Konzervativnost, extravagance nebo jen nuda?

Fotoalbum tématu (34) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.12 15:18

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:16

Cheeky
181 příspěvků 1.8.12 15:30
Právnička

Nemám reálnou představu v čem doopravdy chodí právničky, což otevřeně přiznávám mám obrázek pouze ze seriálů.

Takže pokud je to tak jak předpokládám (saka, pouzdrovky halenky lodičky), což upřímně sem v co jsem měla dnes na sobě dohromady asi neviděla, zkusila bych vsadit na barvy, šperky a doplňky.

V praxi bych to viděla tak, že místo nenápadných náušnic a řetízku dám výrazný náhrdelník (což se hodí k neutrálím barvám na oblečení). Pokud se to toleruje, vyzkoušela bych barvy na saku, sukni, nebo výraznou halenku třeba s vázačkou. Druhá možnost je použít barvy na botách, páscích a kabelkách. Nemusí to být nic křiklavého, ale klidně nějáké pastely.

Osmikraska
670 příspěvků 1.8.12 15:41

Vypadá to, že se to tu zvrhává v zajímavou a plodnou debatu, budu to muset večer pořádně proletět, te´d nestíhám. dobře vy holky!.-)

Cheeky
181 příspěvků 1.8.12 15:54

Barvy domyslet.
Tři délky sukní podle postavy a věku. Na jedné je pod pasem zajímavá aplikace. Jedna má „poutka“ s knoflíky.
Nebránila bych se ani peplum.
Dále střihy sak, krom klasického s dlouhými rukávy.
Lodičky, které jsou podle mě na přiměřeném podpatku a odpovídají tvarem.
A nakonec i střihy kalhot.

janiiiv
781 příspěvků 1.8.12 17:12

Ad právnička: Taky mám obrázek o právničkách pouze podle seriálů, takže třeba budu úplně mimo. Podle toho, co říkala jinde Sekhmet, má dny, kdy se stýká s klienty a vystupuje u soudu a musí být tip ťop, a dny, kdy má u soudu talár a jinak sedí v kanceláři, kde se snese neformálnější oblečení. Pro první situaci si představuji tmavý kostým, světlou košili/blůzu, reprezentativní doplňky. Představa právničky v tyrkysovém kostýmku mi přijde poněkud… zvláštní. Naopak na neformální dny bych volila uvolněnější styl, áčkovou sukni, svetřík/bolerko.
Google mě s nabídkou celkem zklamal, ale našla jsem jeden pěkný obrázek… Nebála bych se větší barevnosti (ale pořád mi tyrkys. kostýmek přijde moc), vzorů na halenkách i kostýmku (třeba barevné prošívání, něco jako madeira), ale všeho s mírou!
Mimochodem, v Co jsem měla dnes na sobě dával někdo odkaz na Lenku Bradáčovou. Vygůglete si její obrázky, má zajímavé bílé halenky (široké rukávy, volánky, stojáček u krku). To se mi dost líbí.
Kdyžtak mi prosím řekněte, jestli jsou moje názory naprosto zcestné.
http://image.shutterstock.com/…28507156.jpg

Osmikraska
670 příspěvků 1.8.12 17:18

@janiiiv
Naprosto zcestné určitě nejsou:-)
Jen to oblečení na dny, kdy nejsou domluvené žádné konkrétní schůzky a jen se sedí v kanclu, bych si představovala jinak („Naopak na neformální dny bych volila uvolněnější styl, áčkovou sukni, svetřík/bolerko.“) Uvolněnější styl jo, klidně občas ačkovou sukni a jindy svetřík (dohromady to moc uvolněné není), ale spíš bych si představila nějaké barevné věci, šaty, kalhoty a halenka - něco, co by pro klienty bylo underdressed, ale v kanclu se to snese. Spíš šmrncovní věci, ačková sukně a svetřík může být, ale tady se snažíme dát dohromady něco extravagantnějšího… Klidně ten tyrkysovej kostýmek, ten mi zní dobře. Když mě v něm náhodou potká klient na chodbě, pepka ho neklepne. Nebuďme puritáni, ne v tomto vlákně;-)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.12 19:31

@mikita.miki omg a kde?! sakra, asi se zacnu fotit v blond paruce:D:D:D

@uu u novinaru to je slozity, protoze je novinar a novinar… ted jsem si vzpomnela na jednu pani z rozhlasu, ktera nosi uzasny hippie-homeless kombinace… a vedle ni kdyz si pak postavim ty chudery z udalosti na jednicce ve staropanenskych modelech

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.12 21:24

@Cheeky pozrite si fotky z prehliadky Alexandre Vauthier, napr.
http://www.alexandrevauthier.com/…1112_014.jpg
Takto si predstavujem extravaganciu v červenom. :-)

Osmikraska
670 příspěvků 2.8.12 13:14

@Cheeky @uu
Dost dobře jste to tu rozjely holky:) A cheeky díky, je to docela inspirativní. Je fakt že i formální oblečení se dá ozvláštnit barvama, netradičním střihem, jedním netradičním kusem či doplňky a šperky.
Extravagance na neformálním oděvu, to je pak teprv hravost a svoboda. Tam se mi třeba líbí kombinace upnutýho vršku / spodku a šíleně volné obří druhé části outfitu.

mikita.miki
1935 příspěvků 2.8.12 13:17

Razorblade, myslím, že futurum hradec, ale už je to kousek dýl, myslím ale, že sem si všimla výrazněji tetované holčiny a s vaším stylem :-) ale klid, třeba se jen pletu :-)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.12 20:14

@mikita.miki jo, tak to jsem mohla byt ja, protoze bydlim za rohem:D

mikita.miki
1935 příspěvků 2.8.12 20:17

Razorblade, no vida, jak jste nepřehlédnutelná :-D a klid, líbila ste se mi, měla ste tmavší slimky a velkou košili či halenu, myslím světlou běžovou či něco podobného a vím, že s doplňky to na mě udělalo dobrý dojem :-) já tam nějakou dobu pracovala, v pietru filippi, ale už je to delšé dobu dozadu :-)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.12 20:20

@mikita.miki omg, svet je malej… a internet jeste mensi:D vidite, muzeme nekdy zajit na rum:)

mikita.miki
1935 příspěvků 2.8.12 20:22

:-D až zase budu pobíhat po hradci, ozvu se vám do zpráv :D

Diankenstein
1895 příspěvků 5.8.12 12:58

Když už se tu pokoušíme upřesnit si naše představy o extravaganci, co pro vás naopak znamená usedlý? Když někdo řekne, že se žena obléká hezky, ale usedle, představím si tohle :

http://24.media.tumblr.com/…jwo1_500.jpg
http://www.newclothing.co/…-spring5.jpg

Ovšem jedním z mých povahových rysů je schopnost vidět ve všem jen to dobré :)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.12 13:38

Pod pojemm usedlý si představuju něco, co nikoho neurazí, ani moc nepotěší, nešokuje to, je to umírněné a nemá tendence svádět protějšek.

Bugatti
4086 příspěvků 5.8.12 14:08

@Diankenstein Ty ženy na obrázcích mi připadají spíš oblečené v „business“ stylu. Ta starší dáma nahoře je myslím skvěle oblečena vzhledem k věku, u ostatních obrázků si myslím, že záleží na tom, kam v tom žena vyrazí. Usedlé by to bylo na mladé ženě, kdyby v takovém oblečení chodila všude, nejen do zaměstnání.

Diankenstein
1895 příspěvků 5.8.12 15:05

@Bugatti Když se tady začalo mluvit o usedlosti, došlo mi, že se mi vlastně líbí, ale ve své „čisté“ formě, a to jsem tady asi neviděla(jasně, že se vyfotilo jen malé procento lidí). Tak stále doufám, že tady jsou i takové paní, jako ta na obrázku.
Hodnotila jsem to jako „volnočasové oblečení“, dresscode přeci jenom člověku neumožňuje plně se realizovat. Na ženě nad 35 by mi to ani nevadilo. Na mladších by to vyžadovalo změnu.
Zdejší „usedlost“ mi připadá příliš…moderní :D

Bugatti
4086 příspěvků 5.8.12 15:34

@Diankenstein Ono nejde o dresscode jako pravidla, definovaná konkrétní firmou. Jde o pravidla oblékání do zaměstnání tam, člověk přijde do styku s klienty nebo spoluzaměstnanci a tam, kde se nepřevléká do pracovního oblečení. Jestli má firma předpisy, s nimiž musel zaměstnanec při nástupu souhlasit, je podružné. Přibližně tatáž pravidla by měli dodržovat všichni. Že tomu tak není a ani se to po zaměstnancích vůbec nevyžaduje, je věc jiná. Už jsem se bohužel mnohokrát setkala na jednání, a to i v zahraničí, s úřednicí, která ne že na ta pravidla kašle… ona snad ani netuší, že existují. Shora uvedené modely jsou vhodné pro ženu 30+, ale i tam bych mimo kancelář zkrátila sukni. U štíhlé mladé ženy bych ji koneckonců zkrátila i do té kanceláře. Nejkratší přípustná délka je zhruba dlaň nad kolena.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.12 14:16

Jak byste se dívaly na toto? Extravagance? Pokus o ní? Peklo?

Bugatti
4086 příspěvků 21.8.12 14:19

@Ani Moje oblíbená barevná kombinace, jen předpokládám, že boty budou obě stejné. Podle mne to extravagantní není ani omylem!

Příspěvek upraven 21.08.12 v 14:22

chinin
2788 příspěvků 21.8.12 14:21

Ani, myslíte každou botu jinou, nebo to myslíte alternativně??
Pokud by byla každá lodička jiná, je to nepochybně extravagantní, ale dle mého názoru hodně nešťastně.
Pokud myslíte boty v jedné z navržených barev, jedná se podle mě o „okořeněnou“ klasiku/chik klasiku/business oblečení se zajímavými akcenty… Něco z kategorie, o níž shora psala Cheeky (a navrhovala chik oblečení pro sekretářku/právničku…

@Ani píše:
Jak byste se dívaly na toto? Extravagance? Pokus o ní? Peklo?
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.12 14:22

@Bugatti No právě že ne, to je pointa. Proto k tomu dávám jen šedý jednoduchý zbytek a záměr ujasňující doplněk. Obrázek jsem udělala jen hodně schématický.

Bugatti
4086 příspěvků 21.8.12 14:25

@Ani Jestli myslíte každou botu jinou, tak bych to považovala za nešťastný nápad… pokud není účelem upoutat na sebe pozornost za každou cenu. Pokud budou boty v jedné z barev a kabelka třeba v druhé z barev, které se obě setkají na náhrdelníku, je to naprosto super!

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.12 14:28

Ja jsem na gymplu kdysi nosila kazdou botu jinou… mela jsem totozne tenisky, jedny svitive ve zelene a druhe e svitive oranzove barve… prohodila jsem jim jeste navic tkanicky… byl to ulet, ale me okoli na to melo vcelku kladne reakce:)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek