Kolikrát nosíte oblečení před praním?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Isca
960 příspěvků 26.04.13 23:19
@valery píše:
jenže froté ručníky jsou savé a měkké pouze když: 2 dny visí venku na mrazu nebo 2 dny vlají venku ve větru nebo máte dobrou sušǐcku - jinak jsou to nepříjemné šmirgly…

No, podle mého názoru jsou „savost“ a „měkkost“ dvě rozdílné kvality. Savost se rozhodně avivováním nezlepší. Uznávám, že měkkost jo, ale na té mi tak nezáleží.

arpa
1250 příspěvků 27.04.13 08:18

Jestli je to fakt jen průzkum a nikoli obhajoba toho, že nejsem prase :-) nebo nositel obsedantně kompulsivní poruchy :-), tak hlásím, že trička nenosím obvykle déle jak jeden den, max. dva (někdy i méně než jeden den). Taktéž spodní prádlo, samozřejmě, s výjimkou podprsenky (různě, ne déle jak týden). Kalhoty, sukně a svrchní oděvy typu svetr, sako… taktéž různě, podle aktuálního pocitu znečištění. Faktem je, že s dvěma malými dětmi jsem pořád okopaná botama nebo umaštěná něčím :-(.

mikita.miki
1935 příspěvků 27.04.13 12:34

@valery a představte si, že jsou takový ouchylové, který milujou, když vytáhnou z kupičky ručník jak o prkno a pořádně se s ním ošmirglujou. ehm, začínám zádama a vrním u toho blahem. a jak je ručník měkký, evokuje mi už ručník jednou použitý a to mi je děsně nepříjemný. teda ne že bych prala ručníky po každém použití, na to sem líná a tak vůbec, takže ručník na vlasy peru až tak po 3. použití a ručník na ruce u umyvadla nám visí tak ty 3 dny, ale prostě… tvrdý ručník - to mám ráda.

Betty J.
2031 příspěvků 27.04.13 12:50

@mikita.miki: úplně Vám rozumím, taky trpím úchylkou na „drsné froté“, a pocit ručníkem vydrhnuté kůže miluji.

krabatadabra
105 příspěvků 27.04.13 13:07

Dámy, nechcem sa vás nijak dotknúť, ale toto je úplne nemožná diskusia. čo takto založiť vlákno, koľkými pohybmi si utierate rite? som zvedavá, ktorá si ju bude utierať každých 5 minút v sterilnej rukavici, aby bola najčistotnejšia..

Minky
125 příspěvků 27.04.13 17:33
@krabatadabra píše:
Dámy, nechcem sa vás nijak dotknúť, ale toto je úplne nemožná diskusia. čo takto založiť vlákno, koľkými pohybmi si utierate rite? som zvedavá, ktorá si ju bude utierať každých 5 minút v sterilnej rukavici, aby bola najčistotnejšia..

:-D to je super. Zjistila jsem, že v těch nejnemožnějších diskusích se stále objevují jedna a ta samá jména. O čem to asi bude? „Utírací vlákno“ bude mít jistě úspěch.

Betty J.
2031 příspěvků 27.04.13 18:26

@krabatadabra: vzhledem k tomu, jakou životnost měla plodná diskuse o papírových kapesnících, považovala bych zakládání Vámi navrhovaného vlákna za zbytečnost, Admin bdí.

Korytt
271 příspěvků 28.04.13 15:44

@Kalanka :oDDD sakra, sakra, sakra, já věděla, že při vánočním úklidu na něco zapomněla:oDDDD Do háje, pekelný lustry, ještěže tu nejsou moje sousedky, nebo snad jo?:oDDD To jste napsala ukázkově - nevím, jestli jste to brala z vlastních zkušeností, ale já z mýho okolí takový „předhánění“ slýchám docela často:oD

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.04.13 16:21

@Minky už si chystám fotky z gůglu. doufám, že ho někdo brzo založí!

Canavi
227 příspěvků 28.04.13 19:18

Neperu, protože mám tu kliku - vypnuli elektriku, čtu si a sním…

Betty J.
2031 příspěvků 21.07.14 14:04

@mialia: co je prosím na pradlenách tak moderního?

Doudou
1387 příspěvků 21.07.14 16:04

Ha! Tak jsem se právě dozvěděla, že jsem prasátko. Dobré zjištění takhle při pondělku.
Když perete oblečení takhle často, to se vám musí dost ničit, ne?

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 22.07.14 00:54

@Doudou Ne, neničí. Pojedem znova po padesátý? :-D

Doudou
1387 příspěvků 22.07.14 11:04

@Potrefenáhusa
No mě se totiž praním oblečení ničí. Opírá. Ale vzhledem k tomu, že ho neperu po každém nošení, tak se ta doba prodlužuje.
Když někdo pere každý den, tak se naopak zkracuje. Zdá se mi to logické :-)

Tak diskuze byla v „aktuálních“, ještě jsem to tu neřešila.
Tak mě to překvapuje.

sagiti
362 příspěvků 22.07.14 11:28

@Doudou Trička a halenky v létě peru po jednom převlečení ale zásadně jen v ruce. Není potřeba aby se to mlelo v pračce třeba půl hodiny, tím se to ničí.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 11:36

@sagiti Nevím proč mě napadla Betynka Mc Donaldovic " Mydlík za tebe vypere, měkkoručko! :-)

sagiti
362 příspěvků 22.07.14 13:20

@RenaLange Jé,že i to nepamatuji. Obě její knihy pro dospělé, hlavně Co život dal a vzal, byly mými dennodenními druhy několik let a nepamatuji se.To musí být asi z knihy pro děti, že?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 13:35

@sagiti @sagiti nene, to je z " Vejce a já", popisovala tam praní, potíže s vodou, jak se Bob dožadoval denně čisté košile :-).

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 13:48

@RenaLange Já si z toho sloganu pamatuju jen „mydlík - diblík“.

sagiti
362 příspěvků 22.07.14 16:12
@RenaLange píše:
@sagiti @sagiti nene, to je z " Vejce a já", popisovala tam praní, potíže s vodou, jak se Bob dožadoval denně čisté košile :-).

Tak dlouho jsem tu knihu nečetla, mám ji doma, tak se do ní znovu dám.:-)Mojí společnicí byla Betty hlavně v Co život dal a vzal.Krom Egypťana Sinuheta jsem žádnou knihu nečetla stále dokola jako tuhle.

Matmys
2315 příspěvků 22.07.14 16:25

@edge
Celé to je : Na špínu je mydlík, žena má je diblík :)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 18:30

@edge já mám někde doma asi nějaký starší překlad, myslím že tu knihu mám nějak od roku 69- 70.Bez diblíka :-).

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 20:38

@Matmys Jasně! Říkala jsem si, že to půjdu najít, protože mně to vrtalo v hlavě, tak jste mně ušetřila práci :-) Jenom si říkám, jestli tam nebyla „má žínka“…

@RenaLange Ale zase máte měkkoručku :-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 21:15

@edge no jo, ale byla jsem ošizena o diblíka. Nemáte náhodou nějaké nové letní botky? Ty loňské jsou super!

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.14 21:28

@RenaLange To jsem ráda, že jste spokojená, já taky. Letos nové nemám, střídám asi čtvery a nakupovat budu teprve až nějaké doslouží.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek