Konzervativní rodiče

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

jjj777  14.01.16 18:03

@Pinot Noir Asi záleží na ľuďoch, ja som s rodičmi bývala počas VŠ a istý čas po nej a bolo to v pohode. Kamarátka, ktorá odišla v skorom veku z domu ešte aj dnes počas návštev počúva, že sa má lepšie obliecť, kam zase ide a pod. Možno je to aj tým, že ja som si tieto veci musela vybojovať a vyjasniť okolo 20-ky, definitívne po VŠ, keď sme spolu začali žiť ako nezávislí ľudia. Vyjasnili sme si ako sa „dospelo“ podieľať na chode domácnosti (aj finančnou pomocou, do domácich prác som bola prirodzene zapojená odjakživa), ale napr. aj to, že či idem niekam s holým zadkom je moja vec, rovnako to, s kým a ako trávim večery a pod. Takže to bolo nakoniec o spolužití dospelých ľudí. Kamarátka nemala potrebu také veci riešiť v tom kritickom veku, lebo chodila domov len na pár dní. Preto aj dodnes chodí domov ako dieťa a počúva všetky tie reči. Na druhej strane, moji rodičia boli vždy relatívne tolerantní a liberálni, ani na tej strednej mi vyslovene nezasahovali do detailov ako obliekanie a pod.

yako
3225 příspěvků 14.01.16 18:56

Pane jo. Mám šestnáctiletou dceru a kecám jí do oblečení. Asi takhle: dneska ti to sluší, tohle a tohle k sobě nejde střihem, materiálem, barvou, stylem…, tyhle kalhoty dělaj velkej zadek apod., ale tím to končí. Chtít ode mě něco víc než základní šatník ji nikdy nenapadlo a mě zase jí něco zakázat z jiného důvodu, než je funkčnost. Naopak, ona mi říká, že se za mě občas stydí, jsem prý moc extravagantní. (Nejsem, ale chodí do školy na maloměstě…)

shanimplavkynahrocha
4414 příspěvků 14.01.16 19:32

Když jsem mezi 12. - 14. rokem chodila oblečená asi takhle, moje máma se na to prostě přeorientovala a kupovala mi pruhované podkolenky. Jediné, přes co nejel vlak, bylo mé vysněné obarvení vlasů na černo (díky, mami, mělas rozum :D ). A já to respektovala, tak nějak na oplátku za to, jakou volnost jsem jinak ve svém vzhledu měla. Přešlo mě to ještě před patnáctými narozeninami. Mnoho z mých kamarádek, které doma poslouchaly „až budeš dospělá…“ odešly buď těsně po osmnáctinách, nebo ještě předtím na intr, aby měly klid.

Dadoo
5533 příspěvků 14.01.16 20:16

Taky jsem si s dcerami prošla různými oblékacími obdobími. I satanistické tam bylo - ověšené řetězy a jinými cingrlaty, barevné vlasy, glády, celé černé. Piercingy a tetování included - no jo, ale hlavně to musí jít schovat! Občas jsem fakt trpěla. Přešlo to samo.
Připadalo mi ale kontraproduktivní, hádat se s nimi o tak nepodstatných věcech - aby mi nemusely lhát kvůli blbostem a nezačaly tak z vzájemné nedůvěry, i v důležitých věcech.
Následky to na nich nezanechalo, jen mají pěkné kérky :-) Piercingy a uši je přešly samy. :-)

levandule.K
108 příspěvků 15.01.16 14:13
@Giulietta píše:
Ja by som to v skučnosti asi vobec nepoužila, ale decko ktoré potřebuje poradiť ako presvedčiť matku si podľa mňa nič iné nezaslúži.

Nevím, co dětinského na tom, že anoname ptá, jak přesvědčit konzervativní matku. Navíc očividně chce diskutovat o stylu oblékání a to je dle mého názoru rozumné. (Být rozhádaná s matku kvůli mikině je kravina) Její matka se taky nevyjadřuje úplně rozumně, když tvrdí nedovolím, aby se moje dítě oblíkalo jako skejťák neb když si koupí oblečení za svoje peníze, aby ji říkala, že to má vrátit. Anoname je její dítě, ne její otrok, který musí být stoprocentně poslušný… Anoname si holt bude muset vybojovat svůj prostor. Někdo má tolerantní rodiče a rozumné rodiče, co respektují jeho názory, někdo ne.

By mě docela zajímal názor matky Anoname, proč jí vadí skate styl.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

Váš příspěvek

Reebok spojuje síly s hvězdnou Victorií Beckham

Zatímco manžel David Beckham oslavil 20 let spolupráce se značkou... Celý článek

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Reklama