. Neplanuji, vec me musi zaujmnout, a musim vedet, ze bude prilezitost si to obleknout, takze i kdyz nakupuji neprogramovane, tohle je pro me podminkou…

Barbyl
1472 příspěvků 23.2.13 14:37

@Mylady2 5o shades of grey jedine na obleceni, knizku ne, prisla mi pod ruku v originale a je tam sakra dost poznat, jak nekdy anglictina ma chudsi slovni zasobu, ale u teto knihy je to spis stylem, vetnou stavbou a nudnou sedi…

Jiná Realita
13791 příspěvků 23.2.13 14:40

@Pirek
já jsem tady takovou kliku asi nějak nezaznamenala, a proto nechápu vaše reakce, tím to bude.

Pirek
7060 příspěvků 23.2.13 15:08

@Jiná Realita
Jo, tím to bude. Ale zrovna tahle diskuze je ukázala v plné kráse.

real.blond
6688 příspěvků 23.2.13 15:27

@Pirek hm, ja si myslela, ze na MODNIM webu se resi tak povrchni veci jako hadriky.. A verte tomu, ze spousta z nas, ktere tady resime hadriky, mame i jine zajmy.. Knihy nectete jen Vy:-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 20:57

Já se klidně ke CoeLHovi přiznám. Četla jsem ho už kdysi dávno, kdy ještě nebylo cool se od něj distancovat.

rice
352 příspěvků 23.2.13 21:19

Ale no tak - nebuďte všechny tak nafouknuté a nestrefujte se do Pirek jenom proto, že řekla, že je móda povrchní. To se přes to neumíte přenést? Trochu sebeironie, prosím :-)
Móda samozřejmě JE povrchní, ale nervy mi to nedrásá, protože se neberu vážně a nedělá mi problém přiznat, že mě baví i jiné věci, než je metabolismus sacharidů například :-)

Pirek
7060 příspěvků 23.2.13 21:25

@rice
Tak pozor, vstřebávání cukrů je pro módu důležité, abychom byli všichni v těch šatečkách krásně štíhlouncí!

Nanynka_02
450 příspěvků 23.2.13 21:26
@Jiná Realita píše:
spíš se tu vedou úvahy nad tím, že co je komu po tom, jestli se zrovna člověk rozhodne zaměřit se na povrchnější věci jako je móda a utrácet za ni klidně nehorázné sumy, když si to může dovolit.

Na vysoké jsem chodla na semináře z filosofie k prof. Čermákovi. Byl to šarmantní starý pán, později soudce Ústavního soudu, s velikým rozhledem. A vzpomínám si, jak se jednou rozpovídal na téma, jak lidé utrácejí za konzumní věci, například za drahá auta. Vrtalo mu to hlavou, sám bral auto jednoduše jako nástroj potřebný k tomu, aby se člověk rychle dostal z bodu A do bodu B.

Takže bych řekla, že když o tom přemýšlel pan profesor Čermák, je jenom přirozené, že „něco je po tom“ i jiným lidem. :-)

Uživatel je onlineMatmys
2411 příspěvků 23.2.13 21:41

@Nanynka02
Jak by mohlo tak chytrému člověku „vrtat hlavou“, že si lidé kupují drahá auta? Drahá auta, oblečky a ipody jsou prostě jen zdobná peříčka, to je jasné i tomu, kdo není vysokoškolský profesor.
Rozhodně bych nechtěla shazovat vašeho pana profesora, spíš jste to asi trochu nešikovně podala.

Nanynka_02
450 příspěvků 23.2.13 21:59

Matmys: Shazovat Čermáka snad ani nejde (http://www.cevro.cz/…soudcem.html). Ale máte pravdu, měla jsem to napsat srozumitelněji: že prostě není nic divného na tom, když takové téma lidi zajímá, když o něm přemýšlejí a když se k němu vyjadřují.

Mahtiel
443 příspěvků 23.2.13 22:14

Tak abych doplnila svůj příspěvek o témata od té doby probíraná…Peníze utracené za oblečení taky vyvažujeme jídlem (Třeba, když za hadry neplánovaně utratíme 1500 Kč, tak si řeknem, že snad není hřích to dát na pěkné kalhoty, když za rodinnou večeři v restauraci dáme to samé…). :)A co se týče Coelha…Jsem mladá, hloupá a naivní a jeho Veronika se Rozhodla zemřít je má nejoblíbenější knížka. Takže ho mám ráda. Navzdory knize 11 minut, která je svým způsobem tak neuvěřitelně statická, na to že jde o život prostitutky… No co se dá dělat, asi nikdy nebyl prostitutka. :D

Alizon
1235 příspěvků 25.2.13 09:25
@Ani píše:
@Alizon Nepotřebuji, protože podnikám a pracuji z domova. Dost možná budu někdy pracovat a budu to potřebovat, možné je i, že třeba už nebudu chtít být sama za sebe, ale najmu lidi a budu muset vypadat jako šéfka - možné je vše. Ale aktuáně se stýkám s lidmi minimálně. V ideální budoucnosti bych měla práci, kterou jde dělat odkudkoli a bydlela bych někde u moře na útesu :)

S tou praci z domova to chapu. Obecne mi ale 2500 za obleceni a kosmetiku (jen tam date 500 kc za zakladni veci jako sampon, sprchac, deodorant, vonavka) nijak marnive neprijde. Zvlast kdyz to zakladatelka utrati za sebe a za dceru, ktera asi nove veci potrebuje neustale.
edit, ted nevim jak se mi tam napletla ta kosmetika, ale asi ji tam taky nekdo tady zapocitaval

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek