Kompletní proměna - nadprůměrně kvalitní služby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LenaD.
7 příspěvků 10.07.18 22:18
Kompletní proměna - nadprůměrně kvalitní služby

Dobrý den, dámy.
Je to tu. Klapla mi třicítka a dostala jsem se do fáze, kdy na sobě cítím, že je ten správný čas začít se sebou něco dělat. Dosud jsem jen studovala nebo pracovala, honila se, bez času na sebe. Oblečení jsem neřešila, často bych svůj poděděný šatník objevila tady v pekle, nic nového jsem si nekoupila, nevyznám se, neumím hledat kvalitu, kombinovat, skládat varianty, střihy, barvy. Líčila jsem se jen řasenkou, od 17let prošedivělé vlasy barvila doma hennou, životní styl šílený.
Dnes jsem o 15kg lehčí, zdravá a plná elánu, mám chuť ze sebe udělat ženu, pro kterou je pravidelná péče o sebe samu běžnou rutinou.

1. Vlasy. Barvila jsem se doma hennou, bylo to nízkonákladové a pečující, jenže se stále stejně nudným výsledkem. Co se týče střihu, žádný odvaz. Nuda, šeď (doslova), připadala jsem si o 10let starší. Hledám tedy kvalitní kadeřnickou službu: kromě pečlivého ostříhání a barvení mě zajímá i samotné poradenství. Hledám profíka, který mi bude věnovat čas (kdo nespěchá mít do hodiny vše hotové), někoho, kdo se na mě podívá a vezme v úvahu tvar obličeje, postavy, styl oblékání a života, věk, barevnou typologii a navrhne jak samotnou barvu, tak střih, poradí s úpravou a péčí. Chci se vyhnout obligátní otázce „tak jak to chcete“ a za půl hodiny odejít s něčím, co mi třeba vůbec nemusí sedět.
  1. Make-up. Neumím se nalíčit ani na běžný den, nevím, co mi sluší, jak se s čím pracuje a už nemám chuť zkoušet podle YT videí metodou pokus-omyl. Opět, hledám kvalitního vizážistu. Kdo se na mě podívá, vezme v úvahu vše výše popsané a řekne mi, které barvy, které konzistence na můj typ pleti a hlavně mě s tím naučí pracovat. Kdo mi řekne, co je třeba korigovat a jak. Kdo mě nenechá odejít, dokud to nebudu umět obstojně aspoň v základu.
  1. Oblečení a boty. Totéž. Hledám stylistu, co mi styl pomůže vytvořit. Sedne si se mnou nad mými představami a požadavky. Poradí, jak oblékat konkrétně mou postavu s ohledem na mé proporce a problematické zóny. Vybere barvy, střihy, materiály. Poradí s botami i s doplňky. Pomůže mi to vše nakoupit, naučí mě kombinovat.

Chci radikální změnu, a za poctivou kvalitu zaplatím i dojedu. Najdu? Máte osobní doporučení? Nemusí jít o věhlasná jména, ale o nadšence, kteří pro svou práci dýchají a mají výborné výsledky. Praha nebo okres Kolín, Kutná Hora, Nymburk, Liberec, Jablonec n. N., Semily. Nebo prostě i z ruky.

Reakce:

zelwice
28 příspěvků 12.07.18 14:04

Nejprve vás chci pochválit, s tím není nikdy pozdě! :)

Určitě bych mrkla na nějaké weby na toto téma (Blanka Winter, Michaela Měřínská, SuperVizáž.sk - Beáta Oravská) a pokud se vám některá z autorek zalíbí, všechny poskytují stylistické služby, poradenství i v líčení a tak. Kadeře asi nedělají, ale poradí. Určitě pro představu mrkněte na ty weby daných osob, případně M. Měřínská má i knihu ;)

LenaD.
7 příspěvků 14.07.18 19:11
@Mellaanie píše:
Ahoj, jak už slečna doporučuje, Blanka Winter má super blog takže bych teoreticky doporučula ji. Jinak procházím podobnou fázi a mám jednu radu:nechtějte vše hned:) Trvá to ale stojí to za to:)

To ani nechci vše hned, vím, že to je běh na delší trať, ale už to chci začít řešit. :)

VeronikK
751 příspěvků 15.07.18 09:02

Doporučím dotaz zkopírovat do vlákna „Pro lidi vo tápou v modě“

LenaD.
7 příspěvků 18.07.18 18:58
@VeronikK píše:
Doporučím dotaz zkopírovat do vlákna „Pro lidi vo tápou v modě“

Děkuji za radu.

Temperance
1033 příspěvků 30.07.18 18:41

@LenaD. Našla jste něco? Promiňte, jestli jsem příliš vlezlá, ale zaujalo mě Vaše odhodlání a občas si na Vás vzpomenu.

LenaD.
7 příspěvků 31.07.18 11:26
@Temperance píše:
@LenaD. Našla jste něco? Promiňte, jestli jsem příliš vlezlá, ale zaujalo mě Vaše odhodlání a občas si na Vás vzpomenu.

To jste moc laskavá, děkuji, potěšilo mě to. Dostala jsem pár soukromých zpráv, že musím spíš hledat sama metodou pokus omyl, že tady mi nikdo moc neporadí. Takže jak mám čas, postupně procházím fotografie prací kadeřníků a vizážistů a dělám si takovou vlastní analýzu.
Některé zprávy mě trochu zklamaly. Jako by touha po lepším já byla něco povýšeného..

zdena l
74 příspěvků 01.08.18 12:26

blog Blanky Winter jsem přečetla na jeden zátah je moc hezký a trefný,mile mně překvapil

LenaD.
7 příspěvků 02.08.18 18:04

Chtěla bych tímto veřejně poděkovat @zelwice a @Mellaanie za podnětná a smysluplná doporučení. Děkuji.

LenaD.
7 příspěvků 02.08.18 18:05
@zdena l píše:
blog Blanky Winter jsem přečetla na jeden zátah je moc hezký a trefný,mile mně překvapil

Máte pravdu, dostala jsem se až k Octo Codes a to je taky trefná analýza.

Sépia
406 příspěvků 03.08.18 08:38

@LenaD. No, blog sa síce pekne číta, ale zarazilo ma https://winterinparis.blog/…-ji-vidim-ja

zelwice
28 příspěvků 03.08.18 13:55

@LenaD. Vůbec nemáte za co. :) Jinak to chce hledat inspiraci na internetu (Pinterest, Instagram, blogerky…) a ZKOUŠET. Podle mě stojí za to vlézt do libovolného obchodu a zkusit, co vám padne do oka. A nemít u toho takové ty předsudky „ale šaty jsem nikdy moc nenosila“, „vždyť ten vzor je jak babičky zástěra“, „tohle je na mě moc divočina“, „je to sice moje velikost, ale vypadá to malé!“, „límečky mě nebaví žehlit…“…

Mně se toto osvědčilo - extra teda v sekáčích! Když mě to cvrnkne do nosa a pak přijdou tyto myšlenky - je třeba to zkusit! Mnohdy je úsudek správný (fakt ten vzor vypadá jak na pohovku, né na šaty!), ale mnohdy jsme takto ulovila nejlepší kousky! :) Zato věci „bez zkoušení“ (aliexpress, eshopy) většinou dopadají katastrofou.

Mimo to - v Praze mnohé obchodní domy (Harfa, Kotva) nabízejí nákupy se stylistkou - ta by vám mohla poradit a vzít do obchodu, kde „seženete pouzdrové šaty“ atd. Ale zas těžko říct, nakolik je taková obchoďáková stylistka dobrá. Možná by bylo lepší vzít na nákupy někoho s dobrým úsudkem (mámu, kamarádku…).

A pokus jste trochu odvazačka, přihlásila bych se do nějaké proměny, co dělají různé magazíny (třeba ProŽeny.cz). Asi nečekejte velké terno, ale zas by vám pomohli se vším zaráz a třeba by vás aspoň v něčem pokopli dobrým směrem ;)

A rada na závěr? ŠATY SLUŠÍ KAŽDÉ ŽENĚ :) MYSLETE NA TO.

zwedavka
960 příspěvků 05.08.18 07:49

S tím zkoušením čehokoliv máte naprostou pravdu, ještě nedávno jsem netušila, že by mi slušely pouzdrové šaty, samozřejmě kvalitní střih, v pase vypasovaný vepředu i vzadu.

Temperance
1033 příspěvků 05.08.18 16:15

@zwedavka Už dlouho to v sobě nosím, napíšu to sem. Moje nesplněné (a nejspíš taky nesplnitelné) přání je prožít aspoň půl dne jako Vivian v Pretty Woman, když byla v těch luxusních obchodech a prodavačky jí tam snášely všechno možné a ona si to postupně zkoušela ;-)

giuliettka
2229 příspěvků 05.08.18 18:17

@Temperance Skúste si to niekedy v obyčajnom obchode, v nákupnom centre. Ja som minulý týždeň bola na pivo s kolegyňou. A keďže je strašne teplo, tak nás tie tri piva dostali do povznesenej nálady. Ona pri odchode oznámila, že potrebuje podprsenku, a ja som ju „odvliekla“ do Nisy. A do tej kabínky som jej nosila tak 30-40 podprsenie. Veľkosti a košíčky rozných kombinácii. A ona si fakt podprsenku kúpila a potom sme ešte vyskúšali polovicu obchodu M&S. A tam sa k nám pridala aj predavačka a nosila so mnou ďalšie a ďalšie kúsky a strávili sme tam 2 hodiny a odišli s veľkým nákupom. A keďže ja nelichotím preto, aby som lichotila, tak všetkým čo kúpila je nadšená. Nič nebola vymeniť. Ja som jej pri niektorých modeloch pod vplyvom toho piva oznámila, vyzeráš jak strašiak do máku. :-D
Vezmite kámošku a tu Pretty Woman si vyskúšajte aj bez značiek a aj bez služieb concierge.

Armida
55 příspěvků 05.08.18 23:00

@Temperance Me ta predstava stresuje :-)

Temperance
1033 příspěvků 06.08.18 07:24

@giuliettka Concierge nepotřebuju, stačila by kreditka. Protože se bojím, že by mě zabili, kdybych po dvou hodinách zkoušení všeho možného nic nekoupila. A mimo to - na pivo chodím s kámošema, a ti by pro to pochopení moc neměli ;-)
@Armida Jednou bych si to chtěla vyzkoušet, jaké to je, být rozmazlovaná :-P

giuliettka
2229 příspěvků 06.08.18 16:48
@Temperance píše:
@giuliettka Concierge nepotřebuju, stačila by kreditka.

Spomeňte si na tu Pretty Woman, kreditka jej nestačila. :-D Nakúpila predsa až po tom, čo sa posťažovala tomu concierge v hoteli a on jej to vybavil.
 https://www.youtube.com/watch?…

Temperance
1033 příspěvků 06.08.18 17:47

@giuliettka A jo…

Uživatel je onlinevlm
4213 příspěvků 06.08.18 18:11

@Temperance zrovna o víkendu, povídal zeť,že na gymplu měl,táta jednoho spolužáka hodně luxusní auto určitě říkal jaké,ale nedávala jsem pozor, protože busem netušila,závěs m to bude hodit :-) , občas si ho půjčili a v každém autosalonu jim ochotně předvedli nač si ukázali ,i zkušební jízdy byly

Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek