Konzervativní rodiče

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Giulietta  10.01.16 18:35
@Dadoo píše:
To je ten samý, pro kterého jsi sháněla to Lego?? :-D

Ten čas tak strašne letí… rastie mi to pred očami a ani sa nenazdám a budem babička. :-D

RenaLange  10.01.16 18:37

@Giulietta syn dostal od snachy lego budovu Opery v Sydney, ani radši nepíšu kolik je mu let :-).

Qara  10.01.16 19:03

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:31

aangie
325 příspěvků 10.01.16 19:17

Myslím, že bez obrázku diskutujeme každý o něčem jiném.
Z kontextu vyčte jeden to, druhý to. :-)
Tak, jak jste to napsala teď, je to jasné i pro mě a souhlasím s vámi.

Lachenauerin
544 příspěvků 11.01.16 00:11

@anoname Myslím, že @Giulietta i @stricc mají do velké míry pravdu.
Ale osobně jsem možná maličko „soucitnější“.
Nechci tu plakat nad svým „smutným osudem“, ale fakt je, že od mých cca 14 až 15 let, v podstatě od nástupu na gympl, mi naši nekoupili VŮBEC ŽÁDNÉ oblečení (s výjimkou spodního prádla). Nebyli tak šíleně chudí, činili tak „z principu“.
Přívýdělek byl tenkrát (těsně před pádem socíku) pro nezletilé lidi velký problém.
Naučila jsem se psát na stroji, přepisovala diplomky, každé léto min. měsíc strávila na brigádách. A naučila se i šít (na šlapací singrovce; už i proto, že v obchodech pro mladé lidi nebylo opravdu skoro nic).
Ale naši, zejména táta, měli stále řeči, že se „moc parádím“ (ale třeba i k tomu, jaké si – za své vlastní peníze – kupuji knihy: Verlaine? Kafka? Vždyť z toho akorát zblbneš…) A ty řeči měli i o něco pozdějí, když jsem vydělávala dvakrát tolik, co oni dva dohromady…
A já byla úplně blbá, schovávala před tátou (bylo mi asi tak 22 let) nové oblečení, protože on hezké věci, jakožto hrozný levičák (jímž v jádru zůstal i přesto, že mu, a i mámě, po sovětské invazi z 68. roku soudruzi nechutně zavařili) naprosto nenáviděl.
Jinak řečeno: Já měla peníze, já makala jako barevná, já podporovala rodiče, neboť sami moc peněz neměli. Ale když jsem si za své peníze koupila něco pro radost, byl oheň na střeše.
Co poradit? Nechte to plavat. Matku asi nezměníte. Zajistěte si „své peníze“, ale počítejte s tím, že i tak možná budete muset čelit rodičovským řečím.

stricc  11.01.16 01:43

Nic zásadního

vlm
3450 příspěvků 11.01.16 04:44
@anoname píše:
Giulietta: Nevim kdo jste, ale o 16ti letych lidech toho asi moc nevíte. Chovám se jako asi každý v mém věku a oblekam se taky normálně jen se to mojí mame nelíbí. Doufám, že pochopite, že nejsem nějaký magor co si barví vlasy na modro a chodí v motorkářská kožené bunde.

Takže jste stejná jako vaše matka..nelíbí sejí co chcete nosit vy(což je celkem normální situace),vy zase považujete za magory lidi v motorkářské bundě, proč???obě nejste tolerantní.

Pirek
6923 příspěvků 11.01.16 08:05

Přemýšlím, jaké hadry by mne vedly k tomu, abych je svým dětem (až je budu mít) zakazovala a tasila se s výroky typu „dokud tě živím“ atd. Skejťácké boty ani punk není nic, co by mi dělalo vrásky. Možná, kdyby můj syn v obleku na míru navštěvoval schůze Mladých konzervativců, to by mne asi z míry vyvedlo.

Lola  11.01.16 08:13

Docela by mě zajímalo, k jaké příležitosti si chtěla tazatelka vzít to skejťácké oblečení, možná by se tím dost vysvětlilo.

lioncity  11.01.16 08:20

@Pirek, presne. Vyrok „dokud te zivim, tak…“, obzvlast v souvislosti s oblecenim, je sileny :O

tali98
34 příspěvků 11.01.16 08:30

@anoname Moje mama neni asi tolik konzervativni jako ta tvoje, ale taky - pokud se ji neco nelibi, tak mi to proste nekoupi. Taky se priklanim k volbe aby sis na to vydelala sama a nemusis poslouchat co bys mela nosit, kazdy si behem let vytvarime svuj styl, tak musi pochopit, ze v nasem veku muzeme slapnout obcas vedle. :D

PrincessLuna
324 příspěvků 11.01.16 08:48

Jak už tu bylo řečeno, jedna z možností, co můžeš udělat, je si na to vydělat sama. A to fakt udělej, protože bys měla mámě ukázat, že jsi skoro dospělá a už ti do všeho nebude moct kecat tak, jako dřív. Samozřejmě bych tu nechuť mámy chápala, pokud bys po městě chodila polonahá, nebo ty peníze chtěla použít na fet a alkohol, ale to, že si chceš koupit boty podle svýho vkusu, je naprosto normální (pokud to teda nejsou šlupky za x-tisíc a nechceš jich hned několik párů :D ). Tvoje mamka si asi ještě neuvědomila, že začínáš bejt v podstatě samostatná jednotka - nehledě na to, že tě živí, už máš právo a schopnost si o tom, co nosíš do určitý míry rozhodnout sama. Zkus si o tom s ní promluvit, hledat kompromis. Popř. jí zkus napsat dopis, pokud víš, že rozhovory většinou skončej hádkou, která nikam nevede - popiš jí, co se ti na tom oblečení líbí, proč ho chceš nosit, třeba to, že si na něj ráda přispěješ… pokud je tvoje máma rozumná, pochopí to, domluvíte se. Pokud není, tak halt šup na brigádu a udělej si to podle svýho - občas se prostě musíme smířit s tím, že některý věci naši rodiče neschvalujou, což zvlášť, pokud máš třeba nějakou vnitřní potřebu se jim zavděčit, může bejt těžký, ale někdy to nejde jinak, než si to začít krok po kroku dělat podle svýho. Na to, aby ses oblíkala „jako skejťák“ máš v 16 ideální věk, radši se vyblbni teď, než abys to doháněla po třicítce… :D

ming_xing
1319 příspěvků 11.01.16 10:52

@anoname v ocich dospivajiciho je vetsina rodicu „strasne konzervativni“ :D moji mame se nelibilo, kdyz jsem chtela chodit oblekana sportovne v dzinach a tricku jako vsichni vrstevnici, porad by me cpala do satu. a nesmela jsem nosit nic cerneho, to neexistovalo! pokud muzete, bezte na brigadu a nakupujte si pak za sve - to je asi jedine, co se v dane situaci da udelat.

vias
479 příspěvků 12.01.16 00:04

Vaše máma si nevšimla, že jste jí vyrostla před očima v dospívající slečnu. Snaží se radit, a ejhle - Vy ji neposloucháte, tak se Vám snaží aspoň bránit v tom, s čím nesouhlasí (věci Vám nekoupí). Prostě postupy uplatňované při výchově malých dětí. Nemějte jí to za zlé, taky to nemá lehké. Nemáte to lehké ani jedna - nechcete ji zklamat, nechcete se s ní hádat. Ona by zase chtěla, abyste byla tou holčičkou, co ji ve všem poslechne. Bohužel tohle k dospívání patří. Patří k tomu i to, že své rodiče přestanete „poslouchat“, tedy dáte na vlastní mínění, i když je v rozporu s její. Pozor, neplést se ztrátou respektu! Nenabádám Vás, abyste matku ignorovala, vysmívala se jí apod. Jen v tomhle případě se zařiďte podle sebe a noste si, co chcete Vy. Když Vám na to peníze nedá, vydělejte si sama. Držím jí palce, aby pochopila co nejdřív, že si budete určité věci už dělat po svém (a že bude-li Vám v tom bránit, tím spíš se od ní budete snažit úplně odpoutat - nebo k ní zůstanete připoutaná a už se neodpoutáte nikdy, takoví taky jsou. A pak si matky stěžují, že jim takové děti visí ve třiceti na krku, nikdy se nevdají/neožení apod…). A Vám držím palce, abyste měla v tom odpoutávání hodně síly a odvahy.

Campanelle
1862 příspěvků 12.01.16 06:37

Myslím, že slečna @anoname už odešla. :(

arwenn
456 příspěvků 12.01.16 14:08

@Campanelle To se jí ani nedivím :) Myslím, že ty rady tady jí moc nepomůžou.

Lachenauerin
544 příspěvků 13.01.16 16:26

@vias Váš příspěvek považuji za velmi moudrý a vnímavý, v mnoha částech, v mnoha ohledech.

levandule.K
108 příspěvků 13.01.16 17:05

Skate styl není nic, co by mělo vaši matku pohoršovat, teda pokud si nechcete vzít svoji novou super mikinu do Národního divadla. Já sama jsem k tomuto stylu oblékání v pubertě tíhla. Nezbývá vám nic jiného, než si s matkou promluvit. Obrňte se trpělivostí a klidem. I když bude vaše matka neústupně trvat na svém a nebude odpovídat na vaše otázky nebo se bude vymlouvat na to, že jste v 16 malá na to, abyste nosila černé triko s nápisem Nikita, nezvyšujte hlas chcete ukázat, že jste dospělá a rozumná. Zkuste se jí zeptat, co nosila ona, když byla na střední a jak to schvalovali její rodiče. Proč jí vadí, že chcete nosit tohle triko? (že se jí to nelíbí není argument, to že se mi nelíbí fotbal, není důvod na zavření všech stadionů) Ještě by mě zajímalo, jak se oblíká vaše matka. Jak se k tomu staví otec, jestli třeba nemůže promluvit s matkou, aby respektovala váš vkus, nebo zkusit získat na svou stranu někoho, kdo vám pomůže přesvědčit matku, že by měla váš styl respektovat. V 16 máte právo na experimentování s módou, i když to třeba za 10-20 let budete hodnotit, že jste vypadala příšerně:)

Jádro
3 příspěvky 14.01.16 05:26

@anoname na nový úlovek do šatníku vám asi nezbude nic jiného, než si našetřit. Při jeho koupi se dvakrát zamyslete, jestli vaše máma nemůže mít náhodou a úplně omylem se svými připomínkami tak trochu pravdu. Pokud si vysněnou věci i přes zamyšlení koupíte, tak si větami typu: „Tohle bych si na sebe nikdy nevzala“ nenechte zkazit den. Ono uznejte, ať je vaše máma jakákoliv, tak ve skejťáckých věcech pro 16ti leté by byla fakt nemožná.

Karin
3596 příspěvků 14.01.16 09:43

Mně se zdá, že tohle je tak, když se rodič nedokáže vyrovnat s tím, že jeho děťátko už je velké a má vlastní hlavu :-) Bože můj, pokud je to JEN oblékání… Oblékání by měl rodič učit dítě do puberty. Pak už nic nezmůže :-) Samozřejmě může vyjádřit mínění (pokud si myslí, že to puberťáka zajímá), ale něco zakazovat nebo přikazovat (nota bene s pohrůžkou, že „dokud tě živím, tak…“ OMG) je čirá bláhovost…
Snad to maminka časem stráví, vydržte (a buďte chápavá). Tady se nedá radit nic než trpělivost. A co nejdřív se postavit na vlastní nohy :-)

continuity
5851 příspěvků 14.01.16 10:00

Ja bych byla s tema vyhruzkama: dokud te zivim, budes poslouchat, dost opatrna. moje matka dlouho rikala, ze dokud mne zivi, budu dodržovat jeji pravidla o vecerce. obleceni mi koupila a na tom jsme se nejak domluvili, ale kazde blbe kino znamenalo vysetrovani, s kym, kdy a co a vyjednavani na tyden (na diskotéky jsem nechodila vůbec). tak jsem se v 18 odporucila z domu na intrak a uz nikdy nevratila. a bylo to vyresene nadobro.

Pinot Noir  14.01.16 10:28

@continuity Odešla jsem na intr ve čtrnácti a měla jsem svatej klid :) A stejně tak brácha. A zdá se mi, že máme s rodiči mnohem lepší vztah než ségra, která zůstala doma, protože nejsme poznamenaní takovými těmi křivdami typu zakázané oblečení, zákaz kina, mluvení do účesu, nucení jídla, nadávaní na bordel v pokoji atd. Domů a na rodiče jsem se vždycky těšila, ale za pár dní, když už opadlo nadšení ze shledání, jsem zase práskla do bot. Internát, spolubydlení a koleje doporučuju všem jako významný příspěvek k dobrým vztahům v rodině :)

continuity
5851 příspěvků 14.01.16 10:47

@Pinot Noir to zavisi od rodicu, třeba segra moji mamy je tak tolerantni osoba, ze bych pravdepodobne zustala na studiich i v mem rodnem meste, kde jsem mela tou dobou uplne uzasnou nabidku.

jejího nejmladšího, který nedodelal ani bakalare (protože kone jsou lepsi) by nase mati asi vydedila, oni jsou proste v pohode.

viktorka_od splavu
7768 příspěvků 14.01.16 11:23
@Pinot Noir píše:
zakázané oblečení, zákaz kina, mluvení do účesu, nucení jídla, nadávaní na bordel v pokoji atd.

koukám, že jsem toho ve výchově spoustu zanedbala!;-))

Giulietta  14.01.16 16:01
@continuity píše:
Ja bych byla s tema vyhruzkama: dokud te zivim, budes poslouchat…

Ja by som to v skučnosti asi vobec nepoužila, ale decko ktoré potřebuje poradiť ako presvedčiť matku si podľa mňa nič iné nezaslúži. Buď máš na to, aby si sa z matkou porozprávala a presvedčila ju, alebo nie a tak si ešte decko čo by malo poslúchať. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Růžově květinový Jared Leto

Americký frontman hudební skupiny 30 Seconds to Mars Jared Leto na... Celý článek

Reklama

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Reklama