Kolize vkusu aneb šatník vs. partner

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.11 14:54

Mně to naopak občas přijde roztomilé, když vidím dvojici oblečenou jako nebe a dudy…

Příspěvek upraven 17.08.15 v 15:11

Oli
97 příspěvků 8.8.11 14:58

Nedovedu si představit, že bych se s někým rozešla kvůli oblečení. To je asi tak stejný důvod, jako s někým kvůli oblečení začít chodit.

Karoleenah
2322 příspěvků 8.8.11 14:58
Já na pomoci s výběrem oblečení nevidím nic, co by mělo dotyčného zbavovat svéprávnosti. Něco jiného je, když manželka svého chotě ráno doslova(!) obléká, včetně ponožek (ano, znám jeden takový příklad), ale rada? Když za mnou občas přítel přijde a zeptá se, co se tam, kam máme namířeno, hodí a co bych mu doporučila, nikdy bych ho neodpálkovala se slovy „na to seš snad starej dost, poraď si sám“. To mi prostě přijde nefér, stejně jako kdybych já chtěla např. pomoct s nějakým složitějším zapojením spotřebiče a on mě poslal do háje. To je na mě asi příliš emancipovaný přístup. :)
Takové řízení šatníku ženou nemusí být nutně ani „terorizování“, moje babička chystá ráno dědovi oblečení už desítky let a oběma to velmi vyhovuje. A kupodivu se z dědy nestalo ufňukané nesamostatné děcko, naopak - běžně vaří, stará se o zahradu a je manuálně natolik zručný, že v životě nepotřebovali volat opraváře jakéhokoliv druhu. Ale je to vše o tom, jaké si kdo nastaví limity, že. Pokud to u chystání oblečení neskončí a přeroste to v pomalu utírání zadku, pak je určitě něco v nepořádku. :)
Rahja
164 příspěvků 8.8.11 15:01

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:15

Lachenauerin
544 příspěvků 8.8.11 15:29

Lara: " …muž může hrát opečovávaného chudáka a dál se věnovat třeba tomu svému autu…" Teda, vy jste ale číslo :)
Ale nic, podívejte, takhle to přece být nemusí. Jde o normální „rozdělení kompetenci“ v jednotce zvané vztah, popř. rodina. To je stejné, jako když já se s dcerkou učím angličtinu a manžel francouzštinu, protože já umím líp anglicky a on zase francouzsky; že on ji učí poznávat přírodu a já ji beru na výstavy, že on vaří českou klasiku, protože to dělá rád a umí to, a já italskou kuchyni a ryby, ze stejných důvodů. Ze stejných důvodů je mi fuk, jestli máme škodovku, fiata nebo třeba trabanta a jestli a kdy s tím byl v servisu, hlavně že to jede. A jemu je zas jedno, jestli má hnědé nebo černé kalhoty, hlavně, že se v nich dá chodit. Jde přece o to, aby člověk dělal pokud možno to, co ho baví a dělá to dobře, a tím, co ho otravuje, se pokud možno moc zabývat nemusel.

Lara
208 příspěvků 8.8.11 16:03
Lachenauerin ha detto : Lara: " …muž může hrát opečovávaného chudáka a dál se věnovat třeba tomu svému autu…" Teda, vy jste ale číslo :)Ale nic, podívejte, takhle to přece být nemusí. Jde o normální „rozdělení kompetenci“ v jednotce zvané vztah, popř. rodina. To je stejné, jako když já se s dcerkou učím angličtinu a manžel francouzštinu, protože já umím líp anglicky a on zase francouzsky; že on ji učí poznávat přírodu a já ji beru na výstavy, že on vaří českou klasiku, protože to dělá rád a umí to, a já italskou kuchyni a ryby, ze stejných důvodů. Ze stejných důvodů je mi fuk, jestli máme škodovku, fiata nebo třeba trabanta a jestli a kdy s tím byl v servisu, hlavně že to jede. A jemu je zas jedno, jestli má hnědé nebo černé kalhoty, hlavně, že se v nich dá chodit. Jde přece o to, aby člověk dělal pokud možno to, co ho baví a dělá to dobře, a tím, co ho otravuje, se pokud možno moc zabývat nemusel.
To berte jako extrémní příklad :) Ale znám takové, to zas ne že ne. A dost. To co popisujete, je rovný vztah, ale ne každý vztah je rovný. Byla to reakce na to, že by snad někdo bral muže jako neandrtálce.
No a číslo :D Uznávám, ráda si pohrávám, pozoruju lidi a nejapně žertuju.
oktarinka
1 příspěvek 8.8.11 16:17
Karoleenah ha detto : kiwi: Já zrovna podobnou změnu z „holky do nepohody“ na „holku slušněji oblékanou“ zamýšlím - pod vlivem „věku“ i Pekla, na které jsem narazila sotva třemi týdny… A vynořil se „problém“ s mužem, který změnu komentoval ve smyslu: " to už se mnou nepolezeš na stromy?„. Z dalšího rozhovoru vyplynulo, že vizuálně je mu fuk, co nosím. Bojí se, aby to bylo "dostatečně“ praktické…
Tak jsem trochu přibrzdila a hlavně musím postupovat obezřetněji s jeho šatníkem (ale naštěstí nosí spíš pláťáky nebo džíny jiné než modré. Nic závratného - ale u nás na ulicích lehký nadprůměr. (Při každé návštěvě Prahy si uvědomuju, jak se liší oblékání u nás na

malém městě a v Praze, kde sem tam potkáte nějaký zajímavý modýlek

  • dokonce i na mužích…). Ráda bych nás časem v oblékání trochu přeladila oba, ale půjde to těžko (když muž navíc jezdí do práce na kole…).
    **ander: ****Lachenauerin: **Také si tak nějak přirozeně v rodině dělíme „sféry vlivu“ podle toho, co nás baví…
DanielaS
5305 příspěvků 8.8.11 16:51

Ja nerikam nemit poradni hlas, jestli tahle kravata k tehle kosili, nebo si nesednout a vymyslet, co si sbalit do prirucniho kufriku na tri dny na diplomaticke jednani na Blizkem vychode s raftingem a speleologii na programu.
Ale kdyz rano BEZRADNE stoji pred SVOU skrini (jejiz obsah zna trikrat dele nez me) a NEVI, jak se oblect, kdyz ma na vyber dvoje sede kalhoty a ctyri modre kosile… To se nezlobte, ale to je pro me na stejne urovni, jako kdybych bezradne stala pred spotrebicem se zastrckou v ruce a NEVEDELA, proc to nefunguje.
Jasne ze ho kvuli tomu neopustim, ale casto se musim velice branit niternemu pocitu „muz je vizitkou zeny“.

MP Dedek
1 příspěvek 8.8.11 19:54
Nedalo mi to a musel jsem taky zareagovat :)

Mně nevadí, když za mnou přijde přítelkyně a během oblékání řekne něco ve smyslu: „Nechceš si spíš vzít tu černou košili, ta by ti slušela víc“. Přece jenom tomu asi rozumí víc než já, má víc vycvičený oko a zná nějaký ty poučky. Já jí zas pomůžu v technických věcech a nebo něco opravím.

Taky nesmíte brát vše co on řekne jako stoprocentní a neměnný názor. Občas borec řekne vše jen aby byl už konec :). Kupříkladu když je pár už tři hodiny v nákupním centru a po třetí jdou do stejnýho obchodu, nebo borec pracuje tak prostě jenom kýve hlavou a občas zavrtí aby změnil odpověď aby ho neprokoukla :D.

A změna šatníku, není až tak triviální záležitost. Přece jenom oblečení je naše vyjádření samo sebe. A když už si někdo mění šatník, tak se většinou mění i on. Muž se pak lekne, že se mění i jeho „holka do nepohody“.
kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.11 21:22
Dedek ha detto :* změna šatníku, není až tak triviální záležitost. Přece jenom oblečení je naše vyjádření samo sebe. A když už si někdo mění šatník, tak se většinou mění i on. Muž se pak lekne, že se mění i jeho „holka do nepohody“. Přesně takhle jsem to myslela. Díky za hlas z druhého břehu :-)
*
MP Martinka
15 příspěvků 9.8.11 09:14

Myslím, že Dedek to celkem vystihnul.. osobně si myslím, že většina normálně uvažujících mužů by ocenila přítelkyni, která se třeba běžně obléká elegantně a žensky, do města si vezme sukně, šaty nebo i podpatky a pak když se jede na vodu nebo jde na túru, nazuje si s klidem trekovky. :-) To mi připadá jako holka do pohody a ne slečny co nosí reejoicky skoro i do divadla, jen aby nevypadaly jako fifleny. A když se někdo snaží druhého předělat tak to podle mě nikdy není dobré.. Začne to oblečením a bůhví čím to může skončit.

MP aailyyn
2 příspěvky 9.8.11 11:39

No já bych nechtěla být s člověkem, co se mě na svůj vkus snaží předělat. Chce mě nebo chce nějakou svou představu? (V tom případě bych mu asi popřála hodně štěstí, aby nemarnil moc dlouho čas, než ji najde.) Stejně tak nekecám do oblečení partnerovi. Jestli uzná, že mám lepší oko na to, co sluší a žádá radu, dobře, jestli bude trvat na tom, že se nejenom v rozervaných džínách cítí dobře, ale sedí mu a nevzdá se jich a prostě tečka, nesahej mi na džíny, tak ho nutit nebudu. Nejsem jeho matka, abych mu nutila, jak se má slušně oblíct. (Radu ano, ale mít doma zcela bezradného člověka, který netuší, co z té skříně vytáhnout? Asi bych si připadala, jakože vychovávám malé dítě.) Jinak na rozdílném vkusu fungovat podle mě mohou, proč ne? Co kapka obyčejné tolerance? U mě to proběhlo tak, že jsem se na názor zeptala, boty se mu nelíbily, ale podpořil mě slovy, že nakonec sama vím nejlíp, co mi sluší. Na názor se ho zeptám, ale stejně se rozhodnu hlavně sama za sebe, koneckonců, já to budu nosit, hlavně mně to musí slušet a nejen to, musím se taky dobře cítit. Jestli si to na začátku v návalu hormonů nějak neuvědomím a pak najednou pác ho, prozřu a za partnera se vyloženě stydím, tak spolu asi nemůžeme být. A není to jenom o oblečení. Zřejmě si prostě nesedíme, nejsme ochotni investovat toleranci k překlenutí rozdílů, tak to pravděpodobně nemá smysl.
(Ad kurví kroje: prý upoutají, ale chlap si vzpomene jen na to jedno, tak se tak moc nedivím, že na ženě, se kterou to myslí vážně a má ji doma, by to nechtěl vidět. Nakonec se taky podívám na polonahého svalovce v televizi, aniž bych přemýšlela, že by můj partner musel naprosto nutně takhle vypadat.)

Lara
208 příspěvků 9.8.11 14:22

aailyyn : Ano je to především o toleranci. Jen bych podotkla, že pokud se mi na první pohled někdo příčí, je lepší se mu vyhnout. Vídám dost mužů, u kterých, když se na to zaměřím, uvědomím si, že jsou i hezcí, ale jejich styl a neverbální projev mě odpuzují. Pak bych brala jako větší akt tolerance se jimi nezabývat, než s nimi chodit na rande a dělat, že to, co mi vadí nevidím. 

Dahllie
2222 příspěvků 9.8.11 21:36

Kolize je. Už čtyři roky se marně snažím do mužova šatníku vměstnat jinou než černou barvu. Jediný úspěch bylo šedé domácí triko :-D prostě má své černé košile, černé kalhoty a černé boty. Nic jiného nepřipadá v úvahu. Co se týče jeho názoru na moje oblékání, myslím že se mu líbí. Kolikrát se s ním i radím. V obchodě mi ochotně pomáhá, naopak někdy mi nosí věci do kabinky i v době, kdy bych nejraději vypadla (asi razí názor, že když už jsme se do toho obchodu vypravili, tak přece něco najdeme). V čem se ale opravdu neshodneme jsou špičaté lodičky, líbí se mu. Ale jak koukám, je tahle úchylka rozšířenější :-D

Karoleenah
2322 příspěvků 9.8.11 22:08
Dahllie ha detto : V čem se ale opravdu neshodneme jsou špičaté lodičky, líbí se mu. Ale jak koukám, je tahle úchylka rozšířenější :-D
To mi teda někdo vysvětlete, co se chlapům na těch okopávačkách, které ve většině případů dělají z ženské nožky zdeformovanou ocasní ploutev, tolik líbí? Hezké boty do špičky jsem za svůj život viděla snad troje a to ta špička byla velmi, velmi decentní. Nemůžu si pomoct, ale mně špičaté boty připadají takové agresivní až vulgární, s elegantním oděvem spíš výjimečně slučitelné.
A teď přemýšlím, jestli to, co mi na nich vadí není náhodou zároveň to, proč se líbí chlapům. :))
Dahllie
2222 příspěvků 10.8.11 09:29

Tak jsem se muže zeptala, nebyl schopný mi odpověďět. :-D
Jen řekl, že to, že se mu líbí, přece neznamená, že by je po mně vyžadoval.

katango
1356 příspěvků 10.8.11 09:54

Řekla bych, tedy ve shodě se Simone de Beauvoir, že mnohé z toho, co se mužům líbí, ženu omezuje, ať již při útěku nebo obraně. Vysoké podpatky i špičaté boty útěk komplikují, stejně tak úzké sukně, za dlouhé vlasy se dá dobře chytit a tak podobně.

Lara
208 příspěvků 10.8.11 10:42

Možná se jim to líbí proto, že to nosí štětky, štětka=sex. Asociace. I člověk je jen zviřátko. Všimli jste si někdy, že snad v žádném pornu nemá hérečka kulaté špičky? A což teprve stránky domin. Ne že by ženy nemyslely na sex, ale když vidí muže, nevnímají ho tak často jako potencionální sexuální objekt. Muž vidí ženu jako sexuální objekt. Až posléze v ní vidí také něco jiného. Nechci muže urážet. Myslím to naprosto vážně. Žena ve většině případů není lovkyně. No a ty špičky jsou takový sexuální symbol. Kdoví proč… Tak nějak obdobně uvažuju, co muže přitahuje na prsou. Má je půlka lidské populace a je to kus masa s čudlíkem nahoře :)
No a ted něco trochu jízlivého abych nepopírala svou identitu: Možná si muži představují, jak se jim ta špička zavrtává do zadku a ukájí tak jejich potlačenou submisivitu :D

DanielaS
5305 příspěvků 10.8.11 17:14

Prsa je pritahuji prave proto, ze jsme zviratka. Dokud jsme chodili po ctyrech, pritahoval je zadek (od nejz, v teto poloze, bylo k sexu uz jen kousek). Pak jsme se naprimili a vznikla potreba nejakeho pritazliveho kusu masa asi tak zadnicoviteho tvaru vepredu a nekde vys. No a tak mame prsa. (O kojeni nejde, to se delo i predtim bez prsou.)
A zpet k tematu, ja mela zacatek ztizeny tim, ze v te dobe byl jeste oblekany maminkou a vidali jsme se tak jednou za mesic. Pravda vysla najevo po nekolika letech a to uz bylo pozde (poznala jsem ty jeho prave lidske kvality, ktere prevysuji postavani pred skrini).

ander
27 příspěvků 11.8.11 09:10

Zajímavý článek mezi jinými o tom jak muži už se nepotřebují radit jak se oblékat. http://www.parkandbond.com/…g-to-impress

GabrielaCharlota
114 příspěvků 20.8.11 20:43

Dámy poraďte!
Můj přítel má vcelku dobrý vkus a stejně tak mu nevadí mé oblékání… Ale..
Popsala bych se jako typickou ženu - kalhoty mám všehovšudy jedny, miluji podpatky, krajky, podvazkové pásy, korzety a sukně… Jenže narozdíl od mnoha mužů, ten můj z toho nikterak nadšení není.
Nejvíc se mu stejně líbím v „uniformě“ tj. džíny a nějaká halenka…
Nemáte nápad na nějaký kompromis?
Děkuji :)

A.C.
153 příspěvků 20.8.11 21:12
Gabrielo, není nadšený z toho, že nosíš „typické ženské“ oblečení? Já bych se asi místo změny šatníku zkusila zamyslet, jestli to není jenom přehnaná žárlivost. Jestli mu není milejší, abys ve společnosti byla neviditelná puťka v uniformě.

GabrielaCharlota ha detto :
Dámy poraďte!Můj přítel má vcelku dobrý vkus a stejně tak mu nevadí mé oblékání… Ale..Popsala bych se jako typickou ženu - kalhoty mám všehovšudy jedny, miluji podpatky, krajky, podvazkové pásy, korzety a sukně… Jenže narozdíl od mnoha mužů, ten můj z toho nikterak nadšení není.Nejvíc se mu stejně líbím v „uniformě“ tj. džíny a nějaká halenka…Nemáte nápad na nějaký kompromis?Děkuji :)
MP Monny
480 příspěvků 22.8.11 08:52
Žádný extra kompromis bych nehledala. Některé ženské si kvůli tomu svému občas oblečou podvazky a obují jehly, aby ho potěšily, u vás to bude opačně a pro potěchu jeho oka přijdou na řadu jeansy a tenisky :)
DanielaS
5305 příspěvků 22.8.11 09:10

Ja bych se oblekala podle sveho uvazeni (jak cinim) a obcas v sobotu nahodila modraky a XXL triko, jezto „to ze me dela mladou divenku“, jemu pro radost (jak cinim).

DanielaS
5305 příspěvků 22.8.11 12:55

Prave jsem dosila platene letni saty (vzorovane) tohoto strihu
http://www.burdafashion.com/…000001854621 />http://www.burdafashion.com/…000001854506 /> a vyslouzila jsem si komentar „takove jako pro prababicku, ze?“ Hm…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek