KonMari metoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eitak
60 příspěvků 5.2.17 00:25
KonMari metoda

Znáte Japonku, která zasvětila svůj život úklidu? Četli jste knihu a praktikujete? A protože jsme na Módním pekle, co říkáte na její vertikální skladování oblečení?

Reakce:
Eitak
60 příspěvků 5.2.17 00:39

A rovnou přidám můj názor. Knihu jsem sice nečetla, ale zato jsem přečetla spoustu článků a viděla spoustu videí, takže možná ani nebudu.

Co se mi líbí:
Otázka „Dělá mi to radost?“ u oblečení. Konečně jsem vyházela hromadu triček na doma, které jsem dostala, ale nikdy je nenosila, protože mám spoustu jiných.
Vertikální skladování - myšlenka mi přijde dobrá, alespoň u triček a kalhot, ale momentálně sháním krabice, protože moje skříň s policemi se na to moc nehodí.

Co se mi nelíbí:
Prakticky cokoliv, co dělá s knížkami.
Třídění podle věcí ne podle místa - jednak nemám čas na to vytřídit najednou např. všechno moje oblečení a jednak mi přijde mnohem jednodušší vyházet věci z jedné police, než je shánět po celém domě.

Mischa88
227 příspěvků 5.2.17 08:14

Praktikují její metodu v takovém civilním provedení. Ale hrozně mi to pomohlo s vytridenim všech věcí v domácnosti. Jsem přirozeně dost nepořádná a tim, že všechno má svoje místo, vertikálně mám přehled, tak jsem schopna udržet poradek. Vertikálně skladují cca polovinu oblečení a jsem spokojená. Stačí mi daleko méně veci a mám ten satnik více funkcni. Můj manžel naopak je úzkostné poradny, má dokonalé kominky, dokonalý pořádek, pro něj ta metoda žádný význam nemá. On je taková KonMari :)

Doudou
1387 příspěvků 5.2.17 11:50

Knihu mám. Nepřijde mi špatná, ale vadí mi ta mánie, co se okolo toho vytvořila a to, co v té souvislosti zrovna frčí - minimalismus, metoda 333, kouzlo domova (nebo jak se to jmenuje).
Myslím, že stačí používat selský rozum. Mně to nic nového nedalo, protože stejně většinu dělám (toho užitečného) a co nedělám (typu hlazení věcí) je na nic a stejně dělat nebudu :-)

system_error
855 příspěvků 5.2.17 14:19

Knížku jsem nečetla, jen úryvky a takhle občas je mě něco doletělo. Na nějaký zásadní úklid nemám čas, ale využila jsem ukládání „na vejšku“ u synových mikin a tepláků. Na to je to super. U svých věcí si neumím představit jak to složit, aby to nebylo zežvaněné.
Viděla jsem v TV nějakou propagátorku téhle metody a způsob, jakým skládala trička na mě dojem neudělal. Byl z toho pidi čtvereček, který podle mě po delší době ve skříni bude vypadat hrozně.
Ale líbí se mi myšlenka třídit věci podle kritéria „dělá mi to radost“.

system_error
855 příspěvků 5.2.17 14:21

@Eitak tak to třídění podle věcí a ne místa má svou logiku, člověk má větší přehled a vidí všechno pohromadě.
Ale souhlasím, že je to náročné na čas, taky si nehodlám vzít týden dovolené na úklid. :-)

Eitak
60 příspěvků 6.2.17 21:47

@Doudou Na hlazení věcí a předávání energie jsem úplně zapomněla, to mi přijde hodně ujeté.:-)

Jindrason
288 příspěvků 10.2.17 10:37

Já bojuji i s horizontálním skladováním oblečení :) Věřím, že u vertikálního bych byl naštvanej ještě o kus víc jak u horizontálního.

arwenn
458 příspěvků 17.2.17 16:07

Já jsem knížku četla a jako určitě to má něco do sebe, ale vadí mi tam vnucovaná myšlenka, že když to děláš podle kon mari, tak nikdy už vlastně nemusíš uklízet… To je blbost, prach se tvoří metoda nemetoda, člověk vaří, pak to musí uklidit, nežijeme přece ve vzduchoprázdnu. A vyhazovat knihy, to jde úplně mimo mě :) Mám zkušenost, že předat je dál je často pro někoho jiného užitečné. Takže třídění a vyhazování fandím, ale s mírou.

Christen SEN
140 příspěvků 18.2.17 22:38

Knižku som čítala a veľmi sa mi páčila. Rozdelila som poďla nej veci na zimné a letné a veci ukladám horizontálne. Určite mám vačší poriadok v oblečení ako pred prečítaním knihy. Od prečítania uplynul rok a neporiadok v byte je stále rovnaký - mám malé dieťa a mať doma poriadok mi príde nereálne. Ale šatník a skrine mám výborne upratané 3-4 mesiace. Šatník potom upracem za 2 hodiny aj s utieraním prachu a tým, že pomením pár veci. Menej nakupujem ako mám prehľad čo mám.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek