Kolize vkusu aneb šatník vs. partner

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
MP Maggie
995 příspěvků 22.8.11 12:58

To by musela mít prababička vysportované paže......:-)

DanielaS
5301 příspěvků 22.8.11 13:04

Rozhodla jsem se zjistit, jak vypadala a obl4ekala se jeho prababicka, protoze teda tenhle komentar me zanechal s otevrenymi usty. Styl nestyl, dokud to neni mini, hodi se jen pro prestarle!

A.C.
153 příspěvků 22.8.11 13:53
Hlavní je neptat se! A když už se ptáš, tak se nediv :)
Mám zářivě červenou kabelku s krátkými uchy. Podle mého muže je to babičkovská kabelka :D
Asi by to chtělo popátrat v rodinném albu, co nosily babičky našich partnerů ;)
DanielaS ha detto :
Rozhodla jsem se zjistit, jak vypadala a obl4ekala se jeho prababicka, protoze teda tenhle komentar me zanechal s otevrenymi usty. Styl nestyl, dokud to neni mini, hodi se jen pro prestarle!
DanielaS
5301 příspěvků 22.8.11 14:04

Ja se neptala, to byl nevyzadany komentar.

Anka F.
215 příspěvků 22.8.11 14:58

DanielaS: vaše prababičky byly kočky! A módní vizionářky :-)

MP Jana
225 příspěvků 23.8.11 14:35

Danielo, třeba to nebylo střihem, třeba prababička měla věc z podobného materiálu nebo v podobné barevnosti, jako je ten vzor.
Nedávno muž poznamenal, že si pořád šiju šaty stejného střihu(čili nabírané v empírové linii nebo v pase), jenže ona to byla spíš náhoda, že jsem ušila čtvery takové šaty po sobě. Teď pracuju na hodně jednoduchých, aby vynikla látka. Měly být úzké, s raglánovýma krátkýma rukávama a výstřihem do V. Při zkoušení modelu z kalika jsem se ho ptala, jestli jsou dostatečně jiné a on, že jo, akorát mi chybí ještě ukazovátko a můžu jít dělat učitelku. tak jsem mu ukázala, z čeho budou a on uznal, že to budou moc hezký šaty:) http://www.komolka.at/media/burdamagazin/burda_style_11_04/BUM110403.jpg

Jinak ze začátku vždycky protestoval proti nákupu určitého kousku, ale pak mi ho za čtrnáct dní, když jsem si ho vzala na sebe, pochválil, no moc jsem tomu nerozuměla. Vysvětlil to tak, že mi to zkrátka pak vždycky sluší a tím pádem mi už nic kritizovat nebude.

DanielaS
5301 příspěvků 23.8.11 15:13

Tak to pak ukaz, jak jsi navazala raglanove rukavy! To by pro me byl geometricky problem na ctrnact dni.

Len
490 příspěvků 26.8.11 12:08

Já chodím oblékaná převážně hodně žensky; chodím sice i na dlouhé túry, ale po návratu vždy dostanu ještě větší chuť se obléknout co nejlépe. Příteli se velice líbí, že se oblékám přiměřeně situaci a po návratu z nějaké takové akce vidí, jak moc dělá oblečení dojem a o to víc se mu líbím :)
Začali jsme spolu chodit, když jsem se oblékala víceméně slušně, ale nebylo to úplně ono a postupně přecházím na elegantnější styl. Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá jeho reakcí, ale příteli se mé oblékání velice líbí a to mi zvedá sebevědomí. Miluji boty na podpatku (žádné extrémní výšky) a na ně chlap někdy utrousí poznámku (protože jsem v nich vyšší než on), ale i tak se mu v nich líbím. Řekla jsem mu, že kvůli jeho výšce se podpatků nevzdám; normálně je nosím a on si zvykl. :) Dokonce mi často říká, ať si vezmu klobouk, což jsem od svého konzervativce nečekala.
Zato jeho šatník tedy žádná sláva není - má několik džínů (alespoň padnoucí a tmavě modré/černé) a jinak nosí zejména trička a mikiny. Pod mým vlivem začal častěji nosit košile (které mu nejen já chválím) a - co mě opravdu překvapilo - sám od sebe se mi svěřil, že si chce koupit nějaké elegantnější, a hlavně nedžínové kalhoty! Výhrady mám jen k jeho letním kraťasům, samé kapsy a ani střih není úplně nejlepší, ale nejde vše ihned. Ještě jednu připomínku k jeho šatníku (respektive botníku) bych měla - prakticky celý rok chodí v teniskách, navíc velice orvaných. On sám si ně ně stěžuje, ale donutit ho jít nakupovat je tedy hrůza. Chápu to; sama cílené nakupování nesnáším, ale i já mám mnoho hezkých bot (a to musím ještě hledat netypickou velikost bot 42 a najít nějaké pěkné boty ne pro muže, ne babské a ne za 3000 je taky výkon).
Tolerance musí být (ta je podle mě základem celého vztahu), ale ne na úkor úplného nevkusu. Jsem tedy ráda, že příteli se mé oblékání líbí a na setkání s ním si častěji beru věci, které se mu na mně líbí nejvíc (on to dělá stejně). Když na mě něco takového vidí, vždy to ocení a to mě motivuje brát jeho vkus v potaz :) Ještěže máme podobný! :)

DanielaS
5301 příspěvků 26.8.11 12:27

Jano, mne ta latka byla povedoma, neni to tahle?
http://www.burdastyle.de/…4b88c765.jpg

MP Jana
225 příspěvků 26.8.11 12:39

Danielo, je to ona. Kupovaná na komolka.at, oni mívají látky ze starších Burd za půlku. Hrozně jsem chtěla nějaký ikat a tenhle se mi líbil asi nejvíc.....

Putticca
5 příspěvků 12.8.15 00:49
@Karoleenah píše:
kiwi: Kromě toho, co tu popsala Monny („Zamilovaný člověk vidí jen to hezké…“) by se taky klidně mohlo stát, že může dojít k nějaké změně v průběhu vztahu. Vybavuju si jeden komentář, který se na MP už před nějakou dobou objevil - autorka popisovala, jak se i částečně pod vlivem Pekla změnila z „holky do nepohody“ na „dámičku“, jinými slovy vyhodila rejoicky a bágl a začala nosit šaty, halenky, boty na podpatku. A její partner na to reagoval nějak ve smyslu „Takovou jsem si tě nenašel“. Bohužel už nevím, kde a kdo to napsal, takže přesné znění nenajdu, ale pointu jsem snad vystihla. No a co pak? Ženská je konečně spokojená se svým vzhledem, ale partner je v šoku a chce zpět svoji trekovou princeznu. Nevím, jestli se v takové situaci dá udělat nějaký kompromis, možná by bylo řešením měnit šatník velmi, velmi pozvolna… těžko říct.

Můj přítel byl taky v šoku, když jsem přestala nosit jeho oblíbenou kombinaci tenisky, džíny, mikina. Můj nový styl „baleríny, pouzdrovka, košile“ se mu vůbec nelíbil. Nedala jsem mu na výběr, musel si zvyknout.

Ohmygosh
1 příspěvek 17.8.15 00:54
Názor z pravěku

Jo holka ty si blbka, jakou svět neviděl. @Lara

bosorkáňa
215 příspěvků 17.8.15 14:37

Jsem ráda, že mám tolerantního přítele, který mi sice řekne svůj názor (poté, co se jej na něj zeptám) ale nevyžaduje na mě nic a jeden druhému do oblékáni nijak přílišně nemluvíme. Je pro mě důležité, aby se on ve svém oblečení cítil dobře a stejně tak je to naopak.

carligoba
7 příspěvků 17.8.15 15:23

Žádnou kolizi jsme s přítelem ohledně oblékání neměli:-) Do oblékání si občas oba mluvíme a vzájemně se přizpůsobujeme. Jsem sportovní typ, takže se oblékám s výjimkami (řekněme, když jdu na nějakou společenskou akci) téměř výhradně sportovně. Příteli se to líbí, plus pro mně je nejdůležitější pohodlí, takže nemám důvod měnit. Holt, dámička ze mě nikdy nebude:-)

Katyush
100 příspěvků 5.4.17 16:45
@Karoleenah píše:
kiwi: Kromě toho, co tu popsala Monny („Zamilovaný člověk vidí jen to hezké…“) by se taky klidně mohlo stát, že může dojít k nějaké změně v průběhu vztahu. Vybavuju si jeden komentář, který se na MP už před nějakou dobou objevil - autorka popisovala, jak se i částečně pod vlivem Pekla změnila z „holky do nepohody“ na „dámičku“, jinými slovy vyhodila rejoicky a bágl a začala nosit šaty, halenky, boty na podpatku. A její partner na to reagoval nějak ve smyslu „Takovou jsem si tě nenašel“. Bohužel už nevím, kde a kdo to napsal, takže přesné znění nenajdu, ale pointu jsem snad vystihla. No a co pak? Ženská je konečně spokojená se svým vzhledem, ale partner je v šoku a chce zpět svoji trekovou princeznu. Nevím, jestli se v takové situaci dá udělat nějaký kompromis, možná by bylo řešením měnit šatník velmi, velmi pozvolna… těžko říct. :)Ale tím vším chci jen říct, že ty odlišnosti se prostě můžou projevit nebo vzniknout až později. Je jasné, že ty nejvýraznější se projeví okamžitě, a to tak, že ten dotyčný pro vztah ani nepřipadá v úvahu (to zní ale povrchně, co?).

Tohle je přesně ten příspěvek, který jsem někde zazhlédla, ale nemohla najít:-) Kdybych ho tehdy nalezla, nemusela jsem zakládat nové téma. Já si také myslím, že řešením je asi spíše postupná změna šatníku. Aby si na to borec prostě postupně zvykl. I když se to možná zpočátku neobejde bez remcání… Chce to nějaký čas a on si prostě zvykne:-)

nicckk82
11 příspěvků 5.4.17 21:28

Přítele jsem zaujala fotku na seznamce… u ohně, s buřtem na klacku, v mikině a kraťasích. Že prý jako normální holka. Líbí se mu erotické prádlo. A když se holka pěkně oblíká, což asi znamená elegantněji, sukně, podpatky. Na přesný popis jsem se nikdy neptala. Já většinu života lítám v džínách, tričku, dřív hodně mikiny. Proběhla sem tam výměna za svetříky, hezčí trička než velká vyplandaná. Džíny snesu upnutější než dřív. Ale podpatky nedávám, i když bych chtěla. Osobně se mi líbí i ty sukně a šaty, díky němu i něco takového mám. Ale s mým humpoláckým krokem a nohama do O, v tom prostě neumím chodit. A nechci měnit šatník jen kvůli němu, protože za ty 3 roky mi řekl jen 1× sluší ti to. A dál už nic. On má velkou nadváhu, proto se schovává do černých triček. Přitom je schopen za oblečení utratit peníze. Ale mně se prostě líbí i v těch kapsáčích. Někdy nás vidím jako dvojku - on rozháranej motorkář a rebel, já vedle něj v šatičkách a lodičkách. Nedávno jsem se dívala na stránky Glami. Tam se mi líbí více šatů, jen se bojím. Nehledě na to, že v něčem se shodneme a někdy pravý opak. Bavíme se o slečně, kterou známe - tmavý vlasy, velké modré oči, super plet, postava, mladá holka trochu do skejtačky, ale dle mě jí sluší i pytel. A jemu se v podstatě nelíbí. Jen ji náhodou viděl v jiným modelu, a tím ho dostala. Takže někdy se ho zeptám nebo si nechám koupit dle jeho vkusu, ale jindy ho zamítám. Jeho max. upozorním, že v tom děravým tričku mezi lidi chodit nemusí. Každej z nás je vztahovačnej na jiný typy poznámek a on někdy bohužel mluví hodně cynicky. A na to nemám náladu. Takže se oblíkám dle sebe a jen někdy přitom myslím i na to, abych se to líbilo i jemu. A stejně mě pochválí x lidí okolo, jen on ne.

nicckk82
11 příspěvků 6.4.17 08:29
Za co mám červená ramínka?

Nejsem kvůli nim naštvana. Jen nechápu, co vlastně vyjadřují. Moc se tu neorientuju. Díky.

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.17 15:16

@nicckk82
no to znamená něco ve smyslu, že s Vámi rozdavačky ramínek nesouhlasí, nebo se jim nelíbí, jak se oblíkate, ale moc je neřešte…

Jak to máte s těmi podpatky? V příspěvku píšete: Ale podpatky nedávám, i když bych chtěla. Osobně se mi líbí i ty sukně a šaty, díky němu i něco takového mám. Ale s mým humpoláckým krokem a nohama do O, v tom prostě neumím chodit., o kus dál, je tohle, on rozháranej motorkář a rebel, já vedle něj v šatičkách a lodičkách.

nicckk82
11 příspěvků 6.4.17 17:00

No že se mi líbí, když je chlap jakože ve stylu tvrďák a vedle něj protipól v šatičkách a na podpatcích. Můj teda velkej je a v motorkářským třeba. Já max.ty šaty, ale bez podpatků z předtím uvedených důvodů. Kolikrát se mi líbí vyšší lodičky, sandálky v krámě nebo i tady, když vidím inspiraci a nákupy od vás z Pekla. Ale na to prostě nemám chodící vlohy :-)

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.17 17:36

@nicckk82 naučit se dá ledacos, ale ne každá bota má dobře udělanej podpatek, některý jsou pohodlný a některý jsou příšerný, myslím, že o tom byla nějaká diskuze tady nebo článek. Vkusně se dá oblíct i bez podpatku:)

Ramicc
32 příspěvků 6.4.17 19:01

@Katyush Áno, postupná zmena býva v takýchto prípadoch väčšinou úspešná. Sama som si tým prešla, keď som sa z „trekovej princeznej“ (aj keď v mojom prípade možno skôr „skejtovej“, alebo „športovej“, tak nejako…) začala meniť na elegantnú ženušku. Určitý čas do toho dosť kecal, nepáčilo sa mu to, ale hlavne na to asi nebol zvyknutý. Napriek tomu ma neodradil, išla som si postupne to svoje a nakoniec si zvykol:-) Viem, že to nie je podľa jeho predstáv, ale už to berie ako samozrejmosť. A keď výnimočne nahodím džínsy s mikinou a vanskami, tak je celý šťastný:-D Preto som sa v inej diskusii zasmiala, keď tam užívateľka písala, že jej manželovi sa tiež páči táto „uniforma“. Muži nemajú radi rýchle zmeny, treba na nich pomaly. Takým spôsobom si dokážu zvyknúť aj na pre nich „nepopulárne“ kúsky vo vašej garderóbe.

zalia
93 příspěvků 6.4.17 20:08

V předchozích vztazích jsem zažila extrémy - jeden měl pouze funkční (sportovní) oblečení a nosil ho všude (obyčejné kalhoty a košili si pochopitelně koupil až po rozchodu), další se vyžíval v subkulturním oblečení (cokoliv obyčejného, nevýrazného a slušivého ho snad uráželo) a další byl zase metrosexál, který nevlastnil žádné sportovní kalhoty nebo boty (ano, do lesa chodil v polobotkách). Teď mi jejich ortdoxní postoje připadají úsměvné. Také se nedá říct, že by všem bylo v jejich stylu příjemně. Zkrátka se pohybovali v nějaké společnosti a dle toho volili životní styl. Nejvíce jsem nerozuměla metrosexuálovi, který si sako bral i za horkých letních dnů a radši omdléval horekem, než aby vyrazil v košili. Někteří z nich po mně vyžadovali jakési úpravy šatníku, ale nikdy jsem „nepodlehla“, maximálně jsem si šatník rozšířila, nikoliv celý změnila.

Nyní jsem maximálně spokojená a uvolněná. S přítelem oblečení více méně sabotujeme a zvláště v případě, když jdeme do společnosti. Společenský oděv shodně vnímáme jako kostým, tedy volné pole k experimentování. Přestože běžně chodí jako hipísák a vandrák, jakmile si upraví vlasy, vezme košili, kalhoty, sako, motýlka a šle, pohled na něj mě neuvěřitelně uspokojuje. I já pak sahám po společenských šatech, nenáviděném pásku a pro tu legraci jsem ochotna pár hodit trpět v jakýchci naleštěných věcech na nohách.
Ovšem nejvíce mě fascinuje, že můžeme smíchat naše skříně s oblečením a nezajímat se, jaký kus je koho. Přítel běžně nosí mé volné kalhoty a košile, já jeho trička, svetry a košile též. Považuji to za nesmírně legrační.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 6.4.17 20:36

@zalia uplně mě nenaplňuje nadšením představa partnera, který má stejnou postavu jako já:D

Jordaan
9535 příspěvků 6.4.17 20:42

.

Příspěvek upraven 21.06.17 v 15:12

zalia
93 příspěvků 6.4.17 20:47

@viktorka_od splavu @Jordaan Jsme zhruba stejně vysocí, štíhlí a já mám zálibu ve volnějším oblečení. Nedokážu si představit přelévání věcí v šatníku v jakémkoliv jiném případě. Šaty a sukně mi (zatím) nemizí…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek