Kolikrát nosíte oblečení před praním?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
CarmenZ
77 příspěvků 24.04.13 16:32

@Sailorette Taky už teď věřím, že jedinci s méně citlivou pokožkou to zvládnou:-) Ovšem manžel je na tento přípravek expert, jeden čas si to Savo vozil pořád v batohu na kolo a stříkal si ho do bot. Boty byly velice umělé, tak to vydržely. Nicméně se mu Savo jednou v batohu trochu uvolnilo a vybatikovalo mu na triko veselý výjev mužského přirození (takový ten primitvní obrázek dětí ze ZŠ).Škodolibě od té doby hledím na jeho záda při zahradních pracích…

zlatahouba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.13 17:06

Myslím, že Češi moc na hygienu nedbají, pracuji v nemocnici a někteří lidé nemají základní hyg. návyky, podotýkám, že se to týká i těch mladších. Takový týden nemytý chlap je pak pro nás bonbonek. Nicméně jedna moje kolegyně se také hodně potí, evidentně nepoužívá antiperspirant a to je někdy taky mazec. Ale na druhou stranu, když to někdo přežene s parfémem, tak mě to také není příjemné. P. S.uniformu si tedy dvakrát po sobě neobleču :)

Guinea Pig
1190 příspěvků 24.04.13 17:17

@zlatahouba jestli jste sestřička, tak se nedivím…mám pocit, že zrovna sestřičky se v nemocnicích hrozně nadřou, fyzicky i psychicky.

HertaDeOran
866 příspěvků 24.04.13 17:22

@zlatahouba
Bohužel se moc často nestává, že bych se dusila parfémem, ale pot cítím v každé MHD.

Známá si vzala muže, jehož rodina praktikovala sobotní koupání jako za minulého režimu. A co čert nechtěl maminka se k nim přestěhovala a ještě prudila svojí snachu, že prý denní sprcha je nehorázné plýtvání (podotýkám, že maminka vodu neplatí)

zlatahouba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.13 17:31

Jojo, moje tchyně a tchán také dávájí koupel jen v sobotu :(, ale člověk s tím nic nenadělá, pětašedesátníka nelze převychovat :)

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.13 18:42

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:28

Jiná Realita
13791 příspěvků 24.04.13 19:09

K tomuto vláknu mohu říci jediné: že se děsně bavím, zejména díky @Borůvka19 :D a jejím hláškám na straně 3.

Nanynka_02
450 příspěvků 24.04.13 19:22
@Sekhmet píše:
Vám nejsou cítit trička po jednom použití? Nemyslím, že by páchla, ale když je sebe sundáte a okamžitě přivoníte, necítíte z nich nic?

Necítím z nich rozhodně nic nepříjemného. Vždyť si je oblékám čerstvě umytá a naimpregnovaná všemožnými přípravky… přičemž pracuju jako bílý límeček v čistém prostředí. Kdybych do nich ráno lezla špinavá nebo v nich kopala kanály, popř. kdybych měla nějakou ošklivou chorobu, tak OK, ale takto mi praní po jednom dni kontaktu s čistou pokožkou přijde přehnané (stejně jako Haniččino praní kalhot a sukní, když náhodou jede MHD).

PS: Moje maminka dodnes schovává několik kousků oblečení po tatínkovi. Už párkrát jsem si k nim přivoněla, když jsem byla doma. Tátovu vůni (hlavně asi vůni jeho vody po holení) z nich cítím a rozhodně to není nic nepříjemného, právě naopak.

MP Janka
429 příspěvků 24.04.13 20:13

Tady budu považována za prase, ale tričko si vezmu klidně 3-4. když ho doma sundám, tak z něj cítím maximálně antiperspirant, když používám nějaký bez vůně, tak necítím nic, nebo prací prášek. Dokonce i tričko po sportu cítím pracím práškem a ne potem, i když je propocené, nesmrdí. Já mám asi štěstí na nesmradlavé pocení (teda ano, pokud jsem se nemohla týden umýt jinak než žínkou a k tomu jsem se celou dobu potila, tak to byl „puch jak od ropuch“), i ponožky po celodenním nošení mi nesmrdí.

Linie
2020 příspěvků 24.04.13 20:31

Všeho s mírou! Kdysi byl v Textilžurnálu /odborný textilní časopis/ článek o tom, že oblečení praním trpí a bez poškození vydrží max. 40× praní v pračce. Článek byl zaměřen na posuzování reklamací.

Isca
960 příspěvků 24.04.13 20:50

Klídek, děvčata. Celou diskusi bych fakt brala jen jako info „jak se to dělá u sousedů“, nikoli „jak je to správně“. Každá máme jinak fyzicky náročnou práci, jinak se potíme, jinak jsme na tom finančně (frekvence praní-voda, elektrika- a počet obměnitelných kousků), jinou máme časovou náročnost práce a péče o rodinu, navíc se to všechno předchozí může vyskytovat ve všech možných kombinacích.

Sicilianwidow
505 příspěvků 26.04.13 12:14

Tak jsem dočítala poslední stránku tohoto tématu a napadlo mě, že stejně jako nemytí lidé v MHD mi smrdí i přeavivážovaní lidé. Prostě systém: parfém je pro snoby, my si pěkně na prádlo lijeme aviváž. Mám poměrně citlivý ňufáněk, a tohle mi hodně vadí, protože mě z té neskutečné vůně po čase začne bolet hlava.

Sicilianwidow
505 příspěvků 26.04.13 12:17
@Nanynka02 píše:
Necítím z nich rozhodně nic nepříjemného. Vždyť si je oblékám čerstvě umytá a naimpregnovaná všemožnými přípravky… přičemž pracuju jako bílý límeček v čistém prostředí. Kdybych do nich ráno lezla špinavá nebo v nich kopala kanály, popř. kdybych měla nějakou ošklivou chorobu, tak OK, ale takto mi praní po jednom dni kontaktu s čistou pokožkou přijde přehnané (stejně jako Haniččino praní kalhot a sukní, když náhodou jede MHD).PS: Moje maminka dodnes schovává několik kousků oblečení po tatínkovi. Už párkrát jsem si k nim přivoněla, když jsem byla doma. Tátovu vůni (hlavně asi vůni jeho vody po holení) z nich cítím a rozhodně to není nic nepříjemného, právě naopak.

Já pracuji jako jazyková lektorka v Ostravě a můžu Vám říci, že když si vezmu bílou košili a odučím v pár firmách v takových Kunčicích, tak ta košile má do bílé ale už pořádně daleko, takže bych znečistěné prostředí nepodceňovala.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.13 12:41

@Sicilianwidow
To nemusí bejt zrovna aviváž v tý mhd - teď se hodně nosí Chloé, která smrdí jak laciná aviváž taky. Rozdílu není :-)

Sicilianwidow
505 příspěvků 26.04.13 12:50

@kiwi Jooo, to je pravda. Teď jste mě vážně pobavila :D Ale podle typu lidí bych odhadovala spíše tu aviváž - nějakou takovou to vylepšenou, třeba s vůní tichomořských ostrovů :P

Sailorette
1594 příspěvků 26.04.13 12:53

@Sicilianwidow Vždyť na to jsou i reklamy, že ta aviváž voní z prádla třeba týden. Někdo to asi bere jako plus (ušetří za parfém).

queenmargot
1106 příspěvků 26.04.13 13:03

Aviváž nepoužívám. Peru v gelu a prádlo voní normálně. To převoněné by mi vadilo. Bydlím sama (přítel také) a peru maximálně dvě pračky týdně (tři, pokud třeba dávám prát ložní).

Sicilianwidow
505 příspěvků 26.04.13 13:22

@Sailorette Tak jasně, protože litr Diora za 30 korun nekoupíš, ale Silanu ano. Jinak mně osobně 99% aviváží ukrutně smrdí, proto utrácím daleko větší prachy za ty nevoňavé pro citlivky. Jinak to nejde, oblečení je ze sušičky nabité statickou elektřinou a mezi mnou a manželem to pak neskutečně jiskří. :D

valery
1580 příspěvků 26.04.13 13:27
@Sekhmet píše:
Jak já s vámi souhlasím. Někteří chlapi jsou cítit takovým (jak to nazvat) živočišným pachem. Je to strašlivě intenzivní a mne to zrovna hodně vadí. Nastoupí na jednom konci vagónu do tramvaje a do tři vteřin jsem tím smradem obklopená. Fakt mi to vadí, ale chápu, že za to nemohou, stejně jako já nemůžu za svůj extrémně dobrý čich…

to je pižmo- na to lákají samičky!

Sicilianwidow
505 příspěvků 26.04.13 13:29
@valery píše:
to je pižmo- na to lákají samičky!

Pochybuji, že na to někdy nějaký chlap nějakou samičku nalákal. Co jsem vypozorovala, všechny samičky velmi rychle pak utíkají do pryč.

valery
1580 příspěvků 26.04.13 13:37
@Sicilianwidow píše:
Pochybuji, že na to někdy nějaký chlap nějakou samičku nalákal. Co jsem vypozorovala, všechny samičky velmi rychle pak utíkají do pryč.

já mám dojem, že ženský obecně jsou vybavený od přírody mnohem citlivějšími čichovými receptory a tak trpí těmi nepříjemnými pachy mnohem víc než chlapi, aspoň u nás doma to tak funguje- na moji hlášku: co to tady smrdí? ten můj pravidelně reaguje: já nic necítím, co zas máš!?

666mahu
1490 příspěvků 26.04.13 13:58

@Sicilianwidow, nemusi to byt jen avivaz, ja si z tohoto duvodu nekupuju nektere tekute prasky na vlnu a jemne pradlo, jsou prevonene a drzi se tak dlouho, ze mi pretloukaji vonavky, navic mi nektere parfemace nejdou pod nos. :-)

continuity
5853 příspěvků 26.04.13 20:03

Mne zas neskutecne vadi, ze do vetsiny gelu uz cpou i tu avivaz. ja ji prakticky nepouzivam, jenom na rucniky. Ariel bez avivaze jsem nebyla schopna koupit. jejich smula.

Prasky na vlnu smrdi, ale nastesti to rychle vycichne. mne hrozne vonel gel od Froshe, cista citronova vune. takova svezi vune cistoty.

Isca
960 příspěvků 26.04.13 21:13

Přidávám se k neavivujícím, vyjímkou jsou punčocháče (aby se nelepily), šaty a sukně obsahující umělá vlákna ( z téhož důvodu) a kdysi i akrylové svetry (teď nevlastním). Prádlo vonící po umělém moři, umělých květinách a umělém jaru mi vadí. Moc nechápu avivování ručníků proto, aby byly měkké, já chci po ručnících, aby byly savé.

valery
1580 příspěvků 26.04.13 22:53
@Isca píše:
Přidávám se k neavivujícím, vyjímkou jsou punčocháče (aby se nelepily), šaty a sukně obsahující umělá vlákna ( z téhož důvodu) a kdysi i akrylové svetry (teď nevlastním). Prádlo vonící po umělém moři, umělých květinách a umělém jaru mi vadí. Moc nechápu avivování ručníků proto, aby byly měkké, já chci po ručnících, aby byly savé.

jenže froté ručníky jsou savé a měkké pouze když: 2 dny visí venku na mrazu nebo 2 dny vlají venku ve větru nebo máte dobrou sušǐcku - jinak jsou to nepříjemné šmirgly…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek