Korzety jsou zpět!

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Iw_is_excited
75 příspěvků 24.5.12 02:10

Korzet jako spodní prádlo může mít kovové kostice proč by nemohl. Zase záleží na majitelce. Určitá stažení už plast neudrží ;-)
Chekotay: Sorry, mi trochu gothic přijde teda ;-) ale nevím čím že to dostanu tak se nebojím :-D
Všimli jste si, že korzet jako jeden z mála sluší víc ženským krev a mlíko než těm hubeným? :-)

chekotay
411 příspěvků 24.5.12 09:02

Ech, přehlasovaly jste mě. :-) Pomoc, žiju s gotičkou v utajení! :-D

volfish
945 příspěvků 24.5.12 10:10
@chekotay píše:
Ech, přehlasovaly jste mě. :-) Pomoc, žiju s gotičkou v utajení! :-D

Psals, že jsi ho kupoval ty - sám jsi gotička v utajení :-)

Linie
2020 příspěvků 24.5.12 10:24

Korzet Sartoru se mi zdá být slečně malý přes prsa. Podle mého názoru jí prsa zbytečně tlačí nahoru a přes největší objem ji zplošťuje. Také se mi nelíbí, že všechny korzety s ocelovými kosticemi se dělají hodně vysoké v průramku /netlačí to tam?/ a s vysokými zády.

Iw_is_excited
75 příspěvků 24.5.12 10:56

Linie: Taky mi to přijde, že jí nesedne ;-)
Korzet přes prsa musí (taktéž jako všechny) perfektně sedět. Pokud by byla jiná výška vepředu než vzadu o hodně, mohly by „košíčky“ odstávat. Nevím, že by si někdo stěžoval, že by ho to škrábalo v podpaží čéče…

Lama z lana: Čááu N.! Jak tě tu vidím, tak jsem si vzpomněla, že bych tu mohla dát topic o plesech (jestli tu není) …pořád mi ještě v telefonu dřímají fotky z FaF plesu, kterej byl jak loni tak letos poměrně výživnej…:-D
Tvůj model byl ovšem nezapomenutelnej (pro ostatní-Lama z lana vypadala jako Coco Chanel obarvená na blond) ;-)

chekotay
411 příspěvků 24.5.12 11:02
@volfish píše:
Psals, že jsi ho kupoval ty - sám jsi gotička v utajení :-)

Běda! Jdu si koupit okopané glády a koženou sukni s řetězem. :-)
Ale začalo mě to zajímat. Který korzet podle vás vypadá ne-gothic (nebo co nejméně gothic; vyjma prádlových korzetů)?

Blair
359 příspěvků 24.5.12 11:05

@chekotay
koukni na Marie Antoinettu :)

chekotay
411 příspěvků 24.5.12 11:44
@Blair píše:
@chekotay
koukni na Marie Antoinettu :)

Touché!
(Ale tento přezdobený styl se mi příčí.)

Diankenstein
1895 příspěvků 24.5.12 11:56

@chekotay nosily se i docela jednoduché kousky… spíš šaty, ty se zdobily… http://the-aristocat.livejournal.com/9930.html

Chari
541 příspěvků 24.5.12 12:30

@chekotay: že by glady byly goth?:)
Vnímám to tak, že korzet bude vždycky zavánět trochu goth a je o to nesklouznout za tu pomyslnou hranu, kterou ale můžem mít každý posunutou jinde. A korzet pod prsa bude zase vždycky vypadat trochu jako spodní prádlo (i když bude sebekrásnější), takže jde o to trochu tu provokaci vyvážit.
Jako echt goth většinou vnímám korzety černé, černo-modré, černo-fialové, černo-červené, černo-zelené. Korzety ze sametů, saténů a brokátů s těžkých vzorem a příliš mnoha krajkami. 90% veškerých obrázků, co se dá najít mi připadá až příliš goth nebo prádlově, barvy a nějaký větší hraní asi gothičky nevyhledávaj:(

Jako příliš goth nevnímám jemnější vzorky,proužky, když jsou zajímavě poskládané, tak můžou dávat dohromady super op-art efekty.
Příklad jsem sem už jednou dávala, ta fotka je stylizovaná sice dost steampunkově, ale mě se zdá docela ok http://www.dazeoflaur.com/…leimage.html?…

Když vidím úplně přeštípnutý pas na štíhlé ženské, tak může být barevný a vzorovaný jak chce, ale zavání mi to fetišem, u silnějších postav mi to tolik nepřijde.

Spousta těch echt goth modelů mi taky přijde super a neexistuje žádný zákon, který by je zakazoval nosit negothičkám. Jen mi přišlo hloupý uvádět goth korzet slovy, že goth není.;)
Ale to jsou jenom moje dojmy.

Chari
541 příspěvků 24.5.12 12:40

@Diankenstein Na běžný nošení bych to nebrala, ale jako kostým to vypadá skvěle. :)

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.12 13:05

Chari: Tak ten z roku 1948, jak jste postovala, přesně ten sháním na denní nošení. Sice pak nejspíš budu v pase pomalu jak Maila Nurmi, ale mám pro tuhle ‚creepovitost‘ slabost.

Jinak vlastím jeden korzet od Riwy - objednáván v době spíše jejích začátků, takže jsem se vešla do dvou tisíc. Nicméně nosím ho velmi zřídka, protože jsem si ho -pitomeček - naporučila příliš vysoký a dělá mi už tak z nicotného vršku placku. Teď sháním nízký korzet jako spodní prádlo, který by vykouzlil ten krásný vosí pas 50 let.

Chari
541 příspěvků 24.5.12 13:46

@Maja Kdysi jsem koupila v sekáči jeden asi dobový korzet, tak kolem těch padesátých let.. tělová barva jako na tom dobovém obrázku s drobnými nazlátlými puntíky, několik vrstev (nepitvala jsem ho, jen hádám), malé pružné vsadky v oblasti boků, kostice z nepodajného kovu asi centimetr a půl nebo dva široké tipuju, je jich tam aspoň osm, šněrování je na zádech ale místo klasických průchodech má dvě řady nějakých hodně pevných háčků nalakovaných taky na tělovo, a pod šněrovaním má dost široký podkryt..
Měla jsem ho na sobě jednou v rámci kostýmu typu Stepfordská panička před pár lety a od té doby mi leží na dně šatníku:). Šel by určitě minimálně rozpitvat na průzkum a kostice, ale přišlo mi to trochu líto, tak jsem ho nechala ladem. Stoprocentně je to spodní prádlo a navrch by vypadal divně.
Tak kdybyste byla z Prahy a mohla ho vyzkoušet, klidně vám ho přenechám.

Iw_is_excited
75 příspěvků 24.5.12 15:30

Maja: úžasná profilová fotka ;-) To jsi ty? :-)
Chari: Jak je velký? (přibližná konfekční velikost)
Chekotay: Myslím, že tmavé barvy vesměs budou trochu goth působit, obzvláště pokud je ještě doplněn krajkami a je z brokátu. Souhlasím, že trochu goth to vždycky vypadat bude (pokud by se nejednalo právě o takový barevný přezdobený historizující kousek) Dost záleží, co si k tomu oblíknete…
Tím se dostávám k tomu, co nosit ke korzetu. Jak jsem už uvedla v úplně prvním příspěvku, jaké jsou možnosti s čím korzet kombinovat? Máte nějaké nápady? Obávám se, že s černými kalhotami bych asi působila jako domina :-D …a co si vlastně myslíte o fetish pojetí korzetu?
Kožené, lakované apod.
Asi nebudu mít každý den náladu na dlouhou sukni.

Chari
541 příspěvků 24.5.12 16:23

@Iw_is_excited v pase bude mít kolem 55 bych tak tipla při max. stažení a vůli podkrytu má kolem 15 -20 cm, konfekční velikost mívám 36-38, ale z hlavy si úplně netroufám hádat, už jsem ho dlouho neměla v ruce. Myslím, že stál kolem 300, a byl to kus co se mi prostě zrovna hodil ke kostýmu, tak jsem ho vzala a s tím, že ho časem třeba rozeberu na materiál ale pak mi to přišlo líto, tak jsem ho jen zahrabala na dno skříně.
Střihově mi ho nejvíc připomíná tenhle (i těmi puntíky na látce), ale myslím, že pas je přeštípnutější a nemá podvazky. Až přijdu domů, tak ho najdu a přeměřím. http://2.bp.blogspot.com/…f+x1+007.jpg

Kalhoty +korzet mi taky evokují dominy. Ale sukni klidně i v délce ke kolenům, pod kolena.. skládaná sukně třeba vypadá hezky.

Fetiš korzety.. spousta lidí má nějakou úchylku o které lidi kolem neví, a pokud tím neohrožuje okolí nebo svoje zdraví, tak ať se každý zařídí podle svých choutek. Osobně se mi ale takové ty extrémně přeštípnuté pasy nelíbí a nikdo mi nevymluví, že extrémní pravidelné stažení z dlouhodobého hlediska není škodlivý. Ono to zní docela v pořádku, že vnitřnosti se časem přizpůsobí, žebra se mají tendenci vracet do původního tvaru a časem se trochu uvolní, na omdlévací pocity se dá zvyknout apod.. ale podle mě to je pořád docela extrémní modifikace. I když nepůsobí na první pohled tak hrůzně jako chození v „baletkách“ nebo řezání se žiletkou..

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.12 16:28

Iw_is_excited: Kéžby, je to fotografie od oblíbeného Helmuta Newtona:)

(a aby to nebylo OT)

Je fakt, že s korzetem jsem neviděla kalhotový příklad, který by se mi doopravdy líbil (krom kožených kalhot a superhrdinských oblečků, ale to není ta fashion pro denní hodiny:D) Snad jen u korzetů v military a steampunkovém stylu, ale i ty furt vypadají lépe se sukní. Úplně nejlépe podle mně vypadají korzety s dlouhou, na stehnech obepnutou a dole se rozšiřujícící sukní, to se na tu siluetu nemůžu vynadívat.
Fetišistické pojetí mě baví, když samozřejmě zůstává za zavřenými dveřmi či na Hell party a podobně. Znám pár lidí, co nosí třeba ty lakované korzety i obyčejně a je to spíš směšné, na tom denní světle, levné a umaštěné. A lakované se mi přímo oškliví. Kožené můžou být krásné, když jsou opravdu dobře udělané (viz. třeba ten poslední od Riwy, kdo jí sleduje na FB)… ale ty lakované… ani na ten fetiš, brr.

Příspěvek upraven 24.05.12 v 20:09

Moir
2488 příspěvků 24.5.12 18:26
@chekotay píše:
Běda! Jdu si koupit okopané glády a koženou sukni s řetězem. :-)
Ale začalo mě to zajímat. Který korzet podle vás vypadá ne-gothic (nebo co nejméně gothic; vyjma prádlových korzetů)?

třeba oba dva mé ;), druhý zatím vyfocený nemám, první je tu . Druhý je zrzavo-hnědý ribbon. A vůbec, snad žádný z korzetů z téhle akce je možno byť jen vzdáleně označit za „goth“.

Světýlko.t
80 příspěvků 24.5.12 20:07

Jo, kalhoty a korzety jsem opravdu snad v žádném civilním hezkém provedení neviděla.Snad nejhorší to může být, když se to snaží někdo nakombinovat s džínami. Ale hned jsem si vzpomněla na jednu fantasy kombinaci, kterou jsem viděla ve filmu Van Helsing…na normální nošení to opravdu není, ale jinak se mi to celkem líbilo.

DanielaS
5218 příspěvků 24.5.12 20:44

Poslyste, vy, co je normalne nosite, jak se v nich sedi? Myslim dlouho, nekolik hodin.

Iw_is_excited
75 příspěvků 24.5.12 21:56

Maja: Tak ten Helmut Newton je geniální. :-D
Jo, ten poslední od Riwy jsem samozřejmě viděla ;-) je super…obzvlášť na tý slečně. Je nádherný jak má bílou kůži, strašně se mi to líbí.
Moir: No na tý jedný fotce v kombinaci s džínama to je diletantství!!! Ještě k takovým streetovým širokým omg omg… Jsem v tomhle asi oldschool, když už nosit korzet tak ho nosit jako dáma.
A souhlasím, nejhezčí je stejně dlouhá sukně u kolen zúžená a dole malinko rozšířená ;-)
Chari: Aha :-( No já mám velikost 42 tak to by asi opravdu nešlo ;-) :-D To by bylo stažení s fatálními následky…buď pro mě nebo pro korzet…;-)

Iw_is_excited
75 příspěvků 24.5.12 21:58

Světýlko: No, jako princezna bojovnice opravdu vypadat nechci, asi nakonec zůstanu u těch sukní ;-)

chekotay
411 příspěvků 25.5.12 08:22

Děkuji za ukázky ne-gothic korzetů. Některé zase připadají gothic mě (nebo gothic-loli, lehce směrem k otaku, a podobně), hlavně proužkované ve mně nějak asociují edwardianské korsety. Ale třeba si tyto dojmy i díky vám časem přetřídím.
Já jsem fetišista velmi výrazný, ale lakovaný korset opravdu nemusím, a i na Hell party to vypadá divně. Kožené korsety se mi líbí v steampunk stylizaci, jinak jsem viděl snad jen jeden nebo dva kousky, které by nebyly divné.
Korset a černé kalhoty mi moc dominantní nepřijdou, asi hlavně proto, že vím, jaká je práce se do korsetu nasoukat a jaká je práce si to „oddominovat“. Protože kalhoty vnímám více jako účelové oblečení, zatímco korset je naopak poměrně nepraktický, tak si myslím, že je lepší nerozbíjet dojem a k nepraktickému (ale nádhernému) korsetu si vzít nepraktickou (ale nádhernou) širokou sukni

ciernykocur
132 příspěvků 25.5.12 10:19

Och, @Chari , ked ho teraz @Iw_is_excited odmietla, mam veľmi silné nutkanie začať oň prosiť.
Korzety ma vždy lákali, keďže prirodzene mám postavu s výrazným pásom a inklinujem k štýlom, kde sa to cení. A teraz by som to už aj mala pod čo nosiť.
No dobre, nechám si radšej zájsť chuť ;)

Iw_is_excited
75 příspěvků 26.5.12 01:20

Chekotay: Co to znamená „si to oddominovat“ prosím tě? :-D
Do korzetu se dostat je ještě nic proti latexu ;-)

Alatheia
6 příspěvků 26.5.12 13:02

Taky bych se chtěla zeptat, jak/zda se v korzetu sedí. Poslední dobou se mi začaly líbit natolik, že uvažuju o pořízení, ale nemám moc příležitostí k nošení, pokud jsou opravdu tak nepohodlné, jak jsou často opisovány.

Myslím si, že gotický nádech mít vůbec nemusí - mně osobně se spíše líbí ty, které něčím připomínají Viktoriánskou éru, například:
http://25.media.tumblr.com/…zlo1_400.jpg
http://media-cache7.pinterest.com/…niNHgb_c.jpg

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek